Dual sim dla N900

  • 2 Odpowiedzi
  • 4178 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Zombie

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z
Dual sim dla N900
« dnia: Czerwiec 22, 2010, 18:12:23 »
Cześć
Pytanie proste: ktokolwiek próbował adaptery na 2 karty sim w N900? Na maemo.org znalazłem jakieś wpisy, że coś się komuś udało ale to tylko 2 świadków na krzyż ;). Czy rodacy coś próbowali? Generalnie używam służbowej karty i w granicach rozsądku dzwonię z prywatą, ale czasami miałbym ochotę coś na necie sprawdzić itp. (pozory szanowania firmowych środków muszą być i z netem to bym chyba przegiął), zatem taki dualsim bardzo by się przydał.
HTC Desire HD HTC Touch Pro Glofiish X500+ P990i 6680 Nokia N900 Motorola Atrix

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: Dual sim dla N900
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2010, 21:57:04 »
Nie bardzo Ci pomogę, ale kiedyś korzystałem z adaptera w zwykłym telefonie, adapter kupiłem na allegro i wyglądało to w ten sposób, że musiałem wyciąć chipy z dwóch kart, pakowało się je do adaptera który był wielkości sima no i potem do telefonu, karty zmieniały się przy restarcie sprzętu, więc podejrzewam, że w N900 też by to funkcjonowało gdyż adapter miał chipa który sam sterował która simka się loguje. Natomiast okazało się to tandetą i popsuło bardzo szybko, ale to było jakieś 3 lata temu więc teraz może robią solidniej.

o taki miałem jak ten tutaj metalowy:
http://www.dualsim.de/en/index.html

no i z tego co piszą na maemo.org jakiś koleżka w ten sposób robił, ale to mało wygodne wyłączanie i włączenie, zwłaszcze, że pisza, iż pobiera wtedy sporo prądu. Natomiast jakiś koleżka kupił tego magic sima widze i pisze:

"Originally Posted by bioepi 
Hi; i'm using the magic sim 23th-A (you must cut) in N900 and it's work perfectly, i configure before in other phone, to use it in 007 mode an then change to N900, i change sim with 001 and 002 code."

a tu filmik n900 magic SIM 23-A
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2010, 14:40:39 wysłana przez waclaw »
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Dual sim dla N900
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2010, 14:39:37 »
Niestety potwierdzenie, czy dany dualsim działa w N900 wymaga zakupu i sprawdzenia. Czasem występują dziwne niezgodności. Ogólnie brałbym coś, co działa z wyższymi modelami Nokii Symbianowej, bo wtedy jest szansa że trafisz na podobny układ komunikujący się z kartą SIM. Ale szczerze mówiąc nie wiem nawet, jak zmusić N900 to ponownego wpisania PIN - nie wiem nawet czy po przejściu w tryba samolotowy zapyta ponownie o PIN, bo PINy mam wyłączone na wszystkich kartach od czasu zakupu pierwszego PDA i modemu GSM, które się z PINami nie lubiły.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500