Konfiguracja Tlenofonu w N900

  • 6 Odpowiedzi
  • 5402 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Konfiguracja Tlenofonu w N900
« dnia: Marzec 26, 2010, 11:51:29 »
Od wczoraj mecze sie z konfiguracja konta SIP w N900 dla uslugi Tlenofon. Teoretycznie wszystko mam poprawnie ustawione i nawet uzyskuje polaczenie z usluga, jednak podczas proby wybrania jakiegokolwiek numeru mam "Nawiazywanie polaczenia", a nastepnie w zasadzie od razu "Zakonczono polaczenie". I tak sie to caly czas konczy.
Przerobilem rozne zestawienia mozliwych ustawien znalezionych na stronie Tlenofonu oraz kilka poradnikow dla Voipdiscont/Ipfon z podstawianiem danych Tlenofonu. Raz w trakcie poszukiwan natrafilem na wypowiedz, ze gosciowi to dziala, poza tym, cisza w eterze.
W zwiazku z powyzszym, gdyby ktos mial dzialajaca na N900 usluge Tlenofonu, to bardzo prosze o opis konfiguracji.

Edit: Sprawdzilem wczoraj VoipDiscount i okazuje sie, ze jest w zasadzie identycznie przy probie zadzwonienia.
Sprawdzilem rowniez jak wyglada odbieranie rozmow przez Tlenofon i musze stwierdzic, ze tu mnie juz calkiem rozbroila sytuacja, bo telefon dzwoni (jeden sygnal), a nastepnie zostaje rozlaczony. Zaczynam miec coraz czarniejsze mysli...
Rownoczesnie te same konta dzialaja poprawnie na E71. Oczywiscie sa doladowane. Soft w N900 najnowszy dla wersji PL.

Edit2: W tym samym czasie Skype dziala znakomicie... SIP we Fringu rowniez dziala jak najbardziej poprawnie.

Pytanie zasadnicze, czy komukolwiek posiadajacemu najnowsze oprogramowanie dziala SIP? Jeden z moich znajomych bedacy rowniez uzytkownikiem tego forum sprawdzil dzisiaj u siebie i jemu rowniez nie dziala. Wczesniej, w sensie na wczesniejszych wersjach firmware wszystko dzialalo poprawnie. Wyglada to na problem z softem, a nie konfiguracja.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2010, 12:16:56 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline Greybrow

  • 5
    • Sysadmin
  • Sprzęt: N900
Odp: Konfiguracja Tlenofonu w N900
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2010, 13:19:02 »
Miałem podobny problem.
Zadziałał sposób z androida, czyli proxy z www.pbxes.com
Tu są ustawienia tlenofonu w pbxes: http://greybrow.iq.pl/pliki/tlenofon-sipdroid-konfiguracja.png

W samej nokii przy tworzeniu konta sip:
login: loginkontapbxes-200@pbxes.org
hasło: pin z extension pbxes

W zaawansowanych nie trzeba nic zmieniać.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Konfiguracja Tlenofonu w N900
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2010, 23:14:46 »
Dziekuje za propozycje, ale nie chce korzystac z ich centralki. Zaczekam na poprawke systemowego VoIP-a :) Wczesniej dzialal, wiec jest szansa.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline Greybrow

  • 5
    • Sysadmin
  • Sprzęt: N900
Odp: Konfiguracja Tlenofonu w N900
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2010, 00:08:48 »
No jak zadziała, to też chętnie wywalę pośrednika :)

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Konfiguracja Tlenofonu w N900
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2010, 09:57:10 »
Wyglada na to, ze nadal nie dziala, w kazdym razie w moim przypadku tak jest. Wyslalem zgloszenie do Nokii, moze cos podpowiedza...

Edit: Sprawdzilem dokladniej i okazuje sie, ze nawet Ipfon nie dziala. Jestem ciekaw, czy da sie zadzwonic korzystajac z pbx.com? Prosze posiadaczy o sprawdzenie.

Edit2: Sprawdzilem pbxes.com i okazuje sie, ze nawet to nie dziala. Reasumujac, skopali SIP-a na calego...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2010, 23:02:33 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline Greybrow

  • 5
    • Sysadmin
  • Sprzęt: N900
Odp: Konfiguracja Tlenofonu w N900
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2010, 08:21:41 »
Wychodzi na to, że po połączeniu się tlenofonu z freeconetem zaczęło działać na standardowych ustawieniach tlenofonu w sipie, bez pbxes.
Testowałem dzwonienie i odbieranie. Wygląda na to, że działa.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Konfiguracja Tlenofonu w N900
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2010, 19:02:47 »
Obiecywano mi, ze bedzie to mozliwe od wrzesnia, wiec przynajmniej raz dotrzymali slowa :) Odnosi sie to nie tylko do N900, bo inne, nowsze Nokie jak np. E72 rowniez mialy problemy, glownie z odbieraniem polaczen.
Jestem jaki jestem :)