Nawigacja PL

  • 18 Odpowiedzi
  • 5090 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nawigacja PL
« dnia: Marzec 23, 2006, 22:42:49 »
W ślad za USA także do Europy trafiły odbiorniki BT Garmina z aplikacją QUE pracującą pod kontrolą Palm OS, co oznacza że dowolny Palm z BT będzie mógł pracować z GPMapą 4.o.

Na razie pojawiło się luźne info przedstawiciela Excela (wyłączny dystrybutor) w takiej oto formie: Z rzeczy nietypowych - w ostatniej dostawie dostaliśmy GPS 10 deluxe z softem na PalmOS.

Zapewne odbiornik będzie pakietowany nie tylko z mapą Polski (GPMapa 4.o), ale także z mapami Europy co oczywiście da odpowiednią cenę,  :oops:  ale dla kogoś zakochanego w Palmie, komu doskwierał brak porządnej nawigacji na PL jest to jakieś rozwiązanie. Zwłaszcza jeżeli do tej pory nie miał żadnego GPSa ....

*

Offline gps-y

  • **
  • 125
    • GPS-y
Nawigacja PL
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2006, 01:57:49 »
GPSa mógł mieć – gorzej z mapami PL. Tak na szybko – bardzo przyjemnie przegląda się trasę na wyświetlaczu 320 x 480 (przykładowe ekrany z modelu TX http://www.gps-y.pl/que_palm.html ). Podobnie jak w iQue dostępna jest opcja komiwojażera. Więcej zapewne po pierwszych jazdach.

*

Offline paulo

  • **
  • 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC SENSATION
Nawigacja PL
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2006, 09:31:06 »
No i jak wrażenia ?? Bo ciekawy :-) Zresztą i tak się do was wybiorę zobaczyć go na żywo ...
:: paulo :: happy HTC SENSATION user :: GG 1521349 ::

*

Offline gps-y

  • **
  • 125
    • GPS-y
Nawigacja PL
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2006, 23:13:50 »
Nawigacja - identycznie jak w iQue 3600 http://pdaclub.pl/view.php?news_id=8990  Niestety obecna wersja nie dodaje zapisanych waypointow z adresem do kontaktów (podobnie jak w iQue 3600 i Que dla PPC). Jest to dziwne bo sam waypoint można zapisać z adresem. Podobnie jak w wersji dla PPC w Que są podawane informację o stanie akumulatora odbiornika (GPS10). Dodatkowo można go konfigurować (auto power off, WAAS) w opcjach Que. W przypadku Treo 650 w opisie POI pojawia się dodatkowa opcja umożliwiająca nawiązanie połączenia http://www.gps-y.pl/grafika/treo_650_que.gif

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Nawigacja PL
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2006, 23:41:17 »
Tomaszu, czy faktycznie PalmOS 5+, BT i 4MB to faktycznie jedyne wymagania dla 10+Que+CNE+GPMapa (cytat ze stron Garmin.com, bo na stronach *.pl trudno coś znaleźć)?
Czy to pójdzie np. na Tungstenie T2?

*

Offline gps-y

  • **
  • 125
    • GPS-y
Nawigacja PL
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2006, 11:23:21 »
Cytując producenta: Minimum Palm requirements: Palm OS 5 (enabled with Bluetooth wireless technology), 4 MB program memory
Na T (5.0) Que odpala z mapą jedynie z Fargo Heap Resizer – możliwe jest przeglądanie mapy, wyszukiwanie miejscowości itp. Próba nawigacji do adresu kończy się resetem. Obawiam się, że podobnie może być z T2 (ale niekoniecznie – T2 ma OS 5.2.1). Bez problemów działa na modelach: TX, T5, Treo 650, T3. Podobnie jak w iQue działa funkcja wyłączania ekranu (oszczędność energii) i włączania go dopiero przed manewrem.

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Nawigacja PL
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2006, 12:19:29 »
Cóż a ja bym chciał żeby na symbianie w końcu ruszały mapki garmina ! Co prawda na cebicie pokazali SE p910 z wersją beta ale jeszcze nie ma nic oficjalnego (chyba że coś przeoczyłem) Nie będę ukrywał że wg mnie byłoby to najlepsze połączenie

*

Offline kov007

  • **
  • 232
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E61i, Palm Tungsten T3, Cybook
Nawigacja PL
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2006, 17:14:49 »
t3 tez ma 5.2.1

Nawigacja PL
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2006, 19:37:58 »
Witam.

