panowie, jakich używacie przeglądarek na naszych androidach?
Tkwiłem jakiś czas leniwie przy stocku, następnie wypróbowałem Firefoxa (siła przyzwyczajeń oraz elastyczności i rozszerzeń blokujących desktopowego lisa) i Chrome, następnie zrobiłem na wszystkich platformach rewolucję wchodząc w ekostystem google. Są minusy ale plusy przeważają

wszelkie synchro, launchery, dostęp do Drive etc. działa super. Już trudno, godzę się, że google wie już o mnie "wszystko"
No ale po tych ruchach dla próby wziąłem Dolphin Browser kierując się opiniami w Google Play i normalnie rozłożyło mnie na łopatki.
Nie mam bardzo szybkiego sprzętu ale ten Dolphin renderuje w trybie Desktop bardzo złożone strony (moja testowa to gazeta.pl) prawie jak Chrome na desktopie (na Androidzie zachwalają, że 2x szybciej niż androidowy Chrome).
Po tych testach Firefox poszedł w odstawkę, mam go nadal na desktopie, adblock plus+flashblock+ghostery+no script to zbyt dobra kombinacja ale generalnie zalety ekostystemu Google przeważają.
Dolphin nie podoba mi się za bardzo wizualnie choć jest całkiem przyjemny ale naprawdę renderować to renderuje jak oszalały... Ma też wtyczkę do Chrome, która pozwala na uzyskanie funkcjonalności synchro zbliżonej do Chrome (synchro zakładek, przesyłanie stron, tekstu czy nr tel.).