nexus 5 , Android 4.4

  • 7 Odpowiedzi
  • 4918 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
nexus 5 , Android 4.4
« dnia: Październik 31, 2013, 21:04:57 »

Wyszedł nexus 5
Wyszedł android 4.4
A tu już zima i sen zimowy  :-|
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: nexus 5 , Android 4.4
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2013, 22:08:08 »
Mam mieszane odczucia odnośnie Nexusa 5. Z jednej strony dobrze, że zunifikowano design najnowszych produktów ze znaczkiem Nexus, z drugiej strony Nexus 4 moim zdaniem jest o wiele ładniejszy (wnioskując po zdjęciach) niż 5. Pod względem bebechów ciężko to nazwać rewolucją, jest to po prostu dostosowanie do najnowszych trendów na rynku (ekran 5 cali FHD, Snapdragon 800, Adreno 330). Tydzień temu kupiłem w końcu Nexusa 4 i nie widzę sensu wyposażenia smartfona o takiej przekątnej ekranu w rozdzielczość Full HD. Mocniejsze podzespoły w połączeniu z wyższą rozdzielczością ekranu zapewnią szybszą konsumpcję niezbyt pojemnego ogniwa. 2100 mAh znika w ekspresowym tempie w Nexusie 4, strach się bać co za spadek będzie w 5 z baterią 2300 mAh.

O sukcesie na polskim rynku zadecyduje cena i dostępność modelu. Nexus 4 nie ma konkurenta w dziedzinie wydajność/cena. Aby 5 skutecznie przebił się na naszym rynku to musi zostać szybko wprowadzony u operatorów i sprzedawany za rozsądną cenę w rozsądnych abonamentach, wtedy na Allegro pojawią się jak grzyby po deszczu z przyzwoitą ceną.

KitKat nie wnosi multum nowości, nowy numerek, kilka wodotrysków, kilka nowych funkcji i producenci znowu mogą rozpocząć zabawę w update urządzeń. Zastanawiam się co Google teraz wymyśli. Bo jeżeli kolejne wydanie Androida nie trafi na Nexusa 4 (4.4 nie będzie dostępny dla Galaxy Nexus) to będzie śmiesznie. Rozumiem, Google zapewnia wsparcie przez 18 miesięcy, ale brak aktualizacji dla dość mocnego modelu w przyszłym roku (Nexus 4) będzie zakpieniem z klientów. Z jednej strony zapewnianie o lepszej wydajności i płynności działania dla sprzętów z 512 MB ram, a z drugiej strony ewentualne zostawienie na lodzie rzeszy posiadaczy N4 (taka sytuacja ma teraz miejsce właśnie w przypadku Galaxy Nexus). Ok, spora grupa właścicieli nie tak dawno temu topowych Samsungów nadal siedzi na 4.1 :E więc nie mam prawa narzekać.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: nexus 5 , Android 4.4
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2013, 12:39:05 »
A ja nie rozumiem tego pędu za aktualizacjami i płaczu za ich brakiem. Konsekwentnie uważam, że od wersji 4.1 Android jest systemem kompletnym i nic mu więcej nie potrzeba, wszystkie następne aktualizacje to już tylko drobiazgi i kosmetyka. Wolę mieć dopracowaną wersję 4.2 nic 4.3 z bugami i błędami (tak jak teraz mam w Note3).

W 4.4 jedyna ciekawa funkcja dla mnie to integracja wiadomości z Hangout- w końcu mając wiele urządzeń można mieć smsy na koncie google dostępne z każdego sprzętu (o ile faktycznie będzie to tak działać).

Nexus mi się podoba, choć musiałbym wziąć go do reki. Jeśli tył jest taki jak w nowym N7, to chcę- w końcu telefon, którego nie trzeba pakować w etui i nie porysuje się od byle drobiny. Aparat z pierwszych opinii i sampli tez w końcu wygląda przyzwoicie. Pytanie tylko o baterię, bo jakoś słabo widzę te 2300mAh przy Snapdragonie 800...

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: nexus 5 , Android 4.4
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2013, 13:04:33 »
Właśnie jak nie pamięć 16GB w n4 to 2300mAh bateria w n5

Nexus 5 Battery

Nie po to w z1, g2 jest 3Ah

Sam system 4.4 ma być podobno szybszy i mniej wymagający jeśli to prawda to byłby jakiś plus robienia kolejnej fragmentacji systemów bo przecież wiadomo że tylko garstka telefonów załapie się na aktualizację.
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: nexus 5 , Android 4.4
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2013, 16:29:15 »
W 4.4 jedyna ciekawa funkcja dla mnie to integracja wiadomości z Hangout- w końcu mając wiele urządzeń można mieć smsy na koncie google dostępne z każdego sprzętu (o ile faktycznie będzie to tak działać).
Do tego wystarczy 4.x - Hangouty wyciągnięte z obrazu dla N5 bez problemu działają na starszych wersjach Andka (razem z integracją SMSów). Niestety, synchronizacji nie ma - po prostu po włączeniu tej opcji pojawiają się SMSy z systemowej bazy, po jej wyłączeniu znikają.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: nexus 5 , Android 4.4
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2013, 16:42:18 »
No to niczego ciekawego juz dla mnie w 4.4 nie ma

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: nexus 5 , Android 4.4
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2013, 17:03:21 »
Mnie ciekawi jedynie ten nowy dialer (ze względu na nowy wygląd i integrację z bazą firm Google).
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Looxer

Odp: nexus 5 , Android 4.4
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2013, 17:19:25 »
pomijając rozwój i optymalizację systemu jako takiego (w stosunku do windows ce tragicznie niezoptymalizowanego) google po prostu intensywnie wpycha co się da w swój ekosystem (coraz mniej można zrobić bez aktywnego google+)
dialer nie robi nie więcej poza wysłaniem każdego nr (na pewno tego przychodzącego) i sprawdzeniu go w bazie, niezła opcja dla paranoików... ciekawe czy google bedzie przechowywac te dane i co na to legislacja "prywatności" w UE. No ale w kierunku tego typu ułatwień wszystko zmierza i nie warto z nich nie korzystać. No i wyszukiwanie tez jest teraz online i globalne - dla biznesu oznacza to wszystko (all-together do kupy łącznie z Google Now i mapami) juz powoli koniecznosc obecnosci na g+
hangout i większość funkcjonalności tego typu będzie pushnięty przez google play dla wszystkich (od pewnej wersji syst.)

moim zdaniem android w miarę kompletny jest dopiero od 4.2 a nie 4.1 bo dochodzą fajne/oczywiste i moim zdaniem must have funkcjonalności (Lock screen improvements, including widget support) na lock screen (szczególnie gdy ktoś używa pattern unlock a nie prymitywny swipe). Inna sprawa, że w końcu chociaż trochę optymalizacji więc tak naprawdę może jednak dopiero KK jest w miarę kompletny. Ale jak wyjdzie 5.0 to... :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2013, 19:10:06 wysłana przez Looxer »