Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) > Nawigacje PNA / PND - Ogólnie

ZENEC ZE-NC2010 - zmiana oprogramowania nawigacyjnego

(1/13) > >>

Sławek_Toruń:
Posiadam nawigację firmy ZENEC model ZE-NC2010 -> http://www.zenec.com/index.php?L=1&id=335

Do urządzenia wgrane jest oprogramowanie nawigacyjne oparte na iGO8. Czy jest możliwość zastąpienia go nawigacją AutoMapa lub TomTom? :worried:

angler22:
Jeśli mapa, a raczej sam program nawigacyjny (plik exe IGO), jest na wyjmowalnej karcie pamięci, to owszem będzie możliwość uruchomienia Automapy z karty pamięci. TomTom w wersji na PNA nie istnieje (oficjalnie). Zanim zaczniesz eksperymenty zrób sobie pełną kopię karty pamięci! Jak zlokalizujesz plik exe od Igo, to wystarczy zmienić mu nazwę, po czym zainstalować np. demo Automapy na karcie pamięci. Dobrze przy okazji zaznaczyć jeden z dodatków autostart - na przykład dla BLOW albo Trak. Po instalacji Automapy kopiujesz lauchera od AM (mobilenavigator.exe) w miejsce orginalnego Igo i to powinno wystarczyć.

Sławek_Toruń:
No właśnie problem jest w tym, że program nie jest na karcie, tylko gdzieś w pamięci urządzenia... :(

angler22:
To będzie trudniej, a już na pewno dużo bardziej niebezpiecznie :) Na stronie Zenec jest update firmware'u do tego sprzętu. Jak go rozpakujesz, to znajdziesz w środku katalog Win CE, a w nim kilka ciekawych plików!
Można się też do tego dostać za pomocą Naviextras toolbox - nawet jest zdjęcie, w dostępnej na stronie Zenec instrukcji http://www.zenec.com/uploads/media/ZENEC_EGO_Synctool_Instructions_UK.pdf , na którym widać "update" pliku navigation.exe. Z całą pewnością nie jest to jednak operacja prosta i bezpieczna. Wręcz przeciwnie.
Przyglądnij się zawartości tego "Synctool" - jak go rozpakujesz, to znajdziesz katalog Update, a w nim exeka, oraz pliki ini w podkatalogu. W jednym z nich jest na przykład coś takiego :

[synctool]
igo_path="/SDMMC/Navigation"
igo8class="igo8.class"
foreground_ms="8000"
default_language="0x0409"
bg_color="0;0;0"
font_color="255;255;255"
Może warto spróbować coś podstawić na karcie, pod taką ścieżką?

Sławek_Toruń:
Widzę, że jest to trochę bardziej skomplikowane niż myślałem. Miałem nadzieję, że już ktoś przerabiał ten temat... Trochę się boję, bo sprzęt mam w aucie służbowym. :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej