Problem z WiFi - wolny download

  • 3 Odpowiedzi
  • 4194 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z WiFi - wolny download
« dnia: Marzec 23, 2011, 00:41:33 »
Witam mam problem z prędkością przesyłania poprzez WiFi. Jeśli wysyłam plik z telefonu tzn pobieram na komputer z omni to transfer jest ok, na poziomie 1 MB do 1,5MB/s, natomiast jak pobieram na telefon z komputera to strasznie tnie i idzie 100kb/s do 300kb/s. Pingi z kompa na telefon poszarpane czasem nawet po ok 250ms. W koncu to po lanie idzie. Sprawdzalem laptopem z WiFi i tam transfery średnio w ok 2MB/s w obie strony a pingi po 2 ms. Wiec moj Linksys router wi-fi dziala raczej dobrze. Czy ktoś mial podobny problem i wie czy to sprawa software w telefonie czy walnięty moduł wi-fi?
Jesli ktos ma serwer ftp w telefonie zainstalowany, niech polaczy sie ftp z komputera (np. TotalCommanderem) na telefon i postara sie cos pobrac i wyslac  oraz poda jakie ma transfery, to bede bardzo wdzieczny. Może O2 ma takie słabe wifi w jedną stronę?

*

Offline abees

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I8000
Odp: Problem z WiFi - wolny download
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2012, 16:22:18 »
Serwera nie mam ale za to mam chyba ten sam problem. Wifi generalnie w tym telefonie to chyba jakaś porażka. Jeśli się myle to prosze niech ktoś mnie poprawi. Na 2 firmowych softach miałem praktycznie to samo. Jak chce korzystać po wifi z internetu to strasznie długo mi się stronki wczytują i uwazam że jest to własnie problem słabych transferów. Próbowałem kilku przeglądarek i było podobnie aczkolwiek czasami telefon potrafił przyspieszyć nie wiem czemu. Tak samo na byle dane xtra do GPS musze takze czekać.
I8000: PDA_I8000NXXJB3 CSC_I8000XEOJB3 TEL_I8000XXJB1

*

Offline tomasz007

  • ****
  • 520
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G900    I8000-Omnia II, nokia 6310
Odp: Problem z WiFi - wolny download
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2012, 01:56:13 »
No chyba żartujesz lekko...
Na WI-FI szału nie ma (nie porównuj z SGS III i podobnymi - lat trochę minęło między tymi fonami - kiedyś to było dumne PDA a teraz... zwykła słuchawka) ale chodzi bardzo przyzwoicie  (na Linksysie też choć on właśnie - ruter- chimeryczny bywa) i na swoją Omnię złego słowa nie powiem (a prawie  3 lata mi służy)
G900 (a właściwie toshiba) skłoniło mnie do zmiany firmy - chwała im za to

*

Offline abees

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I8000
Odp: Problem z WiFi - wolny download
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2012, 19:56:09 »
A czy do wifi używasz jakichś specjalnych ustawień? Ja nic nigdy nie ustawiałem- zawsze takie jak po hard resecie.
I8000: PDA_I8000NXXJB3 CSC_I8000XEOJB3 TEL_I8000XXJB1