MapaMap na Androida

  • 18 Odpowiedzi
  • 34116 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
MapaMap na Androida
« dnia: Lipiec 19, 2011, 11:44:32 »
Cytuj
MapaMap dla systemu ANDROID

MapaMap dla systemu Android to kolejna wersja popularnej w Polsce nawigacji, dostępnej od dawna na wiele innych platform sprzętowych, między innymi na przenośne urządzenia z systemem Windows CE, na popularne telefony iPhone czy „Smartphony” z Windows Mobile. Teraz przyszła kolej na platformę o największym potencjale rozwojowym, czyli system Android.

 
Oprogramowanie MapaMap dla urządzeń z systemem Android to perfekcyjna nawigacja „od drzwi do drzwi” z komunikatami głosowymi i wszystkimi niezbędnymi informacjami wymaganymi w nawigacji samochodowej. Oprócz prowadzenia zakręt po zakręcie MapaMap ostrzeże przed stojącym na drodze fotoradarem oraz przekraczaniem dozwolonej prędkości. Komputer podróżny zbiera i podaje użytkownikowi informacje o odległość do najbliższego manewru, odległość do celu, szacowanym czasie dotarcia do celu oraz czasie spędzonym w drodze wraz z liczbą przebytych kilometrów.

 


http://www.mapamap.pl/news/72353
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 11:47:51 wysłana przez WaldekGo »

*

Offline mkursor

  • **
  • 139
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2011, 13:47:49 »
I już jest w markecie:
http://www.mapamap.pl/news/75905

*

Dżeju

Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2011, 19:30:33 »
Od dziś dostępne jest uaktualnienie: MM 7.1.3. wraz z możliwością testowania przez 7 dni za darmo. Więcej na stronie MM: http://www.mapamap.pl/news/77485 oraz w dziale Nawigacja GPS / MapaMap

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2011, 20:07:15 »
O, po tylu negatywnych opiniach wreszcie ktoś w firmie ruszył mózgownicą w najważniejszej kwestii. Choć niezależnie od braku triala i tak nie oceniam tej navi zbyt wysoko - chyba że poprawią też inne braki, które wymieniłem w komentarzu na AM. Albo chociaż część z nich.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline mkursor

  • **
  • 139
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2011, 15:44:11 »
O, po tylu negatywnych opiniach wreszcie ktoś w firmie ruszył mózgownicą w najważniejszej kwestii. Choć niezależnie od braku triala i tak nie oceniam tej navi zbyt wysoko - chyba że poprawią też inne braki, które wymieniłem w komentarzu na AM. Albo chociaż część z nich.

Komu brakuje triala? I o jakich brakach piszesz?

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2011, 18:23:04 »
Sorki, miałem napisać "niezależnie od usunięcia najpoważniejszego problemu, czyli braku triala". Skróty myślowe potrafią być koszmarne.

Co do braków programu - w zasadzie wszystkie łączy jeden wspólny mianownik: program MapaMap w żadnej wersji (podobnie jak wiele innych polskich programów nawigacyjnych żeby być sprawiedliwym) nie jest pisany z myślą o systemie na którym pracuje. W efekcie w przypadku Androida...
- program zupełnie niepotrzebnie działa z full screenie, w związku z czym użytkownik nie może monitorować stanu telefonu, ani na szybko włączyć/wyłączyć wi-fi, gps, transferu danych, obejrzeć sms'a czy cokolwiek można zrobić z poziomu paska powiadomień
- program zupełnie niepotrzebnie forsuje swoją własną klawiaturę ekranową (piekielnie niewygodną) zamiast systemowej. Klawiatura sprzętowa w urządzeniach które ją mają (sprawdzałem na Desire Z) też nie działa
- program nie integruje się w żaden sposób z systemową bazą kontaktów. Nie mogę go zaprogramować, żeby pokierował mnie do domu Ziutka Z., którego mam w kontaktach, ale którego adresu nie pamiętam (bo nigdy nie musiałem pamiętać) i ten doniosły fakt uświadamiam sobie już po tym, gdy odpalam program.

Takie problemy można by mnożyć.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2011, 21:45:00 »
podstawa to aktualne , dokladne mapy wraz z kategoryzacją dróg co by nie ciagnęły przez łaki i pola, a to o czym piszesz to pierdoly a nie problemy
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2011, 23:43:32 »
To zależy. Dla mnie funkcjonalność interfejsu jest równie ważna jak aktualność map. Zresztą trzecim równie istotnym elementem są algorytmy wyznaczania tras - ile nawigacji opartych na tych samych mapach potrafi wyznaczać zupełnie inne trasy?

A skoro już o mapach mowa, to ich aktualność jest równie przeciętna, co większości oferty na androida, więc tu też bez rewelacji.

Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Dżeju

Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2011, 12:22:53 »
(...) - program nie integruje się w żaden sposób z systemową bazą kontaktów. Nie mogę go zaprogramować, żeby pokierował mnie do domu Ziutka Z., którego mam w kontaktach, ale którego adresu nie pamiętam (bo nigdy nie musiałem pamiętać) i ten doniosły fakt uświadamiam sobie już po tym, gdy odpalam program (...)
No popatrzcie, a w wersji na iPhona to jest taka opcja. Działa ze 100 % skutecznością.

*

PapaD

Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2012, 18:22:42 »
Koledzy, czy ktos wie jak na androidzie w mapiemap zmienić strefę czasową, bo gps pokazuje mi o godzinę do przodu  :shock:  . W instrukcji do wersji win mobile jest na stronie 35 pokazane, że w ustawieniach programu  w sekcji komputera pokładowego są ustawienia gps i tam na drugiej stronie jest przycisk "strefa czasowa" , a tu tego przycisku brak i teraz ETA mam za każdym razem o godzinę do przodu  :shock:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2012, 01:01:31 »
A skoro już o mapach mowa, to ich aktualność jest równie przeciętna, co większości oferty na androida, więc tu też bez rewelacji.
Potwierdzam. Dziś pobrałem triala i mapy 2011Q3.
Poza tym na moim SGS+ co chwila gubi sygnał (NaviExpert nie gubi).
MM odpadła w przedbiegach  :S
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2012, 07:44:10 »
Mapamap w ogóle przestała nadążać :)

ostatnia aktualizacja na iOS pochodzi z 17 sierpnia 2011r. oczywiście za jedyne 29.99 ojro
ostatnia aktualizacja w android market datowana jest 26 październik 2011r.

No ale wiadomo i Dżeju nie raz o tym pisał... Mapamap to dobry program i w związku z tym nie musi być często aktualizowany.  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2012, 07:48:13 wysłana przez jachraniak »

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2012, 10:45:50 »
Fakt, aktualizacja tego typu programu (a przynajmniej map) raz na kwartał powinna być niezbędnym minimum i priorytetem dla producenta!

Ale, nie zmienia to jednocześnie faktu, że
Mapamap to dobry program i w związku z tym nie musi być często aktualizowany.  :mrgreen:
i nie musi być takim kombajnem jak AutoMapa z pseudoaktualizacjami lub aktualizacjami psującymi program!

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2012, 15:12:02 »
Kombajnem być nie musi ale mapy mogliby mieć aktualniejsze.
Kiedyś dorównywali mapom Geosystems i mieli produkt porównywalny.

A czy dobry program nie powinien "umieć" dobrze współpracować z odbiornikiem GPS?  :mysli:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2012, 17:11:36 »
Fakt, aktualizacja tego typu programu (a przynajmniej map) raz na kwartał powinna być niezbędnym minimum i priorytetem dla producenta!

Ale, nie zmienia to jednocześnie faktu, że
Mapamap to dobry program i w związku z tym nie musi być często aktualizowany.  :mrgreen:
i nie musi być takim kombajnem jak AutoMapa z pseudoaktualizacjami lub aktualizacjami psującymi program!

Kolega chyba nie załapał, że szła ironia  :proud:

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2012, 19:11:45 »
Ja nie wiem czy to była ironia czy nie!

Każdy chwali ten program którego używa! A tak się składa że używam i MapyMap (HTC Desire S) wygranej w PDAclub i AutoMapy EU (MIO p560) i unikam porównywania na zasadzie to jest lepsze a to gorsze, bo każdy z tych programów ma swoje wady i zalety!

W chwili obecnej niestety od półtora roku AutoMapy nie aktualizuję bo mam bardziej krytyczne podejście do poczynań jej producenta niż do producenta MapMap!

Tak więc nie wiem czy to była ironia czy nie! i niewiele mnie to interesuje!
Tak samo cytowanie mogło być ironią i z mojej strony ...
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2012, 19:14:53 wysłana przez PPiotrek78 »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 05, 2012, 21:03:31 »
Ja nie wiem czy to była ironia czy nie!
...
Tak samo cytowanie mogło być ironią i z mojej strony ...
Jachraniak "ubrał" wypowiedź w emotikonkę a Ty nie. ;)  :P
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2012, 14:17:09 »
[mod]Nie drapcie się dziewczyny :P[/mod]

*

Offline Ian

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT VIA 62, Samsung Mega, Garmin 2460 L
Odp: MapaMap na Androida
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2015, 23:18:10 »
Dzisiaj MapaMap zrobiła mi kolejny (bo o innym na Windows pisałem w innym wątku) złodziejski numer. Otóż wczoraj dostałem maila, że w ramach prenumeraty jest do pobrania kolejna edycja mapy (2015Q1). Sciągnąłem tą mapę ale aplikacja mówi mi żebym wpisał numer seryjny, do otwarcia mapy. Wpisanie numeru jednak nic nie daje i aplikacja żąda wykupienia oferty. A ja w ramach prenumeraty mam jeszcze dwie aktualizacje! Wysłanie maila do pomocy suportu jest niemożliwe bo ta ich strona się nie otwiera. Zjawisko wystąpiło na dwóch niezależnych urządzeniach na których mam MM. Wrócić do starej mapy też nie można! W ten sposób, mimo że mam opłacone aktualizacje nie mam możliwości korzystania z tej nawigacji. W akcie desperacji wykupiłem nową ofertę i mapa od razu się pojawiła na jednym urządzeniu. Wynika z tego, że okradziono mnie z dwóch opłaconych aktualizacji. Korzystałem od wielu lat z MM ale tym razem moja cierpliwość się skończyła i MM już nie zobaczy więcej pieniędzy ode mnie. Jednocześnie ostrzegam innych zainteresowanych MM. Firma zeszła na psy i po prostu okrada swoich klientów!