Multimedialne czasopisma

  • 8 Odpowiedzi
  • 2533 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Multimedialne czasopisma
« dnia: Październik 21, 2010, 23:58:54 »
Do niedawna wszelkie e-gazety w wersjach elektronicznych były po prostu kopią swoich papierowych "braci".
Ostatnio pojawiają się jednak kolejne tytuły gazet multimedialnych, które poza treścią z papierowych wersji są wzbogacone o klipy filmowe, dodatkowe zdjęcia, rozszerzone opisy do artykułów, aktywne linki do stron internetowych oraz również multimedialne reklamy (niestety)...

Pierwsze wyszły Wysokie Obcasy http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8377516,_Wysokie_Obcasy_Extra__na_iPadzie.html a kilka dni temu również Newsweek http://www.newsweek.pl/ipad

Nie wiem, czy są one w wersjach rożne platformy, natomiast przeglądanie ich na iPadzie to bajka! Wspomniane wcześniej funkcje multimedialne + multi touch robią naprawdę ogromne wrażenie...

Wydaje mi się, że to jest kierunek w którym będą szły wszelkie e-publikacje: książki (może poza beletrystyką), poradniki, przewodniki, podręczniki, itd. To naprawdę jest coś na miarę XXI wieku! :-)
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Multimedialne czasopisma
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2010, 00:47:54 »
Mam oba i musze powiedziec, ze tak to sie chce czytac czasopisma, chodzi to rewelacyjnie. O innych platformach mozna zapomniec, bo nie ma innej multimedialnej platformy takiej jak iPad przeznaczonej dla takich wydan. Poza tym iPad rozni sie od innych tym, ze Adobe przygotowalo specjalne narzedzia do publikacji takich tresci na iPada wprost z Indesigna ...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Multimedialne czasopisma
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2010, 08:44:41 »
Też używam Neewsweeka- super sprawa. Czekam na inne czasopisma, najlepiej coś motoryzacyjnego, albo może Playboy? :P

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Multimedialne czasopisma
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2010, 10:05:47 »
gazeta.biz chwaliła się ostatnio, że są w appstore
end of fear
yo is here

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Multimedialne czasopisma
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2010, 10:25:20 »
gazeta.biz chwaliła się ostatnio, że są w appstore

Ale to jest tylko agegator ich tresci, taki wlasny program do rss... aplikacja "gazeta wyborcza" tez jest swoja droga... Onet i Wp tez maja jakies swoje pierdolki do czytania ich z poziomu aplikacji, ale to sie ma nijak do multimedialnych wydan prawdziwych gazet.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Multimedialne czasopisma
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2010, 10:34:34 »
Gazeta wyszła kilka dni temu, ale tylko na iPhone... A Playboy jak najbardziej!!! I to taki 3D, albo z klipami ;-)

A jak się zastanawiam nad tego typu funkcjonalnością e-gazet/czasopism, to myślę że ogromną przyszłość mają wszelkiego rodzaju przewodniki turystyczne (z filmikami i lektorem), poradniki kulinarne, dla majsterkowiczów, itd., książki do nauki języków książki (również z lektorami), podręczniki szkolne prezentujące w krótkich animacjach lub klipach prawa fizyki, chemii lub zjawiska w biologii, geografii lub wizualizacje świata w minionych wiekach...

To jest ogromniasty rynek i tysiące zastosowań!
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Multimedialne czasopisma
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2010, 10:46:51 »
Chciałoby Ci się wędrować i zwiedzać z iPadem w ręce?  :proud: Mi osobiście raczej nie... ;)

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Multimedialne czasopisma
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2010, 11:35:04 »
Gazeta wyszła kilka dni temu, ale tylko na iPhone... A Playboy jak najbardziej!!! I to taki 3D, albo z klipami ;-)

A jak się zastanawiam nad tego typu funkcjonalnością e-gazet/czasopism, to myślę że ogromną przyszłość mają wszelkiego rodzaju przewodniki turystyczne (z filmikami i lektorem), poradniki kulinarne, dla majsterkowiczów, itd., książki do nauki języków książki (również z lektorami), podręczniki szkolne prezentujące w krótkich animacjach lub klipach prawa fizyki, chemii lub zjawiska w biologii, geografii lub wizualizacje świata w minionych wiekach...

To jest ogromniasty rynek i tysiące zastosowań!

No i na iPada takie rzeczy sa tylko jeszcze nie w naszym jezyku.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Multimedialne czasopisma
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2010, 15:54:16 »
Chciałoby Ci się wędrować i zwiedzać z iPadem w ręce?  :proud: Mi osobiście raczej nie... ;)

Niekoniecznie chodzi mi o zwiedzanie z iPadem w ręku ;-), ale to w sumie też jest jpomysł... Byłem w kilku miejscach na świecie, gdzie można było wypożyczyć jakiś "odtwarzacz" z nagranym opisem poszczególnych eksponatów. Łatwo można sobie wyobrazić multimedialny przewodnik po np. Luwrze, gdzie można by było wysłuchać informacji na temat poszczególnych obrazów i zobaczyć ryciny lub inne obrazki z epoki...

Ale już np. multimedialny przewodnik po jakimś ciekawym mieście to byłoby coś! Plus do tego możliwość podłączenia się przez WiFi do mijanych knajpek żeby zajrzeć do ich menu...  :ok:
Pozdrawiam,
biblo