ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE

  • 860 Odpowiedzi
  • 474059 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #720 dnia: Grudzień 11, 2009, 14:51:06 »
Orginalnie na tym czymś występuje Destinator? Próbowałeś znaleźć plik exe programu nawigacyjnego? Autorunce.exe z karty też nie rusza?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #721 dnia: Grudzień 11, 2009, 18:13:32 »
Jedyne co znalazłem to coś takiego jak MyGuide i plik MyGuide.exe na My Flash Disk. Autorunce.exe nie rusza z karty SD.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #722 dnia: Grudzień 11, 2009, 18:36:37 »
Prawdopodobnie to właśnie to co trzeba, ale ze zmianami na dysku Flash trzeba uważać. Niemniej jeśli komunikacja z nawigacją jest po AS, to nawet jakiś błąd przy podstawianiu powinien być odwracalny. Zrób kopię tego My Guide, a później podstaw za niego Filemace.exe (do pobrania w wątku Wic CE dowload), pod nazwą zmienioną na MyGuide oczywiście. Spróbuj, czy zadziała.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2009, 19:53:05 wysłana przez angler22 »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #723 dnia: Grudzień 11, 2009, 20:10:21 »
Udało mi się zrobić to w inny sposób.

Zastąpiłem plik MyGuide.exe (zrobiony backup oczywiście) plikiem autorunce.exe którego nazwę zmieniłem na MyGuide.exe

Po włączeniu nawigacji patch zainstalował się i uzyskałem dostęp do pulpitu WIN-CE. Teraz z kolei mam problem w przypadku instalacji TomTomNav 7 a mianowicie komunikat iż Tom Tom Navigator.exe jest niepoprawną aplikacją systemu Windows-CE. Próbowałem także uruchomić wersję bezinstalacyjną lecz także otrzymałem ten sam komunikat.

Czy w Win-CE brakuje jakichś DLL czy może model ten nie obsługuje TT7 Nava?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.


*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #724 dnia: Grudzień 11, 2009, 20:47:10 »
Na forum PDAClub nie zajmujemy się instalacją lewego oprogramowania. Powiem tylko, że Win CE bywa bardzo okrojony w różnych urządzeniach i bardzo często brakuje DLL"i.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #725 dnia: Grudzień 11, 2009, 20:49:47 »
Okej dziękuję za pomoc i rozumiem :)

Pozdrawiam.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #726 dnia: Luty 09, 2010, 09:40:41 »
A może ktoś wie jak odblokować win CE.NET 4.2 Core w nawigacji AMTECH AM GPS 001B
Model chyba niezbyt popularny, dlatego podaj więcej danych, typu czy jest komunikacja Activesync, ewentualnie jaki program nawigacyjny jest w standardzie i gdzie zainstalowany (karta czy flash).


Witam na forum
Ostatnio wpadła mi w ręce ta udziwniona nawigacja AMTECH AM GPS 001B kolega miał wieczne problemy z zawieszaniem się systemu. Wykonałem HR pokazał się pulpit Windows CE wgrałem ostatnią wersję AutoMapa 6.1.0 i zrobiła się jeszcze większa kicha. Cały czas wyskakuje komunikat - uszkodzona mapa  nie można załadować mapy. Wróciłem do poprzedniej wersji  AM 5.2.0 i reż mam takie same komunikaty. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu pulpit win CE już się nie pokazał
Widziałem, że  kolega przygotował już komuś na forum scrypt do odblokowania ale ten link już nie działa
Proszę o pomoc z uruchomieniem tej navi.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #727 dnia: Luty 09, 2010, 09:43:49 »
Piszesz: "pulpit już się nie pokazał" - to znaczy, że co masz teraz na ekranie po uruchomieniu urządzenia?

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #728 dnia: Luty 09, 2010, 09:52:57 »
Cały czas wyskakuje komunikat - uszkodzona mapa  nie można załadować mapy.

Typowy objaw niezarejestrowanej mapy.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #729 dnia: Luty 09, 2010, 10:22:13 »
Piszesz: "pulpit już się nie pokazał" - to znaczy, że co masz teraz na ekranie po uruchomieniu urządzenia?

Mam standartowy Amtecha z czterema przyciskami : nawigacja, media, bluetooth, system oraz inne aplikacje pod nimi

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #730 dnia: Luty 09, 2010, 10:27:46 »
Nie pamiętam, czy te skrypty były testowane, ale nie szkodzi - sam przetestujesz :) W załączniku jest to co potrzeba - wszystko trzeba wrzucić na kartę, do folderu Mobilenavigator i odpalić "nawigację".

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #731 dnia: Luty 09, 2010, 11:00:26 »
Nie pamiętam, czy te skrypty były testowane, ale nie szkodzi - sam przetestujesz :) W załączniku jest to co potrzeba - wszystko trzeba wrzucić na kartę, do folderu Mobilenavigator i odpalić "nawigację".

Dzięki bardzo zobaczę co z tego wyjdzie tylko pytanie laika czy na kartę do folderu Mobilenavigator mam wrzucić cały folder AmtechGPS001 czy te 5 plików co są w środku.
Mam jeszcze jedno pytanie czy do tych navi można znaleźdz nowe oprogramowanie ROM tak jak na komórki np. Omnia pyatam ponieważ mimo zrobienia HR navi strasznie muli i trzeba kilkakrotnie z dużą siłą uderzać w panel zwłaszcza w X wychodząc z jakiejś aplikacji czy folderu.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #732 dnia: Luty 09, 2010, 11:08:50 »
Masz wrzucić 5 plików do katalogu Mobilenavigator, tak by ścieżka do nawigacji wyglądała tak : SDMMC\Mobilenavigator\Mobilenavigator.exe - inaczej plik się nie uruchomi.
Na nowszy rom do nawigacji nie masz co liczyć. Jeśli wogóle producent wypuszcza coś takiego, to tylko i wyłącznie w przypadkach jakiś poważnych usterek oprogramowania fabrycznego i raczej zdarza się to w przypadku produktów "firmowych" takich jak Navroad na przykład.
Jeśli źle działa ekran dotykowy, może wystarczy kalibracja. Jeśli zaś po prostu ekran jest mało wrażliwy na dotyk (trzeba go bardzo mocno cisnąć) , to albo dostała się pod niego wilgoć, albo obudowa jest źle spasowana i gdzieś lekko przyciska digitizer. 

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #733 dnia: Luty 09, 2010, 12:06:16 »
Zrobiłem dokładnie ta jak mi napisałeś i nie ma poprawy. Po włączeniu odpaliła się ze standartowego menu Amtecha i start z przycisku nawigacja spowodował komunikat AM uszkodzona załaduj ponownie - ponownie i tak samo. Zrobiłem HR odpalił się ekran z win CE i musiałem ręcznie z karty kliknąć na MobileNavigator.exe AM.
Podczs uruchomiania zwiększył się jej rozmiar, który spowodował przesunięcie zawartości mapy i jej przycisków do samego dołu ekranu. Po jakimś cudzie udało się coś na tym rozjechanym ekranie przejść dalej i wyskoczył znzny komunikat AM błąd wczytaj mapę z pliku.
Już nie wiem co dalej

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #734 dnia: Luty 09, 2010, 12:25:16 »
Po włączeniu odpaliła się ze standartowego menu Amtecha i start z przycisku nawigacja spowodował komunikat AM uszkodzona załaduj ponownie - ponownie i tak samo.(...)
Już nie wiem co dalej

A może warto przeczytać mój poprzedni post.  :ohreally:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #735 dnia: Luty 09, 2010, 12:48:33 »
W sprawie Automapy posłuchaj rady Kolegi Akubit'a. Wszystko co piszesz sugeruje wprost używanie jakiś maksymalnie przekombinowanych "gotowców" Automapy, a nie legalnie zainstalowanego programu, a w tej sprawie pomocy u nas nie uzyskasz. A co do mojego skryptu - wcale go nie podstawiłeś tam gdzie trzeba, skoro z przycisku nawigacja odpala Automapa. Musiałeś wszystko pokręcić, albo masz wrzuconego startera od AM na residentflash i po prostu tego na karcie nawigacja już nie widzi.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #736 dnia: Luty 09, 2010, 18:02:33 »
Naczytałem się już dużo na ten temat i biorąc pod uwagę wszystkie sugestie na koniec wgrałem AutoMapa Demo 6.1.0 gdzie powinna odpalić każda navi moja niestety nie, myślę ze problem może rozwiązać tylko serwis.
Dziękuję wszystkim za dobre rady

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #737 dnia: Luty 13, 2010, 00:28:13 »
A może jest ktos w stanie pomoc mi odblokowac JVC KW-NX7000? Moge oczywiscie zaplacic za odblokowanie jesli tylko ktos zdola to zrobic. Jest na pewno oparty na windowsie CE (sygnowane windows automotive) , orginalnie wgrane mapy teleatlas jesli ma to jakies znaczenie. Probowalem wrzucic na karte autorunce.exe ale jedyne co sie dzialo to kilkukrotnie gasl ekran na przemian z menu startowym a na koniec wyrzucilo komunikat bledu modulu nawigacji.

Prosze o jakies podpowiedzi , pomoc. Mogę podesłać orginalne pliki do aktualizacji softu JVC  (http://www.jvc-victor.co.jp/english/car/support/navi/nx7000/eu/index.html)  .
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 00:34:15 wysłana przez banzajek »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #738 dnia: Luty 13, 2010, 13:58:02 »
To co jest do ściągnięcia na stronie, to rom do tego sprzętu (ok 8 mb plik). To niestety nic mi nie daje. Ale ciekawe jest to, co piszesz o autorunce.exe. Co pod taką nazwą wrzuciłeś? Jakiegoś menadżera plików? Reakcja nawigacji jest inna, jeśli na karcie jest taki plik, niż jakby go nie było?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #739 dnia: Luty 17, 2010, 15:17:22 »
Witam wszystkich serdecznie.
Do pewnego czasu stałem się szczęśliwym posiadaczem  :-|nawigacji NOVOGO PS1025. Nawigacja działa tylko po włożeniu karty SD z mapą, którą udało mi się pobrać.
Proszę o pomoc w odblokowaniu tego cudeńka :D
http://www.gpsreview.net/novogo-t70/
Pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #740 dnia: Luty 17, 2010, 15:19:35 »
Na tej karcie masz wyłącznie pliki mapy, czy też sam program mapowy (plik exe)?

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #741 dnia: Luty 17, 2010, 15:25:40 »
Na karcie oprócz map punktów poi znajduje się plik IGOPNA.exe oraz kilka innych plików jak aaashell.dll, iGo.db, gx.dll, data.zip, license.db, sys.txt i pliki czcionek
Dodam że podmieniłem plik IGOPNA.exe na Regedit.exe i odpalił mi się edytor rejestru lecz niestety nie jestem w stanie nic w nim poprawić. Mogę tylko przeglądać.
mapę pobrałem z
http://www...Novogo-GPS-Software-%2B-27-...

kiedyś udało mi się uaktualnić do wersji 2008 ale po długiej i monotonnej podmianie poszczególnych plików.
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na odblokowanie tej nawigacji to bardzo proszę o sugestie.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2010, 15:33:56 wysłana przez angler22 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #742 dnia: Luty 17, 2010, 15:29:27 »
Właśnie o taką informację mi chodziło :) Pobierz z wątku download\win CE programik Filemance, oraz Itask. Oba wrzuć na kartę. Przemianuj filemance.exe na igopna.exe i odpal. Jak ruszy, to później w nim odpal Itaska i spisz procesy z listy process.
Nie podawaj linków do "torrentów". Wprawdzie posiadasz nawigację Novogo i ściągałeś program Novogo, to taka operacja nie jest zgodna z licencją (przynajmniej nie do końca).
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2010, 15:36:32 wysłana przez angler22 »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #743 dnia: Luty 17, 2010, 15:34:36 »
Ok. Jak tylko uda mi się coś uruchomić dam znać lub będę pytał dalej :D.
dzięki za pomoc.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #744 dnia: Luty 17, 2010, 15:38:49 »
Jak odpiszesz procesy, przygotujemy skrypt odblokowujący. Nawet sam możesz sobie przetestować, czy zadziała. Z filemance.exe odpal plik \windows\explorer, z jednocześnie z Itaska zamknij procesy nakładki (trzeba na wyczucie je znaleźć i zamknąć przez terminate). Zabawa tego typu jest 100% bezpieczna - nie możesz nic zepsuć w ten sposób.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #745 dnia: Luty 17, 2010, 18:54:57 »
Jak na razie wszystko idzie zgodnie ze wskazówkami.
poniżej podaję listę procesów:
itask.exe
MYPIC.exe
mysd.exe
services.exe
IGOPNA.exe
explorer.exe
gwes.exe
device.exe
filesystem.exe
NK.exe
Które z powyższych powinny zostać wykluczone

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #746 dnia: Luty 17, 2010, 19:49:29 »
Procesami "niesystemowymi" są Mypic.exe i Mysd.exe. Czy explorera sam odpaliłeś, czy był już na liście? Od tego zależy dalsze działanie...
SPróbuj z itaska zamknąć Mypic i mysd (terminate) a później zamknij też itaska i filemance. Zobacz, czy pojawi się tapeta CE.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #747 dnia: Luty 17, 2010, 22:28:10 »
Zrestartowałem nawigację i nie znalazłem ponownie Explorera na liście. Ubiłem procesy, o których pisałeś ale nic niestety się nie zmieniło.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #748 dnia: Luty 17, 2010, 23:32:28 »
No to spróbujemy automatem - zakładając, że dokładnie odpisałeś nazwy procesów, to ma szanse zadziałać. W załączniku masz wszystko co potrzebne. Rozpakuj i wrzuć WSZYSTKIE pliki z załącznika do folderu, gdzie siedzi plik IGOPNA.exe (oczywiście podmień ten, który masz, na ten ze skryptu). Opisz rezulaty.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #749 dnia: Luty 18, 2010, 08:01:05 »
Pliki rozpakowane i podmienione. Nawigacja się uruchomiła i pokazał się obraz, którego do tej pory nie zauważyłem. Przypuszczam, że to logo nawigacji, ale dalej nie przechodzi...
Dodam, że wszystkie klawisze są aktywne.
Po podmianie pliku IGOPNA.exe na oryginalny nawigacja uruchamia się bez problemu.
Wygląda na to, że to nie problem aplikacji, tylko nawigacji. Po próbie uruchomienia explorera obiaw jest taki sam jak w przypadku próby uruchomienia skryptu czyli nawigacja zatrzymuje się na ekranie z logiem.
Rozładuje ją do zera. Może to coś pomoże :D
Rozładowanie nic nie dało ale mogę wejść do panelu sterowania :D. Zawsze to jakiś pozytywny obiaw.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 09:49:39 wysłana przez firstone »