NV450BV - Windows CE a defragmentacja?

  • 6 Odpowiedzi
  • 2070 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NV450BV - Windows CE a defragmentacja?
« dnia: Grudzień 15, 2009, 00:19:08 »
Witam

Właśnie niedawno mój NavRoad 450 BV zaczął bardzo wolno się uruchamiać. Zastanawiałem się, czy nie jest tego przyczyną instalowanie różnych programów dla WinCE i stąd moje pytanie. Nie znam za bardzo tego systemu, ale czy istnieje w 450BV możliwość defragmentacji tego Windowsa, czy jest to w tym przypadku nie potrzebne? Może jakiś wirus, ale w jaki sposób i czym go wykryć? Czy na oczyszczenie WinCE jedyną metodą jest wgranie aktualizacji firmware dla 450 BV?

Pozdrawiam

Tomek

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: NV450BV - Windows CE a defragmentacja?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2009, 10:01:46 »
Zdefragmentować można tylko pamięci flash (resident i karty pamięci oczywiście). Jeśli pisząc "zaczął bardzo wolno się uruchamiać" masz na myśli uruchamianie się samego programu nawigacyjnego, to rzeczywiście może być jakiś problem z fragmentacją. Tylko, że to się samo z siebie raczej nie dzieje. Przy instalowaniu nowej wersji programu nawigacyjnego owszem (Automapa nawet sama zaleca wykonanie formatu karty przy reinstalacji). Jeśli ogólnie cały system spowolnił, to pewnie zainstalowałeś coś, co siedzi w tle i pożera moc procesora. Aktualizacja firmware załatwia większość tego typu problemów.

Odp: NV450BV - Windows CE a defragmentacja?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2009, 11:26:17 »
Aktualizacja firmware załatwia większość tego typu problemów.

Dziękuję za odpowiedź. Zastanawiam się tylko, czy można za każdym razem wgrywać ten sam firmware. Jeśli znowu mi się coś zepsuje a nie będzie dostępna kolejna aktualizacja to, co w tedy? Czy mogę ponownie wgrać ten sam, czy kompletny klops?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: NV450BV - Windows CE a defragmentacja?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2009, 13:41:36 »
Tego niestety nie wiem - moje nawigacje (Goclever) nie sprawdzają wersji ROM'u i zawsze ładują co im się podrzuci, ale z Navroad'em może być inaczej. Na problemy z mułowatością czasem pomaga np. przywrócenie rejestru do postaci "fabrycznej" przez Activesync. Warto sobie w tym celu zrobić pełny backup przez Activesync na świeżo wgranym firmware.

Odp: NV450BV - Windows CE a defragmentacja?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2009, 22:40:58 »
Na problemy z mułowatością czasem pomaga np. przywrócenie rejestru do postaci "fabrycznej" przez Activesync. Warto sobie w tym celu zrobić pełny backup przez Activesync na świeżo wgranym firmware.

Możesz napisać jak mam zrobić ten backup rejestru tuż po aktualizacji firmware'u? Szukam na forum, ale albo nie ma, albo źle szukam :(.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: NV450BV - Windows CE a defragmentacja?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2009, 09:47:47 »
Łączysz się z PC przez Activesync i wybierasz z menu Narzędzia \ Tworzenie kopi zapasowych/Przywracanie i na zakładce tworzenie kopii zaznaczasz "pełna kopia". Zapamiętaj sobie ścieżkę, do pliku backup.stg i po zrobieniu kopi możesz ten plik dodatkowo gdzieś "zmagazynować".

Odp: NV450BV - Windows CE a defragmentacja?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2009, 13:13:29 »
Łączysz się z PC przez Activesync i wybierasz z menu Narzędzia \ Tworzenie kopi zapasowych/Przywracanie i na zakładce tworzenie kopii zaznaczasz "pełna kopia". Zapamiętaj sobie ścieżkę, do pliku backup.stg i po zrobieniu kopi możesz ten plik dodatkowo gdzieś "zmagazynować".

Dziękuję Ci bardzo :). Nawet nie wiesz jak mi pomogłeś :).