MobileGadu

  • 1789 Odpowiedzi
  • 284946 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline maxdredi

  • ***
  • 358
  • Sprzęt: ipaq 2210/ mda 2 compact/ n73/ IR keyboard
MobileGadu
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 01, 2005, 20:27:56 »
Ludzie nie robcie tragedii !!!!  kilku wyrazow nie mozecie sie nauczyc po angielsku ? dla mnie osobiscie jezyk angielski jest znacznie wygodniejszy w uzyciu i rozumieniu niz jezyk polski.

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
MobileGadu
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 01, 2005, 21:52:40 »
Kontynujac watek z newsa, podkreslam pozytywna ceche MBG, tj mozliwosc wyboru IP serwera. Szczegolnie to wazne teraz gdy wyraznie widac czesty brak replikacji danych miedzy nimi. Zdarza sie ze przy polaczeniu z jednym serwerem ,  uzytkownika aktywnego nie ma a na innym serwerze jest widoczny.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 10, 2005, 21:45:00 »
W wersji 1.01 zauważyłem prosty błąd - wysyłana lista kontaktów na serwer była tak naprawdę kasowana... ;)

Poprawiłem to w wersji 1.02, oraz
+ znowu zmieniony format archiwum, tym razem przeniesiony do systemowych baz danych (ADO 3.0); zaleta - można exportować poprzec AS do np. bazy MS Accessa, wada - nie wiem, czy bedzie działało u każdego...

+możliwość wysyłania e-maila, do outboxa ActiveSync - jeśli bedzie czas, to może się uda wprowadzić możliwość wyboru skonfigurowanego konta.

Co do absługi baz danych, nie wiem, czy na każdym PPC2002/2003 są odpowiednie biblioteki adoce - u mnie na h5550 są w ROMie w wersji 3.0

Wersja 1.02 do pobrania dla:
WM 2003
PPC2002

--
pozdrawiam
Marcin

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 16, 2005, 19:34:39 »
Nowa wersja 1.03:
+ dodana opcja blokowania kontaktu (menu kontekstowe, dialog)
+ dodana opcja ukrywania statusu (dla osób z listy kontaktów)
+ dodana opcja blokowania wiadomości od osoby spoza listy kontaktów
* poprawiono kilka małych, trudnych do zauważenia błędów - to się chyba nigdy nie znudzi... ;)

Wersja 1.03 do pobrania dla:
WM 2003
PPC2002

Chciałbym dodać, iż na razie sobie odpocznę od MG...

--
Marcin

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
MobileGadu
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 17, 2005, 07:54:27 »
hmm... tego blokowania wiadomosci od osob spoza listy nie moge znalezc... (czyzby to opcja show all messages?) poza tym super :D

dodam jeszcze, ze skoro jest lista osob, ktore mamy zablokowane to dobrze byloby tez zobaczyc liste osob z kontaktow przed ktorymi sie ukrywamy bo jak zaznaczymy kilku to potem mozna zapomniec :)

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 17, 2005, 08:37:06 »
Cytat: lipciopda
hmm... tego blokowania wiadomosci od osob spoza listy nie moge znalezc... (czyzby to opcja show all messages?) poza tym super :D

tak, to ta opcja.

MobileGadu
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 18, 2005, 12:00:11 »
hm....;P
przydal by sie plugin ktory np. co 15 sek w statsie pokazuje "Polaczono z $ssid, sygnal $rssi dBm." :P

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 18, 2005, 13:52:35 »
Nie wymagasz za wiele? Do tego nie są komunikatory, tylko specjalne programy.
Dodatkowo, jak sobie wyobrażasz sprawne działanie programu / serwera GG, który co 15 sek. dostawałby pakiet danych?
Pomijam oczywiście fakt, iż jest to zupełnie nierealne ze względu na różnorodność sprzętu, driverów itp. do kart WiFi

O wiele lepszym pomyslem byłoby wg mnie oprogramowanie funkcjonalności do zmiany statusu korzystając z danych dostarczanych przez GPS (zasugerowane kiedyś na forum) - ale tu jest taki problem, iż o ile znajde może jakiś SDK, dokumentację, to niestety nie mam modułu GPS by cokolwiek sprawdzać i testować.

MobileGadu
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 18, 2005, 15:54:48 »
znam plugin do tlena ktory zmienia co sekune status;p

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 18, 2005, 17:50:10 »
Na PC... Pokaż taki na PDA, i porównaj zasoby pamięci, procesora obydwu platform...

