Navroad Vivo ST i bateria

  • 11 Odpowiedzi
  • 24510 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline derwer

  • **
  • 107
  • Sprzęt: NavRoad Vivo ST, SD-HC 32GB, AM 3/4/5/6
Navroad Vivo ST i bateria
« dnia: Maj 13, 2015, 21:05:04 »
Witajcie.

Rozbierał już ktoś Vivo S/ST?
Bateria wytrzymuje już tylko kilkandziesiąt sekund. Powoduje to wieszanie się i urządzenia i wyświetlacza - pomimo mocnego zasilacza.

Wie ktoś, jak go otworzyć?


--
Pozdrawiam.

Adam

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Navroad Vivo ST i bateria
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2015, 10:48:12 »
Wczoraj też się zastanawiałem jak otworzyć VIVO S, bo musiałem poprawić pęknięte luty gniazda miniUSB. Pokrywa jest na zatrzaskach, najlepiej podważyć czymś ostrym w którymś rogu, potem już odskakuje w miarę łatwo.

*

Offline derwer

  • **
  • 107
  • Sprzęt: NavRoad Vivo ST, SD-HC 32GB, AM 3/4/5/6
Odp: Navroad Vivo ST i bateria
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2015, 11:43:16 »
Dzięki za odpowiedź.

Jest tylko 1 wkręt w rogu urządzenia?
Zaczynałem od tego rogu, ale bałem się mocniej zadziałać. Chyba muszę być bardziej stanowczy ;)

Nie dysponujesz fotkami otwartego urządzenia? Nie chciałbym wyłamać zatrzasków.



--
Pozdrawiam.

Adam

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Navroad Vivo ST i bateria
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2015, 18:15:53 »
Nie ma wkrętów. Musisz być bardziej stanowczy  :E

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: Navroad Vivo ST i bateria
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2015, 07:49:09 »
derwer czy udało Ci się otworzyć?

Mam podobny problem z baterią w Auro S, delikatnie próbowałem podważyć obudowę ale nie chciała odskoczyć.
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad Vivo ST i bateria
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2015, 09:07:17 »
Zaczynajcie otwierać nie od rogu, tylko od środka najdłuższego boku (tam obudowa jest najbardziej elastyczna). Do otwierania dobrze jest użyć np. starej karty kredytowej, czy czegokolwiek innego płaskiego, wykonanego z plastiku (metalowymi narzędziami zniszczycie obudowę). Niektórzy używają plastikowych noży jednorazowych :)

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: Navroad Vivo ST i bateria
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2015, 08:06:48 »
angler22 dzięki za pomoc, jak zwykle Twoje porady są bezcenne, moja przeterminowana kart kredytowa odnalazła się doskonale. :-)

W Auro S jest akumulator 1000mAh 3,7V dwuprzewodowy zakończony wtyczką. Wymiary 45 mm x 43 mm x 4 mm, maksymalnie da się wcisnąć o wymiarach 52 mm x 47 mm x 4 mm.
Jeśli ktoś ma namiar na dobrego dostawce to proszę  o kontakt.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2015, 08:36:33 wysłana przez daro.s »
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24

Odp: Navroad Vivo ST i bateria
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2015, 09:35:30 »
Witam

Cytuj
W Auro S jest akumulator 1000mAh 3,7V dwuprzewodowy zakończony wtyczką.

W RECO jest jeszcze gorsza bateria 700 mAh i obsługuje również kamerę.

Czy ktoś otwierał RECO? Nie zauważyłem miejsca, gdzie można wcisnąć cokolwiek do podważenia pokrywy.

Cytuj
Zaczynajcie otwierać nie od rogu, tylko od środka najdłuższego boku

Proponujesz od góry czy od dołu, jak jest lepiej?

Z kolei w prawym górnym rogu jest taki narożnik, który od czasu do czasu sam wypada. Na pewno nie do rysika, bo się nie mieści. Czy w Waszych urządzeniach też istnieje? Może to jest droga do otwierania pokrywy?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad Vivo ST i bateria
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2015, 09:38:03 »
Przy 2 przewodowych macie pełną dowolność, jeśli chodzi o producenta i pojemność akumulatora (byle wymiary pasowały). Wtyczkę zawsze można uciąć ze starej baterii i przelutować na nową. Trochę gorzej jest z 3 przewodowymi, gdzie dodatkowy przewód odpowiada za kontrolę temperatury i bez niego nawigacja nie chce ładować akumulatora.
Swego czasu zamontowałem "ogromne" ogniwo ze starego tabletu (bodajże 2500 mAh) w nawigacji 5 calowej Lark (weszło na styk) i taki zestaw działał bardzo dobrze (ok 5 godzin pracy na baterii z pełnym podświetleniem).
Proponujesz od góry czy od dołu, jak jest lepiej?
Z kolei w prawym górnym rogu jest taki narożnik, który od czasu do czasu sam wypada. Na pewno nie do rysika, bo się nie mieści. Czy w Waszych urządzeniach też istnieje? Może to jest droga do otwierania pokrywy?
Zazwyczaj są takie same zatrzaski z góry i z dołu, więc nie ma znaczenia gdzie zaczniesz. To co wypada, to pewnie zaślepka (np. na zamontowanie anteny TV w nawi z DVB-t). Jeśli zaczniesz otwierać od środka i dochodząc do rogu stwierdzisz, że absolutnie dalej nie idzie, to może trzeba będzie sprawdzić, czy nie ma wkrętów pod przednią folią (osłaniającą ekran). To fatalne rozwiązanie, ale czasem się zdarza w niektórych nawigacjach (fatalne, bo wymaga ruszenia folii i zostawia ślady).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2015, 09:43:16 wysłana przez angler22 »

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: Navroad Vivo ST i bateria
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2015, 12:16:48 »
W Auro S jest akumulator 1000mAh 3,7V dwuprzewodowy zakończony wtyczką. Wymiary 45 mm x 43 mm x 4 mm, maksymalnie da się wcisnąć o wymiarach 52 mm x 47 mm x 4 mm.

Zastosowałem akumulator o grubości 6mm, lekko powoduje "wzdęcie" tylnej obudowy, zatrzaski trzymają prawidłowo, nie ma też artefaktów na wyświetlaczu. Mam nadzieję, że podczas ładowania na słońcu gdy akumulator się nagrzewa nie uszkodzi od tyłu wyświetlacza. Zobaczymy 
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad Vivo ST i bateria
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2015, 13:34:59 »
Takie "puchnięcie" faktycznie zdarza się "miękkim" ogniwom li-XX, ale to jest związane raczej z ich zużyciem (stare lubią puchnąć), niż z temperaturą. Nowe ogniwo nie powinno zwiększać objętości po naładowaniu. Jak się bateria zestarzeje i zacznie się "nadymać" zobaczysz odbarwienie LCD i to powinno być sygnałem do natychmiastowej wymiany. Inaczej rzeczywiście może zgnieść LCD (w Larkach 43.1 stara bateria potrafiła albo zgnieść LCD, albo wygiąć płytę główną tak, że odrywało się złącze od ekranu, razem ze ścieżkami) :)

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: Navroad Vivo ST i bateria
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2015, 14:50:00 »
Dzięki, będę czujny :-)
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24