PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) => Nawigacje PNA / PND - Ogólnie => Wątek zaczęty przez: tosca30 w Wrzesień 27, 2008, 15:34:15
-
witam
posiada moze ktos zrzucony firmware z nawigacji wymienionych w temacie ??
dostalem od kolegi za free easydriver 007 ale odpala sie tylko pierwsza plansza i wisi.
Chyba że macie jakies pomocne informacje , jak to wyleczyć ??
pozdrawiam
tosca
-
A dostęp przez Activesynca masz? Czasem nawigacja "wisi" przez brak pliku menu na flash'u na przykład...
-
Nie ma dostępu przez Activesynca
-
Raczej nie licz na zgranie romu z innego egzemplarza. Tak naprawdę nie ma uniwersalnych narzędzi, do zgrania całego romu z danego urządzenia w taki sposób, by można go było później załadować do innego (były takie programy dla PDA Mio i palmtopo-telefonów). Nawet jak uda Ci się coś zgrać, to zazwyczaj taki plik wymaga jeszcze edycji (są w nim śmieci) i innych zabiegów. Co innego orginalne pliki z firmwarem od producenta sprzętu - to by załatwiło sprawę, tyle że jakoś niewielu producentów decyduje się w ten sposób ułatwiać życie użytkownikom (najwięcej jest romów do Medionów i Mio bodajże). Gdzieś mi świta informacja, że do easydrivera pasował jakiś ogólnodostępny rom - postaram sobie przypomnieć jaki to był.
-
zacząłem sie bawić tym badziewiem i doszedłem do 3 rzeczy :
1 mozna zrobic update z karty SD , naciskając kombinacje klawiszy POWER + VOL- + RESET , wyswietla wtedy cos takiego
(http://i37.tinypic.com/24bmc5e.jpg)
na koncu pisze AUTOMATIC UPDATE FAILED.
2 mozna zrobic update poprzez USB , kombinacja klawidzy POWER + RESET . po tym pisze na ekranie
"UPDATING IMAGE VIA USB:
USBUPDATE MUST BE 1.0.0.3
WAITING UPDATED INFO..."
3 mozna jeszcze wejsc do pseudo biosu : kombinacja MENU + POWER + VOL-
Z GÓRY DZIĘKUJĘ JEŻELI BYS SOBIE PRZYPOMNIAŁ :D
-
Witam .
Dzisiaj moja nawigacja navi007 padła i objawy są takie same jak u tosca30 . Jeżeli angler22 przypomnisz sobie jaki to rom będę zobowiązany . Pozdrawiam .
-
Do uratowania sa obydwie navi 007 jesli nie bedziecie juz nic kombinowac z wgrywaniem czegokolwiek, bo jak uwalicie boota to juz kaplica w zwiazku z tym, iz rozgryzienie tej navi zajelo mi sporo czasu i nerwow (kolega angler22 jest swiadkiem :) ) nie podam sposobu naprawy zainteresowanych zapraszam na pw.