GPS w B7610 baaaardzo długi fix

  • 7 Odpowiedzi
  • 3284 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GPS w B7610 baaaardzo długi fix
« dnia: Grudzień 08, 2009, 23:41:29 »
Witam,
Tak jak w emacie, czasami po godzinie nie ma fixu  :evil:

Jak miałem Etena to tam był taki mały sprytny programik który co tydzień ściągał z internetu dane korygujące współrzędne satelitów (wiadomo że satelity "rozjeżdżają się" w przestrzeni).
Nazywał się on "GPS data update"
Po ściągnięciu niewielkiej paczki danych programik na chwilkę odpalał wbudowany GPS i zrzucał dane ściągnięte z internetu do modułu GPS.
I szybki fix w Etenie był ZAWSZE.

Pytanie czy w Omni też jest taki sprytny programik?
Jeżeli nie, to jak wygląda sprawa fixu w Waszych urządzeniach?
Może mam bubla  :-|

Dziękuję za odpowiedzi,
Stacho

*

Offline domadm

  • **
  • 182
    • http://twitter.com/domadm
  • Sprzęt: Omnia II, Motorola Defy, Archos 101
Odp: GPS w B7610 baaaardzo długi fix
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2009, 00:37:46 »
Z tego co wiem, to jeśli złapie fixa to już to powoduje że koryguje pozycje satelitów według aktualnych danych, bo są one przez nie przesyłane.
To że dane są pobierane innym kanałem np. przez internet, daje to że PIERWSZY fix jest szybciej.

Dziś akurat testowałem Omnię2 z automapą 6 i była to czysta przyjemność :) Cały czas stabilna nawigacja, a jako że nie mam uchwytu antenowego to telefon leżał na konsoli między fotelami (czyli praktycznie w środku auta, nisko) i cały czas był fix. Wyjątkowo 2 czy trzy razy się zgubił jak wjechałem w las, ale to akurat normalka i po podniesieniu telefonu i tak zaraz łapał z powrotem :)

Jednym słowem super!
----------------------
Programista też ma dni płodne i niepłodne

*

Offline SkoreK89

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy SII KI4
Odp: GPS w B7610 baaaardzo długi fix
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2009, 11:58:37 »
W Omni II też jest coś takiego. Nazywa się to XTRA ;) Wchodzisz w ustawienia -> ogólne -> GPS -> XTRA :)

Odp: GPS w B7610 baaaardzo długi fix
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2009, 14:15:17 »
No to trochę zgłupiałem mówiąc szczerze  :E...
Używam Omnię Pro ok 3 tygodni i był czas kiedy fix był, czyli teoretycznie położenie satelitów powinno być skorygowane.
Teraz fixa nie łapie, pokazuje mi tylko w Automapie 2-3 satelity na żółto co oznacza że satelity są widoczne i sygnał z nich jest odbierany ale poziom sygnału nie zmiena się na "zielony" co oznacza brak akceptacji współrzędnych przez program nawigacyjny.

@SkoreK89
Ja opcji XTRA nie mam, po wejściu w menu GPS-a mam:
Connection
Assist GPS

Assist GPS łączy się z internetem przez GPRS/EDGE przy zimnym starcei modułu GPS żeby szybciej złapać fixa.
Co ciekawe telefon mam z Vodafone Italy i chce się połączyć właśnie tam z jakims serwerem Vodafone.it...
Ma ktoś namiar co powinienem wklepać w Assist GPS jak jestem w Plusie?

Dziękuję,
Stacho

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: GPS w B7610 baaaardzo długi fix
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2009, 14:42:09 »
Ja opcji XTRA nie mam, po wejściu w menu GPS-a mam:
Connection
Assist GPS

A-GPS to to samo co XTRA - to samo zadanie - zaktualizować położenie satelitów za pośrednictwem danych z netu czyli transmisji danych. Skoro w programie A-GPS dane są aktualne sprawdź czy program navigacyjny ma dobrze ustawiony port COM, za pośrednictwem którego łączy się z modułem GPS. Jesli to jest OK to spróbuj jeszcze zainstalować inny program korzystajacy z GPS np. GoogleMaps i sprawdź - po odpowiednim ustawieniu ( włącz funkcje "użyj GPS" ) - czy i on ma problemy z fixem. Jesli i tu nie złapie fixa to byc może moduł jest uszkodzony.

Odp: GPS w B7610 baaaardzo długi fix
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2009, 15:19:14 »
Czy aby na pewno AGPS to to samo co XTRA?????
W AGPS mam możliwość:

Enable A-GPS "Yes"/"No"

Address server A-GPS
"supl.vodafone.com:7275"

Access Point:
"My connection"


I tyle

Wiem jak powinien wyglądać podgląd do kiedy dane są aktualne, miałem to w Etenie przez 3 lata
Dodatkowo w starej Omnii to wygląda tak:

http://www.pspmyspace.com/omnia/gps/

U mnie czegoś takiego PO PROSTU NIE MA (niedorobiony ROM 6.5 ze strony modaco.com)????


Napisane: Grudzień 09, 2009, 14:53:39
Sam sobie odpowiem:

W ROM-ie 6.5 dla B7610 z mocaco.com brak jest programu XTRA!!!!

Zassałem go stąd:

http://www.modaco.com/content/i9x0-omnia-http-omnia-modaco-com/286632/verizon-i910-omnia-agps-unlock-effort/

I DZIAŁA!!
Teraz tak jak w swoim starym Etenie mam informację że dane GPS są ważne 6 dni i 23 godziny!

"Szukajcie a znajdziecie" mówi Pismo...

Napisane: Grudzień 09, 2009, 15:16:13
Fix 3D po 20 sekundach przy telefonie leżącym 2 metry od okna i zachmurzonym niebie  :D :D :D :D :D :D

*

Offline ma_kraj

  • *
  • 50
  • Sprzęt: FSC Loox 720, GT-B7610 (B7610NXXIK2), Galaxy S II
Odp: GPS w B7610 baaaardzo długi fix
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2009, 20:12:42 »
A masz włączone menu Samsunga czy czyste WM 6.5, bo u mnie w ustawieniach z WM też  nie ma XTRA, ale przez ustawienia Samsunga jest.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2009, 20:21:11 wysłana przez ma_kraj »

Odp: GPS w B7610 baaaardzo długi fix
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2009, 08:13:11 »
W "Items on Today" mam wybrane "Samsung Today"