HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)

  • 29 Odpowiedzi
  • 6437 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rasquer

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to...Android!
    • ALTERgrupa - alternatywa dla Twojej strony!
  • Sprzęt: HTC Magic & BB 7290
HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« dnia: Styczeń 25, 2009, 13:40:28 »
Witam, natknąłem się dzisiaj na pda.pl na newsa:

http://pda.pl/news/hto_hd_lepszy_od_touch_hd

W skrócie: chińczycy wyprodukowali klona TouchHD i oto tego skutki:

Procesor: Marvell PXA310 taktowany na 806Mhz
System operacyjny: Windows 6.1
Ekran: LCM TFT 4 cale o rozdzielczości WVGA (800x480)
Kamera: 5Mpx z autofokusem
8GB wbudowanej pamięci
Pamięć: 256MB ROM, 128MB DDRAM
GPS
WiFi
OTG
Bluetooth
TV-Out przez jack słuchawek
Radio FM
CMMB digital TV
Akcelerometr
Jack 3.5mm
Bateria: 1750mAh
Czuwanie: 150 godzin
Rozmowy: 3.5/4 godziny
Wideo: 3 godziny
Czas ładowania: 5 godzin


Cena: 439 $ (~1493 PLN)

Jakieś komentarze odnośnie jakości wykonania? :)
base64
YWx0ZXJncnVwYS5wbA==

*

Offline Quark79

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: tytn II,Touch HD,desire hd => sgs  II
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2009, 13:47:21 »
4 cale... WOW a gdzie to nosic? Poza tym jakos nie wierze w chinskie podrobki :)

*

Offline rasquer

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to...Android!
    • ALTERgrupa - alternatywa dla Twojej strony!
  • Sprzęt: HTC Magic & BB 7290
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2009, 13:50:57 »
Nigdy jeszcze nie miałem żadnego chińczyka ale parę pozytywnych opinii usłyszałem o tych nowych "pseudo-polskich" telefonach - myPhone (http://www.myphone.pl/).

...ale jak wiadomo - wszystko przychodzi z czasem ;)
base64
YWx0ZXJncnVwYS5wbA==

*

Offline gumpinoga

  • **
  • 235
  • Sprzęt: HTC HD  Blackstone
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2009, 13:53:11 »
i bedzie do kupienia na targu razem ze skarpetami i cyckonoszami..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

*

Offline cesare

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2009, 14:00:56 »
Nigdy jeszcze nie miałem żadnego chińczyka
[...]

Naprawde nigdy nie miales nic made in usa ?
a scislej mowiac czegos co bylo ze stanow a nie bylo made in japan ??
-=- Pożegnanie z firmą HTC-=-

*

Offline rasquer

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to...Android!
    • ALTERgrupa - alternatywa dla Twojej strony!
  • Sprzęt: HTC Magic & BB 7290
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2009, 14:11:53 »
...nic rdzenno-azjatyckiego.

Wiem, wiem, jakby się przyjrzeć to podsespoły są azjatyckie a całość do kupy składana jest już gdzie indziej.
base64
YWx0ZXJncnVwYS5wbA==

*

Offline swistakd4

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2009, 14:16:24 »
niekiedy nawet chińszczyzna potrafi zadziwic i i moze naprawde jest to dobry pda kto wie :D

*

Offline rasquer

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to...Android!
    • ALTERgrupa - alternatywa dla Twojej strony!
  • Sprzęt: HTC Magic & BB 7290
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2009, 14:17:52 »
No nic - czekamy aż pojawi się na alledrogo. Kto będzie chciał wydać te ~1,5kafla na przetestowanie? :D
base64
YWx0ZXJncnVwYS5wbA==

*

Offline gumpinoga

  • **
  • 235
  • Sprzęt: HTC HD  Blackstone
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2009, 15:00:01 »
niekiedy nawet chińszczyzna potrafi zadziwic i i moze naprawde jest to dobry pda kto wie :D

skarpety dziurawia sie juz w rece,,,a co doopiero zaloz na noge,,,hehe :mrgreen: :mrgreen:..a co z tym wynalzkiem bedzie,,,a moze to nowe ,,,tamagoczi,,,heeh  co ?

*

Offline rasquer

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to...Android!
    • ALTERgrupa - alternatywa dla Twojej strony!
  • Sprzęt: HTC Magic & BB 7290
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2009, 01:04:55 »
Chyba nikt nie daje większych szans temu HTO... no cóż - czekajmy na te lepsze czasy dla zdrowej rywalizacji na rynku :)
base64
YWx0ZXJncnVwYS5wbA==

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2009, 12:16:40 »
dla scislosci - to jest kopia nie hd a touch 4G max. czyli tego ktrry jest dostepny w sieci yota w rosji. tylko w rosji. troche bredzicie ze to jest klon hd... nawet w newsie jest napisane ze to klon 4G max...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline rasquer

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to...Android!
    • ALTERgrupa - alternatywa dla Twojej strony!
  • Sprzęt: HTC Magic & BB 7290
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2009, 15:41:32 »
na pda.pl było (w sumie nadal jest) napisane, że to klon TouchHD ;)

oczywiście można się kłócić...
base64
YWx0ZXJncnVwYS5wbA==

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2009, 15:48:12 »
Jak to fajnie miec wiernych fanatykow marki :) Sprzet chinski jest beeeeee i nic nie wart, nawet jak ma lepsze bebechy, a wystarczy ze napisanej jest na nim HTC to moze miec odpadajacy lakier, czy wolny procesor, a i tak bedzie najlepszy na swiecie.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2009, 19:53:48 »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline rasquer

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to...Android!
    • ALTERgrupa - alternatywa dla Twojej strony!
  • Sprzęt: HTC Magic & BB 7290
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2009, 20:00:27 »
Temat został założony przed newsem na pdaclub, idąc dalej tym tropem można śmiało założyć, iż znalazłem tę informację na innej witrynie. Oto ona:

http://pda.pl/news/hto_hd_lepszy_od_touch_hd

To raz - w artykule jest jasno napisane, że jest to najprawdopodobniej klon TouchHD.

A dwa... To nie jest HTO MAX 4G tylko HTO HD - wnioski proszę wyciągnąć samemu i zamknąć temat bo niewarto dyskutować czego dokładnie to "może być" klon.
base64
YWx0ZXJncnVwYS5wbA==

*

Offline Quark79

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: tytn II,Touch HD,desire hd => sgs  II
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2009, 23:53:21 »
nie wazne czego to klon, wazne ze, cytuje:"Jedyne co odstaje od reszty w tym PDA to moduł telefonii komórkowej, który obsługuje jedynie trzy zakresy dla GSM/GPRS/EDGE - bez wsparcia dla 3G." Dla mnie to go dyskryminuje

Pozdro.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2009, 10:22:28 »
1. to dlaczego blizej mu z wygladu do 4G?  tego co widze, hd jest obly, 4G kanciasty. w newsie jest kanciasty. denerwuje mnie po prostu pisanie newsow przez osoby ktore wogle nie wiedza o istnieniu 4G...

2. ja z internetem lacze sie glownie przez modem BT, wideo rozmow nie prowadze, wiec calkiem calkiem dla mnie ta propozycja... tylko nie wiem czy przezylbym to, ze jest to hto a nie htc :E
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline macholl

  • ***
  • 274
  • Płeć: Mężczyzna
  • woojek mierzej, elo.
    • Moje zdjęcia
  • Sprzęt: Mio168, x51v, Samsung i600
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2009, 21:15:41 »
parametry ma fenomenalne - tylko zeby to sie nie rozsypało po 3 miesiącach...
Wizard -> p526 -> hx4700 -> Universal -> x51v :)
do tego mio168, i600 :)

Regulamin - potrzebna zgoda administracji

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 28, 2009, 12:59:52 »
Taaa parametry fenomenalne, ale 1.) czy prawdziwe?

2)W opisie , który wkleiłeś nie widzę słowa o systemie, chinaOS dyskryminuje te urządzenie nawet jakby miało mobilne i7 :E

3) czy się nie rozsypie? Jaka jakość? :P

To moje wątpliwości, puki nikt nie kupi i nie potestuje jestem sceptyczny co do tego wynalazku... Z opis wynikałoby, że bebechy są o wiele lepsze od HD :)

Edit, już widzę, że WM6.1 zwracam honor  :P

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 28, 2009, 16:45:33 »
To raz - w artykule jest jasno napisane, że jest to najprawdopodobniej klon TouchHD.

Ale dlaczego brać to co jest napisane na pda.pl za jakiegoś rodzaju pewnik? Ja tam bardziej ufam w teksty z pdaclub.pl  :ok:

Poza tym chyba każdy ma swój rozum i na pierwszy rzut oka może zauważyć że sprzęt wygląda jak 4G MAX a to że się nazywa HD to tylko chwyt marketingowy bo teraz wszystko jest "HD" a przynajmniej HD redy  :E
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 07, 2009, 16:13:33 »
Nie zamierzam pisać, że jest to straszne gówno tylko dlatego, że jest "made in China". Taki już nas los- wszystko jest made in china. Ubrania, zabawki, telewizory, wszystko. Jestem przekonany, że chinole były w stanie zrobić bardzo dobre PDA, a czy zrobiły, to się okaże jak ktoś to kupi. Osobiście nie zależy mi na znaczku firmowym i kupiłbym coś takiego, tyle, że w Polsce na razie w sprzedaży nie widziałem. Nie zapominajmy, że 30 lat temu takie same negatywne legendy krążyły o sprzęcie z całej Azji, a jakoś teraz wszyscy się zachwycają produktami Hondy, Sony itp. Ostatnio nawet  Korea zaczyna pokazywać się z dobrej strony na rynku sprzętu i nie tylko.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2009, 09:19:47 »
a teraz wszyscy wypowiadajacy sie w tym watku zagladaja pod obudowy swoich zabawek,
tak,ty kolego tez!!!!
co tam napisano?
made in china??? :E
wszystkie htc maja made in china,taiwan i inne tanie sily robocze...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Quark79

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: tytn II,Touch HD,desire hd => sgs  II
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2009, 11:27:08 »
a teraz wszyscy wypowiadajacy sie w tym watku zagladaja pod obudowy swoich zabawek,
tak,ty kolego tez!!!!
co tam napisano?
made in china??? :E
wszystkie htc maja made in china,taiwan i inne tanie sily robocze...


Nie zebym sie nie zgadzal, bo fakt, ze wiekszosc naszej rzeczywistosci jest made in China ale jest roznica miedzy zrobione/wyprodukowane a zaprojektowane :)

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 22, 2009, 16:54:45 »
tjaaa coś w tym stulu:
"designed in california by apple, made in china by poor people"  :O

no tu sie nie ma co smiac, wszystko jest trzaskane w chinach (a i sie mylicie uciu uciu uciu toshiba jest robiona w japoni :D )na masowa skale i dlatego chiny sa najwieksza gospodarka na swiecie. ale ich tez dopadnie kryzys i wszystko podrozeje. to bedzie ten mityczny koniec swiata - gdy chiny nie beda juz chcialy robic taniej elektroniki i fajowskich ubrań adibasa i redboka :)

pozdrawiam :D
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 22, 2009, 09:38:21 »
Ok koledzy, jako znawcy PDA i innych tego typu urządzeń za pewne wiecie, że HTC to firma tajwańska? To taki nie duzy kraj na południe od Chin :) ale fakt, Polska też lezy nie daleko Niemiec a technologicznie jesteśmy ok 30 lat wstecz niestety. Myślę jednak, że już nic nie przebije gównianych Siemensów, miałem 3 - wszystkie padły po roku - dwóch. Ostatnim był SX 1 - jeden z pierwszych telefonów z Symbianem na polskim rynku, to był czaaad, ogólnie miał fajny design, ale strasznie awaryjny i na starym sofcie (a wtedy nowszego jeszcze nie było) ciągle się zwieszał (tak wiem, że nie wyłaczamy aplikacji czerwoną słuchawką hehe). Obecnie mam HTC HD i osobiście nie widze jego następcy w żadnej z marek. Jest świetnie wykonany, ładny i przede wszystkim dobry. Poprzednio miałem SPV m650 alias HTC P3300, też świetna maszyna, sprzedałem po 2 latach i gość wciąż zadowolony. Teraz mam jeszcze Nokie e90, która też świetny telefon, ale designem i środowiskiem w środku HD mi imponuje, w końcu to 2 różne telefony, obydwa dobre w każdym razie. Przewagą jest Automapa 5.3, którą wgrałem do HD, Garmin z Nokii się kryje! podsumowując - HTC HD to świetny telefon, używam go od stycznia i nie mysle nawet o wymianie na inny.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 22, 2009, 10:08:36 »
trochę nie trafiłeś z tematem bo tutej dywagowaliśmy nad różnicami między chińskim HTO HD a HTC HD :E

no ale wspaniała historia! też miałem jeden z pierwszych telefonów na symbianie, tą śmieszną nokię co się rozsuwała :E nie pamiętam nawet modelu ale miała nawet blutuf i kamerę vga :E to były czasy :) a wielkością przekraczała wszelkie granice :E
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 22, 2009, 10:58:56 »
No tak beju rozwinąłem się może troche za bardzo hehe - wiesz taka wkrętka ;) ale sedno sprawy mojego posta nawiązuje do tematu głównego. Jedziecie po chinolach, a HTC jest tajwański, poza tym baterie większość produkowanych telefonów mimo, że niby made in Finland na obudowie (w przypadku Nokii) ma chińską. Więc co za różnica czy Tajwan czy China? Nie wszyscy chińczycy to biedaki szyjacy koszulki za miskę ryżu, są też inteligentne umysly i wielkie korporacje, pamiętajmy, że Chiny to potężny kraj z olbrzymim kapitałem znacznie większym niż Polska, także ja wcale nie mówię nie HTO, ale faktycznie do mojego HD to on wcale podobny nie jest, bardziej 4 MAXa przypomina i to raczej jego konkurent będzie!

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 22, 2009, 11:11:25 »
artneo - to tak jakbyś porównał ferrari i ładę (mam na myśli porównanie tajwanu i chin)
chiny pomimo tego że mają możliwość szybkiego rozwoju w tej dziedzinie, wolą kopiować nieudolnie cudze pomysly (choć ten HTO całkiem całkiem) niż stworzyć coś zupełnie od początku. Tajwan jest potęgą elektroniczną, fabryki i laboratoria maja tam największe koncerny elektroniczne.

a chiny dopiero teraz zaczynają przygodę z elektroniką (produkowana przez siebie a nie na zlecenie)....
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 22, 2009, 21:04:17 »
Nawet bym się z tobą beju posprzeczał, ale w sumie w dupie mam Chiny, a telefon myślę, ze znajdzie zwolenników jeśli wprowadzą go na polski rynek, tak czy inaczej będzie to ta uboższa wersja i pewnie z wykonaniem też nie będzie zbyt dobrze. Pozdro na finisz.

*

Offline kotopies

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia T
Odp: HTO HD >= HTC Touch HD ? (nowy chińczyk)
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 28, 2009, 00:52:25 »
z Chinami to jest tak: wielki kraj, z ambicjami. jak każdy wielki kraj, wliczając w to USA - kraj wielkich kontrastów.
kraj, który ma ambicje.

klonują, to fakt. wk... mnie tym klonowaniem, to fakt. ale nie robią tego, by dopiec oryginałom. robią to z uznania dla oryginałów. oni się na nich uczą po prostu, a poza tym, to nie Chin wina, że teraz się sprzedaje nie to co jest technicznie lepsze, tylko to co ma lepszy fejm.

tajwan też kiedyś kopiował i korea kopiowała i japonia. taka kolej rzeczy, dziś kopiują chiny.

i powiem Wam, jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy, to za 10-15 lat to reszta świata będzie kopiować Chiny. i to nie już ich produkty, ale całe rozwiązania. bo uczeń robi wszystko, by przerosnąć mistrza.... a mistrz, jak to mistrz, samouwielbienie i rutyna :/