[News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy

  • 30 Odpowiedzi
  • 9160 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
[News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« dnia: Styczeń 31, 2010, 15:52:21 »
Świetna wiadomość :) Jak się dowiadujemy na oficjalnym blogu Sygica(http://twitter.com/SygicOfficial/status/7940992038) program jest już ukończony, czeka tylko na akceptację przez Nokię. Wkrótce pojawi się więc w Ovi Store. Myśle, że w obliczu nadchodzącego darmowego Ovi Maps kupię samą mape Polski :)

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2010, 17:41:23 »
To brzmi na prawdę ciekawie. Nie mogę się doczekać testu jakiegoś lub potestowania samemu. Uchwytu HR do N900 nie mam, ale uniwersalny na start wystarczy.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2010, 20:30:55 »
To brzmi na prawdę ciekawie. Nie mogę się doczekać testu jakiegoś lub potestowania samemu. Uchwytu HR do N900 nie mam, ale uniwersalny na start wystarczy.

Też nie moge się doczekać - myślałem, że dzisiaj wstawią już Mobile Maps. Możnaby w końcu naprawde sprawdzić czy N900 nadaje się do używania jako nawigacja.

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2010, 22:44:29 »
No tak, bo Ovi w aktualnej wersji to... się nie nadaje niestety.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2010, 21:07:54 »
http://maemopl.wordpress.com/2010/03/17/sygic-mobile-maps-for-maemo-dostepne/

No to się doczekaliśmy, ale nie przez OviStore tylko przez stronę Sygica. Całą Europa za 230PLN prawdopodobnie z darmowymi aktualizacjami map - chyba nie ma się co zastanawiać. Za Automapę z samą Polską trzeba podobnie zapłacić i ładować kase w aktualizacje. Szkoda tylko, że serwery padły i nie idzie ściągnąć :D

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2010, 21:23:21 »
to ja czekam na recenzję tej nawigacji :O~

Dzisiaj z braku wolnego czasu odpaliłem sobie automapę na ekranie N810, VNC Viewer + VNC Server + Bluetooth PAN (dzięki za pomysł Kitor :wink:)
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline F10

  • ***
  • 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Linux ;)
    • Moje filmy na yt ;)
  • Sprzęt: Nokia n810 ;)   Koniec w WM.
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2010, 21:54:38 »
Jak myślicie, na n810 będzie działało ? ;)

*

Offline kdrozd

  • 5
    • http://maemopl.wordpress.com
  • Sprzęt: Nokia N810, Nokia N900
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2010, 22:13:49 »
Jak na razie to nawet z N900 są problemy :) http://talk.maemo.org/showpost.php?p=571052&postcount=580, więc wątpię ale możemy sprawdzić.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2010, 15:22:55 »
to ja czekam na recenzję tej nawigacji :O~

Właśnie zakupiłem i ściągam - leci 183KB/s - myślałem, że będzie gorzej :) Jak przetestuje to się podziele wrażeniami.

Jak na razie to nawet z N900 są problemy :) http://talk.maemo.org/showpost.php?p=571052&postcount=580, więc wątpię ale możemy sprawdzić.

Ja tu widze jeden pojedynczy post ;) Dużo więcej użytkowników jednak pisze, że działa.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2010, 15:53:04 »
W zwiazku z tym, ze to jednak kilka setek, zaczekam na informacje kolegi ;) Mam cicha nadzieje, ze jednak wszystko bedzie ok.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2010, 19:37:50 »
Za wczesnie pochwalilem serwery Sygica ;) Za pierwszym razem sciaganie zdechlo na 60%, a za drugim przy 75%. Sprobuje moze jutro rano to zassac.

*

Offline F10

  • ***
  • 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Linux ;)
    • Moje filmy na yt ;)
  • Sprzęt: Nokia n810 ;)   Koniec w WM.
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2010, 14:08:07 »
No i jak ?
czekamy na recenzje  :D

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2010, 20:35:10 »
No to widze, ze pierwszy podziele sie wrazeniami. Mobile Maps sciagnal sie dopiero dzisiaj - bez zadnych problemow, ktore mialem wczoraj. Serwer wiec dzisiaj dziala jak powinien. Instalacja jest bardzo prosta - sciagamy plik instaltora, podlaczamy Nokie w tryb transferu danych i odpalamy instalacje. Po instalcji odlaczamy Nokie i uruchamiamy program instalacyjny(plik deb) na Nokii. To tyle jesli chodzi o sama instalacje program.

Program uruchamia sie szybko. Plynnosc dzialania tez nie budzi zadnych zastrzezen - wszystko dziala blyskawicznie. Lapanie fixa trwa na MM znacznie krocej od Ovi Maps 1.0 - na zimno zlapal mi fixa w 45 sekund. Wskaznik nigdzie nie biega - jest bardzo stabilny i dobrze pokazuje pozycje. Odbiornik GPS w N900 pokazuje wieksza sile sygnalu z satelit od mojego zewnetrznego odbiornika bluetooth, a wiec mozna jest nadzieja ze nie bede musial w kiepska pogode po niego siegac :) Mapy w Mobile Maps pochodzą od NAVTEQ, a wiec nie ma co się rozpisywać - jedne z lepszych jeśli nie najlepsze na rynku. Obliczane trasy wydają się być w porządku - dla testow wyznaczylem pare dluzszych i sie nie przerazilem :) Komunikaty głosowe jak dla mnie troche za ciche(glosniki juz troche harczaly, czyli Nokia jest za cicha?). Poza tym wszystko z nimi OK - głos Magdy nie denerwuje - spokojnie można jechać na słuch.

Zeby nie bylo tak sielankowo - przegladanie mapy jest dziwne. Nie mozna tego zrobic bezposrednio z widoku mapy - trzeba kliknac w opcje Przegladaj Mape, ktora daje nam wylacznie widok 2D i przesuwak skali, ktory mozna nieomyslnie za duzo przeskalowac i zgubic pozycje ktora chcemy odnalezc. Powinien byc przynajmniej jakis wskaznik na srodku, a do tego przyciski do powiększania i zmniejszania ktore w trybie przegladania mapy akurat znikaja. Przy wiekszym oddaleniu pokazuje za malo nazw miejscowosci - trzeba dosc mocno przyblizyc, zeby pojawily sie nazwy miejscowosci. Kolejna wada - w trybie nawigacji przycisk do powiekszania mapy jest tuz pod przyciskiem zamykania programu - na szczęście niezbyt często korzystamy z tgo przycisku, bo jak wspomnialem do przegladania mapy sluzy tryb przegldania. Trzecia sprawa - po co mi belka tytulowa systemu? Program powinien dac moyliwosc przelaczenia sie w tryb pelnoekranowy - zawsze zostaje te parenascie pikseli na mape.

No i ostatnia troche dziwna sprawa - gdzie zniknal tryb pionowy, ktory widzialem na YouTube? Nie chodzi mi nawet o oficjalna prezentacje, bo wiadomo ze tam jest "fotomontaz", ale widzialem filmiki gdzie w opcjach jest odwracanie ekranu. U mnie nie widze nic takiego.

Podsumowywujac wszystko - narazie nie widze zeby MM9 odstawal w jakis znaczący sposob od IGO8 czy Automapy - program naprawde przyjemny w obsludze. Wady - narazie tylko te ktore wymienilem, ale nie sa one uciazliwe. Oblsuga POI, dodawanie punktow przelotowych - nie ma problemow - wszystko jest wygodnie i intuicyjne. Moim zdaniem caly program na wielki PLUS. W połączeniu ze ceną - 230PLN za całą Europe nie ma się za bardzo co zastanawiać, tylko kupować :) Automapa z samą Polską kosztuje podobne pieniądze.

« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2010, 12:52:40 wysłana przez temp333 »

*

Offline Martin

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2010, 22:34:35 »
temp333 może byś sprawdził ....
taka myśl przyszła mi do głowy , czy da się wykorzystać
transmiter w celu odsłuchiwania komunikator 
myślę ze rozwiązałoby problem o którym pisałem  :wink:

*

Offline F10

  • ***
  • 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Linux ;)
    • Moje filmy na yt ;)
  • Sprzęt: Nokia n810 ;)   Koniec w WM.
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2010, 16:37:16 »
Uruchomił ktoś tą aplikacje na n810 ?
U mnie wyskakuje komunikat że mam za stare biblioteki.

Jeżeli ktoś wie jak to uruchomić, niech się podzieli informacją ;)

*

Offline deeamon

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Serwis Laptopów i GSM
  • Sprzęt: HTC DESIRE HD
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2010, 22:11:43 »
Zainstalowalem sobie ta nawigacje [...]* i powiem szczerze ze nawet niezla jest. Bardzo plynnie i szybko chodzi u mnie na N900

Jedyne zastrzezenie mam do sposobu wyznaczania trasy, jakos w auto mapie lepsza trase mi wyznaczalo. Ale po kilku dodatkowych ustawieniach jest wszystko ok.

* - Nie promujemy w żaden sposób piractwa. Następny wybryk = warn. Pisownie też w miarę możliwości popraw.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2010, 16:36:48 wysłana przez jakubd »
N95-8GB>>>N95>>>Iphone3g>>Samsung Omnia>>Toshiba TG01(nigdy więcej!!)>>Nokia N900>>HTC HD2>>HTC DESIRE HD

*

Offline jakubd

  • *****
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2010, 16:37:46 »
F10: wydaje mi się, że Sygic nie ruszy na niczym innym, niż maemo5 - zgodnie z opisem na stronie sygica.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 24, 2010, 08:13:32 »
A można prosić o instrukcje jak to zainstalowac?

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 24, 2010, 09:46:58 »
A można prosić o instrukcje jak to zainstalowac?
Zasadniczo wszystkie potrzebne informacje otrzymujesz po zakupie na stronie oraz na e-mail, ale prosze:
  • Kupic nawigacje.
  • Sciagnac plik SetupSMM_Maemo_Europe.exe na dysk z linka podanego po zakupie.
  • Uruchomic plik SetupSMM_Maemo_Europe.exe - na komputerze zostana zainstalowane wybrane komponenty oraz asystent instalacji.
  • Podlaczyc N900 w trybie pamieci masowej.
  • Uruchomic plik Run Sygic_Assistant.exe i wykonywac instrukcje podawane przez program.
Wiecej grzechow nie pamietam ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2010, 09:48:36 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline kdrozd

  • 5
    • http://maemopl.wordpress.com
  • Sprzęt: Nokia N810, Nokia N900
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2010, 10:51:21 »

*

Offline Radiorama

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N900
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 30, 2010, 20:29:55 »
Witam, a czy nie będzie konfliktu / kłopotu przy instalacji pod Win 7 64bit?

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 20, 2010, 13:29:50 »
Pojawiła się nowa wersja aplikacji - aktualizacja odbywa się przez repozytoria sygica - dokładne informacje na ich stronie.

Zmiany to dodany tryb pełnoekranowy, automatyczna rotacja ekranu po odwróceniu urządzenia i zwiększenie dokładnośći wskazywania pozycji. Kiedyś najwyzsza dokładność pokazywana w programie byla na poziomie 15 metrow, dzisiaj spada nawet do jednego metra w dobrych warunkach.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 20, 2010, 15:24:22 »
Dziekuje za informacje, repozytorium dodane, a aktualizacja sie ladnie zglosila w pasku powiadomien.
Niestety i ta aktualizacja dolaczyla do grona tych, ktore nie moga zostac wykonane, ze wzgledu na wszechobecny od kilku dni blad:
Cytuj
Brakujace pakiety aplikacji: libgnomeui-common (>=2.20)
                                            libgnomeui-common (<2.21)
Juz szesc aplikacji czeka na aktualizacje i w zwiazku z powyzszym doczekac sie nie moze.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2010, 15:32:48 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 20, 2010, 18:04:02 »
Juz szesc aplikacji czeka na aktualizacje i w zwiazku z powyzszym doczekac sie nie moze.

Moze zrob sobie jakis reflash systemu, bo u mnie poszlo od ręki.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 20, 2010, 18:21:19 »
Co konkretnie masz na mysli? Calkowita czystke?
Widze, ze idiotyzmem bylo pakowanie sie w repozytoria typu extras...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2010, 18:31:06 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 20, 2010, 18:47:02 »
Co konkretnie masz na mysli? Calkowita czystke?
Widze, ze idiotyzmem bylo pakowanie sie w repozytoria typu extras...

Dokładnie - w Maemo czystka nie kasuje na szczęście wiadomości i kontaktów, więc nie jest źle :) Swoją drogą, to też używam extras i narazie nie narzekam. Może przy jakimś konkretnym programie Ci się pochrzaniło i stąd takie rzeczy.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:23:13 »
...Swoją drogą, to też używam extras i narazie nie narzekam. Może przy jakimś konkretnym programie Ci się pochrzaniło i stąd takie rzeczy.
Wyglada na brak tej biblioteki Gnome, wiec moze chwilowo nie ma jej w repozytorium? Moze reczna jej instalacja pozwoli na aktualizacje Sygica? Tylko skad wziac wlasciwa paczke?
Jestem jaki jestem :)

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:34:22 »
Wyglada na brak tej biblioteki Gnome, wiec moze chwilowo nie ma jej w repozytorium? Moze reczna jej instalacja pozwoli na aktualizacje Sygica? Tylko skad wziac wlasciwa paczke?

Zainstaluj sobie rootsh z repozytoriow, wlacz konsole i sporbuj wklepac

sudo gainroot
apt-get update
apt-get upgrade -f

Jak to nie pomoże, to  pozniej wpisz apt-get install NAZWA_BRAKUJACEJ_PACZKI

W miejscu nazwy brakujacej paczki wpisz to co Ci menedzer aplikacji wypluwa. Powinno zadzialac.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2010, 21:46:17 wysłana przez temp333 »

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 20, 2010, 21:50:47 »
Wspomniane czynnosci juz wczesniej przeprowadzalem za wyjatkiem apt-get upgrade i to byl moj blad. Po tej operacji system zaproponowal apt-get -f install, co doprowadzilo do usuniecia konfliktowej paczki, czyli libgnomeui-0, ktora byla sprawczynia calego zamieszania.
Dziekuje za pomoc, teraz wszystko poszlo od strzalu i m.in. Mapy Sygica zostaly zaktualizowane :ok:
-----------------------------------
temp333 może byś sprawdził ....
taka myśl przyszła mi do głowy , czy da się wykorzystać
transmiter w celu odsłuchiwania komunikator 
myślę ze rozwiązałoby problem o którym pisałem  :wink:
Co prawda pytanie nie bylo kierowane do mnie, ale z racji, ze w koncu kupilem glowice do N900 i pierwszy raz sprawdzilem jak nalezy te nawigacje, moge z czytym sumieniem raz, ze ja polecic, a dwa odpowiedziec na powyzsze pytanie. Tak, transmiter przekazuje rowniez glos spikerki do radia, w dodatku bardzo ladnie zostaje wyciszona muzyka w trakcie komunikatow, o ile oczywiscie ktos w danej chwili slucha czegos za posrednictwem transmitera.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2010, 17:44:39 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline Martin

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [News] Sygic Mobile dla Maemo już gotowy
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 25, 2010, 17:01:35 »
Tak, transmiter przekazuje rowniez glos spikerki do radia........
dzięki serdeczne za odpowiedz  ..... nie bylo kierowane do Ciebie ale
miło ze podjąłeś się tak prostej czynności  :mrgreen: wyjaśniając ze działa
w sposób zadowalający
pozdro