Omnia 2 i słaba jakość mikrofonu

  • 6 Odpowiedzi
  • 4633 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Omnia 2 i słaba jakość mikrofonu
« dnia: Lipiec 15, 2010, 08:53:36 »
Witam,
Odkąd zmieniłem telefon na Omnie 2 co chwilę slysze w słuchawce "co powiedziałes?".
Moim zdaniem cos jest nie tak z jakością mikrofonu. Widziałem w forum i900 ze ludzie mieli podobne problemy - wystarczyło wtedy zwiekszyc moc mikrofonu i problem znikal. Jednak w menu serwisowym omni 2 nie umiem sie polapac. Czy ktos mial podobny problem i znalazl rozwiazanie?

Pozdrawiam Mateusz

*

mgcompany

Odp: Omnia 2 i słaba jakość mikrofonu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2010, 10:30:06 »
Jeśli masz ustawione dźwięki systemowe na najwyższe i dalej jest cicho, to spróbuj podbić głośność w ustawieniach, do których wejdziesz wpisując kod *#0002*28346# w telefonie. Tam masz wszystkie możliwe ustawienia dźwięku dla każdego jego źródła. Dla radia będzie to opcja "FM Radio Earphone", dla odtwarzacza muzyki powinna to być "Music 4p Earphone". Dla mnie osobiście słuchawki grają dobrze, więc nie zmieniałem wartości, ale musisz metodą prób i błędów ustawić odpowiednią wartość "Output Volume", prawdopodobnie w 1, 3 i 4 opcji. Uważaj, żeby czegoś nie zepsuć, wartości są podawana w liczbach binarnych, a samo zwiększanie głośności odbywa się tak jak np. w Winampie w equalizerze, gdzie można było zwiększyć dB i robiło się głośniej. Jeśli nie znasz binarki, to możesz użyć kalkulatora w "dużym" Windowsie i tam wpisywać wartość dziesiętną i zamieniać ją na binarną, a potem ustawiać w telefonie. Możesz też poszukać na forum podanych gotowych wartości, lub na forum MoDaCo.com, gdzie też były podawane.

To co podałem wyżej dotyczy co prawda innych rzeczy, ale zasada jest taka sama. Wchodzisz w menu, wybierasz "Voice receiver" (przynajmniej tak myślę, że ta opcja odpowiada za mikrofon), wciskasz "Gain" i w sekcji "INPUT VOLUME" zmieniasz wartości na nieco większe. Najlepiej jest sprawdzić samemu jakie wartości są najlepsze. Z tego co pamiętam, to zwiększenie czułości mikrofonu zwiększa też głośność na głośniku od rozmów i trzeba go ściszyć.

*

Offline Drad

  • 21
  • Sprzęt: Omnia II
Odp: Omnia 2 i słaba jakość mikrofonu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2010, 11:31:27 »
U mnie sie polepszyło po tym (skopiowane z innego forum):
a) klepiemy kod: *#0002*28346#
b) wchodzimy w "Voice Receiver" i klikamy "Gain" na dole ekranu.
c) w "***INPUT VOLUME***" w ptk.1"Mic Amp Gain(05h)" w pierwszym wierszu zmianiamy na 0101 (było 0011) w drugim 0101
d)klikamy Apply na dole ekranu, późniem Menu, następnie Exit. Restart phona


*

Offline QMPEL

  • ***
  • 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS N560, Samsung Omnia2, QSTARZ GPS extreme.
Odp: Omnia 2 i słaba jakość mikrofonu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2010, 20:13:34 »
Bardzo ciekawy wątek i faktycznie trzeba się trochę powydzierać do mikrofonu, co musi być irytujące dla otoczenia. Przestawiłem wg sugestii Draga, nagrałem sam siebie na skrzynkę i mam wrażenie że jest dobrze. Brak zdecydowania w wypowiedzi Draga budzi moje pytanie czy jest pewny, że przy okazji czegoś jeszcze nie poprzestawiałem?
Jeśli już drążymy ten temat, to macie jakieś sugestie jak odpowiedzialnie podkręcić głośność mikrofonu ze słuchawki BT?. Zakupiłem nie tanią Nokie i ja słyszę doskonale, ale do rozmówcy muszę drzeć papę. Widzę, że w ustawieniach są takie możliwości ale pewnie są tacy co zaproponują prosty przepis - dzięki
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 20:16:27 wysłana przez QMPEL »

*

Offline DarekWa

  • **
  • 149
  • Sprzęt: iPhone 6S, Galaxy S8
Odp: Omnia 2 i słaba jakość mikrofonu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2010, 00:54:52 »
U mnie sie polepszyło po tym (skopiowane z innego forum):
a) klepiemy kod: *#0002*28346#
b) wchodzimy w "Voice Receiver" i klikamy "Gain" na dole ekranu.
c) w "***INPUT VOLUME***" w ptk.1"Mic Amp Gain(05h)" w pierwszym wierszu zmianiamy na 0101 (było 0011) w drugim 0101
d)klikamy Apply na dole ekranu, późniem Menu, następnie Exit. Restart phona

a jakie Wy macie tu wartości? Na innym forum znalazłem, że ktoś wpisał 1001

Odp: Omnia 2 i słaba jakość mikrofonu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2012, 15:14:46 »
W tym trybie serwisowym wartości wzmocnienia mikrofonu ustala się binarnie. Binarnie to znaczy, że wartość (np. wzmocnienia) jest zapisana w systemie dwójkowym. Tutaj podam "legendę" do tych wartości zerojedynkowych:
- 0001 = 1,
- 0010 = 2,
- 0011 = 3,
- 0100 = 4,
- 0101 = 5,
- 0110 = 6,
- 0111 = 7,
- 1000 = 8,
- 1001 = 9,
- 1010 = 10,
- 1011 = 11,
- 1100 = 12,
- 1101 = 13,
- 1110 = 14,
- 1111 = 15.

I tak: domyślnie we wzmocnieniu mikrofonu było: 0011, czyli 3. Zmiana na 0101 zwiększa wzmocnienie na 5.

Zauważyłem, że pod zwiększeniu wzmocnienia w telefonie z 3 na 5 zwiększyła się głośność w słuchawce. Gdy w słuchawce rozmówca milknie, słychać szum w głośniczku. Czy jest gdzieś instrukcja serwisowa do Omnia 2 w której byłaby dokładnie opisana procedura "strojenia" dźwięku w Samsung Omnia 2? Na forum znalazłem tylko odnośnik do strony Mike'a Channona, ale tam jest tylko plik do Omni i900.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2012, 08:45:38 wysłana przez Emero »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Omnia 2 i słaba jakość mikrofonu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2012, 20:32:21 »
Jeśli już drążymy ten temat, to macie jakieś sugestie jak odpowiedzialnie podkręcić głośność mikrofonu ze słuchawki BT?.
A nie będzie gdzieś w "Voice Bluetooth(HFP)"?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .