navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?

  • 13 Odpowiedzi
  • 3832 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?
« dnia: Październik 28, 2007, 22:28:49 »
Witam

Pytanie jak w temacie - czy ktoś miał taki model ?? jak odpalić  niej win ??

dodam, że urządzenie łączy się bez problemów z activesync'iem
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2007, 22:43:19 wysłana przez marcin_dob »

Odp: navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2008, 17:44:33 »
Witam

Pytanie jak w temacie - czy ktoś miał taki model ?? jak odpalić  niej win ??

dodam, że urządzenie łączy się bez problemów z activesync'iem

Witam,

tez mam takie urządzenie, ale zmieniłem jedną daną w rejestrze i teraz już mi się nie komunikuje.
Po restarcie zatrzymuje się na logo RAC i wisi.
Jak zrobić FULL HARDWARE RESET?

Odblokowałeś twoją navi ?
Dzięki za pomoc

Odp: navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2008, 21:35:04 »
niestety nie odblokowałem - ale znalazłem dobre mapy z polską ( działa naprawdę fajnie ) tylko brak polskiego menu i polskich komunikatów w programie route66 - nadal szukam info jak odpalić na tym wynalazku Automapę - ale jeszcze nic nie znalazłem :(

Napisz co zmieniałeś w rejestrze - może porównam z moim i jakoś to poprawimy

pozdr.
marcin_dob

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2008, 09:46:45 »
niestety nie odblokowałem - ale znalazłem dobre mapy z polską ( działa naprawdę fajnie ) tylko brak polskiego menu i polskich komunikatów w programie route66 - nadal szukam info jak odpalić na tym wynalazku Automapę - ale jeszcze nic nie znalazłem :(
Napisz co zmieniałeś w rejestrze - może porównam z moim i jakoś to poprawimy
pozdr.
marcin_dob
Nie wiem, czy wygląda to podobnie jak u mnie w R66 chicago 6000 - czy na karcie masz katalog Route66 i w nim między innymi plik r66navigate7.exe ? Jeśli tak, to można sprzęt "odblokować" bez grzebania w rejestrze - bezpiecznie i na zawsze (nawet po hard resecie zadziała).

Odp: navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2008, 21:35:17 »
doigrałem się - zmieniłem zapis w rejestrze ( zamieniłem zaznaczone wpisy na explorer.exe )

I teraz mam sytuację taką jak kolega ersasebastian -  odpala mi się tylko logo startowe i nic więcej ( brak komunikacji z activsync'iem )

Chyba wyłożyłem nawigację po całości - ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić ??


*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2008, 22:14:57 »
doigrałem się - zmieniłem zapis w rejestrze ( zamieniłem zaznaczone wpisy na explorer.exe )
I teraz mam sytuację taką jak kolega ersasebastian -  odpala mi się tylko logo startowe i nic więcej ( brak komunikacji z activsync'iem )
Chyba wyłożyłem nawigację po całości - ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić ??
W zasadzie nie powinienem nic pisać, bo w tej chwili już nie mogę Ci pomóc, ale muszę to skomentować. Co Cię podkusiło, żeby odpalać explorera aż 3 razy? Jeden explorer był już na "liście" do wywołania. Zasada ogólna jest taka, że zmienia się raczej wpisy Launch odpalane na końcu (z najwyższymi numerami) a Ty podmieniłeś pierwszy. Albo odkryjesz teraz metodę na hard reset w swoim urządzeniu (przywrócenie rejestru), albo będziesz musiał poszukać romu. Można jeszcze spróbować karty z autostartem, ale coś mi się wydaje, że system zawiesza się przy próbie wywołania explorera przy Launch10, a wtedy żaden autostart się nie uruchomi.

Odp: navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2008, 23:31:24 »
Nie znalazłem sposobu na ful hard reset, nie mogę uzyskać połączenia USB ( nie rozpoznaje urządzenia ), jeśli zrobię reset z przytrzymanym "power on" to komputer znajduje jakieś urządzenie i szuka do niego oprogramowania

rozkręciłem tą nawigację i mam na płycie złącza CHECK, RX, TX, DC_in, GND, nRST, nTRST, TDO, TMS, TCK, TDI

nRST - to jakiś reset - po zwarciu do masy wykonuje restart

jest tam RX, TX i GND - może tędy się uda połączyć z activsync'iem ( mam kopię rejestru tylko jak ją wgrać ponownie )

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2008, 09:33:58 »
Te złącza o których piszesz, to chyba JTAG - czyli interfejs do połączenia z PC'tem, w celu programowania. Można go wykorzystać do wgrania nowego ROMu, ale trzeba takowy najpierw mieć. Jeśli uda Ci się zdobyć odpowiednie pliki, to dużo łatwiej będzie je wgrać przez kartę pamięci. Co do hard resetu - wygląda na to, że niektórzy producenci po prostu nie uwzględnili takiej funkcji. Skrajna głupota albo złośliwość - trudno powiedzieć. Ponieważ miałem kiedyś podobny problem, trochę próbowałem się w tej sprawie "rozeznać" i trafiłem na informację, że można próbować wymusić hard reset, poprzez zwarcie odpowiednich wyprowadzeń modułów pamięci na płytce (pojawia się jakiś konflikt i niektóre urządzenia przywracają wtedy rejestr). Informacja odnosiła się bodajże do Navii, albo Akiry i były głosy potwierdzające jej skuteczność.

Odp: navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2008, 22:27:43 »
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ??

Odp: navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2008, 19:48:26 »
Witam ponownie

Poradziłem sobie - urządzenie działa ( działa na oryginalnej mapie ) , zainstalowałem też AM 5 - też działa poprawnie ( AM zainstalowana na karcie SD z podmienioną nazwą pliku rozruchowego na R66Navigate7.exe )

Kombinacja z podmianą nazwy pliku działa tylko na AM - chciałem na innej karcie zainstalować sobie odtwarzacz MP3 ale to się nie udaje - zainstalować się da ale nie odpala się program ( oczywiście plik rozruchowy ma zmienioną nazwę na R66Navigate7.exe )  Dziwne bo podmienić na AM się dało a na inne programy się nie daje ( testowałem też z totalcommanderem pod winCE - na blaupunkcie lucca  się dało, na beckerze też a w tym dziwactwie nie

Ale mam jeszcze jedno pytanie - chcę odpalić na tym urządzeniu czysty win CE - czy to możliwe ?? Chciałem skopiować plik explorer.exe z katalogu windows na kartę pamięci i podmienić nazwę na R66Navigate7.exe lecz to się nie udaje - nie mam możliwości kopiowania, zmieniania i wgrywania niczego w katalogu windows - chyba jakaś blokada :(

Jakieś podpowiedzi ??



*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2008, 21:10:42 »
Explorera z urządzenia nie da się skopiować (to normalne). Ale można wrzucić plik explorera z PB microsoftu i będzie ok. Gdzieś na forum był link podany przez Kitora - poszukaj. Jak nie znajdziesz, to podrzucę.

Odp: navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2008, 21:17:17 »
podeślij jak możesz - nie znalazłem :(

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 06, 2008, 21:24:46 »
Skasowałem już linka, coby gryzonia nie reklamować :) Myślę, że ściągnąłeś już.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2008, 21:37:55 wysłana przez angler22 »

Odp: navi RAC SATNAV200 - czy ktoś odpalił w tym wince ?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 21, 2008, 21:57:03 »
Witam ponownie

Poradziłem sobie - urządzenie działa ( działa na oryginalnej mapie ) , zainstalowałem też AM 5 - też działa poprawnie ( AM zainstalowana na karcie SD z podmienioną nazwą pliku rozruchowego na R66Navigate7.exe )


Jak ci udało się odnowić? U mnie taki sam problem z 215e...