PDA Ogólnie > Nowości ze świata mobilnych technologii

Parlament Europejski przegłosował likwidację opłat roamingowych w UE !

<< < (4/5) > >>

vonski:

--- Cytat: tpiatal w Kwiecień 08, 2014, 18:12:28 ---
--- Cytat: vonski w Kwiecień 08, 2014, 11:47:22 ---Nie od dzisiaj wiadomo, że operatorzy nie płacą swoim zagranicznym odpowiednikom za roaming, a działa to na zasadzie umów dwustronnych: wy udostępniacie sieć naszym klientom, my waszym, a wszyscy ich za to kroimy  jak za zborze.

--- Koniec cytatu ---
Abonament na telefon komórkowy też działa na zasadzie umowy dwustronnej, do której zawarcia żadna ze stron nie jest przymuszana z nożem na szyi. To, w jaki sposób dogadują się między sobą operatorzy, to ich sprawa.

--- Koniec cytatu ---
Naprawdę nie dostrzegasz różnicy? Podpisujesz umowę z przykładowym Tmobile, korzystasz z ich sieci, systemów, sieci nadajników, obsługi. Wyjeżdżasz zagranicę i Twój operator nic dodatkowo nie płaci temu zagranicznemu za twój ruch, bo w zamian obsługuje ich klientów. A Tobie każą płacić za coś, co sami dostają bez opłat. Uważasz, że to uczciwe? Niech sobie minuty i dane lecą nawet spoza darmowych pakietów, ale na litość boską po cenach abonamentowych, a nie z du*y wysranych rzędu 5zł / MB i 2zł / min.

lola:

--- Cytat: vonski w Kwiecień 08, 2014, 20:46:09 ---Wyjeżdżasz zagranicę i Twój operator nic dodatkowo nie płaci temu zagranicznemu za twój ruch, bo w zamian obsługuje ich klientów.
--- Koniec cytatu ---
To działa dobrze, jak ten ruch jest zrownoważony. Ale jak ktoś "przyjmuje" ruchu więcej niż "oddaje"?


Pozdrawiam,
Ł.O.

vonski:
Przecież nikt tego nie liczy na sztuki, to są umowy o ogólnej obsłudze.

biblo:
tpiatal:: coś się tak napuszył?!?! Akurat ja jestem pod wrażeniem wyników T-Mobile i mam uznanie dla ich pracy.

Co nie zmienia faktu, że uważam iż unijne regulacje dot. roamingu są pozytywnym zjawiskiem. Te opłaty są po prostu bardzo zawyżone w stosunku do stawek krajowych i nie uzasadnione żadnymi uwarunkowaniami technicznymi lub np. podatkowymi.

maciek0zielinski:
Cieszy mnie ta informacja, te stawki były bardzo zawyżone, i dobrze że udało się zmienić prawo. Ciekawi mnie tylko sprawa internetu, czy w tym temacie też się coś zmieni?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej