PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Apple iOS => Oprogramowanie iOS => Wątek zaczęty przez: ajed w Styczeń 30, 2012, 09:37:27
-
Hej. Zastanawiam sie jaki pakiet "office" wybrac na iPada. Najbardziej zalezy mi na kompatybilnosci plikow doc. Mam juz program Pages, ale niestety czasem kompletmie gubi formatowanie, co jest dosc wkurzajace.
No wiec rozwazam zakup czegos innego. Uzywaliscie moze: Dokuments To Go albo Office Pro HD? Jak sobie radza z plikami doc? Zwlaszcza takimi troche bardziej skomplikowanymi.
-
Jakbyś mi podesłał jakiś przykładowy plik .doc, to mógłbym Ci pokazać jak w DocsToGo będzie wyglądał. Ogólnie ciężko mi się wypowiedzieć, bo po pierwsze nie robię jakiś zmyślnych dokumentów, a po drugie teraz rzystam głównie z Pages (DocsToGo kupiłem grubo przed wydaniem iWorka dla iOS).
-
Dzięki.
Do tej pory nie miałem problemów, ale wczoraj projekt newslettera się rozjechał i musiałem "na gwałt" robić kompa, żeby gdzieś zrobić newslettera.
Jak możesz zobacz, czy u Ciebie szata graficzna pozostanie bez zmian.
-
Cóż, wygląda to lepiej niż w Pages, ale dalej odbiega nieco od Worda 2010.
-
w office2 i quickoffice podobnie brak prawej kolumny
-
Czyli krotko mowiac zostaje przy Pages. Z innymi doc'ami nie mam problemu, a z newsletterem inne programy tez sobie nie radza :(
-
Jesli mogę wtrącić to powiem, że na Andku jest tak samo. DocumentsTo go pokazuje jedną kolumnę a ThinkFreeOffice kolumnę z linkami pokazuje u góry po lewej.
-
Jesli mogę wtrącić to powiem, że na Andku jest tak samo. DocumentsTo go pokazuje jedną kolumnę a ThinkFreeOffice kolumnę z linkami pokazuje u góry po lewej.
No patrz. Taki prosty dokument, a nikt sobie z nim nie radzi.
-
A OnLive Desktop? Mogę wrzucić screena jeśli chcesz.
-
Ciekawe że wszelakie viewery wyświetlają dobrze ten dokument, problem mają programy do edycji.
-
A OnLive Desktop? Mogę wrzucić screena jeśli chcesz.
Tego nie znam. Daj screena jesli mozesz, chetnie zobacze.
-
Wymaga to dostępu internetu, ale działa zdecydowanie szybciej i wydajniej niż jakiekolwiek tego typu rozwiązanie, naprawdę.
Zasadniczo jest to darmowy Win7 Enterprise z Touch Pack i Officem 2010.
(http://img713.imageshack.us/img713/5312/ipade.jpg)
Ale czemu screenshot wyszedł taki szary to za cholerę nie wiem.
-
ale co to jest jakaś aplikacja typu VNC ? musi byc odpalony komp z win7 i officem ?
-
Nie, może wam się z tym kojarzyć, ale to zupełnie nie tak.
Działa to w chmurze i serwer udostępniany jest przez firmę, a nie przez użytkownika, jak to w wypadku pulpitów zdalnych. Nie trzeba mieć żadnych włączonych komputerów z jakimś dziwnym oprogramowaniem - wszystko znajduje się w US.
Słowo VNC to też obraza, fakt faktem skoro to chmura to wyświetlanie obrazu można nazwać "pulpitem zdalnym", ale jeszcze nigdy nie widziałem tak szybkiego, stabilnego i dobrego jakościowo rozwiązania. Kto bawił się OnLive Gaming ten wie o czym mówię.
Poza tym działa to w rozdzielczości natywnej, a dotyk działa dokładnie tak jak na tablecie PC, a nie jak w aplikacji typu VNC (gdzie cały touchscreen jest touchpadem a tapnięciem potwierdzamy, blee).
W wersji darmowej okrojony właściwie tylko do Office i kilku innych aplikacji, ale czekam na wersję płatną z możliwością instalowania swoich aplikacji.
Połączone: Styczeń 30, 2012, 21:11:04
Spróbujcie sami:
http://desktop.onlive.com/go/signup? (http://desktop.onlive.com/go/signup?)
http://search.itunes.apple.com/WebObjects/MZContentLink.woa/wa/link?path=app%2fOnliveDesktop (http://search.itunes.apple.com/WebObjects/MZContentLink.woa/wa/link?path=app%2fOnliveDesktop)
-
czy kwestia wyświetlania jednej kolumny itp. to nie jest kwestia ustawień danego programu?
takie dostosowanie do rozmiaru okna z daną wielkością czcionki/obrazka
może to się da zmienic w ustawieniach danego programu?
-
czy kwestia wyświetlania jednej kolumny itp. to nie jest kwestia ustawień danego programu?
takie dostosowanie do rozmiaru okna z daną wielkością czcionki/obrazka
może to się da zmienic w ustawieniach danego programu?
Nie, nie da sie.
-
Moim zdaniem wykonywanie powaznych prac na konsoli do gier jakim mniej lub bardziej jest iPad nie ma wiekszego sensu. Nie myslales o notebooku?
-
Nie myslales o notebooku?
Mam netbooka - ale jak dla mnie za wolny. Mam tez notebooka - 13 cali, niecale 1,5 kg wagi - ale jest za duzy i za ciezki. Na chwile obecna - iPad jest idealny. Mam go od ponad 1.5 miesiaca i przez ten czas notebooka uzylem tylko raz. iPada mam za wsze przy sobie w teczce. Jak dla mnie nic nie wazy. Pages do powaznej pracy sprawdza sie naprawde niezle. Zwlaszcza ze sprzetowa klawiatura. W kenote zrobilem juz kilka prezentacji na szkolenia. Szkolenia poprowadzilem z iPada podpietego do projektora, sterujac prezentacja z poziomu iPhone'a - rewelacja.
Tak wiec, do powaznych prac - jak to okresliles - iPad sprawdza sie naprawde idealnie, o ile masz pomysl - jak go wykorzystac. Jedyne czego mi brakuje to programow typu Lex i Legalis na iOS. Mam co prawda wersje Legalisa on-line wiec korzystam z poziomu przegladarki, ale to nie to samo - troche mniejsza wygoda.
Czego natomiast praktycznie nie robie na iPadzie - to granie - troche brak mi czasu na takie zabawy. Choc w tej roli iPad tez sprawuje sie calkiem niezle.
-
http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=21931:microsoft-office-dla-ios-i-androida-zostanie-udostepniony-w-listopadzie-tego-roku&catid=51:programy&Itemid=93 (http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=21931:microsoft-office-dla-ios-i-androida-zostanie-udostepniony-w-listopadzie-tego-roku&catid=51:programy&Itemid=93)
Ciekawe ile osób zapragnie go mieć na swoim urzadzeniu...
-
Do listopada jeszcze baaardzo daleko...
-
http://myapple.pl/content/4027-pierwsze-screeny-ms-office-dla-ios-pojawily-sie-w-sieci.html (http://myapple.pl/content/4027-pierwsze-screeny-ms-office-dla-ios-pojawily-sie-w-sieci.html)
Kolejne wieści na temat office dla iOS :)
-
Kiepsko, że trzeba będzie mieć subskrypcję w celu edycji dokumentów.