A jak to jest z jakością tego modułu GPS? Będzie się sprawować dużo gorzej niż SiRF Star III? Chodzi o zastosowanie głównie do nawigacji samochodowej. Czy na przykład nie będzie gubić sygnału w gęstym zabudowaniu?

Pozdrawiam

Jacek

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Nawigacja PL
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2006, 21:10:51 »
Jeśli mieścisz GPS10 na dachu samochodu (ma bardzo silny magnes - jest to absolutnie bezpieczne), to będziesz miał podobny komfort, jak z SiRFem III.
Ale podobno może urodzić się GPS10 z SS3. Albo się swego czasu pomieszała grafika na stronach garmin.com...

Nawigacja PL
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2006, 10:47:35 »
Cytat: "Moi"
Jeśli mieścisz GPS10 na dachu samochodu (ma bardzo silny magnes - jest to absolutnie bezpieczne), to będziesz miał podobny komfort, jak z SiRFem III.

A czy jest to równie bezpieczne dla lakieru? No i dochodzi obawa przed zmianą właściciela modułu... Różnica jest tak duża w przypadku trzymania modułu w środku auta?

Cytat: "Moi"
Ale podobno może urodzić się GPS10 z SS3. Albo się swego czasu pomieszała grafika na stronach garmin.com...

Tak, też gdzies to czytałem. Zapowiedzi wypuszczenia GPS10 dla PalmOS sprawdziły się. Może te również? Dodatkowo, może wówczas będzie można zakupić "stary" odbiornik po obniżonej cenie? ;-)

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Nawigacja PL
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2006, 11:11:25 »
Cytat: "jjankow"
Cytat: "Moi"
Jeśli mieścisz GPS10 na dachu samochodu (ma bardzo silny magnes - jest to absolutnie bezpieczne), to będziesz miał podobny komfort, jak z SiRFem III.

A czy jest to równie bezpieczne dla lakieru? No i dochodzi obawa przed zmianą właściciela modułu... Różnica jest tak duża w przypadku trzymania modułu w środku auta?

O lakier nie obawiałbym się, bo magnes na niego nie działa.
O zmianę właściciela też. Gwarantuję, że nie sposób podbiec na skrzyżowaniu/na światłach do auta i jednym ruchem ręki oderwać odbiornik od dachu. Trzeba wiedzieć jak to zrobić.
Niebezpieczeństwem jest tylko możliwość pozostawienia odbiornika na parkingu (przez zapomnienie). Ale mnie się to zdarzało, także przed hipermarketem i jakoś przetrwał.
Różnica w recepcji sygnału z odbiornikiem wewnątrz i na zewnątrz auta jest dość duża. Szczególnie w trudnym topograficznie terenie.

Cytat: "jjankow"
Cytat: "Moi"
Ale podobno może urodzić się GPS10 z SS3. Albo się swego czasu pomieszała grafika na stronach garmin.com...
Tak, też gdzies to czytałem. Zapowiedzi wypuszczenia GPS10 dla PalmOS sprawdziły się. Może te również? Dodatkowo, może wówczas będzie można zakupić "stary" odbiornik po obniżonej cenie? ;-)

Que dla GPS10 pod PalmOS krążył w sieci prawie rok, zanim go upubliczniono. Miejmy nadzieję, że uSiRFienie stanie się szybciej, choć mam wątpliwości czy to w ogóle nastąpi. Que (po wycofaniu cf, tylko dla GPS10 w PDA) sprawia wrażenie aplikacji nieco zapomnianej przez Garmina. A niesłusznie, bo to rewelacyjny soft.

Nawigacja Palm OS
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2006, 16:37:10 »
Proszę Państwa, temat jest bardzo ciekawy, ale mam pytanie: czy możliwe jest korzystanie z oprogramowania Garmina i map Imagisu z innym odbiornikiem GPS ? Ja osobiście od zawsze byłem zwolennikiem Palm OS i przesiadka na Pocket PC spowodowana była koniecznością - AutoMapa jako do niedawna jedyny gracz na polu nawigacji po polskich drogach. Nie uśmiecha mi się wydawanie kasy na zestaw z odbionikiem i to do tego jak niektórzy uważają o gorszych parametrach niż S III.

*

Offline gps-y

  • **
  • 125
    • GPS-y
Nawigacja PL
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2006, 19:22:12 »
Cytat: "jjankow"

A czy jest to równie bezpieczne dla lakieru? No i dochodzi obawa przed zmianą właściciela modułu... Różnica jest tak duża w przypadku trzymania modułu w środku auta?
Ale nie jest prawdą że uchwyt magnetyczny został wbudowany do GPS10 dlatego, że działa on tylko na dachu samochodu. Po prostu jest to jedna z możliwości mocowania odbiornika w przypadku  samochodu z szybami ekranującymi (jest dostępny do niego uchwyt na przyssawce do szyby ale w niektórych stanach (USA) prawo zabrania mocowania takich udogodnień do szyby) Oczywiście bezpieczniejszym rozwiązaniem jest mocowanie odbiornika za pomącą rzepa (w zestawie) w okolicach lusterka wewnętrznego. Jeżeli samochód posiada normalne szyby to wystarczy umieścić odbiornik na desce. GPS10 nie ma takiej czułości jak SiRF Star III ale przy właściwym umieszczeniu w samochodzie (widoczność nieboskłonu) będzie działał bardzo dobrze i stabilnie.

*

Offline gps-y

  • **
  • 125
    • GPS-y
Re: Nawigacja Palm OS
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2006, 19:38:26 »
Cytat: "Stefan"
mam pytanie: czy możliwe jest korzystanie z oprogramowania Garmina i map Imagisu z innym odbiornikiem GPS ? Ja osobiście od zawsze byłem zwolennikiem Palm OS i przesiadka na Pocket PC spowodowana była koniecznością
QueMap + GPMapa to na dzień dzisiejszy jedyna najdokładniejsza mapa Polski pod Palm OS. Mapy są rejestrowane na odbiornik GPS 10 więc musiałbyś zmienić odbiornik (z drugiej strony można stwierdzić że inne programy wymagają specjalnego PDA - na które zostały zarejestrowane) W zamian w pakiecie z GPS10 otrzymujesz oprogramowanie nawigacyjne na PPC, Palm OS, PC. Odbiornik GPS 10 oczywiście może działać z innymi programami (np. TomTom, Automapa, Autoroute).

Nawigacja PL
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2006, 19:44:50 »
Dzięki za wyjaśnienia. To zrządzenie losu, wlaśnie mi się popsuł odbiornik G-Space, więc zamiast rozważać TomToma już wiem, że na mojego TX'a zakupię GPS10 Deluxe. Ciekaw jednak jestem działania samego odbiornika. czy przesiadka na GPS 10 z G-Space nie będzie uciążliwa. Jak koledzy jest z czułością tego sprzętu ? Będę wdzięczny za wszelkie cenne spostrzeżenia.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Nawigacja PL
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2006, 20:09:38 »
Cytat: "Stefan"
Dzięki za wyjaśnienia. To zrządzenie losu, wlaśnie mi się popsuł odbiornik G-Space, więc zamiast rozważać TomToma już wiem, że na mojego TX'a zakupię GPS10 Deluxe. Ciekaw jednak jestem działania samego odbiornika. czy przesiadka na GPS 10 z G-Space nie będzie uciążliwa. Jak koledzy jest z czułością tego sprzętu ? Będę wdzięczny za wszelkie cenne spostrzeżenia.



Jak juz kupisz - daj znac. Chetnie podjade i popatrze jak dziala to w praktyce.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

Nawigacja PL
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2006, 23:58:29 »
Cytat: "kwieto"
Jak juz kupisz - daj znac. Chetnie podjade i popatrze jak dziala to w praktyce.

Witam.

Ja również będę wdzięczny za opisanie wrażeń z użytkowania GPS10 Deluxe :-)

Pozdroofki

Jacek

Nawigacja PL
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 14, 2006, 11:42:18 »
Na stronie Garmina
http://www.garmin.com/support/collection.jsp?product=010-00378-00
Pojawiło się oprogramowanie Que dla Palmos do zdarcia