PDA Ogólnie > Nowości ze świata mobilnych technologii

Powiedzcie mi dokąd zmierzają Pockety?

<< < (58/58)

temp333:

--- Cytat: vonski w Luty 13, 2014, 15:24:35 ---4K będzie warte wspomnienia kiedy powszechnie dostępne będą odbiorniki/telewizory. Czyli pewnie za jakieś 2-3 lata...

--- Koniec cytatu ---

Nie zgodze się z tym argumentem - filmy można odtwarzać na telewizorach fullhd czy monitorach o mniejszej rozdzielczości- po przeskalowaniu są  i tak dużo lepszej jakości od full hd. Poza tym telewizory 4k już widać na półkach w media podobnych sklepach - nie jest to tak daleko.

--- Cytat: WiateR w Luty 13, 2014, 15:56:40 ---Jak dla mnie 4k w smartfonie to sztuka dla sztuki i śmiech. Tylko pretekst aby wrzucić mocniejszy procesor.

--- Koniec cytatu ---

Tą teorie prędzej podpiąłbym raczej do ekranów full hd  - do niczego nie służą, jedynie zwiększają zapotrzebowanie na procesor/baterie, a 4k daje naprawde realny efekt - to samo wideo 4k i full hd to dwa różne światy.

--- Cytat: biblo w Luty 13, 2014, 16:21:12 ---Wprawdzie niektórzy producenci znaleźli sposób na obejście tego problemu oferując gigantyczne modele z 6-calowymi ekranami (phablety, czy jakoś tak) i w tak dużych obudowach mogą upchnąć pojemniejszą baterię, no ale to nie tędy droga...

--- Koniec cytatu ---

Do 6 cali można się łatwo przyzwyczaić. Kiedyś na pdaclub podobna reakcja była na ekrany 4,3" :)

biblo:

--- Cytat: temp333 w Luty 13, 2014, 16:48:46 ---Do 6 cali można się łatwo przyzwyczaić. Kiedyś na pdaclub podobna reakcja była na ekrany 4,3" :)

--- Koniec cytatu ---

Chyba najpierw musiałbym zmienić krawca lub zacząć kupować ciuchy w firmie http://www.scottevest.com/ :-)

Bawiłem się ostatnio Nokią 1320 (tańsza wersja 1520) i nie są to dla mnie urządzenia codziennego użytku. Nie mam aż tak dużych kieszeni, a poza tym za dużo jeżdżę na motorze, rowerze, itd.

WiateR:

--- Cytat: temp333 w Luty 13, 2014, 16:48:46 ---
--- Cytat: vonski w Luty 13, 2014, 15:24:35 ---4K będzie warte wspomnienia kiedy powszechnie dostępne będą odbiorniki/telewizory. Czyli pewnie za jakieś 2-3 lata...

--- Koniec cytatu ---

Nie zgodze się z tym argumentem - filmy można odtwarzać na telewizorach fullhd czy monitorach o mniejszej rozdzielczości- po przeskalowaniu są  i tak dużo lepszej jakości od full hd. Poza tym telewizory 4k już widać na półkach w media podobnych sklepach - nie jest to tak daleko.

--- Cytat: WiateR w Luty 13, 2014, 15:56:40 ---Jak dla mnie 4k w smartfonie to sztuka dla sztuki i śmiech. Tylko pretekst aby wrzucić mocniejszy procesor.

--- Koniec cytatu ---

Tą teorie prędzej podpiąłbym raczej do ekranów full hd  - do niczego nie służą, jedynie zwiększają zapotrzebowanie na procesor/baterie, a 4k daje naprawde realny efekt - to samo wideo 4k i full hd to dwa różne światy.

--- Koniec cytatu ---

Tylko wytłumacz mi jedną rzecz: po jaką cholerę mam przerzucać film na telefon skoro DLNA mogę zapuścić z komputera zamiast katować procesor w telefonie? :P Są jeszcze dyski przenośne, sieciowe. Kto pobiera filmy 4K na telefon? :E Co do ekranów FullHD to ludzie różnie mówią. Ja jestem czuły na takie rzeczy, ale zwykłe HD przy pięciu calach kiedy większość ludzi korzysta z laptopów 15 cali 1366x768... I nie mają z tym problemu. :E

Ktoś:
tylko na telefon patrzysz z ciut bliższa. Ja miałem porównanie i w zasadzie między 720p a 1080p nie ma różnicy.
Niby na 720p  BARDZO rzadko można zobaczyć ząbki/piksele. Na FHD choćbym się nie wiem jak wpatrywał nic nie zobaczę. Jednak taka rozdzielczość zeżre np moc adreno330 i w zasadzie nie ma różnic wydajnościowych, a jedyna różnica jest taka, że dużo pikseli potrzebuje dużo papu :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej