NAVROAD NR560 nowy soft

  • 73 Odpowiedzi
  • 27683 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline aka

  • 7
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 01, 2009, 20:39:10 »
Dzieki, właśnie zaktualizowałem sobie aplikacje i system operacyjny.
Teraz wyświetla mi się w ,,o systemie,,:
Wersja OS: V1.10.5.2604
Wersja aplikacji: 1.0.0.43Entry_PLKJ_POLISH
Wersja GPS: 2009081301
EBoot:V1.5.4.904
StepLDR: V1.10.5.11
VideoPlayer: 2064

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 01, 2009, 20:52:44 »
Czy Wy nie macie za dobrze z tym nowym softem, na NavRoada Q1 jeszcze nie było żadnego uaktualnienia.

*

Offline aka

  • 7
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 01, 2009, 21:15:47 »
Bo może z Q1 nie było żadnych problemów. Z 560-tką były problemy z czułością panelu dotykowego i z wieszaniem się - dlatego jest nowy soft.

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:01:51 »
Bo może z Q1 nie było żadnych problemów. Z 560-tką były problemy z czułością panelu dotykowego i z wieszaniem się - dlatego jest nowy soft.

A w dodatku sporo jeszcze można porawić - np dziwne, powtarzające się menu beż możliwości zaprogramowania własnych skrótów.
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline wojp

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad NR560, AM Polska XL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:35:02 »
Ponieważ były w tym wątku osoby mające problemy z aktualizacją softu na NR560, więc ponieważ właśnie też ponownie przechodziłem proces dla wersji z 1 września, zatem poniżej zamieszczam rozwiniętą instrukcję producenta o moje własne korekty :)
[opis updated w ujęciu komentarza by Maciej Lorent 2009-09-01 22:46:36]

1. Rozpakuj zawartość pobranego pliku na kartę micro SD (do 2 GB), inną niż karta z mapami (ale niekoniecznie na inną niż mapy, ale wtedy zalecam ostrożność przy kasowaniu plików instalacyjnych z karty, aby nie skasować "za dużo") lub rozpakuj pobrany plik na dysk twardy na komputerze PC i skopiuj np. przez ActiveSync do folderu głównego karty pamięci micro SD.
2. Włóż kartę do urządzenia.
3. Podłącz urządzenie do zasilania (metoda dowolna: do zasilacza sieciowego, gniazdka samochodowego lub przez USB do komputera).
4. I od razu Naciśnij i przytrzymaj przycisk POWER u góry urządzenia. Jeśli nie zdążyłeś "od razu" i pojawił się niebieski ekran startowy, poczekaj aż urządzenie się uruchomi (Uwaga! Dostaniesz pytanie czy chcesz uruchomić instalację - wybierz "Nie", bo instalacja w tym momencie nie przyniesie pozytywnych rezultatów), następnie uśpij urządzenie przyciskiem POWER, a po uśpieniu naciśnij i przytrzymaj przycisk POWER zgodnie z życzeniem producenta.
5. Zwolnij przycisk POWER, gdy pokaże się niebieski ekran startowy NavRoad.
6. Aktualizacja systemu operacyjnego sygnalizowana jest pomarańczowym paskiem postępu na ekranie urządzenia (jak nie widzisz pomarańczowego paska, to wróć do punktu 4 do części z pogrubioną czcionką).
7. Aktualizacja aplikacji rozpoczyna się i przebiega automatycznie, nie wymaga interwencji Użytkownika. Sygnalizowana jest okienkiem z paskiem postępu.
7b. Uwaga! Punkt pominięty przez producenta - przejście teraz do punktu 8 stanowi przerwanie instalacji! Jak się skończy pomarańczowy pasek, wówczas następuje restart. Jak zobaczysz niebieski ekran startowy - NIC NIE RÓB - patrz dalej na ekran i czekaj cierpliwie. Pojawiają się kolejne ekrany z niebieskimi paskami postępu. Po czym następuje ponowny restart (teraz wracamy jużdo punktu 8).
8. Gdy po restarcie wyświetli się niebieski ekran startowy, wyjmij kartę (ale jak nie wyjmiesz biedy nie będzie, tyle że po uruchomieniu na pytanie instalatora czy ma instalować - wybierz "nie").
9. Po aktualizacji urządzenie wymaga kalibracji ekranu dotykowego.
10. Skasuj z karty pliki rozpakowane w punkcie 1.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi do powyższego manuala, zapraszam do uzupełnień, "aby innym żyło się lepiej".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2009, 22:55:22 wysłana przez wojp »

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:36:58 »
"A w dodatku sporo jeszcze można poprawić - np dziwne, powtarzające się menu beż możliwości zaprogramowania własnych skrótów"

Ja w Q1 znalazłem na to sposób wykorzystując jedno menu - otwieram z niego folder w który mogę umieścić dowolną ilość skrótów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2009, 22:41:36 wysłana przez AdamMie »

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:46:36 »
3. Podłącz urządzenie do zasilania (Uwaga! "Zasilanie" w tym przypadku, to podłączenie do zasilacza sieciowego lub gniazdka samochodowego - na USB z komputera ponoć nie działa).

Dziś robiłem przy pomocy USB - działa.

4. I od razu Naciśnij i przytrzymaj przycisk POWER u góry urządzenia. Jeśli nie zdążyłeś "od razu" i pojawił się niebieski ekran startowy, poczekaj aż urządzenie się uruchomi (Uwaga! Dostaniesz pytanie czy chcesz uruchomić instalację - wybierz "Nie", bo instalacja w tym momencie nie przyniesie pozytywnych rezultatów), następnie wciśnij i trzymaj przycisk RESET, potem wciśnij i trzymaj POWER i zwolnij RESET).

Przycisku RESET nie trzeba używać. Nie jest potrzebny do przeprowadzenia aktualizacji. Zresztą nowa procedura jest na stronie Navroada.

Ja w Q1 znalazłem na to sposób wykorzystując jedno menu - otwieram z niego folder w który mogę umieścić dowolną ilość skrótów.

Mam na myśli menu pojawiające się po uruchomieniu sprzęta - 3 pionowo ułożone ikony menu po prawej stronie, z czego przynajmniej jedno niepotrzebne do niczego, a możnaby tam podpiąć swoje skróty...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2009, 22:50:44 wysłana przez Maciej Loret »
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline wojp

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad NR560, AM Polska XL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:58:15 »
3. Podłącz urządzenie do zasilania (Uwaga! "Zasilanie" w tym przypadku, to podłączenie do zasilacza sieciowego lub gniazdka samochodowego - na USB z komputera ponoć nie działa).

Dziś robiłem przy pomocy USB - działa.

4. I od razu Naciśnij i przytrzymaj przycisk POWER u góry urządzenia. Jeśli nie zdążyłeś "od razu" i pojawił się niebieski ekran startowy, poczekaj aż urządzenie się uruchomi (Uwaga! Dostaniesz pytanie czy chcesz uruchomić instalację - wybierz "Nie", bo instalacja w tym momencie nie przyniesie pozytywnych rezultatów), następnie wciśnij i trzymaj przycisk RESET, potem wciśnij i trzymaj POWER i zwolnij RESET).

Przycisku RESET nie trzeba używać. Nie jest potrzebny do przeprowadzenia aktualizacji. Zresztą nowa procedura jest na stronie Navroada.

Dzięki za obie uwagi. Zaktualizowałem "manuala".
Producent faktycznie zamieścił nową instrukcję, ale... i tak ma ona pewne braki, jak np. punkt 7b mojego opisu (ja z resztą bazowałem właśnie na tym nowym manualu - moje dodatki są pogrubioną czcionką w stosunku do aktualnej instrukcji,... a ten RESET to mi został nawyk z poprzedniej wersji :)

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 02, 2009, 08:54:29 »
"Mam na myśli menu pojawiające się po uruchomieniu sprzętu - 3 pionowo ułożone ikony menu po prawej stronie, z czego przynajmniej jedno niepotrzebne do niczego, a możnaby tam podpiąć swoje skróty..."
Też tak miałem zrobione, opis tu: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=133849.30

"Znalazłem sposób na otwarcie folderu na ścieżce "\MyFlashDisk\Windows\Programs".

Wykorzystałem poprawkę serwisową do uruchomienia dwóch navi. W folderze "Selector" podmieniłem skrót "1" - przed podmianą skrótu trzeba wykonać jego kopię zapasową, może się jeszcze przydać.

Modyfikacja skrótu nr "1" - 31#="\MyFlashDisk\Windows\Programs".

Teraz można uruchamiać z tego folderu wszystkie zainstalowane nasze programy, po uprzednim wklejeniu do niego odpowiednich skrótów do programów.

Tapnięcie w ikonę "NavRoad" powoduje otwarcie folderu "Programs"."

U Ciebie nazwa skrótu (1) może być inna, ja mam tylko dwie ikony.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 21:43:24 wysłana przez AdamMie »

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 02, 2009, 09:15:02 »
Też tak miałem zrobione, opis tu: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=133849.30
[...]
"Znalazłem sposób na otwarcie folderu na ścieżce "\MyFlashDisk\Windows\Programs".
Wykorzystałem poprawkę serwisową do uruchomienia dwóch navi. W folderze "Selector" podmieniłem skrót "1" - przed podmianą skrótu trzeba wykonać jego kopię zapasową, może się jeszcze przydać.

Zobaczę, co jest u mnie w tym katalogu.
Z tym, że w NR560 po uruchomieniu, po prawej stronie są trzy ikony, a pod każdą kolejne kilka skrótów z czego niektóre się bez sensu powtarzają...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 02, 2009, 12:41:29 »
Może to być każdy inny katalog ale musi znajdować w "pamięci nieulotnej". W moim przypadku musi być na dysku  "MyFlashDisk" lub na karcie SD.
Skrót o którym mowa ( u mnie "1"), też musi znajdować w "pamięci nieulotnej", u mnie na karcie SD. W przeciwnym razie zostanie podmieniony na oryginalny podczas ponownego uruchomienia urządzenia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2009, 12:48:11 wysłana przez AdamMie »

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 03, 2009, 20:48:00 »
Może to być każdy inny katalog ale musi znajdować w "pamięci nieulotnej". W moim przypadku musi być na dysku  "MyFlashDisk" lub na karcie SD.

U mnie na pewno inaczej, bo katalog MyFlashDisk zawiera tylko kilka plików - podejrzewam, że tworzonych podczas uruchamiania odtwarzacza mp3.

Skrót o którym mowa ( u mnie "1"), też musi znajdować w "pamięci nieulotnej", u mnie na karcie SD. W przeciwnym razie zostanie podmieniony na oryginalny podczas ponownego uruchomienia urządzenia.

Znalazłem tylko skrót "NavRoadMaps" w katalogu SDMMC, który uruchamia u mnie AM.
Nie mogę znaleźć nigdzie skrótów do tych menu, choć przejrzałem chyba wszystkie katalogi po kolei...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 03, 2009, 21:08:19 »
Może to być każdy inny katalog ale musi znajdować w "pamięci nieulotnej". W moim przypadku musi być na dysku  "MyFlashDisk" lub na karcie SD.

U mnie na pewno inaczej, bo katalog MyFlashDisk zawiera tylko kilka plików - podejrzewam, że tworzonych podczas uruchamiania odtwarzacza mp3.

Znalazłem tylko skrót "NavRoadMaps" w katalogu SDMMC, który uruchamia u mnie AM.
Nie mogę znaleźć nigdzie skrótów do tych menu, choć przejrzałem chyba wszystkie katalogi po kolei...

U mnie " MyFlashDisk" przedstawiany jest jako dysk wewnętrzny. Utwórz w nim nowy katalog o nazwie "Programy" i zobacz czy po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu urządzenia, nie zostanie skasowany.

Obecnie to otwierania folderu ze skrótami używam skrótu "NavRadMaps" znajdującego sie na karcie SD.

Modyfikacja skrótu "NavRoadMaps" - 31#="\MyFlashDisk\Windows\Programs", przy innej ścieżce zapis będzie miał inną postać.


Na stronie NavRada znajduje się poprawka serwisowa umożliwiająca uruchomienie więcej niż jednej nawigacji. Po zainstalowani tej poprawki na karcie SD będziesz miał folder "Selector" a w nim skróty "1" i "2". Jeden (2) uruchamia AM a drugi (1)jest wolny.

"http://www.navroad.com/pl/download,3,86,3,pl.htm

Poprawka dla urządzeń z NavRoad map i AutoMapą.
Usuwa błąd uniemożliwiający uruchomienie programów przyciskiem Nawigacja w głównym menu. Instrukcja instalacji poprawki [rozmiar: 126 kb]
Poprawka do uruchamiania NavRoad map i AutoMapy [rozmiar: 2 MB] "
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 21:21:51 wysłana przez AdamMie »

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 03, 2009, 21:52:37 »
Obecnie to otwierania folderu ze skrótami używam skrótu "NavRadMaps" znajdującego sie na karcie SD.

Modyfikacja skrótu "NavRoadMaps" - 31#="\MyFlashDisk\Windows\Programs", przy innej ścieżce zapis będzie miał inną postać.

Tyle, że ja na razie nie mogę odkryć tej ścieżki...

Na stronie NavRada znajduje się poprawka serwisowa umożliwiająca uruchomienie więcej niż jednej nawigacji.

To mi niepotrzebne, chyba że umożliwia dowolne modyfikowanie menu...

P.S. Wiem, że podawałeś w jaki sposób robisz zrzuty, le nie mogę tego znaleźć - to jakiś darmowy program?
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 03, 2009, 22:11:08 »
Tak to jest darmowy program "MyMobiler 1.23", jest tu: http://www.mymobiler.com/.

Ta poprawaka serwisowa "da Ci wolny skrót z którego będziesz mógł otwierać folder z własnym skrótami"
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 22:14:22 wysłana przez AdamMie »

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 03, 2009, 22:26:21 »
Tak to jest darmowy program "MyMobiler 1.23", jest tu: http://www.mymobiler.com/.

Trzeba to instalować na PC czy można na PNA?

Ta poprawaka serwisowa "da Ci wolny skrót z którego będziesz mógł otwierać folder z własnym skrótami"

Kliknięcie w "Nawigacja" uruchamia u mnie normalnie AM (nie mam NavRoadMap).
Trochę się boję tej poprawki czy czegoś mi nie namiesza.
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 04, 2009, 07:43:34 »
Tak to jest darmowy program "MyMobiler 1.23", jest tu: http://www.mymobiler.com/.

Trzeba to instalować na PC czy można na PNA?

Ta poprawaka serwisowa "da Ci wolny skrót z którego będziesz mógł otwierać folder z własnym skrótami"

Kliknięcie w "Nawigacja" uruchamia u mnie normalnie AM (nie mam NavRoadMap).
Trochę się boję tej poprawki czy czegoś mi nie namiesza.

Program instaluje się na PC, ja pokazałem ścieżkę do "C:\Program Files", przy każdym połączeniu urządzenia z PC przez AS, program instaluje na urządzeniu plik "Remote.exe" w folderze "Windows".


Instalacja samej poprawki serwisowej niczego nie namiesza. W NavRoad Q1 po zainstalowaniu tej poprawki mam dwie ikony, jedną do uruchomienia NaVRoadMap - nie mam takiej mapy, drugą do uruchomienia AM - mam zainstalowaną na karcie SD.  

Jeżeli masz obawy to jej nie instaluj.

U mnie to tak działa:
Naciskam przycisk Nawigacja - ten niebieski
pokazuje się menu z dwoma ikonami
ikona AutoMapa uruchamia program AutoMapa
ikona NavRoad otwiera folder "Programs" ze skrótami
W folderze Programas znajdują się skróty do programów
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 09:09:25 wysłana przez AdamMie »

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 04, 2009, 07:51:20 »
Program instaluje się na PC, ja pokazałem ścieżkę do "C:\Program Files", przy każdym połączeniu połączeniu urządzenia z PC przez AS, program instaluje na urządzeniu plik "Remote.exe" w folderze "Windows".

Na razie jeszcze nie udało mi się skomunikować NR560 z PC poprzez ActiveSync, wszystko robię przez kartę microSD.

Instalacja samej poprawki serwisowej niczego nie namiesza. W NavRoad Q1 po zainstalowaniu tej poprawki mam dwie ikony, jedną do uruchomienia NaVRoadMap - nie mam takej mapy, drugą do uruchomienia AM - mam zainstalowaną na karcie SD. Jeżeli masz obawy to jej nie instaluj.

A możesz pokazać zrzut ekranu bezpośrednio po uruchomieniu Q1?
Podejrzewam, że organizacja menu jest całkiem inna niż w NR560...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 04, 2009, 07:56:16 »
Patrz "Przycisk nawigacja", to jest główne menu po uruchomieniu urządzenia.

"Na razie jeszcze nie udało mi się skomunikować NR560 z PC poprzez ActiveSync, wszystko robię przez kartę microSD.", - odinstaluj i ponownie zainstaluj AS.

Zobacz jeszcze AS>menu>pomoc>Narzędzie do rozwiązywania problemów dla programu AS.

Ja mam połączony PC z NavRoad'em przez kabel typu "USB/ Mini-USB dla Active Sync"  ( dla 560 może jest inny? ).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 09:07:54 wysłana przez AdamMie »

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 04, 2009, 13:46:47 »
Patrz "Przycisk nawigacja", to jest główne menu po uruchomieniu urządzenia.

No to jest zupełnie inaczej.
A jak chcesz odtworzyć np. film, zdjęcia muzykę, to jak to robisz - u mnie to jest w łaśnie w ikonkach menu/podmenu... Podobnie jak konfiguracja jasności/głośności, itd...

"Na razie jeszcze nie udało mi się skomunikować NR560 z PC poprzez ActiveSync, wszystko robię przez kartę microSD.", - odinstaluj i ponownie zainstaluj AS.

Zobacz jeszcze AS>menu>pomoc>Narzędzie do rozwiązywania problemów dla programu AS.

Ja mam połączony PC z NavRoad'em przez kabel typu "USB/ Mini-USB dla Active Sync"  ( dla 560 może jest inny? ).

Spróbuję odinstalować i zainstalować ponownie - to chyba nie jest już AS, bo mam Vistę?
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 04, 2009, 14:19:14 »
Mam XP, w Viście ten program nazywa się inaczej ale nie znam jego nazwy, może trzeba zmienić jakieś ustawienia - pytaj na forum?

Odnośnie mojego menu, od lewej:

1- nawigacja
2 - Bluetooth
3 - podłączenie wideo (kamera cofania)
4 - film
5 - muzyka
6 - zdjęcia
7 - kompas, godzina, prędkość i wysokość nad poziomem morza
8- eksplorator plików.

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 04, 2009, 15:04:30 »
Odnośnie mojego menu, od lewej:

1- nawigacja
2 - Bluetooth
3 - podłączenie wideo (kamera cofania)
4 - film
5 - muzyka
6 - zdjęcia
7 - kompas, godzina, prędkość i wysokość nad poziomem morza
8- eksplorator plików.

To takie było jak kupiłeś?
Ja piszę o oryginale w NR560.
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 04, 2009, 15:18:15 »
Tak, tylko ja mam NavRoad Q1 a Ty 560.

Jeżeli masz zainstalowaną AutoMapę na karcie SD, to oryginalny skrót "NavRoadMaps" u Ciebie i u mnie, ma ten sam tekst - 36#"\SDMMC\AutoMapa EU\AutoMapa EU.exe".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 15:34:18 wysłana przez AdamMie »

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 04, 2009, 15:21:59 »
Tak, tylko ja mam NavRoad Q1 a Ty 560.

No nie mów...  :mrgreen:
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 04, 2009, 15:35:01 »
Dlaczego?

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 04, 2009, 21:56:11 »
Jeżeli masz zainstalowaną AutoMapę na karcie SD, to oryginalny skrót "NavRoadMaps" u Ciebie i u mnie, ma ten sam tekst - 36#"\SDMMC\AutoMapa EU\AutoMapa EU.exe".

Możliwe. Ale nie chce mi się tak dużo klikać. U mnie wystarczy kliknąć w "Nawigacja" i uruchamia się AM.
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 04, 2009, 22:17:41 »
Coś za coś, ja wszystkie moje programy uruchamiam za drugim kliknięciem, AM też.

Tak z ciekawości, ile razy musisz kliknąć aby uruchomić MiploSetup z urządzenia?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 22:25:21 wysłana przez AdamMie »

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 04, 2009, 22:35:42 »
Coś za coś, ja wszystkie moje programy uruchamiam za drugim kliknięciem, AM też.

Ja nie uruchamiam żadnych (prócz AM) programów...
Przynajmniej na razie, może później będę kombinował...
Jakie Ty uruchamiasz programy - może coś ciekawego od Ciebie podłapię...

Tak z ciekawości, ile razy musisz kliknąć aby uruchomić MiploSetup z urządzenia?

Ani razu. Nie uruchamiam niestety Miplosync na Navroadzie, bo nie mogę go zainstalować - muszę to robić na PC, przekładać kartę, itp fikołki...
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

*

Offline wojp

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad NR560, AM Polska XL
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 04, 2009, 22:59:07 »
Tak z ciekawości, ile razy musisz kliknąć aby uruchomić MiploSetup z urządzenia?

Hmmm... To jest wątek dotyczący NR560. Nie udało mi się znaleźć użytkownika, któremu udało uruchomić MiploSetup/MiploSynca na NR560. Zgodnie z Twoim opisem masz Q1, więc ciesz się z MiploSynca i nie wprowadzaj w głębsza irytację nieszczęśliwych posiadaczy NR560, dla których MiploSync zainstalowany na urządzeniu (a nie na PC) to sfera marzeń :)

Mi się nawet po wielu próbach udało zainstalować MiploSynca na karcie pamięci (niech mnie nikt nie pyta co zrobiłem, że się udało, bo nie mam bladego pojęcia - za jakimś 8-mym razem po prostu się udało), ale... już uruchomić się nie udało :( Pojawia się jakiś komunikat błędu w stylu, że program nie jest przystosowany do uruchamiania na tym systemie,... i na tym koniec.

Zaproponowałem AutoMapie, aby tak wykonali integrację z Miplo, aby nie była potrzebna instalacja MiploSynca (w końcu kategorie mogę wybrać na miplo.pl, więc wystarczyłoby, aby AutoMapa po prostu pobrała dane o nowych/ zmienionych POI i tyle. Support napisał, że nie zrobią "bo to nie jedyny serwis z POI" (a zna ktoś inny, który ma już choćby swoje ikonki w AM?), ale może jak więcej użytkowników będzie o to prosiło w AM, to kiedyś to zrobią? Więc piszcie do nich śmiało prosząc o taką funkcjonalność :)

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: NAVROAD NR560 nowy soft
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 04, 2009, 23:07:02 »
Nie udało mi się znaleźć użytkownika, któremu udało uruchomić MiploSetup/MiploSynca na NR560. Zgodnie z Twoim opisem masz Q1, więc ciesz się z MiploSynca i nie wprowadzaj w głębsza irytację nieszczęśliwych posiadaczy NR560, dla których MiploSync zainstalowany na urządzeniu (a nie na PC) to sfera marzeń :)

Nie wiem czy jest aż tak źle. Konsultowałem się z AM, niestety stanęło na tym, że musiałem zainstalować na PC.
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl