Pytania Noobka - folia + overclocking.

  • 7 Odpowiedzi
  • 4851 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytania Noobka - folia + overclocking.
« dnia: Wrzesień 14, 2010, 20:44:46 »
Panowie,

Pozwolę sobie nieco ponoobić na pdaclub w dziale Maemo. Mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy za jakiś czas będę potrafił dać coś od siebie naszej społeczności w tym nieco niszowym dziale. Jako, że dopiero dziś odebrałem swoją N900 mam strasznie amatorskie pytania.

Panowie, ile macie pamięci w swoich N900? Mi pisze, że całkowita pamięć to 27,22 GB, ile jest u was? Dlaczego brakuje mi jeszcze prawie 5 GB?
Czy można sprawdzić w Maemo kiedy telefon został po raz pierwszy uruchomiony? Jak pozbyć się pozostałości po poprzednim użytkowniku? Gdzie tu jest jakaś opcja typu "soft reset"?

Wydaje mi się, że podświetlenie klawiszy w N900 nie jest za mocne, można to jakoś poprawić?

PS.
Jaki jest standardowy kod blokady N900? Obawiam się, że poprzedni user sobie takowy ustawił i teraz ja nie mogę zmienić bo go nie znam? Ewnetualnie, gdzie tu jest jakis reset? :/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2010, 21:38:33 wysłana przez LordJuve »

*

Offline Zombie

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z
Odp: Pytania Noobka.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2010, 16:45:12 »
27GB masz na partycji /MyDocs, dla /home prawie 2GB i /rootfs niecałe 230MB.
Standardowy kod blokady, o ile mnie pamięć nie myli, to 12345.
HTC Desire HD HTC Touch Pro Glofiish X500+ P990i 6680 Nokia N900 Motorola Atrix

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Pytania Noobka.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2010, 12:48:29 »
Dodam, że regulacji jasności podświetlenia klawiszy nie ma.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

Odp: Pytania Noobka - folia + overclocking.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2010, 21:51:36 »
Kolejny raz witam,

Oswajam się z moją N900 - całkiem przyjemnie jest nam ze sobą. Poza tym, że urządzenie strasznie szybko się brudzi stwierdzam, że Maemo 5 i N900 to bardzo dobre połączenie. Co prawda brakuje mi jeszcze ręcznego fokusa i flasha w nagrywaniu wideo (ale to rozwiąże Ifocusem), ale bardziej martwi mnie inna rzecz, mianowicie bateria.

Teraz jednak o czym innym, mam do Was 2 pytania.
Pierwsze jest takie. Czy jeśli nakleję folię ochronną na cały przedni panel N900 (ekran + cała reszta z wszelkimi kamerami i czujnikami) to stanie się coś złego? W instrukcji co prawda pisze, żeby nie zaklejać niczym panelu od strony głośnika do rozmów, ale na allegro zauważyłem prawie same folie (chcę poliwęglan), które nie mają wycięć na przednią kamerę, czujniki i diodę led, jedynie na głośnik.

Nie chcę wydawać 30 zł na brando, zaryzykowałem, założyłem coś takiego: http://cpa.com.pl/images/folia%20megaforever.jpg i daje radę, ale niestety, musiałem wycinać na 3,5 cala (jedynie sam wyświetlacz zabezpieczyłem) i wygląda to nieestetycznie. Postanowiłem kupić jakiś poliwęglan przycinany do rozmiarów N900, ale okazuje się, że na alledrogo mają prawie same folie docięte na cały przedni panel z wycięciem jedynie na głośnik.
Czy Wy używacie takich folii? Czy możecie polecić mi jakiś dobry - tani poliwęglan z wycięciami na kamerę, czujniki i diodę led?

Pytanie drugie.
Ostatnio czytałem trochę o podkręceniu N900. Jak dowiedziałem się, że traci się gwarancję to mi się odechciało, ale zainteresowała mnie 1 rzecz. Pisałem wyżej, że martwi mnie kiepska bateria. Mi trzyma góra 1 dzień. Chciałbym poprawić tą sytuację i dowiedziałem się, że niektóre customowe jądra do OC N900 opierają się na obniżonym napięciu procesora co zwiększa żywotność baterii. Do tego zróżnicowane progi taktowania (inne niż standardowe) powodują, że bateria trzyma dłużej.
Czy to prawda? Czy warto kręcić N900 nawet jeśli = z utratą gwarancji?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Pytania Noobka - folia + overclocking.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2010, 23:25:44 »
Ja tam polecam brando z powodu jakości i trwałości. Co do otworów - po prostu może ci spaść czułość czujników i tyle. Zerowe ryzyko.
Co do baterii - ten typ tak ma i tyle. Współczesne PDA żyją 24h i koniec. Jak mądrze gospodarujesz interfejsami komunikacji i jasnością ekranu, może dobijesz do 1,5 doby.
Co do gwarancji to nie demonizujmy. Jeżeli w wyniku OC nastąpi awaria i serwis to udowodni, to rzeczywiście dupa. Ale poza tym raczej nie warto sobie aż tak ty zawracać głowy. Za to OC robić z głową :)
Zysk wydajności może być widoczny, ale przy underclockingu zysk czasowy pracy na baterii może być ledwo zauważalny. Ale nie spróbujesz, nie dowiesz się na pewno.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline Greybrow

  • 5
    • Sysadmin
  • Sprzęt: N900
Odp: Pytania Noobka - folia + overclocking.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2010, 12:14:58 »
Co do oc, to nie zauważyłem zbytnio zmian. Ale może dlatego, że na 850 tylko.
Zauważyłem za to różnicę po zrobieniu:
echo 30 > /proc/sys/vm/swappinesswg.: http://wiki.maemo.org/Swap_on_microSD

Po testowaniu kilku folii obecnie od kilku miesięcy mam "3M Folia Ochronna Vikuiti GLOSSY". Jedną i tę samą. Wycięta aż za idealnie i nie ma problemu z ponownym założeniem, jeśli się coś nie uda.
Zwykłe poliwęglanowe udawało mi się zarysować załączonym plastikowym rysikiem...
Zastanawiam się jeszcze nad matową Vikuiti, bo ta błyszcząca się dość palcuje, ale może poczekam, aż się zniszczy (co pewnie nie nastąpi zbyt szybko :) )

*

Offline Zombie

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z
Odp: Pytania Noobka - folia + overclocking.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2010, 16:43:08 »
Kupiłem moją ciegiełkę gdzieś w grudniu i cały ten czas żyje bez folii ochronnej i ma się całkiem dobrze - tzn. na ekranie nie mogę dostrzec rys, co innego obudowa na rogach ;). Nie widzę więc większego sensu w bawienie się z folią  :mrgreen:
Bateria nie jest kiepska, tylko ten komputerek tyle energii żre jak ma wszystko powłączane. Jak chcesz dobić do 2 dni to wyłącz wifi i nie używaj GPS, rozważne jest też wyłączenie 3G ;).
HTC Desire HD HTC Touch Pro Glofiish X500+ P990i 6680 Nokia N900 Motorola Atrix

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Pytania Noobka - folia + overclocking.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2010, 15:22:48 »
Cytuj
Co prawda brakuje mi jeszcze ręcznego fokusa i flasha w nagrywaniu wideo (ale to rozwiąże Ifocusem), ale bardziej martwi mnie inna rzecz, mianowicie bateria.
Ręczna ostrość -> FCamera
LED w wideo -> lfocus
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal