Chcę kupić DUXO - mam więc 2 pytania

  • 9 Odpowiedzi
  • 3185 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chcę kupić DUXO - mam więc 2 pytania
« dnia: Lipiec 09, 2012, 15:07:37 »
Witam,
jestem zainteresowany zakupem nawigacji Navroad DUXO. W jednym ze sklepow internetowych znalazlem taka informacje:
"W naszym sklepie zakupią Państwo nową, poprawioną wersję urządzenia z procesorem 800 MHz, ekranem o podwyższonym kontraście oraz ze sprawniejszym modułem WiFi. "
 
Czy to prawda? weszla na rynek jakas "poprawiona wersja" z prockiem 800Mhz? nawet na stronie producenta nie ma takiej informacji, a w specyfikacji technicznej na stronie Navroad, procesor ma taktowanie 600Mhz.

Dodam, ze nie jest to allegro, tylko normalny sklep internetowy, nawet w zeszlym roku kupilem u nich uchwyt SIM do NAVROAD NR560BF

I drugie pytanie, czy mozecie potwierdzic ewentualnie zaprzeczyc, czy DUXO wspolpracuje z operatorem PLAY? chodzi mi glownie o internet i LiveTraffic. Z informacji od producenta mam takie info "Tak, DUXO współpracuje z PLAY. Jednak z naszych obserwacji wynika, że sieć ta ma dość słaby zasięg jeśli chodzi o transmisję internetową. "

Moim zdaniem jest to taka wymijajaca odpowiedz aby nie zniechecic ewentualnego klienta do zakupu nawigacji :)
Probuje jeszcze uzyskac oficjalne info od producenta, dotyczace mojego pierwszego pytania odnosnie procesora i poprawionego modulu wi-f- i ekranu.

Pozdrawiam drogich forumowiczow

Okej, otrzymałem już oficjalne info od producenta:

"Witam,

 

Tak, nowe DUXO ma takie właściwości.

 

Pozdrawiam

Best regards

 

 

Aleksander Sobolew

NavRoad
"

Tak więc chyba warto kupic bo nawet cena jest dosc przystepna 470.95zl + 15zl kurier (oczywiscie bez map, ale mapy mam z NR560BF) tylko jeszcze jak z tym PLAYEM?

 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2012, 15:23:12 wysłana przez jokers84 »

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Chcę kupić DUXO - mam więc 2 pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2012, 15:38:27 »
Czy używałeś karty Play do uchwytu SIM? Ja mam smutne doświadczenie nawigacji z kartą Play. Wszystko było dobrze w miastach i nieco poza nimi. Na trasie nawigacja się zawieszała, wyświetlało dziwne komunikaty, nie dało się jechać dalej. Wyrzuciłem Play'a i włożyłem T-Mobile i wszystko wróciło do normy, nawet w pipidówach. A kartę Play WCISNĄ mi operator Vectry, jako obowiązkowy dodatek do pakietu telewizyjnego (za 14zł. miesięcznie). Play nie nadaje się nawet do rozmów a co dopiero do nawigacji.
Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam
Leszek

Odp: Chcę kupić DUXO - mam więc 2 pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2012, 15:55:50 »
Szczerze powiem Ci, że mialeś szczęście że wogóle zadziałał Ci PLAY. U mnie nawet zsięgu nie łapał (brak sieci), dlatego korzystałem z T-MOBILE i faktycznie byłem zadowolony.
Zastanawiem sie jeszcze czy uchwyt albo nawigacja DUXO dalaby rade z aero2? www.aero2.pl - darmowy mobilny internet.

*

Offline piechucki

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: C600>Touch>Zest>Acer S200>V970>Coolpad F1
Odp: Chcę kupić DUXO - mam więc 2 pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2012, 16:24:09 »
Mam Duxo, korzystam z Play, zdarzają się (sporadycznie) zaniki zasięgu, ale generalnie nie jest źle. Podejrzewam, że zależy to też od konkretnej lokalizacji.

Odp: Chcę kupić DUXO - mam więc 2 pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2012, 16:33:50 »
Ale masz DUXO w tej nowej wersji czy starszej z 600MHZ procesorem? ja juz wlasnie zamowilem, wiec mam nadzieje ze bedzie dzialac z PLAY :)

*

Offline redi

  • ****
  • 636
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad DUXO, Toshiba Encore
Odp: Chcę kupić DUXO - mam więc 2 pytania
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2012, 00:43:09 »
Ja mam Duxo już od roku. Co do Play to używam od prawie roku i czasami może trzeba zrestartować moduł gsm, ale ogólnie nie narzekam. Wagą jest tylko gprs a nie egde lub umts.

Odp: Chcę kupić DUXO - mam więc 2 pytania
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2012, 16:23:07 »
Mam juz DUXO i kolejne pytania w zwiazku z tym. Da sie jednoczesnie sluchac muzyki i uzywac mapy?
i kolejne to czy mozna zmienic program do nawigacji, np mapamap? gdzie jest sciezka do programu z nawigacja? w menu mozna zmienic sciezke przegladarki, a do nawigacji jest tylko wybor "SD" "NandFlash" ale brak mozliwosci wybrania konkretnej lokalizacji

*

Offline piechucki

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: C600>Touch>Zest>Acer S200>V970>Coolpad F1
Odp: Chcę kupić DUXO - mam więc 2 pytania
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2012, 08:21:05 »
Można słuchać jednocześnie muzyki i korzystać z nawigacji, jednak przy wykorzystaniu wbudowanego oprogramowania może być to utrudnione. Ja korzystam z programu MVButton (dodatkowy przycisk widoczny w wybranym miejscu), dzięki któremu można w prosty sposób przełączać się między uruchomionymi programami. Do tego trzeba doinstalować odtwarzacz muzyki i ... można się bawić.
Jeżeli umieścisz bezpośrednio na karcie pamięci (nie w żadnym folderze) skrót do Twojej nawigacji i zmienisz jego nazwę na "NawroadMaps" (powinien mieć rozszerzenie .lnk) to po kliknięciu na przycisk GPS we wbudowanym menu uruchomi Ci się Twoja nawigacja.

Odp: Chcę kupić DUXO - mam więc 2 pytania
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2012, 14:53:27 »
Dzieki za odpowiedz, zwlaszcza za te z navroadsmap.ink (sprytny sposob) ;)
jesli chodzi o sluchanie muzyki i naigowanie to jest to normalnie mozliwe na oryginalnym oprogramowaniu, wchodze w muzyke odpalam play nastepnie naciskam ikone "domek" wchodzac tym samym w menu glowne (muzyka oczywiscie gra) i odpalam ikonke nawigacji, wlacza sie am i muzyka wciaz gra.

Odp: Chcę kupić DUXO - mam więc 2 pytania
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2012, 12:36:46 »
Navroad Duxo NIE MA UMTS900, przez co z Play jest mało użyteczny, a z AERO2 w ogóle nie będzie działał.