pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!

  • 21 Odpowiedzi
  • 2804 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« dnia: Grudzień 28, 2009, 23:29:59 »
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2009, 23:37:42 »
A jaki brzydal... ;)
Ale ilość ROM i RAM robią wrażenie...

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2009, 23:48:53 »
ROM nie robi wrażenia - od dawna w PDA powinna być taka ilość pamięci wewnętrznej pod instalowane aplikacje. RAM to już coś tylko po cholerę to w urządzeniu, które i tak tego nie wykorzysta? I ten malutki ekranik 3,2 cala... To urządzenie stworzyło totalne beztalencie.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2009, 23:53:54 »
ROM nie robi wrażenia - od dawna w PDA powinna być taka ilość pamięci wewnętrznej pod instalowane aplikacje.

No to właśnie IMO robi wrażenie, bo że powinno być, to każdy wie, tyle, że nigdzie (poza Flame'm) nie ma....

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2009, 08:49:49 »
zgadzam się jak najbardziej. Co do ekranu - dla mnie osobiście ciut mały, ale przebolałbym ten szczegół
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2009, 14:18:50 »
szkoda tylko, że nie wiadomo jaki procek ma to wszystko uciągnąć, bateria nakarmić...
end of fear
yo is here

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2009, 14:48:45 »
Cytuj
Co do ekranu - dla mnie osobiście ciut mały, ale przebolałbym ten szczegół

Huh, śmiałe stwierdzenie. Dla mnie ekran jest najważniejszym podzespołem, dopiero później patrzę na procesor i ilość pamięci RAM/ROM (/flash)
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2009, 14:49:38 »
A jaki brzydal... ;)
się podpisuję
paskudny jest

*

Offline Ziem

  • **
  • 108
  • Sprzęt: HP iPAQ 214
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2009, 15:34:23 »
Może od teraz zacznie się wysyp PDA z 1 GB RAMu :grin:.

Btw. Jakoś nie mam zaufania do marki Philips...

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2009, 15:44:52 »
A ja tam mam zaufanie. Nigdy się nie zawiodłem na żadnym phillipsie :) Kojarzy mi się tylko dobrze - jeśli ich PDA będzie na poziomie innych urządzeń można kupować "na ślepo".

*

Offline Ziem

  • **
  • 108
  • Sprzęt: HP iPAQ 214
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2009, 16:00:11 »
A ja tam mam zaufanie. Nigdy się nie zawiodłem na żadnym phillipsie :) Kojarzy mi się tylko dobrze - jeśli ich PDA będzie na poziomie innych urządzeń można kupować "na ślepo".
W segmencie PDA to jak widzę, mieli kilka modeli, ale ostatni pojawił się w 1999, więc ciężko mieć jakieś porównanie. Pożyjemy zobaczymy, co za sprzęt Philips wymyślił :ok:.

*

Offline robbo2k

  • **
  • 112
    • Blog o Telefonii komórkowej
  • Sprzęt: Era G1, KA08, Samsung i600, ipod touch
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2009, 17:46:13 »
Philips sprzedał marke dla wyrobow komorkowych jednemu z chinskich producentów. Nie jest to wyrób Philipsa i Philips za tym czyms nie stoi. To tylko wykorzystanie marki za kase. Telefon nie wyjdzie poza Chiny tak wyglada umowa
REGULAMIN !! masz zgodę ?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2009, 18:13:26 »
o przyciskach sprzętowych na przednim panelu to już chyba nigdy nie usłyszę. Dzięki temu urządzenie może się czuć skreślone z listy potencjalnych zakupów.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2009, 19:54:21 »
@globalbus - nawet jeśli upowszechniłoby się rozwiązanie nad którym pracuje Synaptics z Motorolą? Mówię o wyczuwaniu dotyku na całej powierzchni ekranu - przyciski możnaby zastąpić systemem gestów robionych na tylnej ściance urządzenia.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2009, 20:00:17 »
nie chce żadnych dotykowych paneli. Machanie palcami w te i wewte nie jest ergonomiczne, absolutnie. Chce normalny dpad + kilka programowalnych przycisków u dołu ekranu, czy to aż taki problem dla producenta? Dotykowego przycisku nie wyczuję pod palcem, nie da się obsługiwać bezwzrokowo. Chodzi o taki zwykły komfort obsługi znany od czasów pierwszych archaicznych urządzeń. Niestety trend jest taki, żeby zostawiać sam goły ekran, najlepiej w obudowie z wyjątkowo tandetnego plastiku. Jakoś design typu N810 (obudowa ze szczotkowanego aluminium) lub też i600 (twardy plastik + gumowany tył) bardziej przypada mi do gustu.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2009, 20:16:01 »
Cytuj
nie chce żadnych dotykowych paneli. Machanie palcami w te i wewte nie jest ergonomiczne, absolutnie. Chce normalny dpad + kilka programowalnych przycisków u dołu ekranu, czy to aż taki problem dla producenta? Dotykowego przycisku nie wyczuję pod palcem, nie da się obsługiwać bezwzrokowo. Chodzi o taki zwykły komfort obsługi znany od czasów pierwszych archaicznych urządzeń. Niestety trend jest taki, żeby zostawiać sam goły ekran, najlepiej w obudowie z wyjątkowo tandetnego plastiku. Jakoś design typu N810 (obudowa ze szczotkowanego aluminium) lub też i600 (twardy plastik + gumowany tył) bardziej przypada mi do gustu.

