ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE

  • 860 Odpowiedzi
  • 479436 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #660 dnia: Lipiec 16, 2009, 08:27:31 »
Ja mam caba ale i tak nie wiem jak dodać ikonki aby zainstalowały się automatycznie z cabem.
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #661 dnia: Lipiec 16, 2009, 09:19:21 »
Do edycji cabów instaluje się na PC program WINCE Cab Manager od OCP software. Wystarczy, że do caba "odblokowującego" dodasz wpis do rejestru  - HKLM\explorer\shell folders (dla CE 4.2) lub HKLM\system\explorer\shell folders (dla CE 5.0), wpis Desktop , i ścieżka do dowolnego trwałego katalogu na urządzeniu, a skróty na pulpicie będą trwałe.

*

Offline grigor1993

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #662 dnia: Lipiec 16, 2009, 09:24:20 »
Dziękuje bardzo zaraz przetestuje.
Narqa nie ma mnie dla nikogo.....

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #663 dnia: Lipiec 16, 2009, 22:15:38 »
Ja tez dziekuje ,jakby co to sie jeszcze odezwę:)


Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #664 dnia: Lipiec 26, 2009, 23:47:26 »
Witam

Dostałem od kolegi Medion 260t jest problem z wyświetlaczem po właczeniu cały świeci tylko na biało nic nie widać... po podłączeniu kablem usb komunikuje się z kompem ale nic nadal nie widać dzięki programikowi My Mobiler widać zawartość ekranu ale tylko na kompie.
Proszę o jakąś podpowiedź jak uruchomić wyświetlacz może jakiegoś pliku brakować???

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #665 dnia: Lipiec 26, 2009, 23:50:41 »
IMHO to problem sprzętowy.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #666 dnia: Lipiec 27, 2009, 08:19:34 »
To rzeczywiscie raczej uszkodzenie mechaniczne, niz programowe, bo problemy ze sterownikiem ekranu raczej koncza sie zawieszeniem sprzetu i brakiem polaczenia AS.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #667 dnia: Lipiec 27, 2009, 22:12:44 »
Pochwalę się uruchomiłem tego mediona  :P twardy reset nie pomógł wnerwiłem się rozkręciłem zabawkę odłączyłem zasilanie na kilka sekund po czym twardy reset i zabawka odpaliła szybkie odblokowanie windy i właśnie się kończy AM 5.5.2 instalować

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #668 dnia: Sierpień 01, 2009, 20:55:43 »
Witam wszystkich ! Pierwszy raz na forum wiec prosze o wyrozumialosc . Mam nawigacje jakas chinska podrobe oparta na yt001 i przegladajac rozne fora na temat rozblokowania nic nie znalazlem o tym modelu . Bardzo prosze o pomoc czy da sie te navke rozblokowac do czystego win ce 4.2 i jak to zrobic?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #669 dnia: Sierpień 01, 2009, 22:41:55 »
Typowe "Chińczyki" reagują na plik mobilenavigator.exe w katalogu Mobilenavigator na karcie pamięci, więc od tego bym zaczął. Możesz wstawić np. FilemanCE (do pobrania z wątku download\win CE).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #670 dnia: Sierpień 03, 2009, 08:19:08 »
Witam ponownie i dziękuję za poradę . Niestety nic to nie dało nie mam katalogu Mobile Navigatoe ani na karcie ani w systemie . Navka łączy się z kompem przez activsync ale nic  tam nie znalazłem. Za każdym razem po włączeniu wchodzi pulpit z 6 ikonami nawigacja  muzyka foto e-book video i system. Odpalam na niej iGo iGo8 i automapę ale po wcześniejszej modyfikacji karty a dokładnie pliku shell gdzie wpisuję ścieżkę dostępu. Wolałbym jednak mieć odblokowanego windowsa i nie musieć za każdym razem gdy chcę zmienić mapę wyciągać karty i modyfikować jej w kompie. Z tego co wiem to urządzenie nazywa się yt001 a z system info wyczytałem że RomVersion  17C6.ZF.S1.7.9    a Software Version to V2.0.0.7.24    Moze ktos spotkał sie z taka navka i bedzie mi w stanie pomoc w odblokowaniu windowsa

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #671 dnia: Sierpień 03, 2009, 11:01:50 »
To czemu od razu tak nie napisałeś! Toż to najprostsza sprawa na świecie - po prostu zmodyfikuj ścieżkę shell'a tak by prowadziła do explorera (windows\explorer.exe) i już będziesz miał pulpit. Można też bardziej elegancko zrobić skrypt, który na wszelki wypadek zamknie najpierw nakładkę a dopiero później odpali explorera.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #672 dnia: Sierpień 03, 2009, 17:57:25 »
Wszystko działa ! Pisząc rano o scieżce dostępu shell również wpadłem na ten pomysł ale ze byłem po nocnej zmianie zostawiłem to na później.Wielkie dzieki za pomoc i proszę o jeszcze . Do windowsa sie dostałem wersja 5.0 ale nie wiem jak zrobić aby po uruchomieniu lub naciśnięciu ikony nawigacja uruchomił się pulpit windowsa w którym miałbym skróty do różnych programów . Wszystko działa ale poprzez explorera FileManCE a navka ma być dla zony a tym samym prosta w obsłudze a w explorerze są małe ikonki i cięzko a tym bardziej w samochodzie utrafić dokładnie w odpowiednie miejsce. lub inaczej jak dokładnie zablokować nakładkę i zrobić tak aby po włączeniu odrazu wskakiwał pulpit winCE. Zgóry dziekuję za pomoc i przepraszam za swoją naiwność i niewiedzę . . Jak wspaniale że są tacy ludzie którzy zupełnie bezinteresownie starają się pomóc innym   :ok: :banan:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #673 dnia: Sierpień 04, 2009, 08:43:46 »
Wszystko co potrzebne do bezpiecznego odblokowania sprzętu znajdziesz w wątku download \ Win CE - konkretnie chodzi o Itaska i Mortscripta. Najpierw uruchom itaska (możesz podać bezpośrednio ścieżkę do niego w shell). Przejdź na zakładkę "process" i przyglądnij się liście - po pierwsze sprawdź, czy na liście jest explorer.exe. Jeśli jest, to od razu można próbować zamykać (poprzez "terminate") procesy związane z nakładką (często z Shell w nazwie). Procesami : device, nk, system, gpsmc, services, gwes, filesys, explorer i Itask oczywiście, wogóle się nie zajmuj - one są związane z systemem. Takie zamykanie procesów jest 100% bezpieczne - nic nie można w ten sposób uszkodzić. Zapisuj sobie nazwy procesów które zamknąłeś i jeśli w końcu pojawi się pulpit (ale tylko jeśli na liście procesów był explorer) będziesz miał już wszystko co potrzebne do zrobienia skryptu. Wystarczy notatnik na PC, w którym otwierasz plik mscr mortscripta i wpisujesz po kolei listę procesów do zamknięcia:
kill nazwaprocesu.exe
sleep 100 (to tak dla stabilności).
Jeśli na liście procesów w itasku nie było explorera, to na koniec skryptu trzeba jeszcze dopisać:
run explorer.exe
To wszystko - ustawiasz ścieżkę w shell'u do exeka z paczki mortscript (nie Mortscript.exe, tylko tego drugiego) i sprzęt powinien się odblokowywać do pulpitu.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #674 dnia: Sierpień 04, 2009, 17:55:50 »
 :ok:  Jesteś WIELKI !!!! Wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku . Dzięki serdeczne za pomoc !!! Jeszce raz to powiem że to wspaniałe iż są tacy ludzie na świecie którzy pomagają Aż chce się żyć nie tracąc wiary w ludzi.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #675 dnia: Sierpień 08, 2009, 11:54:24 »
Witam :)

Koleżanki i koledzy, potrzebuję pomocy przy odblokowaniu beckera 7934. Na różnych forach czytałem, że nie da się tej maszyny odblokować, ale na Waszym forum czytam, że wszystko idzie odblokować :D

Zatem proszę o pomoc :)

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #676 dnia: Sierpień 09, 2009, 10:32:23 »
Witam wszystkich serdecznie. Problem dotyczy jakiegoś wynalazku o nazwie sailor 9007 opartym na win CE4.2 z wgranym programem destinator. Chciałem odblokować Nnavi jednak po wgraniu czegokolwiek do urządzenia i zrobieniu resetu powraca ona do ustawień fabrycznych. Nieopatrznie wgrałem programik (Itaskbar)na kartę pamięci navi zastartowała i mam teraz czarny ekran, po podłączeniu do active sync pliki są widoczne, jest też na ekranie wyświetlane połączenie z activ sync, po wypięciu USB muszę zrobić reset i wtedy znowu czarny ekran (reaguje na dotyk, nawi startuje jak wcześniej jest ekran powitalny a potem już nic) proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2009, 10:40:23 wysłana przez maxvilander »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #677 dnia: Sierpień 09, 2009, 15:37:06 »
Gdybyś wgrał na kartę rzeczywiście jakiś pojedyńczy plik exe tak jak piszesz, to efekt jego zadziałania ustąpił by po wyjęciu karty i resecie. Być może był to jakiś "kombajn" odblokowujący, który coś namieszał w rejestrze. Proponował bym zainstalować na PC program CE regeditor i poprzez Activesync dostać się do rejestru nawigacji. Odczytać całą sekcję Init i przyglądnąć się procesom - UWAGA - jeśli rejestr jest trwały i coś namieszasz, to po zabawie! Pod ŻADNYM pozorem nie ruszaj procesów : gwes,device, explorer,services - poszukaj czegoś z Shell w nazwie, lub ewentualnie wklej na forum nazwy wszystkich procesów.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #678 dnia: Sierpień 09, 2009, 16:33:30 »
Już jest ok w shell znalazłem pliczek który krzaczył całą robotę DSHELL.EXE jak go wywaliłem i w jego miejsce wstawiłem TTbar.exe (oczywiście pod nazwą DSHELL.EXE) wszystko ruszyło. Teraz mam pytanie czy jest możliwość wgrania jakiegoś scryptu aby po odpaleniu navi odpalała się automapa bez wchodzenia do pulpitu windows ?

*

Offline mmuminek70

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #679 dnia: Wrzesień 16, 2009, 15:27:09 »
Witam.Przeglądając ten temat widzę wielką wiedze w tym temacie.Niestety ja jestem w tym laik .Więc mam prośbę do znawców.
Mam problem z nawigacją Novogo.

Dostałem od znajomego ale niestety z językiem norweskim.
Nawet nie mam pojęcia gdzie szukać j.Polski do niego i aktualizację map do tego modelu.
Bardzo proszę o pomoc bo w końcu miał bym nawigację w samochodzie.
dane jakie udało mi się odczytać z tego sprzętu po wejściu do info to:

Novogo
wersja:010008.1008
Data: Fele 22.2006
2005 novogo Inc
2005 Map data navteq

Właśnie zadzwoniłem do znajomka za granicę czy czasem nie zna tego modelu co mi dał.Poszukał książeczkę z niej i wysłał sms z taką treścią:

Novogo V series car navigatior
V7001N60300112
Win CE.Net 4.2 Core
00039-148-114-609
X11-15297

Nie wiem czy to coś da ta informacja ale znalazłem w internecie takie coś:
http://pic.skapiec.pl/f1/162264b1.jpg

Praktycznie taki sam tylko że tam obwódka jest zielona a ten co mam ma srebrną.

Pisałem na różnych forach ale brak zainteresowania.
Proszę o pomoc w rozpoznaniu co to za model i jak mam odblokować jak i wgrać nowe oprogramowanie w raz z aktualną mapą europy.
Pozdrawiam.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #680 dnia: Wrzesień 16, 2009, 15:37:29 »
Model u nas niezbyt popularny, co nie znaczy, że nie da się coś z niego "wydobyć". Sprawdź dwie rzeczy - po pierwsze, czy fabryczna mapa zainstalowana jest na karcie pamięci, czy na wbudowanej pamięci flash. Jeśli na flashu, to czy jest do niego dostęp po podłączeniu urządzenia do komputera (Activesync).

*

Offline mmuminek70

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #681 dnia: Wrzesień 16, 2009, 15:57:53 »
Na SD są :
Lang--folder
MNAV_UCF--folder
Europe_N--plik Map

Co do flash to w nim jest
mnav
My documents
profiles
Program Files
Temp
Windows

Czyli da się wejść
Jako program to Windows Mobile


*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #682 dnia: Wrzesień 16, 2009, 16:03:27 »
Interesują mnie exeki (czyli programy). Sprawdź folder mnav pod kątem exeków właśnie. Może być np mnav.exe, navigator.exe, mobilenavigator.exe itp..

*

Offline mmuminek70

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #683 dnia: Wrzesień 16, 2009, 16:14:04 »
Z aplikacji jest mnavdce potem parę folderów,rozszerzeń aplikacji i ustawień konfig.
Czyli ten mnavdce to będzie exe.

Najlepsze że jak podmienie plik FileManCE zmieniając nazwę na mnavdce i nic się nie dzieje.
Nawet jak usunąłem ten plik mnavdce i ponownym restarcie navigacji dalej uruchamia się normalnie a w chodząc programem widzę dalej ten mnavdce nawet po usunięciu, już nie wiem o co chodzi.Wygląda ze sam sobie dopisuje brakujący plik czy coś.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2009, 17:19:01 wysłana przez mmuminek70 »

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #684 dnia: Październik 23, 2009, 15:41:28 »
posiadam nawigacje AMTECH AM GPS 001B  czy ktos mogl by podac jak odblokowac na nim winodwsa :( bo nie mam pojecia jak to zrobic

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #685 dnia: Październik 23, 2009, 16:06:28 »
Jeśli przeszukując forum nie znalazłeś gotowca, to będziesz musiał wykazać trochę własnej inicjatywy i sprawdzić parę rzeczy. Jak zwykle w takich wypadkach trzeba sprawdzić łączność z PC (Activesync, czy dysk przenośny) i poszukać dostępu do pliku exe programu nawigacyjnego (najlepiej, jeśli jest na karcie, bo to 100% bezpieczne).

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #686 dnia: Październik 23, 2009, 20:15:27 »
łaczność jest z acitvesync nawigacja posiada automape czyli tam mam szukac te exe ?? na karcie sd mam foldery automapa eu i mobile navigtor. W automapie mam exe wce42Am i Automapa Eu
Napisane: Październik 23, 2009, 20:03:22
oraz w w folderze mobile navigator tez jest exe (moblienavigator.exe)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #687 dnia: Październik 23, 2009, 20:18:15 »
No to metoda jest prosta i bezpieczna - podstawisz tylko odpowiedni skrypt za mobilenavigator.exe i będziesz miał windowsa. Trzeba będzie tylko odpisać nazwy procesów i zrobić taki skrypt. Użyj FilemancE, Itaska i mortscripta z wątku Download \ Win CE http://pdaclub.pl/forum/index.php?board=212.0 . Na początek Filemance - zmiana nazwy na Mobilenavigator i podstawiasz za orginalnego exeka. Jak odpali, uruchamiasz Itaska i spisujesz nazwy procesów z listy. Na koniec przygotuje się skrypt - jak będziesz już miał procesy, to napiszę jak to zrobić.

Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #688 dnia: Październik 24, 2009, 13:45:10 »
podstawilem  plik FileManCe i dziala uruchomilem Itaska i zrzucilem go na sd a procesy to.
MobileNavigator.exe  2F93BDCE2         1
Itask.exe                    6F8ECE1A          1
Shell.exe                    4FB334D2           4
YFLoader.exe              EFCAC572          1
gwes.exe                    EFCAC426          8
device.exe                   EFF57FA2           35
filesys.exe                    2FFEE822          4
NK.exe                         0FFFF002           1

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: ODBLOKOWANIE WIN CE NET 4.2 CORE WSZYSTKIE MODELE
« Odpowiedź #689 dnia: Październik 24, 2009, 17:16:35 »
Świetnie - to standardowa nakładka YFAP - nie powinno być problemu. Przygotowałem skrypt - podstaw go za Mobilenavigatora (jak wcześniej filemance) i sprawdź, czy zadziała.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 10:03:56 wysłana przez angler22 »