[RoverPC] Rosjanie atakują :)

  • 10 Odpowiedzi
  • 1808 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cyther

  • ***
  • 403
  • Płeć: Mężczyzna
  • W oczekiwaniu na nowe cudo z Jolla Mobile
  • Sprzęt: HTC Touch Pro/ Nokia n900/ Nokia n9/ LG 4X HD
[RoverPC] Rosjanie atakują :)
« dnia: Lipiec 09, 2009, 23:44:29 »
Przeglądając dzisiaj pda.pl natknąłem się ciekawą informację dotyczącą trzech PPC PE from Russia:
RoverPC G7, RoverPC V7, RoverPC X7.

Strona producenta


Całkiem ciekawą specyfikację posiada RoverPC G7:

Dane techniczne

W dobie jednoprzyciskowców cieszy 4 pozycyjny przycisk nawigacyjny.

Najmilszym jednak elementem jest jednak cena...w przeliczeniu na nasze złotóweczki wychodzi ok. 1600.

Na uwagę zasługuje fakt, że urządzenia będą miały wrzucony licencjonowany soft od SPB(Mobile Shell, TV oraz Online Games).

Ciekawi mnie tylko co oznacza takie zestawienie: Processor   Marvell PXA310 (624MHz) + Qualcomm 6280

P. S. Z niecierpliwością będę czekał na kolejne cacko z qwerty :D
TAEL ROM v5.23683 [30AUG10]
Radio 1.14.25.35

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: [RoverPC] Rosjanie atakują :)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2009, 09:17:09 »
Asus P565 ma podobne, a nawet lepsze parametry, i kosztuje prawie tyle samo. Dla mnie atrakcyjną ceną dla takiego nie-wiadomo-co byłoby 600 a nie 1600zł ;)

*

Offline cyther

  • ***
  • 403
  • Płeć: Mężczyzna
  • W oczekiwaniu na nowe cudo z Jolla Mobile
  • Sprzęt: HTC Touch Pro/ Nokia n900/ Nokia n9/ LG 4X HD
Odp: [RoverPC] Rosjanie atakują :)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2009, 10:48:29 »
Pewnie, że  nie ma co porównywać jakiegoś rosyjskiego wynalazku do asusika(ale już do diamonda myślę, że można :D )
Wrzuciłem tą informację jako ciekawostkę i nie sądzę żeby Rosjanom udało się zwojować swoimi produktami świat, niemniej jednak należy docenić ich za to, że nie ulegli światowej mani qualcommizacji i pozbawiania pocketów dpada.
Co do ceny, myślę że jest to kwestia zainteresowania swoimi produktami operatorów telefonii komórkowej i odpowiedniego marketingu.
Zresztą, pożyjemy-zobaczymy. Ja ze swojej strony będę trzymał za nich kciuki.
TAEL ROM v5.23683 [30AUG10]
Radio 1.14.25.35

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [RoverPC] Rosjanie atakują :)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2009, 11:53:52 »
Pewnie, że  nie ma co porównywać jakiegoś rosyjskiego wynalazku do asusika(ale już do diamonda myślę, że można :D )
Wrzuciłem tą informację jako ciekawostkę i nie sądzę żeby Rosjanom udało się zwojować swoimi produktami świat, niemniej jednak należy docenić ich za to, że nie ulegli światowej mani qualcommizacji i pozbawiania pocketów dpada.
Co do ceny, myślę że jest to kwestia zainteresowania swoimi produktami operatorów telefonii komórkowej i odpowiedniego marketingu.
Zresztą, pożyjemy-zobaczymy. Ja ze swojej strony będę trzymał za nich kciuki.
RoverPC to normalna firma, kupująca u tych samych fabrykantów (m. in. techfaith wireless, który wyprodukował toshibę G900, roverpc Q7) Po prostu u nas nie są popularni.
Jeden plus, wszelkie upgrade'y są dostępne na ich ftp, nie traktują użytkowników jak idiotów.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [RoverPC] Rosjanie atakują :)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2009, 18:07:29 »
Pewnie, że  nie ma co porównywać jakiegoś rosyjskiego wynalazku do asusika(ale już do diamonda myślę, że można :D )
Wrzuciłem tą informację jako ciekawostkę i nie sądzę żeby Rosjanom udało się zwojować swoimi produktami świat, niemniej jednak należy docenić ich za to, że nie ulegli światowej mani qualcommizacji i pozbawiania pocketów dpada.
Co do ceny, myślę że jest to kwestia zainteresowania swoimi produktami operatorów telefonii komórkowej i odpowiedniego marketingu.
Zresztą, pożyjemy-zobaczymy. Ja ze swojej strony będę trzymał za nich kciuki.


buahaha, a po co maja tym zawojowac swiat .. wystarczy ze robia to na swoj rynek ktory jest duzo bardziej chlonny od naszego
w kategoriach ekonomicznych jest to wystarczajaco oplacane przedsiewziecie  :grin:

tym bardziej iz firma rover pc robi juz pda od kilku ladnych lat, ja ich zauwazylem w dobie sprzetu klasy DOT320
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2009, 18:09:03 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline cyther

  • ***
  • 403
  • Płeć: Mężczyzna
  • W oczekiwaniu na nowe cudo z Jolla Mobile
  • Sprzęt: HTC Touch Pro/ Nokia n900/ Nokia n9/ LG 4X HD
Odp: [RoverPC] Rosjanie atakują :)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2009, 01:04:29 »
buahaha, a po co maja tym zawojowac swiat .. wystarczy ze robia to na swoj rynek ktory jest duzo bardziej chlonny od naszego
w kategoriach ekonomicznych jest to wystarczajaco oplacane przedsiewziecie

A czemu nie. Ja nie widzę w tym nic dziwnego ani tym bardziej śmiesznego, że firma która się rozwija i robi całkiem dobry sprzęt stara się zdobywać coraz większe rynki zbytu. Gdzie byłoby teraz HTC jakby skupiło się tylko i wyłącznie na swoim podwórku?
Pewnie, że rynek rosyjski do najmniejszych nie należy, ale też i konkurencja nie śpi, a RoverPC nie ma tam wyłączności.
TAEL ROM v5.23683 [30AUG10]
Radio 1.14.25.35

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [RoverPC] Rosjanie atakują :)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2009, 01:29:15 »
buahaha, a po co maja tym zawojowac swiat .. wystarczy ze robia to na swoj rynek ktory jest duzo bardziej chlonny od naszego
w kategoriach ekonomicznych jest to wystarczajaco oplacane przedsiewziecie

A czemu nie. Ja nie widzę w tym nic dziwnego ani tym bardziej śmiesznego, że firma która się rozwija i robi całkiem dobry sprzęt stara się zdobywać coraz większe rynki zbytu. Gdzie byłoby teraz HTC jakby skupiło się tylko i wyłącznie na swoim podwórku?
Pewnie, że rynek rosyjski do najmniejszych nie należy, ale też i konkurencja nie śpi, a RoverPC nie ma tam wyłączności.


moja odpowiedz de facto dotyczyla uwagi "Wrzuciłem tą informację jako ciekawostkę i nie sądzę żeby Rosjanom udało się zwojować swoimi produktami świat" i "wynalazku"
fakt, wyrazilem sie nieprecyzyjnie .... smiesznego dotyczaylo raczej sposobu postrzegania rosjan jako osob produkujacych wynalazki ktorym bedzie ciezko zwojowac cos wiecej ..... czy teraz jasniej ?

nie zmienia to jednak faktu iz ja przeciez nie bronie im expansji a zycze nawet powodzenia, bo zawsze uwazalem iz im wiecej konkurencji i to dobrej konkurencji to dla klientow .... tylko lepiej

*

Offline cyther

  • ***
  • 403
  • Płeć: Mężczyzna
  • W oczekiwaniu na nowe cudo z Jolla Mobile
  • Sprzęt: HTC Touch Pro/ Nokia n900/ Nokia n9/ LG 4X HD
Odp: [RoverPC] Rosjanie atakują :)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2009, 01:46:18 »

moja odpowiedz de facto dotyczyla uwagi "Wrzuciłem tą informację jako ciekawostkę i nie sądzę żeby Rosjanom udało się zwojować swoimi produktami świat" i "wynalazku"
fakt, wyrazilem sie nieprecyzyjnie .... smiesznego dotyczaylo raczej sposobu postrzegania rosjan jako osob produkujacych wynalazki ktorym bedzie ciezko zwojowac cos wiecej ..... czy teraz jasniej ?


Ok :) Ja też nie do końca przemyślałem swoją wypowiedź. Na moje usprawiedliwienie mogę jedynie dodać, że słowo "wynalazek" ma dla mnie jak najbardziej pozytywny wydźwięk. Koniec OT. Peace :D

TAEL ROM v5.23683 [30AUG10]
Radio 1.14.25.35

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: [RoverPC] Rosjanie atakują :)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2009, 21:14:36 »
Ja mam RoverPC S2 bodaj, to jest Lenovo ET560  :P

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [RoverPC] Rosjanie atakują :)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2009, 02:11:56 »
Ja mam RoverPC S2 bodaj, to jest Lenovo ET560  :P

widze juz nie masz tego lenovo ... co mu sie stalo ?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: [RoverPC] Rosjanie atakują :)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2009, 11:57:39 »
Płyta musi trafić na hotaira, mam nadzieję że to to, a nie mikropęknięcia, bo po wygrzaniu suszarką odpalił nawet  :E