Szukam instalki Windows'a CE 2.0 lub 3.0

  • 7 Odpowiedzi
  • 1310 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szukam instalki Windows'a CE 2.0 lub 3.0
« dnia: Kwiecień 14, 2004, 12:44:17 »
Mam palmtopika Cassiopeia A10 z WinCE 1.0. Używam go jako notes, ale chciałbym go trochę unowocześnić a cały soft dostępny do niego jest na wyższe wersje, więc sami rozumiecie...

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Szukam instalki Windows'a CE 2.0 lub 3.0
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2004, 13:07:47 »
Niestety nie ma czegos takiego jak instalka nowego systemu. Najwyzej mozna kupic nowe kosci ROM z nowym Windowsem... ale nie wiem czy dla tego modelu cos takiego istnieje.

Szukam instalki Windows'a CE 2.0 lub 3.0
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2004, 13:23:11 »
No, to mnie trochę zmartwiłeś. Byłem przekonany, że skoro mam płytę z licencją (szczerze powiedziawszy nie przeglądałem jej zawartości dokładnie - mam A10 od tygodnia) to jest właśnie instalka. Jeżeli tak jest jak mówisz, to chyba już nie mam problemu.
Ale za to mam parę pytań: Jak poprzedni właściciel totalnie go wyczyścił? Bateryjka?
Czy wiesz może gdzie można znaleźć wiarygodne programy do WinCE 1.0? Próbowałem w paru źródłach, ale ściągnąłem samą kaszanę! Głównie chodzi mi o kalkulator inżynierski i program rozpoznajacy pismo. Pozdrawiam

Szukam instalki Windows'a CE 2.0 lub 3.0
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2004, 23:27:44 »
A po co Ci program rozpoznajacy pismo jak masz fajna klawiaturke?

Szukam instalki Windows'a CE 2.0 lub 3.0
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2004, 15:02:56 »
Jak to zwykle bywa: nigdy nie ma tak dobrze żeby nie mogło być lepiej.
Tak apropos moich poprzednich wypowiedzi: znalazłem adres gdzie jest mowa o upgrdade do Win CE 2.0, ale jeszczenie dostałem odpowiedzi.

Mam jeszcze jeden problem, nie mogę znaleźć karty rozszerzającej pamięć. Może dlatego, że jeszcze jestem w tej dziedzinie początkujący.
Ktoś coś wie?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Szukam instalki Windows'a CE 2.0 lub 3.0
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2004, 16:55:19 »
Tzn zgubiles ja gdzies? :) Ja jej nie widzialem :))

Tak na serio to powiedz jakie ten PDA ma gniazdo na karty to powiemy Ci "gdzie sie ona znajduje" :)

Pewnie jest to PCMCIA albo CompactFlash.

Szukam instalki Windows'a CE 2.0 lub 3.0
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2004, 13:31:11 »
Oczywiście jest to PCMCIA. Szczerze powiedziawszy widziałem sporo kart rozszerzeń pamięci na tym gnieździe, ale z reguły są to karty dedykowane do określonego sprzętu, albo właściciel karty wiedział o niej tylko tyle, ze do jego sprzętu nie pasuje.
A coś o tym upgrade słyszałeś?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Szukam instalki Windows'a CE 2.0 lub 3.0
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2004, 19:35:20 »
Karty pamieci PCMCIA (czy to pamieci Flash czy tez dyski twarde) beda dzialac w tym PDA - niezaleznie od rodzaju. Wazne tylko by karty te byly odpowiedniego standardu, czyli prawdopodobnie PCMCIA typu I (a moze II) zobacz w parametrach technicznych palmtopa.

Drugie rozwiazanie to mozesz kupic przejsciowke PCMCIA do CompactFlash (50zł) i stosowac normalne karty CF.

Tak jak mowie wszystkie karty pamieci beda dzialac.