Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?

  • 288 Odpowiedzi
  • 59718 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 17, 2008, 14:03:27 »
no kto to pisał? Niejaki Gatti :P
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 17, 2008, 16:53:44 »
szybkosc takowania moze mowic o wydajnosci ale wcale nie musi, bo te takowane mniejsza iloscia MHz a juz tym bardziej w urzadzeniach klasy PDA moga byc bardziej wydaje, tym bardziej jesli kod nie jest zoptymalizowany pod dany CPU a tak zapewne sie dzieje w przypadku tego cpu
pod qualcomma juz trzy lata system optymalizują i jeszcze nie doszli do tego co intel potrafil na mda pro z przed trzech lat a mianowicie odtwarzac filmy bez rekompresji o napisach nie wspominając,
i nie wierze zeby byl mniej wydajny marvell 800Mhz niz dwa modele starszy intel 520Mhz
intela szlo podkrecać i  na pewno jest kompatybilny ze sterownikami  intel xscale wiec co tu optymalizowac to nie qualcoom z nieznanymi rozkazami akceleratorami niby z Ati
 

Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

damist

Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 17, 2008, 17:37:59 »
http://pda.pl/news/pelna_specyfikacja_asusa_p565
chyba cos drgnęło intel 800Mhz podobno dwa razy szybszy  :ok: od qualcommow
Fajnie. Tylko dlaczego taki malutki ekranik ? :-|
Cytuj
Wyświetlacz: 2.8“, VGA 480 x 640, 65K, TFT

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 20, 2008, 08:43:15 »
Prawidłowo :ok: Już myślałem, że to jakiś filmik maniaków HTC, a tu miłe zaskoczenie jak Asus miażdży Diamonda. Fajny ten ASUS, 128MB powinny być zadowalające (ja nadal siedzę na 64 i jakoś jeszcze mi to nie przeszkadza AŻ TAK, żeby kupić 128 - aczkolwiek baaardzo by się przydało).
Szkoda tylko, że taki mały ekran. Gdyby nie to, to te urządzenie byłoby całkiem ciekawe :) Czekamy na dalsze postępy. ASUSa wpisuję na listę dobrych firm, które nie uległy spedaleniu jak HTC:
1. HP
2. FS
3. Dell
4. ASUS

:)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 20, 2008, 08:50:17 »
hahaha, a potem okaże się, że tego Asusa zrobiło HTC  :E :P jak i wiele modeli HP, FS itd. :P

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 20, 2008, 09:05:51 »
Fajny ten ASUS, 128MB powinny być zadowalające (ja nadal siedzę na 64 i jakoś jeszcze mi to nie przeszkadza AŻ TAK, żeby kupić 128 - aczkolwiek baaardzo by się przydało).
Szkoda tylko, że taki mały ekran. Gdyby nie to, to te urządzenie byłoby całkiem ciekawe
ze 128MB to jakies 50MB free, jesli ram nie bedzie uciekal to bedzie wystarczająco niestety są programy co nie zawsze zwalniają wiec co jakis czas bedzie trzeba robic reset
a za 5$ mogliby wstawic 256 w xperi mam 130MB free i wszystko smiga jak trzeba moga siedziec w ramie i sa od razu dostepne
2,8cala tez jest fajne tylko po co tyle miejsca na okolo zostawili bez sensu
i to usb 1.1 porażka
moze glaxy7 bedzie bardziej dopracowany chociaz nie wiem co sie stalo teraz jest link tylko do galaxy http://www.pdadb.net/index.php?m=specs&id=1480 a zniknął glaxy ?
http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=14486:asus-prezentuje-glaxy7&catid=49:sprzet&Itemid=91
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 20, 2008, 14:04:14 »
marcinl - całkiem możliwe, choć HTC już dawno zerwało umowy z innymi firmami w sprawie produkcji, zaczynając robić wszystko na własną rękę (co jak widać marketingowo wyszło świetnie, a technicznie to ich własne modele są jednymi z najgorszych PDA w historii). Z jedną różnicą - to firma (FS/DELL/HP) ustala co chce mieć w tym PDA i jaka ma być jakość wykonania. HTC to tylko narzędzie pracy - nie produkują po swojemu, tylko wykonują zlecenie, więc ich wszystkie kiepskie dodatki odpadają.

Cytuj
ze 128MB to jakies 50MB free, jesli ram nie bedzie uciekal to bedzie wystarczająco niestety są programy co nie zawsze zwalniają wiec co jakis czas bedzie trzeba robic reset
a za 5$ mogliby wstawic 256 w xperi mam 130MB free i wszystko smiga jak trzeba moga siedziec w ramie i sa od razu dostepne
50MB free to może byś miał, ale na HTC. Tutaj stawiam na minimum 70, co jest wystarczające ;)

Cytuj
i to usb 1.1 porażka
A w ogóle gdzie w PDA jest sprawnie działające USB 2.0? :> Wszystko na hostach śmiga wolniej niż na PC. Trza się cieszyć z tego, co jest.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 20, 2008, 14:29:12 »
Cytuj
i to usb 1.1 porażka
pockety z nalepką 1.1 nie osiągają tych prędkości, a co dopiero 2.0. Wszystko siedzi w procesorze, który musi mieć wąskie szyny danych dla oszczędzania energii.

Przy 128MB ramu mam po SR 83MB free, więc widać, że nakładki, pierdółki producenta zjadają "postęp" z większym ramem.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 20, 2008, 16:32:16 »
Cytuj
i to usb 1.1 porażka
pockety z nalepką 1.1 nie osiągają tych prędkości, a co dopiero 2.0. Wszystko siedzi w procesorze, który musi mieć wąskie szyny danych dla oszczędzania energii.

Przy 128MB ramu mam po SR 83MB free, więc widać, że nakładki, pierdółki producenta zjadają "postęp" z większym ramem.
activesync jeszcze sie slimaczy jakies 0,5MB/s ale w trybie dysku mam  na diamondzie i xperi 4MB/s 700MB w 3min

co do ramu toshiba g910 nie miala nakladek nic nie miala i tez bylo tylko 50MB zreszta diamond ma 192MB z czego dostepne 50MB mysle ze to nie nakladki tylko buforowanie jakies zeby qualcomm jakos chodzil
no ale jesli by bylo 80 to jest wystarczająco
a touchflo3d zabiera 10MB zawsze mozna wylaczyc
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 21, 2008, 09:36:41 »
Tak jak czytam czesc postow to wrazenie elity, starych wyjadaczy, ktorzy czujac sie "lepsi" odcinaja sie od calej reszty.
Sa rozne trendy, kazdy ma inne potrzeby. Jesli ja potrzebuje pocketa do poczty, przejrzec jakas stronke, jakis PIM to czy ja musze miec klamota z klawiatura, 4cale z procesorem najlepiej 2GHz, jak wole cos mniejszego, wygodnego i jakos to nie jest trauma i nie narzekam na szybkosc.
Tak oczywiscie wiem jednemu wystaczy Celeron dla innego najnowszy Quad bedzie za malo.
Co do nakladek moze i byly, ale nie wiem, czy na tyle oferujaca wygode uzytkowania choc czesc funkcji bez rysika, a za pomoca palcow.
Nawet  jak ktos nazwal  "niespedalony" nowy model Asusa ma nakladki idace w tym kierunku.
Owszem zgadzam sie, ze dla tych ktorzy potrzebuja ppc do szerszych zastosowan powinny tez powstawac takie modele, ale dziwne jest traktowanie jako kogos gorszego tego, ktoremu nie wystarcza zwykla komorka, nie chodzi o szpan, a nie ma jak to nazywacie pda z prawdziwego zdarzenia tylko "spedalonego".
Czy jak ja mam HTC- szajs w/g Was to co nie jestem juz fanem technologi mobilnej, jestem po prostu szpanerem i tyle, na to wychodzi.
Od wszystkich wymagamy tolerancji, a jakos nie widzimy jej u siebie, bo oczywiscie jestesmy najlepsi.
Tak samo wyscig MHz, ilu z uzytkownikow to naprawde wykorzysta, jak z ogniwami, ktore w chwili obecnej tego nie uciagna.
Jak ktos slusznie napisal wazniejsza jest optymalizacja softu.
Ja akurat widze jakis tam postep, coraz wiecej urzadzen ma conajmniej VGA, 128 RAM staje sie standardem, no tak tylko problem dla wiekszosc bo Qualcomm, a nie Intel.
A propo moze mi ktos wytlumaczy jakim cudem na Diamondzie odpalaja sie przerobki CO2, Quake akcelerowane z Axima skoro niby nie ma on akceleracji sprzetowej?
Co do marzen ale Misja na Marsa i dialogu z ppc to rzeczywiscie bylaby rewolucja :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2008, 09:50:04 wysłana przez horde »

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 21, 2008, 11:52:05 »
slawrumia - z tym RAMem to może być po prostu większa część przeznaczona na pamięć stronicowania, żeby te nowe modele jakoś lepiej chodziły ;) Też dobre rozwiązanie, ale nie wiem czy nie przesadzili.

horde - mówiąc o wymaganiu tolerancji nie wiem o kim mówisz - ja nie jestem tolerancyjny i nie dążę do tego, by tolerować wszystkich i wszystko, jak niby większość ludzi się deklaruje ;)
Powiedz mi, czy 4" to tak dużo? 4" to byłoby dobre wykorzystanie większości obudów obecnych HTC, gabaryty aż tak by się nie zwiększyły, a komfort obsługi chociażby palcem byłby już znacznie lepszy. Porównanie Celerona z Quadem nietrafne, bo PDA nie używa się aż do tak szerokich zastosowań jak praca codzienna. Tutaj chodzi raczej o minimum, by PDA mógł być nazwany komputerem i wykonywać podstawowe założenia systemu Windows w XXI w. ;) Czy takie Qualcommy i inne Texas Instrumentsy spełniają choćby minimum? Właśnie nie - w tym problem. Procki PXA270 dostępne są od daaawna i też nie są jakieś super szałowe, a jednak widać cofanie się w rozwoju (czego nie ma np. w przypadku rozwoju PC - pomyśl jak teraz wyglądałyby pecety ze starszymi bebechami i Vistą ;) ),
Te szersze zastosowania to przesada - ja chciałbym by pocket spełniał minimum funkcji PC, czyli coś więcej niż komórka, mimo że nawet nie mam karty SIM w PDA.

Nie wiem jaki miałeś sprzęt wcześniej, ale pewnie zmieniłeś na HTC tylko po to, by mieć PDA jako telefon, bo poza tym to za dużo korzyści chyba nie osiągnąłeś :)

128MB na szczęście jest standardem, ale tylko z tego powodu, że m.in. nowy system to wymusza, więc to na plus. Ale więcej RAM = więcej miejsca na nakładki. To mnie dziwi, że teraz system pracuje głównie jako jednostka odpalająca programy, ale już cała obsługa i wszystko jest jakby całkiem innym programem, zamiast częścią systemu. Optymalizacji nie ma :)

Co do akceleratorów to już ustaliliśmy, że faktycznie niektóre nowe sprzęty mają pod nie sterowniki i odpalają się gry 3D, co cieszy. Szkoda tylko, że potrzebowali 2 lata na odpalenie staaarych gier na PDA ;)

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 21, 2008, 13:24:53 »
Myslalem, ze takie forum jak to jest tolerancyjne by wspolnie sobie pomagac, wypracowywac pewne rozwiazania, ale najwyrazniej sie mylilem.
Dzieki za wyprowadzenie z bledu, mam jednak nadzieje, ze takich osob jest mniejszosc :)
Ciekawe co by bylo jak brak tolerancji innych wobec Ciebie utrudnialby Tobie zycie co bys wtedy mowil, ale to juz OT i inny temat, z wiekiem zmienia sie poglady :)
Odnosnie Celerona i Quada to byla przenosnia obrazujaca roznorodnosc potrzeb, niekoniecznie w swiecie pda.
Porownanie do Visty i starych bebechow niezbyt trafne bo nie w swiecie ppc nie jest tak, ze sa wkladane stare bebechy,a nowy system, np. uwielbiane przez Was procki Qualcomma pomimo swojej nizszej czestotliwosci, czy wydajnosci (sprawa dyskusyjna) nie sa starociami.
To raczej nakladki, sam system nie jest odpowiednio zoptymalizowany tylko idzie sie po najmniejszej linii oporu.
Tez nie jestem zwolennikiem calego tego badziewia producenta, czy firm trzecich, ktore zasmieca system, ale co zrobic jak sam WM nie oferuje takiej funkcjonalnosci jak np obsluga za pomoca palcow, no chyba, ze ktos ma wybitnie male palce :)
W jakim sensie Qualcommy nie spelniaja swojego minimum, jakie to w/g Ciebie podstawowe zastosowania, minimum funkcjonalnosci pc?
Dla kazdego moze byc to co innego wiec dla pewnych osob na pewno z nawiazka spelniaja swoje minimum i sa namiastka pc.
Wszystko zalezy od tego do czego wykorzystuje sie zarowno pc jak i ppc.
To, ze ktos uzywa PC do przegladania netu, poczty, multimediow, a nie zajmuje sie np programowaniem, obrobka video, bazami danych itp tak samo moze przenosic sie oczywiscie w odpowiednich proporcjach na swiat ppc.
Komorka z wiekszoscia zamknietych systemow nie daje niestety takiej funkcjonalnosci, mozliwosci spersonalizowania, dostepu do ogromnej ilosci softu, slownikow, baz danych, nawigacji itp jak pda, a jak potrzebuje sie wiekszej funkcjonalnosci, odpowiednika czesci duzego PC to sa notebooki lub ich mniejsi bracia.
Wlasnie, nie wiesz jaki sprzet mialem wczesniej, do czego go wykorzystuje, a probujesz oceniac moje korzysci, czy po co mam pda, jakie to typowe i proste :)
Widzisz dla Ciebie 4cale moze nie jest duzo,a dla kogos innego tak. Zawsze dojdzie do tego ramka itp i gabaryty jednak ida do gory, a nie kazdemu to pasuje, czasem wielkosc a co za tym idzie mobilnosc ma ogromne znaczenie.
Nie do konca ustalilismy bo niektorzy probuja inaczej nazwac akceleracje sprzetowa, a poza tym nie dodasz takiego "Diaszajsa" do listy "wspanialych" pda z taka mozliwoscia, bo przeciez to prawie "przerosnieta" komorka :)
I zebysmy sie dobrze zrozumieli, tez jestem za rozwojem pda w sensie bardziej wydajnych procesorow, wiekszej ilosci pamieci itp, czy tez szybszego, bardziej stabilnego systemu zblizonego do systemu duzych braci ( choc cos zblizonego juz bylo), ale nie przesadzajmy, ze jesli ktos ma inne potrzeby, zastosowania to musi zrezygnowac nie wiem z modulu GSM, nakladek bo wtedy nie jest juz cool i nie ma "prawdziwego" ppc tylko jest szpanerem, gadzeciarzem itp,a to nie jest pda tylko "przerosniety" telefon, zabawka, szajs. Przerost formy nad trescia. Zreszta chyba problem tez w tym, ze czesc granic sie zaciera, urzadzenia ewoluują przejmujac funkcjonalnosc z roznych grup, rozmywa sie tez nazewnictwo.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 21, 2008, 13:27:57 »
Cytuj
Myslalem, ze takie forum jak to jest tolerancyjne by wspolnie sobie pomagac, wypracowywac pewne rozwiazania, ale najwyrazniej sie mylilem.
nie mierz wszystkich jedna miarą :wink:

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 21, 2008, 13:41:24 »
Cytuj
Myslalem, ze takie forum jak to jest tolerancyjne by wspolnie sobie pomagac, wypracowywac pewne rozwiazania, ale najwyrazniej sie mylilem.
nie mierz wszystkich jedna miarą :wink:

Juz nie bede ;)

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 21, 2008, 14:10:27 »
Ten brak tolerancji to raczej wynik złych doświadczeń jak to mówią "zły dotyk "
tylko dla jednych to HTC innych IPhone a jeszcze innych Asus na 100% koło się zamyka 
a dla mnie to Toshiba i qualcomm po g910 nie zyczę nikomu takich doświadczen za taką kasę
z braku laku najlepsze na dzien dzisiejszy nowinki ma nadal HTC
Diamond mały i poręczny, z duzym ekranem Touch HD z klawiaturą Touch pro albo xperia
pewnie zaspokoaja to potrzeby 80%  uzytkownikow tego forum wiec Horde jestes w wiekszosci 
ale jesli wejdziesz w wątek taki jak ten to się zaraz nie obrażaj i nie bierz do siebie bo tu się zebrala garstka ludzi niezadowolonych z wolnych procków
niestety diamond touchhd czy xperia pomimo swej optymalizacji akceleracji 3d i innych cudów jak 64MB buforu nadal nie potrafi odtwarzac avi bez konwersji z nampisami co potrafi mda pro z przed 3 lat
nie po to place 600euro zeby miec mniejsze mozliwosci niz mda pro za 600zł
skoro piszą nagrywanie vga 30klatek na sek  odtwarzanie dvd quality
a potem sie okazuje ze jest tyle ze tylko 500KB/s ale to dobre dla qvga


Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline kamillo-s

  • ***
  • 436
  • Płeć: Mężczyzna
  • jakie to proste, a jednak skąplikowane
  • Sprzęt: spv m1000, s110, s100, mio a701, wallaby, himalaya
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 21, 2008, 14:50:36 »
Oj nie wiem czy większość userów htc jest zaspokojona: kolega kupił ostatnio diamonda i... ku mojemu zdziwieniu myślał, że filmy dvd będą mu śmigać bez zająknięcia, każda aplikajca będzie mu działać bez wyjątku i inne pierdoły- oczywiście szybko mu udowodniłem ,że filmy na jego urządzeniu za 1200zł działają o wiele gorzej niż na moim mda compact1 i ,że główny program z którego kożystam codziennie mu nie działa tpmp, zamiast tego zainstalowałem mu płatną wersję core, poza tym miomapa też mu nie działa.
Ogólnie za bardzo zadowolony z wizyty u mnie to on nie był  :evil:
Nowe nie znaczy lepsze

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 21, 2008, 15:03:25 »
slawrumia : Nie obrazam sie, no co Ty :) Po prostu napisalem swoj punkt widzenia. Masz racje, rzeczywiscie w pewnych kwestiach chcialoby sie oczekiwac wiecej za takie pieniadze, choc moim zdaniem to nie tylko zla polityka producentow pda jak np HTC, ale w duzej mierze tez odpowiedzialni sa tworcy softu. Generalnie chodzilo, ze sa rozne wymagania, rozni odbiorcy.

kamillo-s : Co za problem ja mam na Diamondzie TCPMP i dziala.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 21, 2008, 18:17:32 »
Cytuj
Ciekawe co by bylo jak brak tolerancji innych wobec Ciebie utrudnialby Tobie zycie co bys wtedy mowil, ale to juz OT i inny temat, z wiekiem zmienia sie poglady
OK, może jak przekroczę 40 lat to zacznę tolerować pedałów  B)
Każdy jest wolnym człowiekiem, nie muszę się ograniczać wpadając w trend tolerancji dla wszystkiego. Toleruję to, co wg mnie slusznie jest tolerować i dobrze mi z tym.

Cytuj
Porownanie do Visty i starych bebechow niezbyt trafne bo nie w swiecie ppc nie jest tak, ze sa wkladane stare bebechy,a nowy system, np. uwielbiane przez Was procki Qualcomma pomimo swojej nizszej czestotliwosci, czy wydajnosci (sprawa dyskusyjna) nie sa starociami.
Produkcja tu nie ma nic do rzeczy. Procki Qualcomma zachowują się jak jakieś starocie, więc czemu mam ich nie porównywać do części z PC (na szczęście w pecetach nie ma takich ewenementów, że produkowane są nowe "stare" części). System jest nowy i zużywa więcej pamięci RAM, tak jak Vista. Dodając jeszcze softy producentów to procek możen ie wyrabiać :)

Cytuj
Dla kazdego moze byc to co innego wiec dla pewnych osob na pewno z nawiazka spelniaja swoje minimum i sa namiastka pc.
Wszystko zalezy od tego do czego wykorzystuje sie zarowno pc jak i ppc.
To są wszystko niby rzeczy oczywiste, ale zarazem puste slogany. Nie rozumiesz do czego ciągle zmierzam - chodzi o to, że pockety już kiedyś miały wysoką funkcjonalność i równie dobrze teraz telefony z HTC mogłyby być niezłymi maszynkami, teoretycznie nawet przy niższych kosztach produkcji, otwierając się szerzej na użytkowników. Po co okrajać coś, co było dobre i tanie?

Cytuj
To, ze ktos uzywa PC do przegladania netu, poczty, multimediow, a nie zajmuje sie np programowaniem, obrobka video, bazami danych itp tak samo moze przenosic sie oczywiscie w odpowiednich proporcjach na swiat ppc.
To pokaż mi na tych rewelacyjnych urządzeniach HTC prawdziwe strony WWW (nie jakieś mobilne odpowiedniki) na dużej rozdzielczości z szybkim renderowaniem i płynnym przeglądaniem przy większej ilości okien. Aha, zapomnialem, że większość nowych HTC nie ma nawet dużej rozdzielczości ;) O multimediach nie będę wspominał - było w tym temacie fajne porównanie prostego filmiku witającego podstawowy Windows Media Player. Powiedz mi co to za komputer, który na czystym systemie nie potrafi odtworzyć płynnie standardowego filmiku zawartego w systemie Windows?

Cytuj
Komorka z wiekszoscia zamknietych systemow nie daje niestety takiej funkcjonalnosci, mozliwosci spersonalizowania, dostepu do ogromnej ilosci softu, slownikow, baz danych, nawigacji itp jak pda, a jak potrzebuje sie wiekszej funkcjonalnosci, odpowiednika czesci duzego PC to sa notebooki lub ich mniejsi bracia.
O, to ktoś próbował używać obecnych komórek do czegoś więcej niż pisanie SMS klawiaturami ABC i robienia zdjęć? Oprogramowanie na komórkę jest dopiero nieporęczne, PDA dobrego telefonu nie zastąpi, a notebooka nie włożymy do kieszeni. Skoro Windows na PDA oferuje tak szerokie możliwości, to czemu nie mogę mieć 4" w kieszeni i z tego wykorzystywać szersze możliwości? Nie obracajmy teraz kota ogonem - wszystko zostało do czegoś stworzone i jakoś jeszcze 2 lata temu nikt nie miał takich opinii jak Ty.

Cytuj
ale nie przesadzajmy, ze jesli ktos ma inne potrzeby, zastosowania to musi zrezygnowac nie wiem z modulu GSM, nakladek bo wtedy nie jest juz cool i nie ma "prawdziwego" ppc tylko jest szpanerem, gadzeciarzem itp,a to nie jest pda tylko "przerosniety" telefon, zabawka, szajs. Przerost formy nad trescia.
Ale powiedz sam czy w większości przypadków tak nie jest? Nie widziałem jeszcze osoby, która wykorzystuje HTC zgodnie z ich przeznaczeniem, czyli jako taike PPC telefony komórkowe. Poza tym prawie pocket nigdy pocketem nie będzie ;)
A moduł GSM to super sprawa - ale też zależy jak dla kogo. Mając nawet drugie urządzenie PDA jako telefon nie potrafiłbym go używać w celach komunikacji - dla mnie 90% tych HTC jest i tak za duża jak na telefony i ma za dużo zbędnych bajerów + Windows Mobile, który w obecnej postaci nie nadaje się kompletnie jako system dla komórek. Z kolei GSM użyłbym z powodzeniem do internetu ;)

Cytuj
ale w duzej mierze tez odpowiedzialni sa tworcy softu
Dobrego softu jest dużo, trzeba tylko dobrze wybrać. Za to softy producentów zaczęły robić różne odpały. Na PC ostatnio to samo - zobaczcie sobie instalator internetu Orange Freedom chociażby... the best of the best :)

Cytuj
reszta chyba problem tez w tym, ze czesc granic sie zaciera, urzadzenia ewoluują przejmujac funkcjonalnosc z roznych grup, rozmywa sie tez nazewnictwo.
No nazewnictwo się rozmywa, np. "telefon z palmtopem" :ok:

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 21, 2008, 19:54:24 »
To pokaż mi na tych rewelacyjnych urządzeniach HTC prawdziwe strony WWW (nie jakieś mobilne odpowiedniki) na dużej rozdzielczości z szybkim renderowaniem i płynnym przeglądaniem przy większej ilości okien. Aha, zapomnialem, że większość nowych HTC nie ma nawet dużej rozdzielczości ;) O multimediach nie będę wspominał - było w tym temacie fajne porównanie prostego filmiku witającego podstawowy Windows Media Player. Powiedz mi co to za komputer, który na czystym systemie nie potrafi odtworzyć płynnie standardowego filmiku zawartego w systemie Windows?
http://pl.youtube.com/watch?v=rW124IUAPIs&fmt=18 proszę strony www  w 800 na 480
http://pl.youtube.com/watch?v=-4QOtc91IRs&feature=channel&fmt=18 filmik w mp4 niestety nie avi 800x448 1,2MBita windows media playerze
ale z marvellem 800MHz byloby napewno duzo lepiej
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 21, 2008, 23:13:25 »
Moze nie rozumiem do czego zmierzasz bo caly czas nie wiem o jaka funkcjonalnosc Tobie chodzi, o jakie konkretne wykorzystania pda. Jesli przegladanie stron, poczta, vnc, e-book, sluchanie mp3, czasem jakas gierka, film, sprawdzenie slownictwa, informacji w encyklopedii, edycja dokumentow itp nie jest wykorzystaniem do jakiego przeznaczony zostal sprzet to najwyrazniej ja nie wykorzystuje. Tak samo temat multimediow, filmy nie przycinaja, mp3 plynnie odtwarzane wiec nie przesadzajmy. Nowe produkty HTC nie maja wyzszej rozdzielczosci? A jaka to jest wyzsza Twoim zdaniem? A Diamond, PRO, HD to jaka niby maja?
Zastanawiam sie, czy miales w ogole do czynienia z nowymi produktami, czy piszesz na zasadzie nie bo nie.
Moze kiedys byla funcjonalnosc taka, ze majac ppc bez klawiatury musialem dziobac rysikiem bo palcem niewiele sie udawalo, albo kombinacje alpejskie. Zreszta mozna wywalic nakladki, albo korzystac rownolegle ze "zwyklym" Today'em.
Ja akurat nie mam ochoty nosic w jednej kieszeni pda, w drugiej telefonu, w trzeciej gps, wielbladem nie jestem :)
Skad Tobie przyszly do glowy nizsze koszty produkcji, to co producenci sami robia sobie kuku, kupuja "gorszy" drozszy sprzet, obcinajac te slawetna funkcjonalnosc pda, jakos wierzyc mi sie nie chce.
Poza tym zastanawiam sie jak wygladalbym rynek, swiat ppc, bez tych znienawidzonych nakladek, kierunku rozwoju ppc, czy czasem czesc firm nie podzielilaby losu Axima, ktory taki rewelacyjny, a najwyrazniej nie byl kura znoszaca zlote jaja, bo nie przypuszczam, ze producent sam zrezygnowlaby z takiej zyly zlota.

*

Offline macholl

  • ***
  • 274
  • Płeć: Mężczyzna
  • woojek mierzej, elo.
    • Moje zdjęcia
  • Sprzęt: Mio168, x51v, Samsung i600
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 22, 2008, 01:28:38 »
Po prostu teraz się zrodził taki trend żeby ppc robić z telefonem ;/ Choć mam universala to i tak nie korzystam z niego jak z telefonu tylko jak z palmtopa, po 2 miesiącach używania uni jako telefonu z wielką ulgą przesiadłem się na nokie 1100 (super telefon btw) a potem na i600(tez całkiem fajny :))
Palmtop ma być kieszonkową namiastką komputera, a teraz spada do roli "smartfonu", przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie, że z WM robi nam się taki symbian, w sensie że niedługo każda albo większość komórek będzie z tym systemem jak teraz z symbianem. I teraz jest właśnie problem, bo jeśli to się upowszechni to microsoft będzie musiał uprościć system albo będzie tyle nakładek typu TF3D że hej - i w tym momencie cała idea kieszenkowego komputera (Pocket PC) poszła w piz.... daleko  :E
Może już niedługo zrobią umpc z ekranem 4'' wielkości hx'a z Win Xp i może to jest przyszłość...
Z tą tajemniczą refleksją zostawiam was na noc   B)
Wizard -> p526 -> hx4700 -> Universal -> x51v :)
do tego mio168, i600 :)

Regulamin - potrzebna zgoda administracji

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 22, 2008, 07:07:35 »
Dokladnie tak jak piszesz,z tym,ze jak widac na
zalaczonym obrazku dla jednych to dobrze,
a dla innych juz nie.
Szkoda,ze producenci nie robia tego rownolegle
zaspokajajac potrzeby roznych grup uzytkownikow.

*

Offline Shade_

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.raborski.com
  • Sprzęt: Qtek 8310, HTC Kaiser, X61 Tablet
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 22, 2008, 08:14:06 »
jesli w takich sporach co tutaj poruszacie nie wiadomo o co chodzi, to jest pewne ze tyczy sie to KASY !
po co robic sprzet "idealny" !? przeciez to kosztuje, a klientow nie zyska wielu. lepiej zrobic cos komercyjnego na duza skale, sprzedac w mega ilosciach i zarobic w krotkim czasie krocie. do tego teraz wszystko zmierza.
moje doswiadczenie z Pocketami trwa juz od 10 lat i brakuje mi takiego sprzetu jak Jornada 680/720, ze takie urzadzenia nie ewoluowaly, nazywalo sie to Handheld PC i moim zdaniem spelnialo najwiecej funkcji z wiekszych braci, te wspolczesne UMPC jakos do mnie nie przemawiaja.
aktualnie uzywam Kaisera i nie uwazam go za gniota, moze nie jest demonem szybkosci, procek pozostawia moze duzo do zycznia, ale dla mnie koncowego uzytkownika nie ma to znaczenia,kupilem ten sprzet niedawno, jest juz bardziej dopracowany programowo jak na poczatku, a jak mi czegos na nim brakuje, to zawsze mam laptopa 12'' na ktorym juz nie mam zadnych ograniczen ... jak chce to moge nawet palcem po ekranie pogrzebac ;) a i na baterii potrafi 6h pochodzic

pozdrawiam wszystkich mniej lub bardziej rozgoryczonych wspolczesnym sprzetem typu pocket, ale trzeba niestety brac co nam producenci daja, bo nie mamy na nich wplywu niestety, Tworzymy znaczaca mniejszosc
Użytkuje: Qtek 8310 WM6.5, HTC TyTNII WM6.5 + MBW-150, IBM X61 XP Tablet, Atari Portfolio, Jornada 720
... kiedyś: Apple Newton, Psion S5, Jornada 680, Jornada 720, XDA IIi, N9300

*

damist

Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 22, 2008, 12:53:24 »
Choć mam universala to i tak nie korzystam z niego jak z telefonu tylko jak z palmtopa, po 2 miesiącach używania uni jako telefonu z wielką ulgą przesiadłem się na nokie 1100 (super telefon btw) a potem na i600(tez całkiem fajny :))
To zabawne bo identyczna sytuacja miała miejsce u mnie i skończyła się tak samo. Po ponad miesięcznym używaniu universala jako telefonu i PDA w jednym kupiłem poczciwą Nokię 6610i i poczułem niesamowitą ulgę a od wczoraj z wielką radością wywaliłem kartę SIM z uni i powędrowała do Samsunga i600 :E Może to dziwne ale Samsung również mi teraz służy za modem dla Universala (imho uni posiada beznadziejny moduł telefonu a zwłaszcza kiepsko z zasięgiem UMTS w nim). Ja osobiście miałem okazję pobawić się chyba większością najnowszych PDA w tym Touch pro,diamondem,Toshibą g910 czy Omnią i przyznam szczerze że w moich rękach to ani telefon ani PDA,od takie dzwonidło z systemem Windows Mobile,dobrą przeglądarką internetową i pocztą elektroniczną. Rzeczy które komfortowo można było wykonać na Universalu czy innych w miare normalnych PDA na takiej omni czy diamondzie to była męczarnia. Różne są wymagania klientów i dla jednych Omnia czy podobne urządzenia to super sprawa a dla innych po prostu to się nie nadaje. Z tych wymienionych nowych PDA na własność posiadałem tylko jeden a mianowicie Toshibę G910 i powiem jak to wyglądało u mnie. PDA wszystko w jednym czyli telefon,pda i nawigacja i jeden problem. AKUMULATOR ! Nie mogłem sobie posiedzieć jadąc gdzieś w internecie zbyt długo bo musiałem pilnować by starczyło mi akumulatora na telefonowanie z GPS tak samo a nie wspomnę juz o muzyce. Dlatego nie jestem fanem takich urządzeń po za tym do akumulatora dochodził beznadziejnie malutki ekranik, Qualcomm i "zwisy". Wygłupiłem się kupując tego PDA i bardzo tego żałuje. Do puki nie zrobią urządzenia wszystko mającego z dobrymi parametrami i co najważniejsze z lepszymi ogniwami takie urządzenia imho nie mają sensu. A z tego co widać wszystko dąży do tego by urządzenie mogło zastąpić jak najwięcej urządzeń ale nic nie idzie w kierunku lepszej wydajności i co najważniejsze wydłużenia czasu pracy na akumulatorze.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 22, 2008, 18:04:09 »
Zaczynam sie przekonywac, ze w duzej mierze macie tez racje, bo jak czytam posty czy jest cos takiego jak w Nokii, albo Nokia to miala,a tutaj tego nie ma,czy ktory aparat robi lepsze zdjecia to rece opadaja....

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 22, 2008, 19:13:29 »
dla mnie noszenie pda i komorki jest bez sensu, tez mialem universala jednak jest za duzy i jakbym mial nosic do tego komoreke to juz wogole, wykosztowalem sie sporo bo kupilem w tym roku 3 PDA  ale ten trzeci xperia jest w koncu godnym następcą, jedyny mankament ze avi musze konwerterowac na mp4 ale po za tym to juz jest rewelacyjnie urządzenie głośne, mini-jack standardowy na porządnych słuchawkach z eqalizerem bajka, gps w kilka sekund lapie, co klawiatura to klawiatura, no i gabaryty, pad, wszystko to co trzeba, bateria 1500mAh trzyma pieknie nie muszę się ograniczać mialem w uniwersalu 3150mAh i nie trzymala tyle co xperia
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

damist

Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 22, 2008, 19:17:40 »
nie muszę się ograniczać mialem w uniwersalu 3150mAh i nie trzymala tyle co xperia
Powiedz tak szczerze do czego wykorzystujesz PDA i jak często ładujesz tą xperię.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 22, 2008, 19:24:34 »
Xperia nie jest nawet zbytnio przeładowana pierdołami, diamondy i nowe touche mają tego zdecydowanie więcej. Tak zwany "lepszy wybór z gorszych"
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline deyot

  • *
  • 69
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 22, 2008, 20:11:54 »
Ja sobie pozwolę wrzucić trzy grosze.
Powrót do dużych PDA w starym stylu jest już raczej niemożliwy z tego prostego powodu, że ich niszę zajęły UMPC, gdzie przy niewiele większych rozmiarach dostaje się znacznie mocniejsze parametry. Po drugie. Czy nakładki i fajerwerki w GUI są takie złe? Zawsze to ułatwia korzystanie z PDA (na ogół). Ważne by ułatwiając interfejs nie odebrać użytkownikowi dostępu do bardziej zaawansowanych funkcji. Tego jednego się boję. Po trzecie nie jestem przesadnym zwolennikiem biegunki sprzętowej, bo lubię jak sprzęt trzyma standardy wstecz. A bardzo szybka zmiana sprzętu nie sprzyja temu. Poza tym chciałbym też, żeby sprzęt który kupię teraz dało się używać i za dwa lata na nowym oprogramowaniu. Po czwarte najbardziej rozwój PDA wstrzymuje mała pojemność baterii. W tej kwestii niewiele się zmieniło a przecież każde dodanie MHz, każde dodanie RAMu odbija się czasie funkcjonowania PDA na baterii.