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
MobileGadu
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 18, 2005, 17:57:35 »
nie wymagajcie od Marcina cudow - najlepiej zeby jeszcze jajka smazyl nie ? :D

smietny program i swietny kontakt z autorem - nie widzialem drugiego softu, gdzie w tydzien po sugestiach pojawia sie nowa wersja z aktualizacja

program chodzi bardzo stabilnie i to uwazam za niesamowity plus - a wszystkie usprawnienia wprowadzane sukcesywnie tylko przekonuja coraz wieksza ilosc osob do niego

MobileGadu
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 18, 2005, 18:15:56 »
no dobra ;) moze dzis zaistaluje i sprawdze to mobilegadu:P

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 18, 2005, 18:23:30 »
Na razie będę tylko optymalizował kod, przepisywał funkcje w C na klasy C++. Od początku znacznie się wszystko rozbudowało.
Dodatkowo, może w końcu dostosuję program do VGA...

MobileGadu
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 18, 2005, 18:26:13 »
super... własnie testuje i wydje mi sie e czcionka powinna byc mniejsza....

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
MobileGadu
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 18, 2005, 18:32:17 »
uwazam ze czcionka jest ok - ewentualnie tylko w liscie kontaktow ale to tez sprawa dyskusyjna - jak sie przesiadlem na poczatku z pgg tez mi sie tak wydawalo ale teraz zmienilem zdanie (moze dlatego ze uzywam ipaqa z klawiatura wiec nie trzymam go przed oczami tylko stoi/lezy na stole)

postulat do autora - jesli bylaby zmiana wielkosci czcionki to tak zeby uzytkownik mogl sam wybierac jej rozmiar :) wydaje mi sie to najbardziej rozsadne

kolejny raz powtarzam ze wazniejsza sprawa bylaby chyba zmiana archiwum w ten sposob zeby wyswietlala sie tylko lista osob z ktorymi sie rozmawialo a nie wszyscy z kontaktow

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 18, 2005, 18:36:02 »
Cytat: lipciopda
kolejny raz powtarzam ze wazniejsza sprawa bylaby chyba zmiana archiwum w ten sposob zeby wyswietlala sie tylko lista osob z ktorymi sie rozmawialo a nie wszyscy z kontaktow

Da się zrobić - może nie dzisiaj, ale się da...


[Dodano: 2005-02-18 23:23:34]
Cytat: piknew
może nie dzisiaj

Dało się dzisiaj - linki, by pobrać program powyżej...

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
MobileGadu
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 18, 2005, 23:31:33 »
znalazlem jeden "blad" w wersji 1.03 - w momencie gdy osoba, z ktora rozmawiam i ja jednoczesnie napiszemy wiadomosci i wyslemy je w tym samym momencie (tak przypuszczam) to ja swojej wiadomosci na palmtopie nie widze natomiast bardzo czasto pojawia sie ona w wypowiedzi mojego rozmowcy (tak jakby wstawiona przed jego slowami) u mnie na ekranie palmtopa (czasem wogole sie nie pojawila)

chyba troche zamieszalem - nie wiem czy zostane dobrze zrozumiany :D

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 18, 2005, 23:45:51 »
wiem, o czym mówisz - jest to niestety "zła" cecha kontrolki HTML uzywanej do wyświetlania wiadomości. Kontrolka została stworzona do wyświetlenia dokumentu HTML pełnego, w przypadku dodawania sekwencyjnego treści HTML, niekiedy "nie wyrabia się". Zauważ, że do archiwum - nawet jak opisałeś niewyświetlone wiadomości - dodadzą się, gdyż MG je odbiera.

Jest na to rozwiązanie - moge dodać pewien czas np. 300 ms do funkcji odświeżającej ekran. Kontrolka HTML ma o wiele większe szanse dojść do siebie po takim manewrze (i poprawnie wyświetlić kolejną wiadomość) niż bez wymuszonego czasu oczekiwania... Ucierpi na tym jednak trochę komfort pisania i wysyłania wiadomości...

W tej chwili dla wiadomości na zakładce INFO jest wprowadzony czas 400 ms - dlatego logowanie jest troszkę dłuższe...

Ogólnie problem jest bardziej skomplikowany, niż na taki wygląda.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
MobileGadu
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 19, 2005, 00:04:43 »
nowe wersja z poprawionym archiwum ok - jedna uwaga ktora mi teraz przyszla do glowy - nie lepiej byloby zeby wiadomosci (w archiwum wlasnie) zawijaly sie na koncu wiersza zamiast przewijac pasek w celu przeczytania ? tak mi sie wydaje - moze niech ktos jeszcze sie wypowie

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 19, 2005, 00:14:56 »
Cytat: lipciopda
nie lepiej byloby zeby wiadomosci (w archiwum wlasnie) zawijaly sie na koncu wiersza

Pewnie, że lepiej, jak zmienie na kontrolkę html to będą... Na razie jest to zwykly listbox...

[Dodano: 2005-02-19 01:43:22]
Cytat: piknew
jak zmienie na kontrolkę html

zmieniłem...

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
MobileGadu
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 19, 2005, 01:48:29 »
ty to masz zdrowie... :) czlowieku kladz sie spac !

MobileGadu
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 19, 2005, 08:22:21 »
ej a w jakim programie to piszesz??? bo ja tesz bym sie chiał pobawić :d [chodziz nie znam c ani  innych codoof ale kiedys z kilku gotowych przykładów zrobiłem fajny program do otwarzania piosenkek na gba :>] ... no jednynie znam troche php+mySQL :>

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MobileGadu
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 19, 2005, 11:29:03 »
Ja bym jeszcze dodal sortowanie kontaktow wg alfabetu... bo teraz zdaje sie jest przypadkowa kolejnosc.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 19, 2005, 11:36:57 »
Zmienni jesteście - patrz poczatek wątku forum, wtedy było sortowanie wg alfabetu, ale wszyscy chcieli wg statusu... to zrobilem wg statusu. Teraz sie znowu zmieniły preferencje...

MobileGadu
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 19, 2005, 11:48:05 »
PikNew, jesteś super, dziękuję bardzo za wszystko :)
Trzymaj tak dalej...
Ja na studiach dopiero zaczynam się uczyć języka C, z pascala poprawkę jeszcze muszę najpierw zaliczyć.
W III semestrze ma być C++

Nie wiedziałem, że język C ma takie potężne możliwości (że można programy pisać na PDA).
Oczywiście w szkole uczą mnie podstawowych rzeczy (typu procedury, tablice, zmienne, pliki, rekordy, itd...).
Taka wiedza raczej nie wystarczy :/

A ty jak się nauczyłeś programować ??

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
MobileGadu
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 19, 2005, 13:29:19 »
OK status tez jest fajny... ale to w takim razie powinno byc Status + alfabet bo tak to trudno jest kogos na tej liscie odnalezc. Zreszta nie wiem czemu sie zloscisz... ilu uzytkownikow tyle roznych preferencji.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 19, 2005, 13:39:21 »
Nie złoszczę się (stwierdzam fakt) - niestety twój postulat nie jest prosty do wykonania.

*

Offline PiKNew

  • ***
  • 437
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq h5550, Loox n560
MobileGadu
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 19, 2005, 21:59:16 »
Kto optuje za polskim językiem w MG - niech sciągnie znowu program - pakiet (tzn. xml *.lng) zawiera teraz języki EN oraz PL (do wyboru w opcjach)... Exeka też warto podmienić, gdyż lekko poprawiłem niektóre pola na oknach dialogowych (w poprzedniej wersji tekst w języku polskim może się "nie mieścić") - oczywiście exek zmienił tylko wersję build na 4 (jest to ciągle 1.03)
Nie tłumaczyłem komunikatów o ewentualnych błędach sieciowych / systemowych - ciężko by było wpisać tam coś konkretnego ;)

--
Marcin

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
MobileGadu
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 19, 2005, 22:10:57 »
Marcinie - proponuje odwrocic sortowanie informacji w archiwum tak aby najnowsze wiadomosci byly na samej gorze - chyba wiekszosc z nas jest do takiej metody przyzwyczajona - teraz zeby zobaczyc ostatnia rozmowe trzeba przewijac sie na sam dol

aha - a w kwestii kosmetyki - moze warto pomyslec o zastapieniu menu na dole w pasku - zamiast napisow jakies ikonki - pozwoliloby to na umieszczenie tam kilku dodatkowych pozycji - np. szybkie laczenie/rozlaczanie z serwerem lub pokaz/ukryj kontakty

co do kontaktow to popieram Jakuba - na samym poczatku osoby aktywne - potem nieaktywne ale i ci i ci posortowani alfabetycznie

prosze o wypowiedzi co do moich pomyslow - mnie sie wydaja dobre ale chcialbym uslyszec opinie innych

*

Offline infer

  • 36
MobileGadu
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 19, 2005, 22:49:02 »
Cytat: lipciopda
Marcinie - proponuje odwrocic sortowanie informacji w archiwum tak aby najnowsze wiadomosci byly na samej gorze - chyba wiekszosc z nas jest do takiej metody przyzwyczajona - teraz zeby zobaczyc ostatnia rozmowe trzeba przewijac sie na sam dol

aha - a w kwestii kosmetyki - moze warto pomyslec o zastapieniu menu na dole w pasku - zamiast napisow jakies ikonki - pozwoliloby to na umieszczenie tam kilku dodatkowych pozycji - np. szybkie laczenie/rozlaczanie z serwerem lub pokaz/ukryj kontakty

co do kontaktow to popieram Jakuba - na samym poczatku osoby aktywne - potem nieaktywne ale i ci i ci posortowani alfabetycznie

prosze o wypowiedzi co do moich pomyslow - mnie sie wydaja dobre ale chcialbym uslyszec opinie innych


Uwazam równiez,że Twoje propozycje są ok. :)