Mobilny internet na 3 tygodnie

  • 43 Odpowiedzi
  • 9556 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Mobilny internet na 3 tygodnie
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 17, 2009, 16:52:37 »
Witam,
mam podobny problem ;) Potrzebuję mobilny net na ok tydzień. Obecnie mam Orange Mix, i myślałem nad jakimiś pakietami w orange (przekładanie karty jest trochę uciążliwe), tylko że ich stronka jest tak sensownie zrobiona że nic znaleźć nie mogę :( Macie może jakieś info o takowych pakietach danych?

Pozdrawiam



*

Offline kendi

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G1 s5330
Odp: Mobilny internet na 3 tygodnie
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 17, 2009, 18:14:25 »
W orange mix nie ma pakietu pozatym na Orange world. W towim mixie pakiety byly

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Mobilny internet na 3 tygodnie
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 17, 2009, 18:37:30 »
Dokładnie to mam Nowy Twój Mix ;)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mobilny internet na 3 tygodnie
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 17, 2009, 18:49:49 »
Oczywiście ja używam Orange Free... Tanie masz do wyboru 2 plany.. Zobacz sobie na orange.pl ;)
Zapomniałeś dodać o ich super zasięgu.  :-|
W dużych miastach problemu nie ma ale poza nimi zazwyczaj trzeba cieszyć się EDGEm.
Damian,jak do tej pory stwierdzam jednoznacznie ze orange ma o wiele lepszy zasieg niz plus
Chyba u Ciebie w okolicy...
Cytuj
co do tego co napisales to co ty oczekujesz ze na zabitej dechami wiosce bedziesz mial hsdpa?
Tak, Plus na zadupiach, które mają góra 10tyś mieszkańców zazwyczaj oferował UMTS gdzie u innych operatorów to było tylko marzenie. :wink:

Nie chce pisać o wyższości Plus'a nad Orange czy innymi operatorami, autor chciał dobrej rady więc mu ją dałem. Sporo jeździłem po Polsce, zwłaszcza po małych miejscowościach i z ręką na sercu mogę polecić mobilny internet w sieci Plus ze względu właśnie na świetny zasięg szybkiego internetu. Jeśli Orange jest dla kogoś dobre to proszę bardzo, żyjemy w wolnym kraju, każdy z nas ma wolny wybór. Ja w orange nie chcę mieć abonamentu do puki nie poprawią zasięgu i przestaną wciskać ludziom kit.



hmmm,moja okolica to ponad 300tysieczny gdansk lub wiecej tysieczne trojmiasto,stwierdzam jednoznacznie ze w trojmiescie plus to (tu masa przeklenstw) podobnie jak zreszta poza miastem-tam gdzie plus nie istnieje orange mi jeszcze jako tako dzialal na edge.

wystarczy przejazdzka trojmiejska obwodnica-plusa nie uswiadczysz(3G) a orange na calej dlugosci praktycznie nie znika...
w centrum miasta -zwlaszcza w szczycie nie zaladujesz strony w plusie 3G plusa...
15 minut od centrum dwie kreski zasiegu na otwartej przestrzeni a budynku-zapomnij...
to jest najlepsza siec w polsce?
przykro mi to stwierdzac ale plus jest kicha jak zaraza i nigdy w zyciu nie dam sie na plusa namowic ani na plusa ani na ich praktycznie nie funkcjonujaca obsluge klienta.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Mobilny internet na 3 tygodnie
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 18, 2009, 12:15:56 »
Ja ostatnio spędziłem 2h w centrum Gdańska (okolice dworca głównego) i pięknie działał Play Online. HSDPA. Zresztą używałem go też przez 3 dni w Ustce i również działał idealnie, i to w środku budynku. W Gliwicach też działa wewnątrz budynku, ale do Gliwic to się chyba nikt na wakacje nie wybiera ;)

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: Mobilny internet na 3 tygodnie
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 18, 2009, 14:05:35 »
Byłem ostatnio w podobnej sytuacji. Potrzebowałem neta na ok 2 miesiące. Nie musiał to być mobilny, ale właśnie na taki się zdecydowałem. Wybrałem PLAY'a. Zapłaciłem 19 zł za starter (dostałem gratis 1 GB) i następnie doładowałem konto za 50 zł (w sumie miałem do wykorzystania 6 GB! przez 2 miesiące).
Zasięg: jak dotąd używałem go w 2 miastach:
a) obrzeża Wrocławia, gdzie na mapce zasięgu Playa było na granicy 3G i rzeczywiście tak jest. W mieszkaniu słaby zasięg 3G i czasami zrywało i przełączało na EDGE (mimo, że Pan w salonie mi powiedział, że Internet w Playu na razie działa tylko na 3G ;-). Rozwiązałem ten problem kupując na allegro antenkę do swojego modemu PCMCIA za 35 zł. W rezultacie mam dobry zasię HSDPA w mieszkaniu.
b) Głogów - byłem zaskoczony. Wcześniej sporadycznie używałem tutaj iPlusa i ledwo tylko EDGE był. Natomiast w Play pełny zasięg UMTS mam!
Ograniczenie: 1 MBps ;/ - ale i tak spokojnie mi wystarcza do WWW.
6 GB: na początku nie wiedziałem, na ile mi wystarczą te gigabajty, bo nigdy jakoś nie zastanawiałem się, ile danych pobieram przeglądając strony. Okazało się, że średnio zużywam 20-40 MB dziennie, także te 6GB jest aż nadto (jeżeli nie ściągamy wielu plików i nie używamy P2P).
Podsumowując: Jak dla mnie cenowo Play (szczególnie w letniej promocji) miażdży konkurencję. Co do zasięgu - to wszystko zależy, gdzie będziesz go używał.
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline martex

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • פארוואס זענען איר לייענען?
    • Pdanews.pl
  • Sprzęt: HTC Desire, iPad 3G, Iphone 3g 8GB
Odp: Mobilny internet na 3 tygodnie
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 18, 2009, 15:20:03 »
Ja też baaaaaardzo polecam Play Online.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mobilny internet na 3 tygodnie
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 18, 2009, 17:10:55 »
o wlasnie,glupia siec play ma wielokrotnie lepszy zasieg niz plus.
sam uzywam orange w modemie a play w trince,i chetnie bym sie skusi na oferte play z modemem gdybym nie byl uwiazany do orange bo w prepaydzie mialbym wiekszy limit niz w abo... :-|
ale zasiegu w calej polsce to juz raczej nie...


co do limitow i szybkosci ich zuzywania to ,hmmm
w orange jakos szybko to idzie ,w plusie jeszcze szybciej,play za to mozna sie dluuugo pocieszyc-ten limit za 30 zeta przyznany to mozna przez caly miech po stronkach skakac do woli ze sporadycznym odwiedzaniem you tubow i takichtam i ewentualnie jakiegos divx zassac z torrentow...

porownianie-standardowe moje posiedzenie-okolo 3 godzin grzebania po najrozniejszych stronach bez ogladania filmikow w sieci to dla mnie okolo 150 mega na orange



za podobne rzeczy i czas w playu mi okolo 50-80 mega zabiera...


plusa natomiast sporadycznie uzywam i temu limit 1GB po tygodniu uzytkowania blokuja.... :-|


moja siostra potrafila go w kilka dni zabic jak go uzytkowala-dzis ma go ojciec-potrzebuje sporadycznie costam poprzegladac w sieci....
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Mobilny internet na 3 tygodnie
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 20, 2009, 20:06:36 »
Play faktycznie ma najlepszą ofertę :) Chciałem coś w orange aby kart nie zmieniac, ale za 20zl bede miał 20mb w orange, a w play 1gb... Różnica jest kolosalna, więc wezmę drugi telefonik z kartą orange, a play do trinki (na 6500 classic przeglądanie neta raczej nie jest  wygodne)

Pozdrawiam

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mobilny internet na 3 tygodnie
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 20, 2009, 20:33:06 »
dokladnie ,ja w se mam abo z orange a w trince play online...


co do oferty orange to w popie masz 20MB za 10 zeta,ewentualnie jak masz abo to za 40 zeta 0,5GB ale to ciagle nic w porownaniu z oferta play na karcioche tyle ze zasieg kulawy troche poza miastem bo w miescie pieknie poprostu smiga...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Mobilny internet na 3 tygodnie
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 20, 2009, 20:42:04 »
Mam Nowy Twój Mix, i z tego co się dowiedziałem to są jedynie pakiety po 5mb za 5zł... Internet potrzebuję tylko na 4-5dni gdyż na tylę idę do szpitala, więc 1gb w zupełności wystarczy na przeglądanie stronek i czasami YT. Z zasięgiem nie będzie problemu, gdyż będe w Poznaniu :) Może nawet w jakiegoś MMORPG da się pograć, ale to już inny temat ;)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Mobilny internet na 3 tygodnie
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 20, 2009, 21:50:16 »
Ja miałem Play i Blueconnecta. BC był całkiem spoko, a o Play się już wypowiadałem w osobnym temacie...

Obecnie korzystam z Plusa - 10zł za 100MB do abonamentu wychodzi lepiej niż osobna simdata (to samo można zrobić właśnie do Simplusa), 500MB za 35zł to już luksus, ale aż tyle mi nie trzeba ;)

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: Mobilny internet na 3 tygodnie
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 21, 2009, 15:42:52 »
Mam jeszcze jedno, może głupie pytanie, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi nigdzie. Z PlayOnline można dzwonić, czy jest tylko do neta?

@Kapitan Pazur, dzięki, tak myślałem :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2009, 16:21:53 wysłana przez goofy3 »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Mobilny internet na 3 tygodnie
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 21, 2009, 16:02:45 »
nie można dzwonić