Powrot do maemo

  • 6 Odpowiedzi
  • 2623 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Powrot do maemo
« dnia: Sierpień 15, 2010, 21:21:19 »
Witam wszystkich
Mam oto taki maly problem otóż zainstalowalem meego na mojej N900 oczywiscie wybralem "Native install" (calkowicie usonlem maemo), ze nie jestem doswiadczony nie mam pojecia jak teraz wrocic z powrotem do mamemo, kiedy chce zrobic to przez flashera pokazuje sie cos takiego:

USB device found found at bus bus-0, device addres (...)
Found device RX-51, hardware revision 2101
NOLO version 1.4.14
Version of 'SW-release': <no version>
Booting device into flsh mode.
Suitable USb device not found, waiting.

Prosze o pomoc jak moge wrocic z powrotem do maemo, jakies opisy, albo przynajmniej jakies linki jak to zrobic, od dwoch dni probuje cos znalezc na necie i jak narazie ciagel dostaje ta sama wiadomosc na flasherze.

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: Powrot do maemo
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2010, 21:32:05 »
kiedy się pojawia "Suitable USb device not found, waiting." to wyłączy telefon, odłącz kabel usb i jeszcze raz podłącz(zgodnie z procedurą czyli przytrzymując klawisz "u" podłącz kabel usb.
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

Odp: Powrot do maemo
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2010, 21:44:07 »
Hej ciagle nic po odlaczeniu i ponownym podlaczeniu telefon przechodzi w tryb flashowania ale flasher go juz nie wykrywa, ciagle widnieje napis "Suitable USb device not found, waiting."

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: Powrot do maemo
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2010, 22:04:19 »
Spróbuj sflashować najpierw eMMC, ja ostatnio też nabroiłem i miałem identyczny problem, ale najpierw zrobiłem flash eMMC, a potem soft i udało się. Tu masz po Polsku opis:
http://maemopl.wordpress.com/2010/02/23/aktualizacja-oprogramowania-jak-ja-przeprowadzic/
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

Odp: Powrot do maemo
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2010, 00:12:55 »
Ciagle nic, wyczytalem ze moze to byc powiazane z tym, ze zmienilem plik kernel, niestety nie moge znalezc orginalnego kernel maemo, nawet nie jestem pewien czy to to ale dalej probuje, jezeli macie jakies ciekawe sugestie piszcie w tym momencie telefon robi jako krolik doswiadczalny, mam nadzieje, ze samemu uda mi sie dojsc do tego jak to naprawic...

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: Powrot do maemo
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2010, 22:50:08 »
Na maemo talks pojawił się tez ten problem więc możesz polukać:
http://talk.maemo.org/showthread.php?t=57653

nie sądzę, żeby to miało cokolwiek wspólnego z kernelem, ja się męczyłem z tym jeden dzień i nic mi nie wyszło, na drugi dzień przyszedłem z roboty naładowałem na full i poszło, aczkolwiek dzień wcześniej zrobiłem milion prób i nic, upewnij się, że bateria jest naładowana(zielona dioda)
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

Odp: Powrot do maemo
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2010, 20:12:09 »
Hej
Juz wszystko ok okazalo sie ze uzywalem zlego pliku do wgrania kernela zamiast tego pliku " RX-51_2009SE_10.2010.19-1_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin " sciagnalem "RX-51_2009SE_10.2010.13-2.VANILLA_PR_EMMC_MR0_ARM.bin" i caly czas z nim probowalem, no cuz zdarza sie dzieki za pomoc i za zainteresowanie.