PDA Ogólnie > Nowości ze świata mobilnych technologii

Nokia N9- w końcu coś interesującego z Finlandii...

(1/6) > >>

vonski:
Wczoraj Nokia oficjalnie pokazała swój pierwszy model pracujący na MeeGo- linuxowym tworze Nokii i Intela.





Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie ma sprzętowej qwerty (już słyszę płacz wszystkich userów N900 :P), jest za to płaski placek z:
- ekranem FWVGA 3,9", AMOLED, pokryty Gorilla Glass,
- procesorem 1GHz TI OMAP3630, układem graficznym PowerVR SGX530, 1GB RAMu,
- aparatem 8mpix Carl Zeiss z narywaniem w HD (720p) z dźwiękiem stereo i podwójną diodą LED,
- moduł NFC, przeglądarka z HTML5 (ale chyba bez flasha...), obsługą gestów, nawigacją Ovi Maps, itd.
- 2 wersje z 16 i 64 GB pamięci

Nie śledzę za bardzo rynku Maemo/MeeGo od czasu pozbycia się N900, nie wiem więc jak będzie z softem- czy oprogramowanie z Maemo będzie działać też z MeeGo?

Mi osobiście podoba się design i wykonanie z jednego kawałka metalu, nie podoba się za to grubość telefonu- 12,1mm to w dobie obecnych nowości prawdziwy grubas. W połączeniu z pozostałym gabarytami (116.5 x 61.2mm) będzie to kawał cegły.

marcinl:
ekran na tych "fotkach" wygląda jakby był wypukły  :D

vonski:
Też to zauważyłem, na GSMArenie też o tym piszą. ALe póki co Nokia pokazała tylko renderingi, więc trzeba poczekać na jakieś sample...

globalbus:

--- Cytuj ---- moduł NFC, przeglądarka z HTML5 (ale chyba bez flasha...), obsługą gestów, nawigacją Ovi Maps, itd.
--- Koniec cytatu ---
Flash może być ten maemo :P

--- Cytuj ---- procesorem 1GHz TI OMAP3630, układem graficznym PowerVR SGX530
--- Koniec cytatu ---
Procesor ten sam co w N900, tylko mniejszy wymiar technologiczny

--- Cytuj ---czy oprogramowanie z Maemo będzie działać też z MeeGo?
--- Koniec cytatu ---
Spora część softu została już jawnie przeniesiona. Cała reszta będzie działać, ale może dziwacznie wyglądać (typu zostanie stare GUI pomieszane z nowym)

--- Cytuj ---- 2 wersje z 16 i 64 GB pamięci
--- Koniec cytatu ---
Ciekawe czy będzie slot microSD. Na upartego ja już zawaliłem łącznie 48GB, więc wersja "16", która będzie pewnie popularniejsza to trochę skromnie.

vonski:
Jest slot MicroSD, więc w wersji 64GB można mieć naprawdę spooooooro pamięci ;)

Aha- N9 ma też niestety slot na kartę microSIM, jak iP4. Normalnej SIM nie włożymy...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej