[N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania

  • 111 Odpowiedzi
  • 38248 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 21, 2010, 20:08:04 »
Udało mi się zainstalowac rootsh, ale komendy nadal nie chciały działac.
Problem rozwiązał sie w momencie usunięcie dodatkowych repozytoriów, zostawiłem tylko repozytoria, które miałem od początku wszystkie dodatkowe usunąłem. Przypuszcza, że jakieś repozytorium było wadliwe.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 25, 2010, 12:28:41 »
Chyba niektórzy twórcy aplikacji działają dość niechlujnie...

Ostatnio dość często pojawia się problem polegający na tym, iż podczas próby aktualizacji aplikacji wyświetla się informacja typu "Nie można zaktualizować ...... . Brak niektórych aplikacji wymaganych do aktualizacji." Po czym mija kilka dni i aktualizacja odbywa się bez problemów... Teraz mam ten problem z gTranslate i Tickstill, a całkiem niedawno te programy aktualizowały się bez przeszkód.
Od dłuższego czasu również Mapper nie daje się zaktualizować, ale w tym wypadku może wynikać to z wersji 3.0+beta5...
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 25, 2010, 13:03:04 »
Mam dokladnie to samo, z tym, ze ja nie moge w ogole zainstalowac Mappera, wiec nawet nie wiem jak dziala. Ciagle braki w bibliotekach.
Jestem jaki jestem :)

*

smokku

Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 25, 2010, 21:53:03 »
Chyba niektórzy twórcy aplikacji działają dość niechlujnie...

Ostatnio dość często pojawia się problem polegający na tym, iż podczas próby aktualizacji aplikacji wyświetla się informacja typu "Nie można zaktualizować ...... . Brak niektórych aplikacji wymaganych do aktualizacji." Po czym mija kilka dni i aktualizacja odbywa się bez problemów... Teraz mam ten problem z gTranslate i Tickstill, a całkiem niedawno te programy aktualizowały się bez przeszkód.
Od dłuższego czasu również Mapper nie daje się zaktualizować, ale w tym wypadku może wynikać to z wersji 3.0+beta5...

Jak się używa repozytorium -devel to się ma problemy. Sam jesteś sobie winien.
Wyłącz -devel i używaj paczek stabilnych, to nie będzie problemów.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 25, 2010, 23:42:29 »
Dziękuję za takie rady  :-?

Tymi "moimi" problemami, to się nie przejmuję, bo jak któryś z tych programów przestanie w końcu działać to go odinstaluję i płakał po nim nie będę. Natomiast większym problemem jest chyba to, że jakieś papraki biorą się za pisanie softu i udostępniają go innym bez sprawdzenia podstawowych rzeczy... I to jest główne przesłanie mojego wcześniejszego posta, co zresztą wyraziłem w jego pierwszym zdaniu...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2010, 23:47:14 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

smokku

Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 26, 2010, 08:09:05 »
Paprakiem to sam jesteś, używając repozytorium dla developerów nie będąc developerem.

Powiedz mi proszę, jak przetestujesz pakiet czy dobrze działa, buduje się poprawnie i ma prawidłowe zależności?
Robi się to wrzucając pakiet na builder, czytając output z buildera a następnie próbując zainstalować pakiet z repozytorium -devel. Jeśli jest jakiś błąd, to poprawia się go i ponownie wrzuca pakiet na builder.

Zastanów się trochę nad sobą. Łatwo jest kogoś zwyzywać od niechlujów, ale cofnąć to potem trudno.
Trudno się dziwić, że ludzie którzy od wielu lat tworzą soft dla Maemo, odchodzą od kiedy na talk.maemo.org pojawiły się tłumy takich milusińskich, z zerową wiedzą, postawą żądaniową i wiedzących wszystko lepiej. Sam mam powoli dosyć...

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 26, 2010, 09:35:55 »
Paprakiem to sam jesteś, używając repozytorium dla developerów nie będąc developerem.

Powiedz mi proszę, jak przetestujesz pakiet czy dobrze działa, buduje się poprawnie i ma prawidłowe zależności?
Robi się to wrzucając pakiet na builder, czytając output z buildera a następnie próbując zainstalować pakiet z repozytorium -devel. Jeśli jest jakiś błąd, to poprawia się go i ponownie wrzuca pakiet na builder.

Zastanów się trochę nad sobą. Łatwo jest kogoś zwyzywać od niechlujów, ale cofnąć to potem trudno.
Trudno się dziwić, że ludzie którzy od wielu lat tworzą soft dla Maemo, odchodzą od kiedy na talk.maemo.org pojawiły się tłumy takich milusińskich, z zerową wiedzą, postawą żądaniową i wiedzących wszystko lepiej. Sam mam powoli dosyć...

Ej, kolego, chyba się zapominasz...

Jeśli przeżywasz jakieś frustracje przez te "tłumy milusińskich", to lepiej będzie dla wszystkich jak sobie "odejdziesz" i zrobisz miejsce tym, którzy potrafią i chcą trochę więcej... Te "tłumy milusińskich" to jest rynek i to oni potrzebni są developerom, a nie na odwrót... Nikt nie będzie płakał po zniechęconym programiście... A Ci niechlujni powodują, że negatywne opinie spadają również na tych, którzy bardzo przykładają się do swojej pracy.

Większość aplikacji - również tych z -devel - instaluje się bez przeszkód, tylko niektóre mają jakieś błędy. A jest ich więcej, bo ogólnie aplikacji na Maemo jest więcej... ale zjawisko "dziś nie działa, jutro działa" zwiększyło się.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2010, 10:08:45 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline F10

  • ***
  • 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Linux ;)
    • Moje filmy na yt ;)
  • Sprzęt: Nokia n810 ;)   Koniec w WM.
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:50:29 »
Tak się zapytam, CHROMINIUM - jest to port Google Chrome?
Jeżeli tak, to musi obsługiwać HTML5 ? ?  :O~

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 26, 2010, 16:24:59 »
A nie czasem Chromium?

Chromium to podstawa, która posłużyła do powstania Google Chrome - Chromium jest obecnie projektem rozwijanym przez społeczność, natomiast Chrome jest oficjalną przeglądarką od Google. Obie są oparte na silniku WebKit czyli obsługują dobrze HTML5. Jednak obie przeglądarki na chwilę obecną są rozwijane niezależnie od siebie przez różne osoby (chyba).
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline gronopa

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N900
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 26, 2010, 18:08:14 »
Witajcie...
Jestem tutaj zupełnie nowy jak i na forum taki  w temacie linux i maemo.. i mam takie pytanie  a mianowicie moja nokia n900 czesto informuje mnie ze nie moge dokonac zapisu czy tez  zwyklego wykasowania pliku ,katalogu i pojawia sie napis folder tylko do odczytu...jak to zmienic?

dziekuje

*

Offline F10

  • ***
  • 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Linux ;)
    • Moje filmy na yt ;)
  • Sprzęt: Nokia n810 ;)   Koniec w WM.
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 26, 2010, 18:13:15 »
1. Chcesz usunąć pliki/foldery które można ruszać posiadając uprawnienie root`a
2. Są one w użyciu
3. Nie wiem.

Cytuj
A nie czasem Chromium?
Możliwe, widocznie kol. temp333 popełnił błąd.

Czyli, yt obsługuje flash`a jak i HTML5.
Na czym lepiej chodzą filmy ?

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 26, 2010, 19:59:04 »
moja nokia n900 czesto informuje mnie ze nie moge dokonac zapisu czy tez  zwyklego wykasowania pliku ,katalogu i pojawia sie napis folder tylko do odczytu...jak to zmienic?
F10 ci po krótce wyjaśnił. Generalnie system chroni cię przez usunięciem ważnych plików systemowych, których usunięcie może spowodować "awarię" systemu. Powiedz (daj przykład) dokładnie plik i jakim programem chcesz skasować.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 26, 2010, 20:13:21 »
Flash ma dużo lepszą wydajność - jak chcesz mogę Ci podrzucić animacje poglądowe, zrobione we flashu i HTML5. Te we flashu chodzą nawet kilka razy lepiej (zależy od sprzętu). Na Intel Atom N450 flash ma kilka razy więcej fps niż html5 w Chrome.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 26, 2010, 20:22:40 »
No trochę zbyt uogólniłeś :) Filmy w H264 w HTML5 przy wspomaganiu sprzętowym mogą chodzić szybciej niż embedowane we flashu (w ogóle to chora technologia, żeby system do robienia animacji zaprzęgać do dekodowania strumienia wideo... no ale niezbadane sa wyroki netu :)
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 26, 2010, 22:04:22 »
No miałem raczej na myśli wydajność w animacjach szczególnie gdzie flash ma miażdżącą przewagę zwłaszcza na słabym sprzęcie.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline gronopa

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N900
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 27, 2010, 08:33:14 »
moja nokia n900 czesto informuje mnie ze nie moge dokonac zapisu czy tez  zwyklego wykasowania pliku ,katalogu i pojawia sie napis folder tylko do odczytu...jak to zmienic?
F10 ci po krótce wyjaśnił. Generalnie system chroni cię przez usunięciem ważnych plików systemowych, których usunięcie może spowodować "awarię" systemu. Powiedz (daj przykład) dokładnie plik i jakim programem chcesz skasować.


prosty przyklad... uruchomiona mozila i chce zapisac np jakies pliki ze stronki www. ewentualnie uruchomiony klient torrent i... wlasnie wlaczone sa jakby od razu atrybuty tylko do odczytu nie  potrafi program zapisac tego co chcialem sciagnac z torrentow... a za chwile po kilku dniach  nawet nie wiem co zrobilem w miedzy czasie normalnie plik zaczyna sie sciagac...i tak samo podczas  kiedy telefon podpiety jest pod laptopa w trybie pamieci masowej nie moge kasowac np muzyki czy zdjęć czy wlasnie wspomnianych plikow torrent... dodam ze w tle napewno w tym czasie nie pracuje ani przeglądarka inter. ani klient torrent itp... naprawde nie mam pojecia co jest powodem

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 27, 2010, 12:09:20 »
prosty przyklad... uruchomiona mozila i chce zapisac np jakies pliki ze stronki www. ewentualnie uruchomiony klient torrent i... wlasnie wlaczone sa jakby od razu atrybuty tylko do odczytu nie  potrafi program zapisac tego co chcialem sciagnac z torrentow... a za chwile po kilku dniach  nawet nie wiem co zrobilem w miedzy czasie normalnie plik zaczyna sie sciagac...i tak samo podczas  kiedy telefon podpiety jest pod laptopa w trybie pamieci masowej nie moge kasowac np muzyki czy zdjęć czy wlasnie wspomnianych plikow torrent... dodam ze w tle napewno w tym czasie nie pracuje ani przeglądarka inter. ani klient torrent itp... naprawde nie mam pojecia co jest powodem

Powodem jest podpiecie kabla od komputera - w trybie pamiec masowej z tego co pamietam kazde urzadzenie blokuje dostep do systemu pliku.

*

Offline gronopa

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N900
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 27, 2010, 13:37:27 »
prosty przyklad... uruchomiona mozila i chce zapisac np jakies pliki ze stronki www. ewentualnie uruchomiony klient torrent i... wlasnie wlaczone sa jakby od razu atrybuty tylko do odczytu nie  potrafi program zapisac tego co chcialem sciagnac z torrentow... a za chwile po kilku dniach  nawet nie wiem co zrobilem w miedzy czasie normalnie plik zaczyna sie sciagac...i tak samo podczas  kiedy telefon podpiety jest pod laptopa w trybie pamieci masowej nie moge kasowac np muzyki czy zdjęć czy wlasnie wspomnianych plikow torrent... dodam ze w tle napewno w tym czasie nie pracuje ani przeglądarka inter. ani klient torrent itp... naprawde nie mam pojecia co jest powodem

Powodem jest podpiecie kabla od komputera - w trybie pamiec masowej z tego co pamietam kazde urzadzenie blokuje dostep do systemu pliku.


No właśnie tez nie... to tak  jak by na stale były zmienione atrybuty plików i katalogów albo jak by system permanentnie to robi znaczy sie zmienia... np zostawiam na cala noc włączony tel  z odpalonym w tle klientem torrent i nic... zaczyna ściągać przez 2...3 s. a potem stop... myślałem ze coś z ustawieniami ale odpalam po chwili inny program i to samo... nawet jeśli chce ściągnąć tracker torrent i zapisać go w telefonie (n900) mam komunikat ze docelowe miejsce jest tylko do odczytu...  w systemie Windows można  zmieniać atrybuty i dostęp do plików natomiast w linuxie nie mam zielonego pojęcia... nigdy nie miałem z tym do czynienia ...

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 27, 2010, 13:52:11 »
No właśnie tez nie... to tak  jak by na stale były zmienione atrybuty plików i katalogów albo jak by system permanentnie to robi znaczy sie zmienia... np zostawiam na cala noc włączony tel  z odpalonym w tle klientem torrent i nic... zaczyna ściągać przez 2...3 s. a potem stop... myślałem ze coś z ustawieniami ale odpalam po chwili inny program i to samo... nawet jeśli chce ściągnąć tracker torrent i zapisać go w telefonie (n900) mam komunikat ze docelowe miejsce jest tylko do odczytu...  w systemie Windows można  zmieniać atrybuty i dostęp do plików natomiast w linuxie nie mam zielonego pojęcia... nigdy nie miałem z tym do czynienia ...

Probowales zmienic atrybuty w Windowsie? W trybie pamieci masowej. U mnie Torrenty idą pięknie i nic się takiego nie dzieje. Do zmiany atrybutów wpisz w konsoli

root
chmod 0777 NazwaKatalogu/NazwaPliku

*

Offline gronopa

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N900
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 27, 2010, 14:00:25 »
No właśnie tez nie... to tak  jak by na stale były zmienione atrybuty plików i katalogów albo jak by system permanentnie to robi znaczy sie zmienia... np zostawiam na cala noc włączony tel  z odpalonym w tle klientem torrent i nic... zaczyna ściągać przez 2...3 s. a potem stop... myślałem ze coś z ustawieniami ale odpalam po chwili inny program i to samo... nawet jeśli chce ściągnąć tracker torrent i zapisać go w telefonie (n900) mam komunikat ze docelowe miejsce jest tylko do odczytu...  w systemie Windows można  zmieniać atrybuty i dostęp do plików natomiast w linuxie nie mam zielonego pojęcia... nigdy nie miałem z tym do czynienia ...

Probowales zmienic atrybuty w Windowsie? W trybie pamieci masowej. U mnie Torrenty idą pięknie i nic się takiego nie dzieje. Do zmiany atrybutów wpisz w konsoli

root
chmod 0777 NazwaKatalogu/NazwaPliku




Tak probowalem tego tylko pod windowsem...jak juz wspomnialem jestem zielony w linuxie  :S....wiec sprawdze co sie stanie wpisujac to w konsoli... a czy nie wystarczy podac tylko nazwy katalogu  a wszystko co sie w nim znajduje bylo wolne od atrybutow?... czesto sciagane pliki maja przedziwne nazwy i stad moje pytanie

Po??czone: [time]Kwiecień 27, 2010, 14:10:38[/time]
dodam ze nawet jak chce zrobic kopie zapasowa to otrzymuje odmowe ze pamiec tylko do odczytu...a wczesniej bez problemu mi sie udawalo...
ZACZYNAM SIE TYM NIEPOKOIC... BO NAWET NIE WIEM JAK PRZYWROCIC SYSTEM DO PIERWOTNEGO STANU...PONOWNA INSTALACJA...JEST COS TAKIEGO?...

Połączone: [time]Kwiecień 28, 2010, 00:24:25[/time]
aaaa.....podczas robienia fotki  wyskakuje napis operacja nie powiodla sie....


POMOCY.... :(

Połączone: Kwiecień 30, 2010, 00:59:43
BRAK POMYSLOW????
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2010, 00:59:43 wysłana przez gronopa »

*

Offline anonimus

  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: n900
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 12, 2010, 01:37:22 »
Czesc! Nie jest to moja odpowiedz ale .. .
GRONOPA napisal w temacie "maemo blokuje" i byc moze to jest twoja odpowiedz. 
Cyt...
" Pomyślałem ze jesli jest jakis problem z partycja fat czyli ta widoczna przez windows to tu muszę szukac rozwiązania problemu... i zwyczajnie przeskanowałem owa partycje w trybie dos pod win xp poleceniem <chkdsk> czyli zwyczajnie check diskiem i problem znikł... pamiętam ze wczesna wersja  klienta torrent o nazwie Transmission zawieszał mi tel i byc moze w trakcie tego następowały jakieś dziwne przekłamania i alokacje ... wiec jeśli jeszcze komuś pojawi sie podobny problem polecam przeskanować zwyczajnie  partycje fat

Dziekuje za zainteresowanie..."
Anonimus

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: [N900-SOFTWARE] Różne problemy i pytania
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 12, 2010, 15:13:21 »
anonimus: No tak, wszystko się zgadza - bo to właśnie gronopa gadał o tym problemie w tym wątku jak i w tamtym :) To przecież ta sama osoba, czyż nie?
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500