Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.

  • 105 Odpowiedzi
  • 38665 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nowart

  • **
  • 144
  • Sprzęt: Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 02, 2010, 21:46:21 »
wytłumaczcie mi proszę po co te całe zabawy w caby, rejestry, cała ta gmatwanina skoro i tak szału jak widać nie ma a na dodatek serwujemy sobie gorszą dokładność modułu gps po takich eksperymentach? Ja mam na stałe wyłączone xtra a fixa na zimno łapie mi w ok 2 minuty, gdy uruchamiam nawiagację codziennie to w kilkanaście sekund. Dokładność wzorowa.
Przy załączeniu xtra to już wogóle bajka. Nie rozumiem zatem po co te wszystkie cyrki jak i tak nie wnosi to zbyt wiele ponad to, co dał nam producent...?

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 02, 2010, 21:47:55 »
Czyli po instalacji obu plików najlepsze możliwe ustawienia zostaną zaimplementowane do Omnii i od razu zostaną uaktywnione?

nie od razu, konieczny jest soft reset lub wlacz/wylacz telefon
pamietac nalezy rowniez ze optymalnie jest miec spatchowana bibloteke dll, JF1 i aktualne XTRA
Jasne, jasne, SR jak najbardziej. JF1 jest, XTRA cały czas aktualne, a bibliotekę to oczywiście masz na myśli tą z pliku gpsfix.rar?
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 02, 2010, 22:39:48 »
a bibliotekę to oczywiście masz na myśli tą z pliku gpsfix.rar?

tak, albo wgrana tym i8000 fixem.cab

Cytuj
wytłumaczcie mi proszę po co te całe zabawy w caby, rejestry, cała ta gmatwanina skoro i tak szału jak widać nie ma a na dodatek serwujemy sobie gorszą dokładność modułu gps po takich eksperymentach? Ja mam na stałe wyłączone xtra a fixa na zimno łapie mi w ok 2 minuty, gdy uruchamiam nawiagację codziennie to w kilkanaście sekund. Dokładność wzorowa.
Przy załączeniu xtra to już wogóle bajka. Nie rozumiem zatem po co te wszystkie cyrki jak i tak nie wnosi to zbyt wiele ponad to, co dał nam producent...?

widac nie kumasz o co chodzi, otoz standardowo czas lapania fixa jest duzo za dlugi i chodzi o to zeby szybciej lapal tj. w mniej niz minute lub pol minuty, druga sprawa najwazniejsza to dokladnosc !!! wez sobie jakies zdjecie lotnicze skalibrowane i idz w teren, na zwyklych ustawieniach bedzie ci pokazywalo ze jestes parenascie metrow niz w rzeczywistosci; w nawigacjach samochodowych tego nie uswiadczysz szczegolnie bo te programy maja przyciaganie do trasy; skoro masz dokladnosc wzorowa to pochwal sie kiedy, gdzie i jakim programem sprawdzales (tylko nie pisz ze program X napisal ci ze twoja dokladnosc to 2m itp. itd.) bo licza sie konkrety parametrow. Ja podaje wyniki HDOP bo to jest uniwersalne i jezeli masz niska ta wartosc to mozna miec pewnosc ze zapisana sciezka trasy pokryje sie potem z jezdnia, szlakiem, chodnikiem czy czyms tam jeszcze. Ludzie ktorzy uzywaja GPS w omni tylko po to zeby ich Automapa doprowadzila do celu nie wchodza do tego watku bo oni najczesciej nie potrzebuja albo nie chca sie przejmowac tym ze cos moze dzialac lepiej niz producent dal a Samciag wladowal takie ustawienia zeby kazdemu jakos chodzilo a nie zeby chodzilo optymalnie.

*

Offline Mr Groch

  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (I9000)
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 02, 2010, 22:44:45 »
Dlaczego 2 caby a nie zlozone wszystko w 1?

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 02, 2010, 22:50:20 »
Dlaczego 2 caby a nie zlozone wszystko w 1?

bo nie umiem

wiadomo ze najlepiej by bylo zrobic jednego caba co by podmienial bibloteke i wprowadzal zmiany w rejestrze

mialem dwa pliki .cereg ktore sa osobnymi eksportami kluczy wiec zeby ulatwic przerobilem je do cab'ow ale jak ktos chetny niech zmajstruje jeden plik


*

Offline nowart

  • **
  • 144
  • Sprzęt: Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 03, 2010, 12:03:34 »
a bibliotekę to oczywiście masz na myśli tą z pliku gpsfix.rar?

tak, albo wgrana tym i8000 fixem.cab

Cytuj
wytłumaczcie mi proszę po co te całe zabawy w caby, rejestry, cała ta gmatwanina skoro i tak szału jak widać nie ma a na dodatek serwujemy sobie gorszą dokładność modułu gps po takich eksperymentach? Ja mam na stałe wyłączone xtra a fixa na zimno łapie mi w ok 2 minuty, gdy uruchamiam nawiagację codziennie to w kilkanaście sekund. Dokładność wzorowa.
Przy załączeniu xtra to już wogóle bajka. Nie rozumiem zatem po co te wszystkie cyrki jak i tak nie wnosi to zbyt wiele ponad to, co dał nam producent...?

widac nie kumasz o co chodzi, otoz standardowo czas lapania fixa jest duzo za dlugi i chodzi o to zeby szybciej lapal tj. w mniej niz minute lub pol minuty, druga sprawa najwazniejsza to dokladnosc !!! wez sobie jakies zdjecie lotnicze skalibrowane i idz w teren, na zwyklych ustawieniach bedzie ci pokazywalo ze jestes parenascie metrow niz w rzeczywistosci; w nawigacjach samochodowych tego nie uswiadczysz szczegolnie bo te programy maja przyciaganie do trasy; skoro masz dokladnosc wzorowa to pochwal sie kiedy, gdzie i jakim programem sprawdzales (tylko nie pisz ze program X napisal ci ze twoja dokladnosc to 2m itp. itd.) bo licza sie konkrety parametrow. Ja podaje wyniki HDOP bo to jest uniwersalne i jezeli masz niska ta wartosc to mozna miec pewnosc ze zapisana sciezka trasy pokryje sie potem z jezdnia, szlakiem, chodnikiem czy czyms tam jeszcze. Ludzie ktorzy uzywaja GPS w omni tylko po to zeby ich Automapa doprowadzila do celu nie wchodza do tego watku bo oni najczesciej nie potrzebuja albo nie chca sie przejmowac tym ze cos moze dzialac lepiej niz producent dal a Samciag wladowal takie ustawienia zeby kazdemu jakos chodzilo a nie zeby chodzilo optymalnie.

tak, żabciu, nie kumam - gdybym kumał to nie zadawałbym takiego pytania prosząc uprzejmie o wyjaśnienie. kumasz?

a tak poważniej - nie sprawdzałem dokładności żadnym programem bo nie jest mi to do niczego potrzebne. przy załączonym xtra łapie fixa w kilkanaście sekund na zimno, prowadzi od punktu A do punktu B bez zająknięcia, nie wiesza się, nie muli.
Do tego potrzebna mi jest AutoMapa. I nie masz racji, że tacy ludzie jak ja tu nie zaglądają bowiem każdy chciałby polepszyć pracę swojego sprzętu - wszakże lepsze wrogiem dobrego, prawda? Nie zauważyłem w tytule aby był to wątek zastrzeżony dla ludzi wykorzystujących O2 np do turystyki pieszej czy pomiarowania. Do tego służą zgoła inne, znacznie precyzyjniejsze urządzenia. Widzę natomiast, że testujący narzekają w kółko na pogorszenie działania modułu gps w O2 po tych zabawach stąd moje zapytanie.

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 03, 2010, 12:09:57 »
w takim razie nastepnym razem czytaj caly watek z uwaga a nie tylko selektywne informacje i wcale nie jest tak tak ze nastepuje pogorszenie tylko zmiana ktora tez jest uwarunkowana wieloma czynnikami a watek jak zauwazyles lub nie zawiera tyle informacji ze mozna przeprowadzic mnoga ilosc testow i ustawien wiec ja zachecam do zabawy i testowania a nie wgrywania tylko jednego ustawienia a potem narzekania ze cos dziala gorzej bo jak juz pisalem sa takie rzeczy jak na przyklad numer portu czy bufor, jak sie tego nie zmieni to nic dziwnego ze potem program wylicza fixa pare minut albo ma problem z lapaniem sygnalu z satelit

*

mgcompany

Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 03, 2010, 12:25:00 »
Dlaczego 2 caby a nie zlozone wszystko w 1?

bo nie umiem

wiadomo ze najlepiej by bylo zrobic jednego caba co by podmienial bibloteke i wprowadzal zmiany w rejestrze

mialem dwa pliki .cereg ktore sa osobnymi eksportami kluczy wiec zeby ulatwic przerobilem je do cab'ow ale jak ktos chetny niech zmajstruje jeden plik

Powiedz tylko które pliki wrzucić, a będzie uzdrowiona dusza Twoja.  :)

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 03, 2010, 12:48:46 »
mgcompany wrzucasz plik z pioerwszego posta o nazwie gpsfix.rar oraz z posta nr 28 oba caby, instalujesz to wówczas są już niby najlepsze możliwe ustawienia wprowadzone :)
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 03, 2010, 12:54:28 »
niby najlepsze możliwe ustawienia wprowadzone :)

nie zapominaj ze najlepsze ale dla mnie i na moim sprzecie

ktos moze stwierdzic ze jemu lepiej sie sprawdza na innych ustawieniach
albo ze woli szybsze wyliczenie fixa a mniejsza dokladnosc itp. itd.

ten watek ma na celu porownanie doswiadczen a nie stwierdzanie tylko czy moje ustawienia cos komus pogorszyly czy nie

tak przy okazji to moje ustawienia rejestru ustawiaja port COM na 7 i predkosc na 19200
a pobieranie automatyczne XTRA jest domyslnie wylaczone

*

mgcompany

Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 03, 2010, 13:39:08 »
Póki co wrzucam CAB'a z biblioteką GPS i wpisami do rejestru.
Ustawienia GPS:
- Port programowy: COM7
- Port sprzętowy: COM9
- Prędkość: 19200

Edit: Wrzucam instalkę z oryginalnymi wpisami do rejestru (drugi plik).
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 14:16:05 wysłana przez mgcompany »

*

Offline Makubo

  • ****
  • 939
  • Płeć: Mężczyzna
  • System: Android 8.0
  • Sprzęt: LG G7 ThinQ
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 03, 2010, 14:13:54 »
Póki co wrzucam CAB'a z biblioteką GPS i wpisami do rejestru.
Ustawienia GPS:
- Port programowy: COM7
- Port sprzętowy: COM9
- Prędkość: 19200

Warto wrzucić do FAQ  :ok:
"We are the Borg, resistance is futile!"

*

Offline felixb

  • ***
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
  • MapaMap 6.6.2 TOP i Automapa 6.10
  • Sprzęt: Mio 500 v2, Omnia II, ROM 23123_Normal od Ryrzego
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 03, 2010, 14:48:33 »
Mam takie ustawienia.
Na zimno parę minut, na gorąco parę sekund, nigdy nie gubi sygnału.
felix

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 05, 2010, 17:16:22 »
felixb a jak masz reszte poustawiana ? bo ten screen to sugeruje ze masz tak jak producent dal a dodatkowo nie wiadomo ktorej wersji PHONE uzywasz

*

Offline felixb

  • ***
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
  • MapaMap 6.6.2 TOP i Automapa 6.10
  • Sprzęt: Mio 500 v2, Omnia II, ROM 23123_Normal od Ryrzego
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 05, 2010, 18:59:28 »
Mam to
felix

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 05, 2010, 20:44:35 »
to na standardowych ustawieniach w JD1 nie ma szalu, zrob sobie kopie rejestru, zaaplikuj caba od mgcompany, zrob reset i wtedy sprawdz czy dziala cokolwiek lepiej/szybciej

*

Offline nowart

  • **
  • 144
  • Sprzęt: Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 10, 2010, 15:06:57 »
no więc muszę przyznać, że po wgraniu w.w. zestawu O2 łapie fixa znacznie szybciej, nawet w bardzo deszczową pogodę a widoczność satelit zwiększyła się do 6-8 prawie non stop. dokładności nie sprawdzam bo jak pisałem jestem mało wymagającym użytkownikiem nawigacji wykorzystujący ją jedynie w aucie zatem w tej kwestii się nie wypowiem. Nie gubi się, nie skacze mi po sąsiednich ulicach, budynkach zatem uważam, że jest poprawa.

*

Offline voyteckst

  • **
  • 181
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701 + 8GB -> HTC KAISER + 8GB -> Omnia 2
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 13, 2010, 06:49:52 »
U mnie po zastosowaniu cab'a od mgcompany też łapie szybciej, ale nie automapa. Automapa mieli, mieli i mam tylko sygnał na żółto (dźwięk jest taki jakby złapał fix'a, ale na mapie tego nie pokazuje). Wyłączam włączam cokolwiek innego jak np. GPS Location i fix jest po 2-3 sekundach (to samo np w iGO).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 08:39:41 wysłana przez voyteckst »

*

Offline koart

  • *****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 14, 2010, 09:45:25 »
Ja z kolei zainstalowalem tego cab-a i gps mod driver 3.20 i teraz mam taki smieszny efekt, choc dla mnie osobiscie bardzo uzyteczny :) Przed instalacja powyzszych w momencie kiedy omnia wylaczala ekran i przechodzila w stan uspienia to automatycznie automapa (celowo ustawiona: nie zarzadza zasilaniem i ekranem) tracila sygnal gps-u i koniec nawigacji. Obecnie (nie wiem co jest tego przyczyna mod driver czy cab?) automapa mimo calkowicie wylaczonego ekranu, dalej mnie prowadzi glosowo (informuje o wszystkich manewrach) czyli mimo wylaczonego ekranu gps wciaz chodzi. Bardzo fajna rzecz i nie bez znaczenia jest tutaj fakt znacznego oszczedzania energii przy dlugich trasach :)
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 14, 2010, 14:29:19 »
Obecnie (nie wiem co jest tego przyczyna mod driver czy cab?) automapa mimo calkowicie wylaczonego ekranu, dalej mnie prowadzi glosowo (informuje o wszystkich manewrach) czyli mimo wylaczonego ekranu gps wciaz chodzi. Bardzo fajna rzecz i nie bez znaczenia jest tutaj fakt znacznego oszczedzania energii przy dlugich trasach :)

No to u mnie tak jest bez jakichkolwiek modów. Przy włączonej AM po prostu wyłączam ekran, wkładam O2 do kieszeni i... Marzena nadal nawija: w lewo, w prawo, zawróć itp. Praktycznie dziennie mam właczony GPS (XTRA też) - jak nie GoogleMaps, to AM, jak nie AM do GPSTuner, jak nie to to Glymps więc np. GPSTuner łapie fixa w kilka sekund (dosłownie) -wczoraj w momencie pojawienia się pulpitu programu miła pani poinformowała mnie, że "GPS fix is OK" czyli można powiedzieć, że natychmiast.  Geodetą nie jestem (z zawodu, bo z wykształcenia tak) i nie sprawdzałem dokładności wskazań pozycji ale tak jak pisał nowart jest mi to zbyteczne. Do cywilnych potrzeb ustawienia fabryczne są wystarczające - do celów profi służy raczej inny (czyt.: droższy) sprzęt aaaale.....jak kto lubi - szczególarze też są potrzebni  :ok:

*

Offline nowart

  • **
  • 144
  • Sprzęt: Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 17, 2010, 17:29:08 »
Pytanie za 100 punktów - wgrałem nowy rom H2 czyszcząc całą pamięć telefonu oczywiście. AutoMapa zainstalowana na karcie więc chodzi dalej bez ponownego instalowania ale mam problem z ikonką programu, którą jak zawsze chciałbym wyłuskać na pulpit telefonu. Problem w tym, że tej ikonki bez ponownej instalacji nigdzie nie mam i pozostaje mozolne uruchamianie przez dokopywanie się do .exe.
Czy ktoś może pomóc i podpowiedzieć gdzie znaleźć ikonę programu i jak ją wrzucić na pulpit SPB ??

*

Offline mpxxl

  • ****
  • 596
  • Sprzęt: xda flame, e51,hx2110, hx2755, N900, 810f, es400
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 17, 2010, 17:34:43 »
dodaj skrot do automapy do menu start i pozniej normalnie w spb bedzie dostepne

*

Offline nowart

  • **
  • 144
  • Sprzęt: Omnia II
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 17, 2010, 17:43:54 »
Tak, dokładnie tak właśnie zrobiłem ale oczywiście dziękuję za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2010, 18:21:52 wysłana przez nowart »

*

Offline mpxxl

  • ****
  • 596
  • Sprzęt: xda flame, e51,hx2110, hx2755, N900, 810f, es400
Odp: Przetestujmy ustawienia polepszajace odbior GPS.
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 17, 2010, 17:46:26 »
ok :ok:

*

Offline voyteckst

  • **
  • 181
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701 + 8GB -> HTC KAISER + 8GB -> Omnia 2
Odp: Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 17, 2010, 20:31:14 »
Po "magicznego" zainstalowaniu cab'a fix'a łapie dużo szybciej. Również Automapa - problem był w tym, że nie ustawiłem jej portu COM2 jak sugerował instalator ;-)

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 17, 2010, 20:54:03 »
stoi w opisie do caba ze port com jest zmieniony na 7 wiec jak ktos chcialby uzywac automape i nie poda jej odpowiedniego portu to prosze sie nie dziwic ze nie bedzie lapac sygnalu

*

Offline voyteckst

  • **
  • 181
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701 + 8GB -> HTC KAISER + 8GB -> Omnia 2
Odp: Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 18, 2010, 09:08:48 »
stoi w opisie do caba ze port com jest zmieniony na 7 wiec jak ktos chcialby uzywac automape i nie poda jej odpowiedniego portu to prosze sie nie dziwic ze nie bedzie lapac sygnalu
Problem w tym, że miałem ustawiony COM7 i sygnał łapał, ale AutoMapa wariowała i nie wyświetlała aktuanej pozycji na mapie. Po ustawieniu na COM2 (zgodnie z GPSMod) jest ok.

*

Offline telemach

  • **
  • 245
  • Sprzęt: Loox 720, Libretto 100CT, SPV E650, Omnia II
Odp: Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 18, 2010, 10:20:09 »
kolego jak uzywasz kilku modyfikacji jednoczesnie to musisz pilnowac co i gdzie ulega zmianie

*

Offline koart

  • *****
  • 764
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i8000, i9100
Odp: Ustawienia polepszajace odbior GPS. Cab do wgrania jak i dyskusja o testach.
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 20, 2010, 10:56:24 »
albo odpowiednio skonfigurowac GpsModDriver
i8000 - WM 6.1
i9100 - Exynos 3.4 na KG2