Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0

  • 597 Odpowiedzi
  • 210446 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #540 dnia: Lipiec 09, 2012, 13:33:16 »
To byłoby super!

Teraz mam tak, że w menu autostartu (StartUp) mam uruchamiany bluetooth.exe - to jest jak sądzę ten dialer z menu? W takim razie czym go zastąpić?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #541 dnia: Lipiec 09, 2012, 18:22:39 »
Tak naprawdę za obsługę BT odpowiadają ANWdog i Phonelink (z listy procesów). BTpower tylko włącza moduł. Niestety użycie dialera z CE jest dość kłopotliwe, ale niedawno jeden z Forumowiczów pisał skrypt do obsługi połączenia przez RNAPP i chyba gdzieś go jeszcze mam (można będzie spróbować). Moja wersja też gdzieś jeszcze leży, ale miała ona mniej "bajerów".

*

Offline aldus

  • 17
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #542 dnia: Marzec 15, 2013, 19:26:55 »
Hallo! Jest tam ktoś? Chyba nikogo nie ma, ale witam wszystkich którzy się ew.pojawią teraz i później. Jestem nowy więc nie wypada inaczej. Mam problem powszechnie znany czyli znikające ikony z pulpitu po resecie bądź wyłączeniu. Mam też inne problemy ale o tym później. Nawigacja to Blow 50 YBT. Nie mogę znaleźć recepty dla tej konkretnie nawigacji.  Ktoś pomoże?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #543 dnia: Marzec 15, 2013, 20:21:35 »
Jak to nie możesz? Opisywane wielokrotnie! Recepta jest zawsze ta sama, czyli zmiana wpisu HKLM\System\Explorer\Shell Folders (konkretnie zmieniasz wartość klucza "Desktop" z "\Windows\Desktop" na jakąś trwałą, np. "\Residentflash\desktop"). Zapisanie następuje w momencie uśpienia nawi (start\suspend).

*

Offline aldus

  • 17
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #544 dnia: Marzec 15, 2013, 20:37:10 »
Ale Pan szybki! Dziękuję za odpowiedź. Miałem wątpliwość czy to dotyczy także  tego konkretnie modelu GPS. Zaraz spróbuję chociaż bez Pańskiego potwierdzenia bałem się trochę że mogę zablokować GPS. Mam drugie pytanie jeszcze. Próbowałem zainstalować Tcmd /przez centrum obsługi win mobile/ ale zachował się podobnie jak te ikony -zniknął po wyłączeniu i ponownym włączeni GPS. Pewnie znów coś wpisać do rejestrów?  Ma Pan jeszcze chwilę dla mnie?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #545 dnia: Marzec 15, 2013, 21:21:51 »
TC nie trzeba na CE instalować - wystarczy skopiować i ręcznie dodać skrót na (trwały po wpisie wykonanym wcześniej do rejestru) pulpit.

*

Offline aldus

  • 17
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #546 dnia: Marzec 15, 2013, 22:19:56 »
Z ikonami wszystko OK- dziękuję. TCmdwince nie startuje po przekopiowaniu teraz jak i wcześniej przed kontaktem z Panem robiłem takie podejścia, natomiast po zainstalowaniu przez Centrum działał ale tylko do pierwszego wyłączenia GPS. Może  to zła wersja? Proszę już dzisiaj się nie fatygować, nie chcę nadużywać Pańskiej uprzejmości.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #547 dnia: Marzec 16, 2013, 08:51:14 »
Nie odpala, bo pewnie próbujesz uruchamiać INSTALATOR TC przeznaczony do uruchamiania na PC. Dopiero instalator kopiuje właściwe pliki na nawigację. Najłatwiej będzie zrobić tak - instalujesz przez instalator, odszukujesz plik cecmd.exe (pewnie wrzuci go do \Program Files\) i kopiujesz ten plik na kartę, albo residentflash. Następnie tworzysz do niego skrót na pulpicie i to wszystko.

*

Offline aldus

  • 17
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #548 dnia: Marzec 16, 2013, 09:58:23 »
Witam. Działa. Dzięki. Jakie to wszystko z Pana pomocą jest proste!  Mam jeszcze parę spraw mniej ważnych ale na razie nie będę Panu zawracał głowy.Pobawię się sam w ramach nabierania wprawy. Pozdrawiam i życzę przyjemnego wekendu.

*

Offline aldus

  • 17
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #549 dnia: Marzec 20, 2013, 12:27:36 »
Witam. Chciałbym zrobić bezpośrednie przejście z  menu  na desktop i odwrotnie / chodzi mi o to menu  z klaw. nawigacja, e book, gry  i.t.d, które pokazuje się na początku po ekranie powitalnym/ . Ale nie wiem jak, bo przede wszystkim nie mogę znaleźć  pliku odpowiadającego za to menu i następne 2 strony. Chciałbym to przejście podstawić pod któryś z klawiszy lub dorobić jakiś mały na górze. Przeglądam ten wątek i jakoś bez zadowalającego rezultatu. Nie chodzi mi oczywiście o plik menu.ini z katalogu SDMMC\MobileNavigator\Menu.ini bo ten odpowiada  za inne menu.  Proszę o pomoc.  Z góry dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2013, 13:33:40 wysłana przez aldus »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #550 dnia: Marzec 20, 2013, 17:54:39 »
Musi być z głównej strony menu? Z podmenu ustawienia nie wystarczy?

*

Offline aldus

  • 17
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #551 dnia: Marzec 20, 2013, 20:05:17 »
Witam.Wystarczy, ale także z Desktopu w drugą stronę

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #552 dnia: Marzec 20, 2013, 23:01:41 »
Z na pulpicie masz automatycznie ikonę powrotu do menu (po zmianie folderu "desktop" może być tylko konieczne jej przeniesienie z "windows\Desktop\" do nowego). Dodanie ikonki wejścia do CE w menu jest bardzo proste. Uruchom edytora rejestru i znajdź klucz : HKEY_CURRENT_USER\OEM\ShellEx. W nim wpis SettingT (druga strona zakładki ustawień). Masz tam 8 literek, w tym pewnie ze 3 albo 4 razy Z (oznacza puste pole). Zamień jeden z Z'tów na Q (tylko nie dopisuj 9 litery - ma być w sumie 8!!). Zamknij edytor, uśpij nawigację, a potem reset i będziesz miał ikonkę.

*

Offline aldus

  • 17
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #553 dnia: Marzec 21, 2013, 01:46:44 »
   Jeśli chodzi o przejście z menu na pulpit, to zrobiłem jak Pan napisał i jest chyba OK i pięknie za to dziękuję. Piszę chyba, ponieważ strzałka " poprzedni" w ostatnim podmenu wygląda bez zmian, natomiast w momencie uderzenia na moment zmienia wygląd na kółeczko z napisem Win CE i przełącza na pulpit zgodnie z oczekiwaniem. Jeśli tak ma być to jest OK.
    Jeśli chodzi o ikonę na pulpicie, przenoszącą do menu, to jej nie ma i nigdy nie było. .  Nie rozumiem zdania z Pańskiego postu:    "... na pulpicie masz automatycznie ikonę powrotu do menu (po zmianie folderu "desktop" może być tylko konieczne jej przeniesienie z "windows\Desktop\" do nowego). "  Na pulpicie mam ikonę z napisem "desktop"- /nie wiem zresztą po co/ oraz swoje ikony które działają poprawnie. Aha, gdyby przy pulpicie widocznym na ekranie, główny wyłącznik po krótkim naciśnięciu przenosił do menu, /tak jak w innych przypadkach/,  to by nie było problemu, a tak to dorobiłem ikonę exit, ale ona wyłącza całe urządzenie bo innej drogi wyjścia nie ma.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #554 dnia: Marzec 21, 2013, 09:13:30 »
W Blow 50YBT standardowo na pulpicie właśnie ikona "exit" prowadzi z powrotem do menu. Dlaczego tak? Ano dlatego, że urządzenie posiada wejście AV i proces "avin", który nim zarządza. Gdy przechodzisz do CE zamykane jest menu, ale proces avin dalej działa (bez niego nawi się wiesza). Próba powrotu z ce do menu bez automatycznego resetowania powoduje pojawienie się błędu "playcam cośtam....." związanego z działającym już AVin. Wygląda to nieestetycznie, stąd właśnie postawiono na reset. Jak się upierasz przy skrócie możesz go sobie zrobić, ale tak jak wspomniałem będziesz musiał zamykać okno błędu AVin za każdym razem.
Co do przycisku sprzętowego wyłączania - obsługuje go menu (przycisk wielofunkcyjny) dlatego po jego wyłączeniu przestaje działać. Można mu przywrócić podstawową funkcjonalność za pomocą programiku powerbutton.

*

Offline aldus

  • 17
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #555 dnia: Marzec 21, 2013, 10:31:30 »
Dziękuję z pomoc. Nie upieram się z tym przejściem. Prawdopodobnie rozbuduję sobie menu /plik menu.ini/ tak, żebym nie musiał zbyt często wchodzić na pulpit. Muszę tylko dorobić sobie parę ładnych ikon, ale to pikuś.

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #556 dnia: Maj 18, 2013, 10:18:56 »
Witam ponownie,

Po zmianie komórki z symbianowej Nokii na androidowego Galaxy Note 2 utraciłem możliwość korzystania z livedrive. Blow potrafi rozpoznać i sparować się z Note 2 jedynie w profilu "urządzenie audio", nie widząc go jako modem. Oczywiście w fonie wszystko jest poprawnie ustawione, BT tethering jest aktywny, ale nie łączy z Blowem.

Co w tej sytuacji zrobić?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #557 dnia: Maj 18, 2013, 10:23:26 »
Wina po stronie androida - nie posiada on profilu DUN po BT, a jedynie profil PAN (którego żadna nawigacja z kolei nie obsługuje).
Powstało parę programów emulujących DUN na Androidzie - w tej chwili nazw nie pamiętam, ale była o nich mowa nawet tu na Forum (poszukaj pod hasłem DUN i Android).

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #558 dnia: Maj 18, 2013, 11:11:06 »
Dzięki, poszło na pdanet+ :-)

*

Offline aldus

  • 17
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #559 dnia: Styczeń 27, 2014, 22:31:59 »
Witam po dłuższej przerwie./od marca 2013/
Problem dotyczy jak poprzednio nawigacji Blow GPS50Ybt.
Było przez dłuższy czas wszystko OK. Ostatnio miałem problemy ze złapaniem fixa, więc postanowiłem wykorzystać pentagrama P 3106. W czasie prób nie wiem dlaczego, ale pojawiła mi się nagle książka telefoniczna której do tej pory nie miałem. Ucieszony, kontynuowałem dalej swoje próby z pentagramem no i wszystko spieprzyłem. Po pierwsze znowuż zniknęła książka telefoniczna, po drugie teraz w telefonie nie zgłasza się podczas parowania Blow Car System tylko WindowsMobile31, chociaż samo parowanie przebiega prawidłowo, no i na koniec pentagram dalej nie współpracuje z BlowCar System. Z pentagramem to jest taka sytuacja że gdy go usiłuję sparować przez to samo okno co telefon to po wpisaniu hasła 0000 od razu zapala się niebieska lampka sygnalizująca że jest połączenie ale nie można wyjść z okna bo oczekuje (chyba) na wpisanie w odpowiedzi hasła tak jak w telefonie ale nie ma przecież gdzie go wpisać.No i nie wiem co dalej- kupić nową nawigację czy może  da się to wszystko jakoś uporządkować. Z łapaniem fixa to dosyć dziwnie wygląda, bo czasami łapie b. szybko a innym razem po kilkunastu minutach. Telefon to dosyć prosty Samsung E2530. Jeśli ktoś może pomóc to będę b. wdzięczny.
Zapomniałem dodać ,że każdorazowa  próba zciągania danych do książki telefonicznej i wiadomości powoduje restart telefonu i wznowienie połączenia BT. Natomiast łączenie z Pentagramem /przez okno telefoniczne/ zrywa połączenie z telefonem.
Pozdrawiam Aldus.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2014, 00:13:34 wysłana przez aldus »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #560 dnia: Styczeń 28, 2014, 11:37:15 »
Jeśli parujesz nawi na CE z urządzeniem typu GPS BT (czyli de facto "port szeregowy"), to powinieneś wyłączyć całkowicie aplikację Phonelink (ANWdog i phonelink) i korzystać tylko z kontrolki BT na panelu sterowania. Inaczej dzieją się dziwne rzeczy. W obecnej sytuacji proponuję wyczyścić wszystkie wpisy parowania z poziomu kontrolki BT w panelu sterowania (z lewego okna), a potem także w samego phonelinka. Na koniec skasować też "zaufane" czy tam sparowane urządzenia BT w telefonie i spróbować od początku.
Co do FIX'a GPS - nie trzymasz przypadkiem BLOW'a w aucie na mrozie?

*

Offline aldus

  • 17
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #561 dnia: Styczeń 28, 2014, 13:38:38 »
Witam. Dziękuję że znalazł Pan trochę czasu dla mnie. To wszystko co mi Pan proponuje zrobić robiłem już wcześniej. Ponowiłem jednak próbę i niestety nie ma dalej książki i połączenia z Pentagramem. Tylko dla wyjaśnienia -wyczyszczenie Phonelinka rozumiem jako usunięcie z okna "szukaj telefonu " Blowa znalezionych urządzeń BT.  W oknie Bluetooth Manager Control panelu po przeskanowaniu przeniosłem znalezione dwa pliki Pentagrama na prawą stronę i aktywowałem je /pojawił się czerwony ptaszek na tych plikach/ -no i dalej Pentagram nie dał znaku że jest połączenie.Co dalej nie wiem bo już chyba przećwiczyłem wszystkie warianty. Blow nigdy nie zaznał mrozu.
Pozdrawiam Aldus

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #562 dnia: Styczeń 28, 2014, 19:55:24 »
Co do książki (kontaktów) BT, to różnie się sprawa przedstawia z różnymi telefonami. W niektórych działa, w innych nie - trudno mi się wypowiedzieć, czy z E2530 akurat funkcjonuje. Wynika to ze skrajnego bałaganu u producentów komórek (różne profile dostępu do kontaktów). Może "książka" pojawiła się właśnie po sparowaniu z Pentagramem (aktywnym)? GPS po BT to port szeregowy i Phonelink mógł go potraktować jako modem. Ikona książki staje się wtedy aktywna, ale oczywiście żadnego kontaktu nie ściągnie :)
Jeśli chcesz korzystać z modułu GPS BT (pentagrama) na nawigacji z Win CE, to raczej nie obędzie się bez ręcznego dodania wirtualnego portu COM i przekierowania na niego portu BSPX, przydzielonego Pentagramowi (takie nazewnictwo portów BT ma większość nawi z CE). Niestety 95% aplikacji do nawigacji, widzi wyłącznie porty COM (wyjątkiem jest np. Ozi explorer, który otwiera też BSP).
Odnośnie wbudowanego GPS'u - próbowałeś resetu z menu?

*

Offline aldus

  • 17
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #563 dnia: Styczeń 28, 2014, 21:29:55 »
Ta książka to działała przez kilka dni. W tym czasie nawigacja była wielokrotnie wyłączana i usypiana.Ale pal licho książkę. Ważniejszy jest GPS którego używam do AutoMapy i właśnie do oziexplorera.  Nawet ważniejszy jest dla Ozi gdyż często w lesie gubi fixa, a ponad to nie mogę  wyłączyć nawigacji bo w lesie  są większe trudności. Planowałem sobie nosić pentagrama cały czas włączonego a nawigację gdy nie jest potrzebna to wyłączać, oszczędzając akumulatora. Myślę o kupienie nowego Blow'a  /sirocco/ ale boję się że też będą problemy z zewnętrznym gps. Dlatego muszę te sprawy powyjaśniać bo w lesie na bezdrożach przebywam czasami cały dzień.Chcę pozostać przy nawigacji na windowsie, bo mam dużo map właśnie do oziexplorera i wolałbym ich nie musieć konwertować do innych programów. To tyle dygresji . Wracając do obecnych problemów to oczywiście resetowałem gps z menu i było jakby lepiej ale później wracało  do "normy". Na razie dziękuję za pomoc i gdyby miał Pan dla mnie jakieś rady, to jestem cały czas on line.
Pozdrawiam i dzięki Aldus.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #564 dnia: Styczeń 28, 2014, 22:14:03 »
Skoro wykorzystywany jest OZI, to nie powinno być problemu z zewnętrzym GPS'em na BT (sam kiedyś testowałem takie połączenie). Czyżby jednak nie działało?

*

Offline aldus

  • 17
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #565 dnia: Styczeń 28, 2014, 22:27:19 »
Ano nie działa, bo nie potrafię połączyć przez BT  pentagrama z Blow.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #566 dnia: Styczeń 29, 2014, 09:12:25 »
No przecież Ci pisałem, jak to trzeba zrobić. Zamykasz procesy anwdog i phonelink (wcześniej wchodzisz do CE oczywiście). Przechodzisz do kontrolki BT, wyszukujesz GPS. Pojawi się jedna, albo dwie ikonki (czasem bywa wykrywany jako drukarka... :) ). Wybierasz ten ze znaczkiem portu szeregowego i przenosisz na prawo (niektóre GPS'y wymagają parowania, inne nie - to musisz już sam sprawdzić). Potem "active" (czyli czerwony ptaszek). Teraz możesz już sprawdzać działanie - odpalasz np. mnjporttalk (jest na Forum do pobrania) i wskazujesz jeden z portów BSP (mogą być 2 albo 3 nawet dostępne). Jeśli w mnj... zaczną się pojawiać znaczki typu $GPGGA...., i podobne, to masz wszystko ustawione. Teraz taki sam port ustawiasz w Ozim.

*

Offline aldus

  • 17
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #567 dnia: Styczeń 29, 2014, 21:38:53 »
Angler22
Mam  problemy,ale dopiero w piątek będę ponownie on line. Sorry. Aldus

*

Offline aldus

  • 17
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #568 dnia: Styczeń 31, 2014, 19:58:05 »
Witam po przerwie.
No więc nie zadziałało ponieważ mnjPortTalk po starcie pokazał wprawdzie kilka portów, w tym dwa BSP., ale jak kliknąłem w initializację to porty zniknęły i już więcej się nie pokazały. Wykasowałem mnjPortTalk, ponownie go skopiowałem i sytuacja się powtórzyła. /pokazał się open error port  10050/. Aha. program skopiowałem na kartę. Nie wiem może co źle zrobiłem.
Pozdrawiam. Aldus.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #569 dnia: Styczeń 31, 2014, 20:04:12 »
MNJ nie jest tutaj problemem. Problem musi być po stronie parowania, albo samego połączenia. Czy wszystko zrobiłeś dokładnie według scenariusza?
To znaczy wejście do CE, ubicie procesów ANWdog i Phonelink (możesz to zrobić ITaskiem). Odpalenie panelu sterowania i kontrolki BT, wyszukanie urządzenia (gps'u). Kliknięcie w usługę portu i przeniesienie jej na prawo (próbuj z pinem i bez). Jak się przeniesie, klikasz w prawym oknie i dajesz "active". Dopiero teraz odpalasz MNJ i sprawdzasz wszystkie porty BSP. Musisz zrobić wszystko zgodnie z opisem - inaczej nie zadziała.