Nawigacja lark 50.1 Win CE5, procesor Centrality Altas III

  • 5 Odpowiedzi
  • 2130 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nawigacja lark 50.1 Win CE5, procesor Centrality Altas III
« dnia: Wrzesień 28, 2010, 19:14:19 »
Proszę o podpowiedż, czy w nawigacji jak w temacie w systemie Windows w panelu sterowania jest plik Backlight Control, który umozliwia dodatkową regulację podswietlenia panelu poza regulacją w standardowym  menu tej nawigacji?

No cóż widzę ,że przymierzam się do zakupu nawigacji, o której prawdopodobnie nikt nie słyszał. Dziękuje za informacje. elmor368
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 19:33:11 wysłana przez elmor368 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja lark 50.1 Win CE5, procesor Centrality Altas III
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2010, 11:00:40 »
Nawet jak ktoś posiada tego Larka, to raczej nie używa regulacji podświetlenia z panelu sterowania. Prawdę mówiąc widziałem tylko jeden model nawigacji na Atlasie III, w którym kontrolka backlight.cpl była "czynna" (to Blow 43RBT). Większość modeli wogóle jej nie posiada. A co się na nią tak uparłeś? :)

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Nawigacja lark 50.1 Win CE5, procesor Centrality Altas III
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2010, 13:29:23 »
W mio desktopie cos takiego jest np, ale fakt faktem, w wiekszosci przypadkow nie trzeba uzywac regulacji podswietlenia, bo ekran swici wystarczajaco jasno, a lark chyba i tak nie swieci za dobrze w jasne dni. Co do 50.1 - bierz 50.2 jak juz cos  :ok:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja lark 50.1 Win CE5, procesor Centrality Altas III
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2010, 14:07:20 »
Tylko że Mio desktop przeznaczone jest głównie na urządzenia Mio, a wśród tych nie ma ani jednego modelu z prockiem Atlas III. W związku z tym nie ma szans, by jakakolwiek regulacja podświetlenia z Mio desktop działała na Larku z Atlasem. Powiem więcej - nie będzie też działać na żadnej innej nawigacji poza Mio. Tak już jest i trzeba się do tego przyzwyczaić, że regulować podświetlenie można tylko za pomocą fabrycznego menu. To jednak wcale nie znaczy, że nie można sobie tej regulacji wywołać z poziomu Windowsa CE. Najwygodniej na nawigacjach z dzielonym menu (takich jak GC 5010 na przykład), gdzie za każdą "podstronę" menu, odpowiada osobna aplikacja.

Odp: Nawigacja lark 50.1 Win CE5, procesor Centrality Altas III
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2010, 18:25:21 »
angler22 , może sie i uparłem, ale zakupiłem wcześniej Larka 50.1 LM  Win CE5 procesor Mstar w sklepie internetowym. Po zakupie będąc w markecie Tesco zobaczyłem Larka 50.1 SE Win CE6 i jak porównałem świecenie to mój miał je prawie o połowę mniejsze. Na dodatek poszedłem póżniej do Tesco z kartą SD na której miałem wgraną nakładkę panelu umożliwiającą mi otwacie eksplorerem Windowsa i w tej nawigacji, BlacklightControl regulowł świecenie panelu. Stąd już nie wiem czy dostęp do tej fukcji zależy od zainstalowanego systemu Win czy od uzytego procesora. Stąd moja obsesja na punkcie regulacji swiecenia, a podstawową przyczyną moich poszukiwań , był fakt iż na zakupionej nawigacji w słoneczny dzień, mapa była prawie niewidoczna. Nawigację zwróciłem do sklepu /ponosząc dodatkowe koszty/ i teraz przymierzam sie do zakupu navi pozbawionej tych wad.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nawigacja lark 50.1 Win CE5, procesor Centrality Altas III
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2010, 18:45:09 »
Świecenie jest po prostu cechą danego modelu. Jedne świecą mocniej (np Goclever 5010), inne słabiej (Goclever 5066) i trzeba się z tym pogodzić. Jak byś porównał modele ekranów użyte w dwóch wymienionych przez ciebie nawigacjach, to by się pewnie okazało, że ten jaśniejszy (50.1 SE jak mówisz) ma ekran Innoluxa (tak przypuszczam), a ten ciemniejszy jakiś Chiński Noname. Dlatego najlepiej po prostu zobaczyć na własne oczy dany model. Co ciekawsze, nawet poszczególne serie danego modelu mogą się różnić ekranem.
Być może w modelach z CE 6.0 użycie kontrolki regulacji podświetlenia w panelu sterowania będzie powszechniejsze, ale to się dopiero okaże.
Jednak zawsze obowiązuje zasada, że nie osiągniesz większej jasności wyświetlacza, niż ta jaką maksymalnie ustawia fabryczne menu, nawet przy użyciu kontrolki z panelu. To po prostu ograniczenie konstrukcyjne.