Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową

  • 15 Odpowiedzi
  • 3406 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« dnia: Styczeń 21, 2010, 19:37:49 »
Czytaj na głównej

Czekamy na odpowiedź Google?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2010, 19:58:55 »
Sam tego nie używałem, ale znajomy, który jeździ po kilka tys. km miesięcznie po Europie nie był zbytnio zadowolony z tych map i po paru miesiącach kupił Tomtoma.
Ale sam fakt udostępnienia za darmo bądź co bądź nawigacji jest godny odnotowania. Ciekawe czy dostępność darmowych nawigacji (jest tez darmowe Google w Stanach) pociągnie za sobą chociaż jakieś obniżki w dedykowanych programach?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:09:00 »
Sam tego nie używałem, ale znajomy, który jeździ po kilka tys. km miesięcznie po Europie nie był zbytnio zadowolony z tych map i po paru miesiącach kupił Tomtoma.

Porównaj sobie to co prezentuje Ovi z tym co prezentuje Google... Google ma mocno ułomną nawigacją i naprawdę trzeba być w dużej potrzebie żeby z tego na codzień korzystać. Nokia zaś prezentuje poziom naszego NaviExperta za którego trzeba płacić sporo kasy.

Cytuj
Ale sam fakt udostępnienia za darmo bądź co bądź nawigacji jest godny odnotowania. Ciekawe czy dostępność darmowych nawigacji (jest tez darmowe Google w Stanach) pociągnie za sobą chociaż jakieś obniżki w dedykowanych programach?

Z pewnością odczujemy. Być może nie w AutoMapie czy innych programach dla WM, ale na innych platformach w których odbywa się ta rewolucja z pewnością tak. Polski rynek raczej nie odczuje tego bardzo mocno. Nadal królują u nas urzadzenia sprzedawane supermarketach za 199PLN z MapaMap Easy, którą każdy wyrzuca, żeby zainstalować pirackiego TT czy AM. Taka jest rzeczywistość. Najwięcej sprzedaje się nawigacji poprzez supermarkety, które jedną kampanią opychają na rynku po 10-20k sztuk tego sprzetu. Poziom znajomości rynku i nowinek sporej większości klientów tych sieci nie wykracza poza możliwość obsługi prostego programu. Dla nich zawsze będzie lepiej zapłacić parę PLN i mieć zestaw niż kombinować z nawigacją w telefonie. To pewnie też się zmieni po pierwsze dlatego, że rynek nawigacji a'la market się kończy a po drugie nasze społeczeństwo mamy coraz bardziej świadome.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:16:33 »
Ale ta amerykańska wersja nawigacji Google, która jest w zamorskim Milestone to już wygląda na navi z prawdziwego zdarzenia.... przynajmniej na Youtube :P

Natomiast pewnym jest, że taki krok Nokii ściągnie do niej tysiące nowych klientów, którzy np. wahają się do dziś, czy kupić dedykowaną nawigację, a tu dostaną wszystko na tacy. Nawet jeśli będzie dalekie od ideału, to do cioci na imieniny dowiezie ;)
Ci, którzy potrzebują profesjonalnego oprogramowania do pracy, raczej na to nie polecą, ale milion gospodyń domowych...? Dlaczego nie?


*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:27:24 »
Ale ta amerykańska wersja nawigacji Google, która jest w zamorskim Milestone to już wygląda na navi z prawdziwego zdarzenia.... przynajmniej na Youtube :P

Natomiast pewnym jest, że taki krok Nokii ściągnie do niej tysiące nowych klientów, którzy np. wahają się do dziś, czy kupić dedykowaną nawigację, a tu dostaną wszystko na tacy. Nawet jeśli będzie dalekie od ideału, to do cioci na imieniny dowiezie ;)
Ci, którzy potrzebują profesjonalnego oprogramowania do pracy, raczej na to nie polecą, ale milion gospodyń domowych...? Dlaczego nie?

jest to niewątpliwie argument sprzedażowy, ale też starannie przeprowadzona kampania reklamowa Nokii. Swoją drogą Nokia wreszcie może użyć dla własnych celów zakupionego za grube miliony NAVTEQ'a.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:14:48 »
właśnie zainstalowalem  :ok:
jak ktoś ma automapę to niech powie czy w Mrzezinie pow pucki ma te ulice, bo ostatnio jak sprawdzałem z liczących się nawigacji tylko automapa była w tyle  :E

sklepy restauracje wszystko na dzien dobry bez kombinacji miplo oplat itp za free  :P

potestuje jak z nawigowaniem ale ulic nie brakuje i punktów POI
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 21:26:22 wysłana przez slawrumia »
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:41:43 »
Nie ma tych ulic w AM 6.1

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:54:02 »
Nokia widzi, że Google może być dla nich bardzo dużą konkurencją, więc odpowiadają naprawde ciężką armatą. Pokrycie i kategoryzacja map NAVTEQa jest doskonała zarówno w Polsce jak i na świecie. Do tego ogromny plus Ovi Maps jest taki, ze ma mapy są offline, więc nie płacimy nic za transfer jak w Google. Przewodnik michelin zawiera też informacje na temat pubow, resteuracji, bazy hotelowej itd. Jechałem raz z tym programem około 100 km i doprowadził mnie doskonale do celu, wiec gadki o nawigacji dla gospodyn wieskich sobie odpusccie. 

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2010, 22:40:56 »
to takie forum głównie wm i automapa, reszta to margines, sam uważalem niedawno tak, ale po 6 telefonach z wm mozna się wypaczyć,  symbian był dla mnie krokiem wstecz teraz nie żałuję

symbian zostal pogrzebany przez te forum jak sie wspomina o podziale tortu miedzy systemy to miedzy wm, android i iphone

a taki symbian w niczym nie ustępuje wm a z darmową nawigacją sam się wygrzebie i odbierze wiekszy kawałek torcika

z omniąHD był route66 mapy punkty POI za free płatne prowadzenie
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2010, 22:45:49 »
Nokia widzi, że Google może być dla nich bardzo dużą konkurencją, więc odpowiadają naprawde ciężką armatą. Pokrycie i kategoryzacja map NAVTEQa jest doskonała zarówno w Polsce jak i na świecie. Do tego ogromny plus Ovi Maps jest taki, ze ma mapy są offline, więc nie płacimy nic za transfer jak w Google. Przewodnik michelin zawiera też informacje na temat pubow, resteuracji, bazy hotelowej itd. Jechałem raz z tym programem około 100 km i doprowadził mnie doskonale do celu, wiec gadki o nawigacji dla gospodyn wieskich sobie odpusccie. 

Pisałem na wstępie, że to opinia znajomego a nie moja. Znam jakość map NAVTEQ i do tego nie mam zastrzeżeń. Mój kolega twierdził po prostu, że samo nawigowanie było do bani- komendy spóźnione, wytyczanie tras niezrozumiałe (w Niemczech przewiozło go leśną drogą!!) i nieekonomiczne. Same mapy jak najbardziej ok, bo przyznał że nieraz wspomaga się Nokią, tam gdzie TT brakuje adresów...

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2010, 22:58:51 »
Cytuj
to takie forum głównie wm i automapa, reszta to margines, sam uważalem niedawno tak, ale po 6 telefonach z wm mozna się wypaczyć,  symbian był dla mnie krokiem wstecz teraz nie żałuję

symbian zostal pogrzebany przez te forum jak sie wspomina o podziale tortu miedzy systemy to miedzy wm, android i iphone

forum nie jest sztucznie stymulowane tylko kreowane przez użytkowników. Jeśli Symbian się obroni to chwała mu za to. Chętnie zobaczę powrót Nokii do lat chwały kiedy to każdy nowy model był wydarzeniem. A co do samej Ovi Mapy - szkoda, że nie mam okazji tego przetestować w Polsce.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2010, 13:17:36 »
próbowałem dzisiaj ovi na N95, ale widzę że tylko mapy są darmowe. N95 nie jest na liście obsługiwanych urządzeń więc być moze o to chodzi. Czy ktoś moze sprawdzić jak to wyglada na innych urządzeanich?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2010, 16:12:50 »
ja wybrałem soft dla noki 5800 wczesniej nigdy nie instalowalem wiec nie wiem czy za tydzien nie poprosi o zakup licencji
ale z tego co widze to tylko te sprzety są za free

Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 22, 2010, 17:13:50 »
jeśli nie widzisz to nie poprosi. U mnie mapy się pobrały ale dalsze funkcje były już płatne. Niestety screena nie podrzucę bo miałem N95 w ręku tylko chwilę. Być to jest problem niekompatybilnego urządzenia.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 12, 2010, 17:42:27 »
Pokrycie i kategoryzacja map NAVTEQa jest doskonała zarówno w Polsce
Cóż za piękna bzdura.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Wydarzenie: Nokia udostępnia darmową nawigację głosową
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 12, 2010, 18:07:05 »
Pokrycie i kategoryzacja map NAVTEQa jest doskonała zarówno w Polsce
Cóż za piękna bzdura.

Jak zamierzasz mówić o bzdurach, to przynajmniej podaj jakieś argumenty co do słabości tych map - dla ułatwienia - Ovi mapy mozesz podejrzec na maps.ovi.com