Android OS > Oprogramowanie Android

Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida? PIM

<< < (2/15) > >>

beju:
notosiup - nie bardzo rozumiem pytania.  jak masz zalozona synchronizacje w androidzie,  to robiac wedlug metody numer jeden przez exchange i activesync kontakty zostana pociagniete z serwera a nie tam umieszczone.  potem tylko synchro urzadzenia z pc i outlookiem i powrot "zaliczony" :)

pitextreme:
Witajcie
Otóż po dłuugim działaniu na windows mobile przyszedł czas na androida.
Byłem zaskoczony szybkością systemu etc. Niestety zaskoczyło mnie to, że nie mogę zsynchronizować albo nawet przegrać danych z outlooka.
Próbowałem programów - nie przegrywały mi kontaktów do kontaktów telefonicznych. Te z gmaila nie dało się zapisać jako telefonicznych ( opcja przenieś na telefon nie działała). Nie mogłem też zsynchronizować ich przez progrma lg synch(mam lg gt540). Ale pomyślałem przez chwilę i udało mi się - w bardzo prosty sposób przegrać moje kontakty.
Oto mój poradnik.

1. Przejdź na kartę(folder) kontakty w Outlook.
2. Wciśnij Ctrl+A celem zaznaczenia wszystkich.
3. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję "Wyślij pełne dane kontaktu" ->"W formacie internetowym (.vcf)"
4. Outlook będzie chciał wysłać maila więc wysyłamy go do siebie.
5. Kiedy już otrzymamy maila - wchodzimy nań i zaznaczamy wszystkie załączniki (Ctrl+A).
6. Zapisujemy je na dysk do folderu.
7. Wchodzimy do tego folderu - zaznaczamy wszystkie kontakty(Ctrl+A) i klikamy prawym przyciskiem myszy.
8. Wybieramy - wyślij do i urządzenie bluetooth.
9. Wybieramy tam nasz telefon. Pliki vcf w telefonie zapiszą się automatycznie jako kontakty.

UWAGA! Jak widać potrzebny jest bluetooth. Myślę że większość posiadaczy pda ma takowy sprzęt w komputerze/laptopie. Jeśli nie to urządzenie na allegro jest śmiesznie tanie.
Co nam daje to rozwiązanie??

Nie musimy korzystać z gmaila - nasze kontakty nie trafią na serwer google, nie będą tam przechowywane itp.
Jest troszkę kombinowania - ale będziemy mieć zdjęcia w kontaktach itp.
 
Metoda sprawdzona na lg GT540, Windows 7 Professional 64 bit , outlook 2007

hebaneck:
no dobra ja mam w outlooku duzo notatek i jak je niby mam przeniesc na androida?

mcp:
Jest jeszcze jeden bardzo prosty sposób: Sprite Mobile Migrate
dzięki temu możemy przenieść:
# Kontakty
# Historię rozmów
# SMS
# Ulubione

Potrzebny jest stary telefon, PC i nowy telefon. Procedura i niezbędne pliki na stronie producenta programu:
http://www.spritesoftware.com/Products/Migrate/Migrate-Your-Data-Now/How-To-Transfer

Dodatkowo można przenieść dane z symbiana i blackberry ale tego nie sprawdzałem.

Borg:
U mnie sposób 1 zadziałał aż za bardzo - po przeniesieniu na serwer google i Desire zacząłem się bawić kontaktami na serwerze. Tak się bawiłem że musiałem wszystko wyczyścić i stwierdziłem że jeszcze raz synchronizuję z HD no i się zdziwiłem bo wyczyściło mi kontakty na HD1 i Desire  :grin: . Dobrze że SPB Backup co niedziela robił mi kopie na HD1 bo było "ostro". Teraz pytanie jako się ustrzec tego na przyszłość ? W WM wystarczyło zaznaczyć żeby przy różnicach nadpisywał kontakty na komputerze a nie telefonie. Ewentualnie jak masowo przenieść kontakty żeby miał status przechowywania "telefon" a nie "google" ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej