NR 730F - ustawienie czasu

  • 7 Odpowiedzi
  • 1635 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NR 730F - ustawienie czasu
« dnia: Marzec 25, 2009, 19:42:35 »
Krótko : problem polega na tym, że po ustawieniu czasu (data, godzina itd) po zaakceptowaniu, zapisaniu ustawień kiedy tylko wyjdę z 'tych' ustawień do głównego menu to i tak czas powraca do defaultowych ustawień czyli do roku 2006...

Ma ktoś jakiś pomysł ? (coś innego niż hard reset) Aktualizacja oprogramowania ? Może jest to zależne od baterii do podtrzymywania takich ustawień ? Ale przecież nawigacja działa cały czas poprzez kabel zasilający - nie odłączam kabla.
Wujek google również nic mi nie pomógł, a do serwisu navroad nie mam co dzwonić bo ... ostatnio nawet musiałem im sam wysłać moją instrukcje (czytaj niżej - p.s.)


P.S.
Jeżeli ktoś ma problem z aktualizacją AutoMapy na tej nawigacji bo np. nie można jej poprawnie zarejestrować lub instalator usuwa wybór już posiadanej mapy np. navroad europa - mogę pomóc !


Pozdrawiam

*

Offline vwpolo

  • *
  • 86
  • Sprzęt: Navroad 730F
Odp: NR 730F - ustawienie czasu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2009, 22:40:37 »
Witam.
Czasu  i daty nie można ustawić tak żeby było zawsze aktualne po włączeniu i wyłączeniu urządzenia
ponieważ urządzenie nie posiada wewnętrznej baterii podtrzymującej czas.
Inne ustawienia można zapisać i zawsze będą aktualne,poprzez nacisnięcie START>Suspend.
Po wyłączeniu i włączeniu ustawienia pozostają bez zmian.

Odp: NR 730F - ustawienie czasu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2009, 23:24:39 »
Tak jak napisałem data znika już po wyjściu z ustawień (czas ustawiam : główne menu -> utils -> gdm -> ustawienie czasu -> accept -> save) po wyjściu z tych ustawień czyli do głównego menu : czas znowu zmienia się na 2006 - nie wyłączam urządzenia tylko wychodzę z zakładki utils - robię wszystko tak jak jest napisane w instrukcji (po za tym nie ma innego sposobu :) )
Dlatego nie rozumiem dlaczego data się nie zapisuję wtedy kiedy urządzenie dalej jest online.

*

Offline vwpolo

  • *
  • 86
  • Sprzęt: Navroad 730F
Odp: NR 730F - ustawienie czasu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2009, 08:12:44 »
Nie bardzo rozumiem z tymi twoimi ustawieniami.
Na pasku zadań wyświetlana jest godzina klikasz na nią i masz okno ustawień daty i czasu.
Dokonujesz zmian i zatwierdzasz OK.
To wszystko,wychodzisz do menu głównego.
Chyba że mówimy o innym urządzeniu, bo NR 730F tak właśnie ma.
Jeżeli to nie pomaga to jedynie zmiana firmware.
Napisz jaką masz wersję oprogramowania.Postaram się pomóc.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2009, 08:15:12 wysłana przez vwpolo »

Odp: NR 730F - ustawienie czasu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2009, 11:32:27 »
Uruchamiam nawigację : otwiera mi się główne menu ( opcje w nim to : navigation, movie, music, avi In, utiliti , setting) – żadnego paska zadań niestety nie mam, aby otworzyć możliwość ustawienia czasu muszę dać „utility -> gmt” i mam „gmt time zone setting – gdzie jest możliwość zmiany czasu, ustawiam, daje Accept (pokazuje, że zapisano), następnie wychodzę do głównego menu, dla sprawdzenia czy data się ustawiła ponownie wchodzę do utility -> gmt : niestety tam czas na moich oczach powraca do starych ustawień.
Domyślam się, że „Twoje menu” jest inne ponieważ w opcjach zmieniłes na „user menu”, niestety ja nie mogę zmienić, dlaczego ? Ponieważ mimo zmiany i zainicjowania to i tak menu się nie zmienia.
Zobacz :
http://www.nawigacja.pl/pobierz/download/87
To jest link do instrukcji obsługi (w formie PDF), tam jest pokazane jak zmieniam czas- strona 15

Wersja OS to 2.00_J_25_OS
Wersja App to 1.51_J_25_APP

Pozdrawiam i dzięki za pomoc i za zainteresowanie z Twojej strony !

*

Offline vwpolo

  • *
  • 86
  • Sprzęt: Navroad 730F
Odp: NR 730F - ustawienie czasu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2009, 14:25:42 »
Teraz dopiero wiem o co tobie chodzi.Sprawdziłem to u siebie i u mnie jest wszystko OK.
Najprawdopodobniej moim zdaniem będzie to błąd oprogramowania.
Spróbuj wgrać nowsze firmware.
Ja mam najnowsze : App Ver:2.15_A_17_APP.

Odp: NR 730F - ustawienie czasu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2009, 15:38:49 »
Dzięki za pomoc,
już myślałem o aktualizacji, w zasadzie mógłbym zrobić ją sam ale chyba będę zmuszony wysłać do navroadu żeby oni zaktualizowali - nie chcę stracić gwarancji lub czegoś innego bo serwisy bardzo nie lubią jak się samemu miesza w systemie :)

*

Offline vwpolo

  • *
  • 86
  • Sprzęt: Navroad 730F
Odp: NR 730F - ustawienie czasu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2009, 18:45:39 »
Napisz do serwisu że masz problemy z urządzeniem i chciałbyś najnowsze firmware.
Na pewno ci przyślą wraz z małą instrukcją jak wgrać.
Ja tak zrobiłem i wszystko jest OK.
Szkoda tylko że przez przypadek utraciłem ten plik bo mógłbym ci go przesłać.
A samą aktualizację śmiało można zrobić samemu bez utraty gwarancji.