WERSJA PROGRAMU NAVROADMAP 7.7 ZWARIOWAŁA

  • 1 Odpowiedzi
  • 17458 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zoltarsm

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad 450BV - AM XL i NAVROADMAP EU
WERSJA PROGRAMU NAVROADMAP 7.7 ZWARIOWAŁA
« dnia: Luty 09, 2009, 01:39:13 »
Witam !

Nie tak dawno zaktualizowałem program do najnowszej wersji 7.7 i miałem okazję przetestować we Wrocławiu podczas ferii.
Przyznam Wam się, że jestem zszokowany tym co w tej chwili NavRoadmap odstawia. Przedewszystkim na mapie nie ma wszystkich skrzyżowań, poza tym po wytyczeniu trasy do Makro kazała mi w pewnej chwili skręcić za 500 metrów w prawo. Zrobiłem to, a po chwili program zaczyna wytyczać mi kolejną trasę i prowadzi w te same miejsce, gdzie głos kazał skręcać. Po dokładnym przyjrzeniu się okazało się, że wektor prowadzi prawidłowo, a głos lektora podaję błędne informacje. Taka historia zdażyła mi się na jeszcze 3  skrzyzowaniach. Dziwną sprawą też jest to, że po wykonaniu manewru na skrzyzowaniu, długo czeka się na pojawienie strzałki, w którą stronę ma się dalej jechać.
Automapa robi to natychmiast.
Fajne numery działy się też na autostradzie do Berlina. Wiadomo, że na takiej drodze są np. 2 pasy w jedną i 2 pasy w drugą stronę. W Automapie np. widać, że na ekranie te pasy są ustawione w pewnym odstępie, a w NavRoad nakładają się prawie na siebie (nie wiem dlaczego) i wektor prowadzący przeskakuje co jakiś czas na pas z kierunku przeciwnego i w tym momencie nawigacja się gubi i zaczyna na nowo wyznaczać trasę. Tak miałem z 7 razy. 
Kolejną rzeczą jest często wieszający się program. Po naciśnięciu jakiejś opcji na ekranie, muszę zaczekać nawet około 10 sekund aż się coś pojawi.
Na szczęście mam oprócz tego Automapę XL, którą mogę subskrybować do wersji na Europę i chyba to zrobię. Tak, jak byłem do niedawna zadowolony z NavRoadmap teraz stwierdzam, że Automapa bije go na głowę.
Ciekaw jestem, czy macie podobne problemy. Pisałem parę dni temu do serwisu NavRoad ale do tej pory nikt nie odpowiedział.

Pozdrawiam

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: WERSJA PROGRAMU NAVROADMAP 7.7 ZWARIOWAŁA
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2009, 10:47:09 »
A co Ci mają odpowiedzieć jak oni tego softu nie robią. Soft robi firma SYGIC a mapy pozyskują od TeleAtlasa. raczej winny wszystkiemu jest soft bo z map TeleAtlasa korzysta też Tomtom i iGO i tam takich kwiatków nie ma  :grin: