Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P

  • 14 Odpowiedzi
  • 2990 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kov007

  • **
  • 232
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E61i, Palm Tungsten T3, Cybook
Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P
« dnia: Styczeń 18, 2012, 10:18:15 »
http://www.chip.pl/news/wydarzenia/statystyka/2012/01/konsumenci-chca-odrecznie-pisac-na-urzadzeniach-przenosnych

Jeszcze przez pół godziny po przeczytaniu artykułu banan nie schodził mi z twarzy. Jaka cudowna nowość !!! :D

Jak wspaniałaby była nasza praca i zabawa na dzisiejszych smartfonach gdyby miały funkcjonalność tych sprzed 10-20 lat !!! :D patrz pierwsze Palmy :D

Jeszcze zapomnieli wspomnieć, że urządzenia z ekranami dotykowymi na rysiki istnieją i spokojnie można wypróbować ten nowatorski pomysł :D

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2012, 20:17:22 »
Bo wiekszosc "konsumentow" zaczela swoja przygode ze smartfonami w dobie urzadzen ijfonopodobnych i nie pamieta, ze "w zamierzchlej" przeszlosci byla taka mozliwosc.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2012, 20:45:11 »
Podobna sprawa jak z rysikami jest z irdą - kiedyś była w każdym PDA, potem odeszła do lamusa jako przestarzała a od niedawna wróciła w którymś z tabletów jako niesamowita możliwość sterowania sprzętami RTV jak pilotem  :mrgreen:

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2012, 20:47:55 »
No i co, nie irytuje was to?  :mysli:

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2012, 20:51:47 »
Raczej bawi, że technologia również potrafi zatoczyć koło

*

Offline SeeM

  • *
  • 65
Odp: Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2012, 14:45:48 »
No nie wiem, czy gdyby wyjść teraz do ludzi z Graffiti, to by się na to rzucili.
+

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2012, 15:06:15 »
A ja tam używam Note na codzień od 2 miesięcy i rysika prawie w ogóle nie wyciągam... gadżet jak dla mnie i to raczej mało przydatny...

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2012, 17:28:50 »
No nie wiem, czy gdyby wyjść teraz do ludzi z Graffiti, to by się na to rzucili.
Raczej chodzi o taką funkcjonalność jak miały Apple Newtony - tak zaawansowanego rozpoznawania pisma odręcznego nie miały chyba żadne inne urządzenia mobilne.

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2012, 17:39:41 »
ja mam note i w sumie nie chodzi mi o rozpoznawanie pisma ,a odręczne pisanie notatek na ekranie oraz rysowanie schematów elektrycznych
do tego wykorzystuję funkcję notatki w tym sprzęcie
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2012, 23:31:11 »
Ja nie jestem przekonany co do tego pisania odręcznego. Miałem z tym styczność na WinMo i Badzie i moje wrażenia nie były dobre. (Może to złe przykłady  :undecided: ) Dla mnie było to za wolne i zbyt nieprecyzyjne.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2012, 23:37:45 »
Newton, newton, jeszcze raz newton. Apple zrobiło to świetnie w 93 roku (odpowiednik dla WM to Transcriber który chodził tragicznie). Tam rozpoznawanie pisma naprawdę działało, ale Newtony długo nie pożyły na rynku  :(
A przecież Letter recognizer z WM to nic innego jak licencjonowane Graffiti od Palma, które zresztą mimo wszystko chodziło gorzej.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2012, 16:17:19 »
Jak oglądam ten film reklamowy, to widzę, że system w Newtonie był bardzo sprytnie pomyślany - np. w jednym miejscy najważniejsze opcje typu drukuj, wyślij mailem, wyślij faksem, itd.

Nie da się tego niestety powiedzieć o obecnym mobilnym systemie Apple (iOS), gdzie trzeba używać różnych programów realizujących wspomniane wcześniej zadania...

Coraz bardziej rozczarowany jestem iPadem, a najbardziej denerwujące jest to, że sprzęt który ma niecałe dwa lata po ostatniej aktualizacji systemu zaczął się w widoczny sposób przycinać. Mój czteroletni laptop z najnowszym Windowsem sprawuje się bez zastrzeżeń...
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2012, 10:45:34 »
Bo Newton był zaprojektowany przez inżynierów, a nie wizjonera Dżobsa.
To wyjaśnia też niechęć Dżobsa - po powrocie do Apple wytrzymał z nim tylko parę miesięcy i go zlikwidował. Inna rzecz, że faktycznie Newton wyprzedzał swoje czasy i w dodatku był bardzo drogi, a Apple nie miało jeszcze aż tak wielkiego kościoła wyznawców, żeby się dało to przepchnąć.  Z drugiej strony, jakby to było dzieło Dżobsa i on dodałby do tego trochę swojego pi-arowego voodoo, to w końcu by się sprzedał, a Apple pozamiatałoby rynek 15 lat wcześniej.


*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Konsumenci chcą odręcznie pisać na smartfonach !!! ;P
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2012, 22:00:47 »
wow, dopiero teraz zobaczyłem ten filmik. Naprawdę fajnie to wygląda. Szkoda, że rozwój poszedł w stronę obsługiwania wszystkiego paluchami.
end of fear
yo is here