Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) > Nawigacje PNA / PND - Ogólnie

Parę programów do nawigacji PNA

<< < (2/6) > >>

angler22:

--- Cytat: akubit w Grudzień 01, 2009, 00:03:43 ---Angler22, próbowałeś na GC5010?

--- Koniec cytatu ---
Jasne - oczywiście mnjquicklauncher działa bez pudła, aby używać z nim BT i regulacji podświetlenia trzeba tylko zrobić małą modyfikację. Jak jesteś zainteresowany, to się zrobi oczywiście!
Zmieniłem co trzeba i załączam paczkę dla GC 5010. Wypakowujesz folder QL2 na kartę i odpalasz przez QL2\mobilenavigator\mobilenavigator.exe (automatycznie startuje też AM). Jeśli chcesz to "podpiąć" pod klawisz nawigacja, to po prostu przenosisz cały folder mobilenavigator do głównego katalogu karty.

akubit:
No właśnie te dwie funkcjonalności by mnie interesowały...

angler22:
No to zrobione - w poście wyżej masz załącznik - sprawdziłem na swoim, działa (po kliknięciu w BT może odpalić z 2 sekundowym opóźnieniem, bo najpierw włącza się moduł).

akubit:
Dzięki, potestuję jutro, bo już śpik mnie bierze  :ok:

mnjacentymn:
Panie i Panowie nowy soft ze stajni mnjacentymn   :)

Bardzo marketingowa nazwa mnjSerialPortRedirector .
Co to robi i skąd się wziął ?
Powstał z potrzeby chwili tzn. chciałem wysyłać dane GPS z nawigacji do PC poprzez BT .
Pierwszy problem to wyciągnięcie czegoś z portu COM GPS'a ( na moim GC5065BT COM1 ) i wrzucenie na port szeregowy COMx jakikolwiek by on nie był tzn. stworzony np. przez managera BT - Adeneo. Adeneo, jak pewnie użytkownicy tego softu wiedzą, tworzy COM0 .
W necie znalazłem dwa programy do tego celu:

1) Mobile Splitter - niestety ograniczał działanie programu do 100Kb danych
2) GpsGate - też coś z nim było nie tak

Z racji tego, że nie brzydzę się crackami a takowych nie znalazłem, postanowiłem zastąpić wspomniane programy
czymś własnym. Oczywiście  działanie z założenia ograniczyłem tylko do "Biorę z COMx -> wysyłam na COMy"
Tak wyeliminowałem jeden rodzaj softu ale podżegany przez moderatora :) postanowiłem pozbyć się również ....Adeneo, co nie było o tyle trudne, że GC5065BT ma własnego managera BT a ten nawiązując połączenie z PC ( sterowniki Blue Soja na PC ) tworzy port szeregowy,  tyle tylko że nie nazywający się COMx ale BSPx . W moim przypadku jest to zawsze BSP2.  Jednolita obsługa portów COMx i BSPx pozwoliła mi dodać porty BSPx do listy portów COMx i tak w programie można wybrać sobie spośród "dostępnych" czyli "żywych" czyli istniejących w danej chwili :) portów.
Reszta jest prosta.
Mamy panele "Source", "Destination" oraz "About". Konfiguracja też chyba prosta jak konstrukcja cepa. Jak komuś nie podoba się, że progarm jest na pulpicie podczas redirekcji to jest przycisk "STray" i soft idzie sobie do traya.
Dane ustawienia są pamiętane więc kolejne uruchomienie programu nie wymaga od użytkownika klepania ( wybrania )  nowych danych może z wyjątkiem nazwy portu bo tutaj sytuacja jest dynamiczna.
To by było tyle. Proszę o testy i uwagi o błędach.

Pozdr.
mnjacentymn



Napisane: Grudzień 18, 2009, 19:07:39Mała poprawka do mnjSerialPortRedirector.
Były pewne problemy przy detekcji błędów podczas przesyłania danych z portu źródłowego do portu docelowego.
W niniejszej wersji t/j 1.02 usunięto problem z zamknięciem okna komunikatów o błędach.

Pozdr.
Jacek

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej