Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310

  • 44 Odpowiedzi
  • 61876 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 22, 2010, 20:18:00 »
Spróbuj wstawić autorunce.exe na kartę (jakąś przeglądarkę plików na przykład).

Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 22, 2010, 21:14:06 »
kurcza włąsnie nie posiadam karty do niej

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 22, 2010, 21:15:54 »
No to jak nie masz karty, ani nie możesz się połączyć z PC kablem, to NIC nie zrobisz.

Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 22, 2010, 21:25:10 »
kabel mam jakis z aparatu i pasuje sciągłem  cały plik do 4350 i go zastąpiłem za moje chyba to troche ryzykowne ale działa tylko ze czcionka jest do dupy ma ktos moze kopie całego programu nawigacji do 4310 max

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 22, 2010, 21:35:06 »
Aa czyli masz kabel i połączenie. No to nie ma problemu. Navigon jest niestety dość trudny do skonfigurowania (jeśli chodzi o czcionki na przykład) - wszystko siedzi w plikach xml. Najlepiej było by odtworzyc orginał z płyty dołączonej do zestawu...

Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 22, 2010, 21:45:56 »
 :E takich dodatków nie mam to jest z drugiej eki i nie ma zadnych papierów ani instrukcji sama navi + ładowarka sam. kabel podłączyłem z jakiegos starego aparatu noi udało mi sie zamienic te foldery ale jestem zielony na ten temat takze jak bys mógł mi pomóc w jak najprostrzy sposób to byłbym wdzięczny,

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 22, 2010, 21:50:10 »
Stosuj się do zasad interpunkcji i ortografii, bo bardzo ciężko czyta się Twoje wypowiedzi! Niestety nie posiadałem nigdy nawigacji z Navigonem, dlatego "przeboje" z konfiguracją znam tylko z drugiej ręki i nie bardzo mogę pomóc.

Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 28, 2010, 13:36:21 »
Plik autorunce.exe przegrywasz wraz z tym plikiem PMCFG.ini na kartę pamięci i tam modyfikujesz go, następnie zmieniasz nazwę pliku autorunce.exe na urządzeniu.

Witam, miałbym prośbę, ponieważ nie mam oryginalnego softu na karcie nie jestem w stanie przegrać na nią właśnie tych plików, miałbym prośbę do kolegi o podesłanie mi tych plików potrzebnych do uruchomienia AutoMapy. Posiadam nawigację NAVIGON CANADA 310 43XX max.
Ewentualnie (nie tak do końca zależy mi na AM) oryginalny soft jaki powinien znajdować się na tej nawigacji (ściągłem  ze strony producenta navigon fresh ale nie mogę nic zrobić jak nie mam softu).

Bardzo dziękuję i czekam na pomoc.

Arek.

Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 18, 2010, 20:24:42 »
Ostatnio miałem trochę wolnego czasu i udało mi się uruchomić menu na SystemInformation v1.6.1. Wklejam jak ma wyglądać plik main.ini:

Cytuj
GLOBALSETTINGS
ShowMessage = 0
QuitOnDoubleClick = no
X = 0
Y = 0
Width = 480
Height = 272
Arrange = No
BackgroundBitmap = ..\background.bmp
StartUpAnimation = RollDown
ShutDownAnimation = RollDown
Accelerated = yes
TopMost = no

BATTERY
x = -6
y = 6
Width = 32
Height = 12
ColorBattery = A0A0A0
ColorHigh = 00A000
ColorLow = A0A000
ColorCritical = A00000
Segments = 3

TIME
x = 220
y = -50
Color = A0A0A0
Format = HH':'mm'
Size = 24
Weight = 700
CreateFont
Interval = 60000

DATE
x = 200
y = -30
Color = A0A0A0
Size = 20
Weight = 700
CreateFont

ICONXPBUTTON
x = 24
y = 22
Command = ..\..\My Flash Disk\NAVIGON\NAVIGON.exe
SizeNormal = 96
SizePushed = 128
ScaleAlpha = 70
IconNormal = ..\Icons\MN5.ico
ScaleAlpha = 100
IconPushed = ..\Icons\MN5.ico
QuitOnExecute = yes

TEXT
x = 40
y = 130
Text = Navigon
Color = FFFFFF
FrameColor = 000000
Size = 24
Weight = 700
CreateFont

ICONXPBUTTON
x = -24
y = 22
Command = ..\..\Storage Card\AutoMapa EU\AutoMapa EU.exe
SizeNormal = 96
SizePushed = 128
ScaleAlpha = 90
IconNormal = ..\Icons\Dashboard.ico
ScaleAlpha = 100
IconPushed = ..\Icons\Dashboard.ico

TEXT
x = -38
y = 130
Text = Auto Mapa
Color = FFFFFF
FrameColor = 000000
Size = 24
Weight = 700
CreateFont

ICONXPBUTTON
x = 220
y = 60
Command = ..\..\Storage Card\FileManCE.exe
SizeNormal = 96
SizePushed = 128
ScaleAlpha = 70
IconNormal = ..\Icons\Help.ico
ScaleAlpha = 100
IconPushed = ..\Icons\Help.ico
QuitOnExecute = yes

TEXT
x = 190
y = 130
Text = FileManCE
Color = FFFFFF
FrameColor = 000000
Size = 24
Weight = 700
CreateFont


Jedynym problemem były ścieżki - trzeba pamiętać jak się nazywa karta pamięci (że jest to katalog Storage Card) i pamięć flash urządzenia (My Flash Disk). Jak się to zapamięta, wówczas nie powinno być problemów.

Uwagi dodatkowe: Automapa na karcie pamięci (katalog: AutoMapa EU), podczas gdy Navigon w pamięci urządzenia (katalog: NAVIGON). Sysinfo umieszczony w katalogu głównym karty pamięci. Jest to wersja mocno robocza, więc jeśli ktoś chce pozmieniać tło, ikonki etc. niech się bawi. Podręcznik do zabawy z sysinfo:
http://gpslab.pl/article_wstep_4364_Podr%EAcznik%3A+SystemInformation.html tam też można go ściągnąć. Następnie wystarczy otworzyć plik main.inf w katalogu Main i następnie podmienić jego zawartość na tą wklejoną przeze mnie (przy założeniu, że Automapa jest zainstalowana na karcie w katalogu Automapa EU, Navigon na urządzeniu bez zmian i dodatkowo na kartę w katalog główny wrzucony FilemanCE). Trzeba też powiększyć tło w pliku background.bmp (do rozmiaru 480x272) - jak ktoś chce może sobie ładną tapetkę zrobić. Dalej wrzucamy wszystko na kartę pamięci.

Ostatnią rzeczą, którą trzeba zrobić to podmiana w PMCFG.ini ścieżki, aby uruchamiał się SysInfo razem ze startem systemu. A jak to zrobić - vide poprzednie posty.  Dodatkowo środkowy przycisk uruchamia FileManCE - aby był dostęp do menedżera plików. Jeśli komuś na tym nie zależy może skasować ostatnie dwa akapity w pliku main.inf

U mnie działa, jednak jak w poprzednich wskazówkach - nie ponoszę odpowiedzialności za jakieś usterki czy problemy - robisz wszystko na własną odpowiedzialność!

@arkadi26
Jeśli masz oryginalny soft na urządzeniu (a tak zapewne jest, chyba że ktoś Ci skasował;), to po prostu skopiuj autorunce.exe i PMCFG.ini na kartę pamięci, zmieniając po tym nazwę autorunce.exe na urządzeniu (wówczas system uruchamiając się będzie szukał autoruna i znajdzie go na karcie pamięci). Inną metodą jest po prostu modyfikacja PMCFG.ini na urządzeniu tak, aby uruchamiała się ścieżka z karty pamięci. Wszystko musisz zrobić mając urządzenie podłączone do kompa kabelkiem. Nie musisz kopiować całego softu z urządzenia na kartę pamięci - wystarczy tylko ten plik autorunce.exe i zmodyfikowany wg instrukcji PMCFG.ini.

Ja zrobiłem też tak, że wraz ze startem systemu uruchamia się menedżer plików FileManCE - póki nie zrobiłem opisanego w niniejszym poście menu przez SysInfo - używałem go do przełączania między Navigonem a Automapą.

BTW ciekawe jak będzie działało TMC, które ma ruszyć już 22ego kwietnia... Pożyjemy - zobaczymy! Już czuję, że będzie trzeba za to słono płacić, a jakość będzie pozostawiała wiele do życzenia (jak mapy Navigona).

Połączone: Kwiecień 19, 2010, 13:22:17
Trochę za wcześnie odtrąbiłem sukces. Otóż dziś po dalszych testach wyniknął problem (wczoraj go nie było) - okazało się, że nie można z poziomu menu (sysinfo) uruchomić map Navigona i programu FilemanCE. Co ciekawe Automapa uruchamia się bez problemu, natomiast pozostałe dwa programy prowadzą do restartu systemu w momencie ich uruchomienia. Tak dzieje się, gdy sysinfo jest uruchamiany wraz ze startem systemu. Gdy uruchamiam go przez FilemanCE wszystko jest w porządku.

Zastanawiam się, czy zmiana nazwy sysinfo na autorunce.exe (w tej chwili uruchamia się najpierw fabryczny autorunce.exe, a następnie przez niego sysinfo lub obecnie FilemanCE) pomoże i czy nie uszkodzę przypadkiem tym sposobem urządzenia (w sposób, który uniemożliwi mi komunikację z komputerem).

 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2010, 13:22:17 wysłana przez janek11 »

*

Offline ogerard

  • 12
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 28, 2010, 08:32:02 »
Dokładnie tak, oryginalny autorunce nazywasz np. autorunce1.exe, swój nazywasz autorunce.exe przegrywasz go na flash z katalogiem gdzie są ikony i inne ustawienia i hula jak ta lala.

Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 18, 2010, 20:46:21 »
Zgadza się. Tylko nie musisz wszystkiego wgrywać na wewnętrzną pamięć - równie dobrze można wszystkie te operacje robić na karcie. Może jest to wolniejsze, ale w zasadzie nie odczułem jakiegoś spowolnienia.

U mnie śmiga wspaniale. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania w tej sprawie, to polecam się:)

Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 09, 2010, 19:08:15 »
Witam wszystkich kolegów i ja, już nie mam, problemu który dotyczy, NAVIGONA 4310 max a wcześniej, próbowałem wszystkich możliwości co, tu opisujecie i np: kiedy zmieniałem na Navigatorexepath=.\.\Storage Card\Automapa\Automapa.exe to była, porażka ale jak wrzucę autorunce.exe na SD i zmienię na Navigatorexepath=.\Automapa\Automapa.exe to rusza. I cóż z tego jak nie, można mieć wyboru, programów map ( powrót tylko do oryginału po zmianie np. z autorunce1.exe na autorunce.exe w nawigacji ) i ściągłem Menu jak, to podał w linku angler22 i tak. Wszystko fajnie tylko tu, nikt szczegółowo nie pisze, konkretnie co i jak zmodyfikować tak by, uzyskać efekt o który nam, przecież tu chodzi, tylko to i owo, więc jak można wiedzieć, cokolwiek jak temat jest rozproszony. Ten troszkę doda i tam, ten coś doda a w rezultacie, nikt nic nie wie !!!. Na przykładzie w/w wpisu NAVIGON 4310 max nie widzi, karty jako  np. Navigatorexepath=.\Storage Card\itd. i tak naprawdę to nic, nie pasuje z wpisami co, do komend np. My Storage Card czy Storage Card nie działa ani to ani to.

Proszę jednak nie. wprowadzać w błąd innych, tylko konkrety co i jak, bo jak widzę, to wszyscy motają się !!!. Ale jak znajdę troszkę, czasu to konkretnie tu, napiszę co i jak zrobić tak, by Navigon 4310max sprostał, waszych oczekiwaniom !!!

Witam po długim, czasie przerwy Moderatora i tak, ma Pan rację co, do sugestii ale jest już dobrze i wszystko gra.  :ok:

Witam jeśli ktoś potrzebuje odblokować Navigon 4310 max to proszę o kontakt ze mną na e mail: motochrapek@o2.pl do odblokowania nie tylko Navigona 4310 max ale i inne Navigony.

I tu jeszcze odpowiedź dla janek11 a więc, powiem to jedno, znacznie nie jest, tak jak tu piszesz !!!.

Pozdrawiam


Po krótce opiszę tu co i jak zrobić tak więc czytajcie bo opisałem jak dla laika:

1.   A więc podpinamy naszego Navigona do komputera pod USB po czym komputer go widzi jako dysk wymienny i robimy kopię z naszej nawigacji czyli z tego dysku wszystko kopiujemy na dysk fizyczny np.: na jakąś partycję w naszym kompie, po czym usuwamy całość czyli całą zawartość z naszej nawigacji NAVIGON 4310max

1.   Następnie po rozpakowaniu archiwum rar z mojego chomika, motochrapek i pliki z folderu kopia z NAVIGON 5310 max gotowiec

2.   Kopiujemy te pliki z folderu kopia z NAVIGON 5310 max gotowiec

2.   Po wcześniejszym usunięciu zawartości czyli do czystej naszej nawigacji NAVIGON 4310 max   tak jak w/w

3.   Natomiast pliki z folderu po wcześniejszym rozpakowaniu rar. Czyli  kopia z SD wgrywamy całość na kartę pamięci i tu jest np. tak: AutoMapa 6.6 Polski z sierpnia 2010r. ale jeśli zamiast niej wgramy sobie np.: mapy EUROPY to bez żadnych zmian będzie wszystko działać pod warunkiem że, plik czyli ikonka o nazwie AutoMapa EU.exe będzie zachowana bez zmian bo jeśli potrzebujemy zmienić na np.: wceAm.exe itd. To wówczas musimy dokonać korekty jak już wspomniałem w punkcie 4, oraz mamy tu jeszcze mapkę iGo8 i oryginalną w naszym Navigonie tak więc jeśli chodzi o mapy na karcie to jak chcemy tak zmieniamy jeśli chodzi o AutoMape czy iGo8 i inne jak chcemy to sobie zmieniamy !!!.

4.   Ale pamiętajmy o zachowaniu ścieżek do tych map na karcie SD w pliku ,, autorunGUI” który znajduję się w naszej nawigacji czyli Navigonie a w nim otwieramy w razie potrzeby zmian wpisów do naszych map folder ,, Main” i w nim otwieramy do korekty plik ,, main.ini” i tu mamy wszystko czarne na białym gdzie mamy przypisane nasze mapki oraz pamiętajmy o tym że, ma tu znaczenie przy pisaniu wielkość liter znaczników itd.

3.   A teraz jak zauważyliśmy to ikona w naszej Nawigacji czyli ,, autorunce.exe ‘’ jest zmieniona w pliku z folderu ,, kopia z NAVIGON 5310 max gotowiec ‘’ na ,, autorunce1.exe ‘’ i tu nie bezpodstawnie dla tego jest taka zmiana by, nie uruchamiała nam się aplikacja mapy z naszego Navigona tylko to, co chcemy czyli z naszej karty SD i z Navigona nasza oryginalna tylko mapa ,, NAVIGON”. I mamy na karcie SD tylko mapy te które chcemy mieć i to wszystko !!!.

Myślę że dla wszystkich jest to zrozumiały opis i bez problemu sami, dokonacie zmian tak by wszystko wam śmigało jak trza !!!.

Witam ponownie i proszę nie zwracać uwagi na odpowiedzi ludzi którzy potrafią np. Zwrócić uwagę na ortografię czy inne uwagi ja nie mam czasu na przecinki itp.. Historie opisałem tu wszystko tak by każdy zrozumiał o co tu chodzi by odblokować NAVIGONA a w razie nie jasności podałem również email.


 Pozdrawiam  motochrapek

                                                                     

« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2016, 16:17:45 wysłana przez motochrapek »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 09, 2010, 20:59:31 »
Używaj kropek i przecinków, bo Twoje wypowiedzi są bardzo nieczytelne w takiej formie.
Jeśli link prowadzi tylko do przygotowanego menu + jakiegoś skryptu ewentualnie, to jak najbardziej można go tu zamieścić. Pamiętaj jednak, by nie wstawiać linków do pirackich wersji oprogramowania, bo tego wyraźnie zabrania regulamin Forum.

Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 10, 2010, 22:47:24 »
koniec postu...

« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2012, 22:37:06 wysłana przez motochrapek »

Odp: Odblokowanie Win CE 6.0 - Navigon 4310
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 31, 2010, 19:58:06 »
Przecież w tym wątku wszystko jest opisane w sposób prosty i przejrzysty - wystarczy przeczytać! Niestety widzę, że motochrapek nie posiadł tajemnej umiejętności czytania ze zrozumieniem...