na tym forum pewnie nie jesteś odosobniony w swoich poglądach jednak istnieje coś takiego jak trend. i tylko to co trendy jest dla producentów zyskowne. A to co jest zyskowne tylko się liczy bo żaden producent nie robi nic dla idei. Taki prosty ciąg myślowy.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2009, 20:20:13 »
nie chce żadnych dotykowych paneli. Machanie palcami w te i wewte nie jest ergonomiczne, absolutnie. Chce normalny dpad + kilka programowalnych przycisków u dołu ekranu, czy to aż taki problem dla producenta?

NIestety od kąd wszyscy chcą się upodobnić do AJFONA można zapomnieć o przyciskach na obudowie, z przerażeniem czekam na urządzenie z WM na pokładzie i tylko dwoma przyciskami jak w AJFONIE.
Co do przycisków to idealne były urządzenia takie jak DELL X30 X50v które o prócz d-pad'a miały jeszcze przyciski aplikacji a X30 scroll

Co do wyglądu Philips'a przypomina stare laptopy IBM, czyli dla mnie jest świetny jednak brak klawiszy sprzętowych jest dla mnie dyskryminujący

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 29, 2009, 22:22:27 »
Ja sam nie wiem jak mógłbym się obyć bez sprzętowych przycisków (zwłaszcza bez d-pada i przełącznika pełnoekranowego w mojej n800), ale rozwiązanie z panelami akustycznymi jest naprawdę ciekawe (pisałem jakiś czas temu artykuł na temat wyświetlaczy dotykowych i analizowałem zasadę działania takiego ekranu/panelu) prawda jest taka, że musiałbyś nawet mniej machać palcami niż w przypadku klawiszy pod ekranem (pod warunkiem, ze używasz urządzenia tylko jedną ręką w trybie portretowym). Najlepiej, gdyby takie gesty można było samemu konfigurować: przesunięcie palcem po tylnej ściance - przewijanie, stuknięcie dwa razy powrót do ekranu głównego, stuknięcie raz jako przycisk wróć itd..
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 31, 2009, 13:49:07 »
mnie się podoba, jest wręcz świetny. Wreszcie jakaś odskocznia od tego ''na jedno kopyto'' wyglądu HTC.
Jeśli wsadzą mu jakiś dobry procesor, to może być całkiem fajny.
2 minusy:
 1)mały ekran
 2)tradycyjnie bez klawiszy  :(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2009, 13:53:11 wysłana przez Ktoś »
Abre tu mente

*

Offline xaltuton

  • ***
  • 396
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.xaltuton.com
  • Sprzęt: F-S N560, Asus P535, Samsung  I8000, Sony Xperia Z
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2009, 13:59:44 »
Może od teraz zacznie się wysyp PDA z 1 GB RAMu :grin:.

Moze. Technicznie to zaden problem wrzucic 1GB, ale na wszystko musi przyjsc swoj czas i na kazdej
wersji posredniej producent musi zarobic. To nie sztuka od razu zrobic sprzet tip top,
bo kto pozniej kupi nastepny?
Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele.

*

Offline Ahmed

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje małe FortPolio
  • Sprzęt: Smart devices: Casio Cassiopeia A11 > NEC Mobile Pro 780 > Nokia 9110i > Handspring + modół GPS Samsung Omnia, HTC Universal, Samsung i780 (żony)
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2010, 18:55:01 »
Może od teraz zacznie się wysyp PDA z 1 GB RAMu :grin:.

Moze. Technicznie to zaden problem wrzucic 1GB, ale na wszystko musi przyjsc swoj czas i na kazdej
wersji posredniej producent musi zarobic. To nie sztuka od razu zrobic sprzet tip top,
bo kto pozniej kupi nastepny?
Skończyła się era urządzeń ułatwiających życie, zaczęłą się era urządzeń zarabiających kasę :(

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: pierwszy PDA z WM i 1GB RAMu!
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 02, 2010, 19:13:16 »
bo co? wcześniej były rozdawane za darmo albo do kupienia za równowartość paczki chipsów :mysli: ?

odnośnie klawiszy to zwróćcie uwagę na acera f900 który (co prawda nie ma d-pada), ale ma przyciskowego scrola,poza tym 6 klawiszy + czytnik lini papilarnych, który może działać jako myszka, d-pad lub coś innego
i wszystko programowalne w standardowym sofcie

a jest jeszcze acer m900 z tmi samymi klawiszami + full qwerty
end of fear
yo is here