TomTom na iPhone'a w wersji 1.5

  • 20 Odpowiedzi
  • 24711 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« dnia: Wrzesień 03, 2010, 10:14:43 »

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2010, 14:58:56 »
Na pewno w porównaniu do Windows Mobile fajnie że są:

- IQ ROUTES
- HD TRAFFIC (szkoda że nadal w Polsce nie działa)
- ASYSTENT PASA

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2011, 14:30:00 »
i od wczoraj dostępna jest   mapa całej Europy. To efekt uwag na FB...

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2011, 21:08:26 »
Od paru miesięcy jest TT 1.6, gwoli ścisłości

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2011, 23:32:35 »
Niestety, nie dla obszaru Polski, choć dla connected PNDs już ponoć HD PL uruchomiono.
Mam nadzieję, że w kolejnym wydaniu TT PL (1.8?) w ogóle HD się znajdzie.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2011, 20:25:01 »
Dla ścisłości - już w wersji 1.7 TT dostawał dane HD, choć nie w pełni z nich korzystał (cokolwiek to znaczy).
1.8 już normalnie obsługuje Traffic HD, który też od kilku dni jest dostępny w Polsce.  Firma lojalnie przyznaje, że dane o ruchu nie są najdokładniejsze, bo mało urządzeń, ale to ma się polepszać.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2011, 21:26:57 »
Tak, tyle że Ty - co do możliwości zakupu i działania w ogóle HD Traffic - masz na myśli TomTom Europe (aktualnie dostępna w Appstore v.1.8 ), a ja TomTom Poland (aktualnie dostępna w Appstore v.1.7). W TT PL brak opcji zakupu HD, podobnie w wersji TT Eastern EU (także tylko v.1.7 dostępna).

Oficjalnie TT HD Traffic działa dziś w:



Ponieważ mam Navigona MN Eu, kupiłem TT wyłącznie na Polskę. Ale chyba trzeba będzie wywlec te 90 EUR, żeby zobaczyć potyczki TomToma z polską rzeczywistością drogową.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2011, 22:49:03 »
Info jest świeże, oryginał tutaj

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TomTom na iPhone'a w wersji 1.8
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2011, 07:44:09 »
Póki co, jest to jednak komunikat nieoficjalny i w razie czego, to naszego płaszcza nie będą mieli.
BTW -  wklejona dwa wpisy wcześniej lista krajów objętych usługą HD jest podpięta bezpośrednio ze stron TomToma. Kiedy dodadzą Polskę, pojawi się na wklejce.

A czy HD będzie w ogóle udostępnione użytkownikom TT Poland i TT Eastern Europe, zobaczymy po upgrade do 1.8.

Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2011, 09:18:46 »
Traffic HD w wersji iPhonowej działa w wersji 1.8, chciałbym jednak przestrzec właścicieli iPada. Gdyby któryś wpadł na szatański pomysł, by do swojego ipada i aplikacji tomtom dokupić traffic HD - nie ma takiej możliwości. Nie wiem co stoi na przeszkodzie by można było kupić tą usługę, ale najwidoczniej są to problemy gigantyczne, skoro ani Tomtom Polska ani Tomtom Europa nie potrafią udzielić mi jakiegokolwiek sensownego wytłumaczenia. Nie liczę tłumaczenia typu - nie sądziliśmy, że ktoś może używać iPada do nawigacji samochodowej ;D Albo tłumaczenia Tomtom Polska - poczekajmy jeszcze trochę, bo ipad w wersji 3g jest niedługo na rynku :)

Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2011, 12:51:22 »
@pioorkis czyli juz HD Traffic mozna wykupic z aplikacji TomTom Europe 1.8 z polskiego Appstore? Support TT nie jest w stanie mi odpisac od tygodnia...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2011, 18:40:07 »
czyli juz HD Traffic mozna wykupic z aplikacji TomTom Europe 1.8 z polskiego Appstore?
Tak, można i HD działa. Choć wciąż nie do końca formalnie (moim zdaniem).

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 18, 2011, 10:44:17 »
A jak wyglada sprawa np fotoradarow w polsce? Ogladam sobie recenzje rozne tomtoma i nigdzie nie ma takiej katrlegorii w poi, same poi tez tak srednio dzialaja ponoc :(
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 18, 2011, 12:50:53 »
Zawsze można sobie dorzucić swoje

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 18, 2011, 14:18:39 »
Zawsze można sobie dorzucić swoje

no właśnie nie doczytałem nigdzie że jest taka możliwość  :worried:
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 22, 2011, 12:16:41 »
Bo nie jest oficjalna, ale działa, sam sprawdziłem. Tak samo można przenieść ulubione z innego urządzenia i głosy.

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 26, 2011, 11:24:27 »

przypominam, by nie uzywac do zakupu HD Traffic Live na iP maila zarejestrowanego na konto 'klasycznego' urzadzenia TT. to nie smiga i trzeba sie bujac z supportem tt by wszystko pokasowac i supportem Apple by odzyskac kase..

przejechalem kawalek europy pln w te wakacje z iphonem i TT europa i wniosek jest jeden: w klasycznym urzadzeniu poza abonamentem nie ponosi sie dodatkowych kosztow roamingu do przesylu danych o korkach, tutaj sporo toto kosztuje (np w Norwegii).
oza tym po zaladowaniu dod. punktow POI (kolejna kasa na soft by toto wgrac - patrz oddzielny watek na forum) wszystko dalo rade no i wygoda zabierania ze soba telefonu z nawigacja na pokladzie - jedno urzadzenie mniej - jest duza. Na wakacyjne wyjazdy sprawa akceptowalna, na czeste wypady sprawa zupelnie nieoplacalna.
 
Po przybyciu do portu w gdyni mile zaskoczenie.. HD traffic live wreszcie dziala w polsce.. bardzo duzo info o remontach, o korkach info nie bylo bo sie nie korkowalo w niedziele...
Przypomina mi sie glos polskiego supportu, jeszcze dwa lata temu, ze nigdy tego w PL nie wprowadza :))

Jednym slowem: wreszcie.

a skoro mowicie, ze support aktywny na FB to musze maznac o durnym przycisku raportowania o radarze.. w moim 750 Live trzeba bylo potwierdzic, ze sie chce zraportowac radar, tu naciskasz przypadkiem i radar jest wyslany na serwery. zdazylo mi sie juz kilka radarow ktorych nie bylo zraportowac, bez sensu.
--
pozdrawiam :-)

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 26, 2011, 12:41:42 »
przejechalem kawalek europy pln w te wakacje z iphonem i TT europa i wniosek jest jeden: w klasycznym urzadzeniu poza abonamentem nie ponosi sie dodatkowych kosztow roamingu do przesylu danych o korkach, tutaj sporo toto kosztuje (np w Norwegii).

Dla ścisłości - w klasycznym urządzeniu LIVE. W każdym innym trzeba płacić z dane, w dodatku trzeba podpiąć telefon po BT, jeżeli to PNA

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 26, 2011, 12:56:49 »
tajest.

uchwyt kupilem nokiowski za 13 pln i zdal egzamin, choc pewnie tomtomowy z 'dokowaniem' bez zabawy w podlaczanie kabla byl by wygodniejszy..  tylko troche strach zostawiac w aucie..

sluchajcie, a jak to jest z info o sytuacji na drodze? mam wrazenie, ze urzadzenie Live widzialo ruch na calej trasie, a program w iP widzi tylko region w ktorym w danej chwili jestem i dopiero jak podjade blizej to laduje dalsza czesc.. chodzi o trasy kilkusetkilometrowe..
no i jak tojest przy wjezdzie do kolejnego kraju z zasiegiem HDTL?
--
pozdrawiam :-)

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 26, 2011, 13:06:08 »
A jaki sens mają informacje o ruchu w miejscu w którym będziesz za kilka godzin? Sztuka dla sztuki?



BTW - w temacie uchwytów Nokii, firma przebiła sama siebie, oprócz genialnych CR-114 i CR-115 wypuściła właśnie GENIALNY CR-122
Myślę, że jakby sobie darowali produkcję telefonów, które zdecydowanie im ostatnio nie wychodzą i skupili się na akcesoriach, to mogliby nawet jakiś zysk mieć :-)

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: TomTom na iPhone'a w wersji 1.5
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 26, 2011, 14:36:49 »
A jaki sens mają informacje o ruchu w miejscu w którym będziesz za kilka godzin? Sztuka dla sztuki?

niekoniecznie... jesli jest to np budowa i korek utrzymuje sie przez dzien caly, a tak bywa czesto, to wiesz o niej wczesniej i wybierasz inna droge. mysle, ze latwo sobie wyobrazic taka sytuacje.
--
pozdrawiam :-)