Pozostałe platformy > Windows CE (bez PNA/PND)

karta sieciowa dla NEC MP 780

<< < (2/5) > >>

pkudlacik:
Hmmm ... no to chyba dobrze ... ale jak w takim razie zmusić ten sprzęt do działania, tak żeby mieć neta ?? Tak jak mówiłem, w power toys jest sprawdzanie IP, które nie wskazuje na uzyskanie takowego - chyba , że to też mi nic nie wskaże :(. Dziwna sprawa .

vladymir:
W mojej J 720 po prostu włożyłem karte w slot i zadziałało. Ustawienia apletu "Network" w Control Panelu były domyślne, tzn automatycznie przypisany adres IP. Ale może być jeszcze co innego: skąd masz sieć? Wielu providerów (w tym mój) żąda podania MAC-adresu karty i wpisuje go do swojej bazy danych. Jeśli podłączy się kartę nie zarejestrowaną, to Netu nie ma. Upewnij się, jak jest, albo spróbuj połaczyć swojego PDA SKROSOWANYM kablem bezpośrednio do blaszaka.

pkudlacik:
spoko. na tyle to się znam :)
Nie znam tylko systemu windows CE i sam jestem ciekawy jak to tam może działać. Już wyjaśniam.
Jak wpisuję statyczny IP to narzędzie vxUtils pokazuje mi ten ip na interfejsie sieciowym - w tym narzędziu mogę też pingować hosty po ipkach. DNSy jakby w ogóle nie działały chociaż są wpisane poprawnie - nazw nie chce mi rozwiązywać.
Najśmieszniejsze jest to, że nazrędzie do sprawdzania IP Microsoftu w Power Toys pokazuje mi, że IP nie może być pobrane i pingować w nim nie można. Pocket IE upiera się ciągle że połączenia nie ma - nawet jak mu podaje adres strony w postaci IP jakby była to wina tylko DNS.
W tym momencie wydaje mi się, że system jest jakby "przełączony" na korzystanie z interfejsu PPP - na modemie wszystko śmiga.

Czyli podsumowując, posiadam narzędzie, które pokazuje mi IPka na karcie i mogę pingować hosty czyli sieć działa (a raczej są podstawy żeby działała) i kartę widać - w tym narzędziu. Nie otrzymuję niestety danych z DHCP (z serwera bez kontroli MACów - laptop z tą samą kartą wszystko otrzymuje).

Może ktoś zna się na tyle na Windowsie CE 2.11 aby podpowiedzieć jak to przełączyć na korzystanie z karty sieciowej ??

wielkie dzięki za wszystkie wskazówki

pkudlacik:
Witam,
Znów ponawiam pytanie. Czy może mi ktoś podać przykład karty sieciowej, która bez problemu chodzi na NECu 780 ??

pkudlacik:
Witam,

Teraz odpowiem na własne pytania ale w końcu udało mi się znaleźć karty które grają z urządzeniem NEC 780.

Karta WiFi: Enterasys Roamabout (Orinoco gold) - można podejrzeć na Allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57334089
Pięknie działa w sieci bez szyfrowania jak i z szyfrowaniem WEP.
Driver dołącza gościu, który sprzedaje te karty więc nie trzeba szukać.

Karta LAN: Xircom CreditCard Ethernet 10 - ja mam tylko 10 Mbit ale są też CreditCard Eth. 10/100 - za tą nie jestem pewien chociaż driver przystosowany jest również do tego typu kart - właśnie driver: trzeba go ściągnąć (link znalazłem na forum HPC Factor)

http://downloadfinder.intel.com/scripts-df-external/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=849&OSFullName=Windows*+CE〈=eng&strOSs=20&submit=Go%21

Tu od razu mogę powiedzieć o driverze z HPC Factor dla kart 3COM. Otóż mam kartę 3COM 3C589D-TP i niestety net na niej nie działa na NECU (na laptopie karta działa w porządku).
Wada tkwi, wydaje mi się, w tym przypadku w driverze dla NECa. Może ten driver z innymi sprzętami działa ale tu system nie jest w stanie rozpoznać posiadania możliwości połączenia z netem i na przykład PIE reaguje jakby połączenia nie było - połączenie jest bo przy statycznym przypisaniu IP mogę pingować inne hosty za pomocą vxUtils (bla bla bla o tym już nie raz na tym forum pisałem i przepraszam) .
Podsumowując, z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że ten driver i karty tego typu nie "dadzą" NECowi internetu ;)

Pozdrawiam


[Dodano: 2005-07-12 20:24:51]
Widzę, że link z driverem wkleił się niezbyt dobrze więc dorzucam linka z forum skąd owy link pobrałem:

http://www.hpcfactor.com/forums/forums/thread-view.asp?tid=1465&posts=11

 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej