Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0

  • 597 Odpowiedzi
  • 210306 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpień 12, 2010, 08:29:20 »
Niestety z tego co się dowiedziałem z wszystkimi modelami IP są mniejsze lub większe problemy. Podobno w wersji która posiada DUN (zależy od oprogramowania telefonu), da się z niego korzystać, ale są problemy z książką telefoniczną i SMS'ami. Musiał byś więc sprawdzić wcześniej z jakimś komputerem na przykład, czy telefon jest widoczny jako DUN i można się w ten sposób (modemowy) połączyć z internetem (podkreślam - używając DUN a nie PAN). Jeśli na PC by zadziałało, to i na Blow powinno.

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 12, 2010, 19:44:28 »
Posiadam 50ybt i niedawno wymieniłem telefon z SE D750i na SE ELM. Nowy telefon w przeciwieństwie do starego nie może nawiązać połączenia po BT z Blow'em. Czy po zdjęciu nakładki i wykorzystaniu Win CE jest jakakolwiek szansa na połączenie internetowe po BT. Zestaw głośnomówiący mnie nie interesuje bo w samochodzie posiadam BLUE&ME. Wcześniej były opisane tylko problemy ze ściąganiem książki adresowej i tp., u mnie po wprowadzeniu kodu dla urządzenia i potwierdzeniu zgody na wykorzystanie telefonu jako modemu i dostępu do telefonu  w Blow ciągle trwa łączenie - bez skutku. Może jest jakieś rozwiązanie problemu.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 12, 2010, 21:41:48 »
w samochodzie posiadam BLUE&ME.
Cześć Krzysiek :)
Też mam NB :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2010, 09:20:08 wysłana przez puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 13, 2010, 09:05:12 »
Warto spróbować - rozumiem, że chodzi Ci głównie o DUN, bo tylko to można załatwić z poziomu CE. Wypadało by odblokować (na chwilę) BLOW'a i spróbować parowania z kontrolki BT w panelu sterowania.

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 13, 2010, 11:49:11 »
w samochodzie posiadam BLUE&ME.
Cześć Krzysiek :)
Też mam NB :)
Kolega chyba nie jest fanem włoskiej motoryzacji  :wink:

Warto spróbować - rozumiem, że chodzi Ci głównie o DUN, bo tylko to można załatwić z poziomu CE. Wypadało by odblokować (na chwilę) BLOW'a i spróbować parowania z kontrolki BT w panelu sterowania.
Zrobiłem tak i pojawiło się mnustwo usług, wybrałem potrzebne i ustawiłem jako aktywne bez autoryzacji (problem z wpisaniem kodu - brak klawiaturki - może dostanę podpowiedź jak wwalić cyferki bo klawiaturka ekranowa blokuje komunikat autoryzacji), później parowałem przez blow'a urządzenia wykryły się ale dalej nie potrafiły się połączyć, zabawa w rozłączanie z jednej i drugiej strony i łączenie i 3 razy udało się w pełni połączyć, bez jakiej kolwiek logiki, jeszcze się pomęczę i może uda się wypracować jakiś powtarzalny ciąg czynności. Wszystkie funkcje chodzą, książka adresowa, sms, historia połączeń, menadzer plików i najważniejsze śmiga internet! Dodam też, że urządzenie jest wykrywane jako  J10i2 (czyli ELM), a po połączeniu się w Ustawieniach pojawia się "SE.(ciąg cyfr) BV". Może to też ma jakieś znaczenie, a może to, że telefon udostępnia za dużo usług po BT.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 13, 2010, 12:34:39 »
Tak porządnie, to powinieneś to wykonać w takiej kolejności - odblokowujesz urządzenie (najlepiej moim skryptem). Ubijasz proces odpowiedzialny za Phonelinka (fabryczny BT to właściwie dwa procesy - anwdog.exe i phonelink.exe). Odpalasz kontrolkę BT z panelu sterowania i "scan device". Wybierasz usługę z ikonką komórki (to jest chyba dialup) i przenosisz na prawo z autoryzacją (nie rozumiem co to masz za problem z tą dużą klawiaturą?). Dajesz "active" i następnie ustawiasz nowe połączenie "network connection" wybierając Dialup, później Bluetooth, nazwę urządzenia, numer itd.

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 13, 2010, 16:13:43 »
Dzięki Angler22! Połączenie z netem po dial-up poszło bez problemu i nie trzeba zabijać procesów które wymieniłeś tylko zmodyfikować połączenie dial up phonelinka. Dzisiaj jeszce sprawdzę czy AM trfik zadziała bez błędów połączenia.
Sprawdziłem AM Trafik nie działa. Wywala się błędem połączenia.
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2010, 13:38:56 wysłana przez rlem »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 16, 2010, 14:17:32 »
Dziwne - rozumiem że sprawdzałeś, czy IE otwiera strony po takim połączeniu? Jakiego koloru jest "lampka" od traffic ?

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 17, 2010, 23:21:56 »
 Tak IE chodził bez problemów i wtej konfiguracji wywoływany przez fabryczną nakładkę. Co do AM lampka Trafik zapalała się na przemian żółta i czerwona, później już tylko czerwona, w statystykach trafiku zapisany był błąd połączenia i wielkość pliku do przesłania.  Angler może masz jeszcze jakieś sugestie co do ustawień.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpień 18, 2010, 09:52:14 »
Dziwne, bo u mnie nie ma tych problemów ani przy połączeniu DUN z nakładki, ani też po połączeniu przez "połączenia sieciowe" w odblokowanym CE. Lampka jest wtedy na przemian zielona i żółta (nie dochodziłem dokładnie co który kolor oznacza). Sprawdzałeś, czy działa Miplosync?

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 18, 2010, 11:05:41 »
Sprawdziłem na stronie AM co dokładnie kolorki oznaczają:
Żółta - trwa komunikacja online z serwerem - wysyłanie bądź pobieranie danych.
Zielona - system aktywny, zbierane są także dane do wysłania przy kolejnej transmisji.
Czerwona - ostatni pobór lub wysyłka danych zakończyły się błędem.
Więc niby próbował komunikacji, ale po przesłaniu danych przez AM Center na PC przy niepołączonym necie na początku też  potrafi się na chwile zapalić na żółto, co oznacza, że jest to tylko próba AM na nawiązanie połączenia. Miplosync do navki nie wrzucałem.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 19, 2010, 01:54:44 »
Nie, jest dodatkowe okienko które się pojawia po kliknięciu na ikonkę Nawigacja w ich menu. W załączniku zrzut ekranu. Fajnie, że chłopaki z Blow company pracują nadal nad menu :). Mają u mnie plusa. Kolejny argument, że warto kupić tą nawigację.


Zmodyfikowałem to menu dodając dodatkowy przycisk uruchamiający Miplosync (setup) bez konieczności wchodzenia w windows i AM.
W załączeniu załącznik
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2010, 01:56:53 wysłana przez puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline rjur

  • 14
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 19, 2010, 19:32:17 »
koledzy, mam problem z auto mapą na blow59ybt (legal). Po jakimś czasie po instalacji w automapie samoczynnie uruchamia się na ekranie menu podręczne potem znika potem znowu się pojawia i znowu znika tak mniej więcej co 3 sekundy. Na świeżej instalacji jest ok , ale po kilku godzinach użytkowania znowu lipa. Pomocy

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 19, 2010, 20:45:58 »
Ten problem pojawia się gdy użytkownik próbuje modyfikować skojarzenia przycisków (w Moje Menu). Pomaga reset ustawień, jak również metoda opisana na forum przez jednego z Kolegów (edycja linijki w pliku konfiguracyjnym AM). Zgłoś to też do supportu AM, bo im więcej ludzi wspomni o problemie, tym szybciej coś z nim zrobią.

*

Offline rjur

  • 14
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpień 20, 2010, 05:26:10 »
dziękuję Kolego.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2010, 06:00:05 wysłana przez rjur »

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 20, 2010, 23:03:59 »
Sprawdzałeś, czy działa Miplosync?
Sprawdziłem, Miplosync działa przez "połączenia sieciowe" , z AM trafik mogę teraz też pobrać zdarzenia drogowe, został  tylko  problem z LiveDrive i SmartRoutes Trafic'a, na mapie kontrolka ciągle pali się na czerwono. Elm słabo trzyma zasięg, a testy robiłem w miejscach gdzie mógł stracić połączenie( traska prawie po odludziu) i schowany w  kieszeni, być może tu leży przyczyna. Teraz będę w Wa-wce przez tydzień więc to jeszcze sprawdzę, tam problemów z zasięgiem raczej nie będzie.Jak dobrze pójdzie to może ELM nie wyląduje na akcji  :E

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 21, 2010, 09:58:39 »
Sprawdzałeś, czy działa Miplosync?
Sprawdziłem, Miplosync działa przez "połączenia sieciowe" , z AM trafik mogę teraz też pobrać zdarzenia drogowe, został  tylko  problem z LiveDrive i SmartRoutes Trafic'a, na mapie kontrolka ciągle pali się na czerwono. Elm słabo trzyma zasięg, a testy robiłem w miejscach gdzie mógł stracić połączenie( traska prawie po odludziu) i schowany w  kieszeni, być może tu leży przyczyna. Teraz będę w Wa-wce przez tydzień więc to jeszcze sprawdzę, tam problemów z zasięgiem raczej nie będzie.Jak dobrze pójdzie to może ELM nie wyląduje na akcji  :E
Żeby kontrolka traffic-a nie była czerwona to trzeba wykonać połączenie DUN i poczekać chwilkę bo ona zmienia kolor po przy pierwszym połączeniu - czyli (wg ustawień fabrycznych) gdzieś po ok 5 minutach.

Pozdr
ISTQB Certified Tester

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpień 21, 2010, 19:50:56 »
Chciałbym się podłączyć do wątku ws. mojej nowej nawigacji 50YBT. Otóż chciałbym zapytać,  czy nie macie problemów z tym że nawigacja jest za bardzo wyciszona? Mimo ustawień głośności w głównym panelu nawigacji na "full", Hołka ledwie słychać. Zmuszony więc byłem podkręcić ustawienia w AutoMapie. Konkretnie zainteresowałem się opcją "AutoMapa obsługuje głośność" - dla niższej prędkości jazdy ustawiłem na 100% i ta głośność przy wolniejszej jeździe jest już ok, ale niestety nie zostaje już żadna rezerwa podkręcenia głosu nawigacji przy głośniejszej, szybszej jeździe.  Jestem więc ciekaw czy ktoś spotkał się w swoim Blow'ie z tym problemem???
Pozdrawiam...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 19:53:14 wysłana przez artur17 »

*

Offline Ian

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT VIA 62, Samsung Mega, Garmin 2460 L
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpień 21, 2010, 22:04:01 »
Zaobserwowałem ten sam problem z AM w moim 50Ybt. Ale jednocześnie stwierdziłem, że MapaMap używana na tym urządzeniu ma znacznie wiekszą (absolutnie wystarczającą) głośność . A więc problem nie w urządzeniu ale w Automapie. Nie jedyny zresztą. Nie wiem czy to samo mają użytkownicy innych urządzeń z AM. Może ktoś odpowie.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpień 22, 2010, 09:51:30 »
Poszukajcie w ustawieniach komunikatów w AM.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpień 24, 2010, 07:46:26 »
Chciałbym się podłączyć do wątku ws. mojej nowej nawigacji 50YBT. Otóż chciałbym zapytać,  czy nie macie problemów z tym że nawigacja jest za bardzo wyciszona? Mimo ustawień głośności w głównym panelu nawigacji na "full", Hołka ledwie słychać.
Absolutnie... u mnie Hołek niemal ryczy - zwłaszcza jak jadę szybciej bo mam ustawioną zależność głośności od szybkości...
Mam Ustawione 75% dla 40km/h i 95% dla 180km/h i nie ma u mnie problemu z głośnością choć jeżdżę dieslem..... dość nowoczesnym ale dieslem....
ISTQB Certified Tester

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpień 24, 2010, 08:46:54 »
Też jakoś nie zauważyłem problemów z głośnością na moim 50YBT. Może coś się Wam poprzestawiało w CE (Control panel\Volume & sounds)?

*

Offline ElectricMan

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE X10i
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 24, 2010, 22:09:53 »
Dzis kumpel taka navi no i ja jako ten bardziej obeznany z technika mam sie nia zajac.
I utknalem na instalacji MiploSynca. Doczytalem sie ze musze odblokowac na chwile navi.
Znalazlem skrypt "B50YBT.rar", ale co z nim zrobic? Sorry za lamerskie pytanie, ale zglupialem.
Czytam ten watek i jakos dojsc nie moge, a nie chce uwalic urzadzenia.
Mam wrzucic na karte i zmienic sciezke do pliku, ale do ktorego?

A co potem?  Zainstaluje MiploSynca, rozumiem ze z poziomu AM moge zrobic synchronizacje (nawi podlaczona z PC przez AS).
No i jak wrocic do stanu fabrycznego? Poprostu usunac pliki z karty?

EDIT:
Usunalem dwa zdania, o dnosnie dzialania MS - doczytalem w recenzji.
Aha, w wersji sprzetu / FW ktora mam w reku mozna przelaczac w menu komunikacje na miedzy MassStorage a ActiveSync - w recenzji jest jest inaczej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 23:03:36 wysłana przez ElectricMan »
Philips Diga > Nokia 3210 > SE K700i > SE W850i + jakieś pda HP> SE P1 > ERA G1 > HTC Hero > SE X10i

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpień 24, 2010, 23:22:32 »
Odblokowanie "na chwilę" przy pomocy skryptu polega na przekierowaniu ścieżki "gps" (z fabrycznego menu) na exeka z paczki odblokowującej.

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpień 25, 2010, 19:28:35 »
Też jakoś nie zauważyłem problemów z głośnością na moim 50YBT. Może coś się Wam poprzestawiało w CE (Control panel\Volume & sounds)?
Sprawdziłem w Win CE - opcje są ustawione tak jak trzeba, a więcej innych miejsc, gdzie można zamieszać jeszcze z opcją  volume już nie ma...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpień 25, 2010, 22:16:11 »
Jest jeszcze parę ustawień "miksera" w rejestrze, ale same to się one raczej przestawić nie mogą.

Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 26, 2010, 12:27:51 »
Witam,

jestem zupełnie świeży na tym forum więc proszę o pewną dozę wyrozumiałości. :wink:
Chodzi mi o skrypt "B50YBT.rar" do, jak się domyślam, chwilowego odblokowania tej nawigacji. Przeszukałem to forum i sieć i nigdzie nie mogę go znaleźć, a strona blow.com.pl jeśli chodzi o wsparcie nadal jest pusta. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpień 26, 2010, 14:33:44 »
Witam,

jestem zupełnie świeży na tym forum więc proszę o pewną dozę wyrozumiałości. :wink:
Chodzi mi o skrypt "B50YBT.rar" do, jak się domyślam, chwilowego odblokowania tej nawigacji. Przeszukałem to forum i sieć i nigdzie nie mogę go znaleźć, a strona blow.com.pl jeśli chodzi o wsparcie nadal jest pusta. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
12 postów wyżej w moim wpisie.
ISTQB Certified Tester

*

Offline 1wal1

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpień 31, 2010, 01:14:36 »
Witam,

jestem zupełnie świeży na tym forum więc proszę o pewną dozę wyrozumiałości. :wink:
Chodzi mi o skrypt "B50YBT.rar" do, jak się domyślam, chwilowego odblokowania tej nawigacji. Przeszukałem to forum i sieć i nigdzie nie mogę go znaleźć, a strona blow.com.pl jeśli chodzi o wsparcie nadal jest pusta. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Witam.
Już można ściągnąć oprogramowanie ze strony producenta ale nie skrypt umożliwiający odblokowanie systemu.
Przy okazji kilka spostrzeżeń po zmianie ROM-u na nowsze oprogramowanie.
Jestem użytkownikiem Blow 50YBT od ponad dwóch miesięcy. W pełni potwierdzam uwagi zawarte w recenzji kolegi angler22. Recenzja jest obszerna i trafna. Głęboki szacunek dla Kolegi angler22 za jego kompetencje w tej dziedzinie. Do 28-08-2010r. miałem urządzenie z wersja ROM: V2.4.5.09.09.09/V1.1.0.10.02.26.64M. Wgrałem najnowszy ROM: V2.4.5.10.03.12/V1.1.0.10.04.13.128M. Żałuję, że wcześniej nie przeczytałem całego wątku, zaoszczędziłoby mi, sporo czasu, ponieważ w jednym z postów któryś z kolegów napisał, że nie mógł zaktualizować oprogramowania do czasu, gdy nie wyją kabla USB. Na stronie producenta jest zły opis. Po aktualizacji nie widzę jakichś szczególnych zmian. Według mnie ocena subiektywna, bo nie mierzyłem czasu stoperem - dłużej się wgrywa. Drobne zmiany w menu np: przeniesiono ikonę zmiany ścieżki do dolnego rzędu w środek /niekorzystna zmiana – często się jej używa, powinna być „pod ręką”/ a na jej miejsce t.j. górny rząd pierwsza z prawej jest teraz ikona zmiany języka. Korzyść, jaką dała zmiana oprogramowania to polepszenie pracy beznadziejnego transmitera FM. Dotychczas korzystanie z niego z włączonym zasilaczem praktycznie nie było możliwe /warkot i piski/. W chwili, obecnej nadal dźwięk nie jest dobry /brak wysokich i średnich tonów/ za to zniknął warkot, który uniemożliwiał jakiekolwiek korzystanie z transmitera – drobne zakłócenia zostały.
Mam dwa pytania. Dzisiaj odblokowałem urządzenie „paczką” od angler22 i wgrałem małą klawiaturę. Jest problem – na pasku mam wybór: klawiatura LargekB lub PD Polish keyboart. Żadna nie chce się pojawić. Jakiś pomysł?
I drugi problem, nie mogę znaleźć pliku menu.ini. Podpowiedź typu odznacz „Ukryj chronione...” nic tu nie pomoże. Pozdrawiam wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2010, 01:30:20 wysłana przez 1wal1 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja Blow GPS50Ybt z win CE 5.0
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpień 31, 2010, 12:28:32 »
[Mam dwa pytania. Dzisiaj odblokowałem urządzenie „paczką” od angler22 i wgrałem małą klawiaturę. Jest problem – na pasku mam wybór: klawiatura LargekB lub PD Polish keyboart. Żadna nie chce się pojawić. Jakiś pomysł?
I drugi problem, nie mogę znaleźć pliku menu.ini. Podpowiedź typu odznacz „Ukryj chronione...” nic tu nie pomoże.
Trochę dziwne z tą klawiaturą - zrobiłeś wszystko tak jak pisałem? Wrzuciłeś odpowiedni plik na residentflash?  Sprawdź jeszcze raz, a jak problem będzie nadal występował, to Ci wieczorem przygotuję paczkę przywracającą duży orginał + małą PL.
O jakie menu.ini Ci chodzi? W Blow nie ma takiego pliku konfiguracyjnego - wszystko jest zrobione na XML'ach.