Automatyczne zestawianie połączenia DUN

  • 144 Odpowiedzi
  • 79852 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 14, 2011, 16:17:54 »
TOMEK666

Jaki plik trzeba uruchomić i przenieść do pulpitu Windowsa, aby otworzyć parowanie z telefonem w wypadku jego zamiany? Można wywołać PNAShell.exe i tam robić tradycyjną metodą, ale później trzeba wchodzić do Shella i tam wracać do pulpitu. Może jest taki plik, jak np. "Podświetlenie". Nie mogę jakoś znaleźć.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 15, 2011, 16:25:05 »
program \ShellDisk\Shell\ANW\PhoneLinkMsg.exe. Przycisk "Phone manager" (albo jakoś podobnie).

Pozdrawiam

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 15, 2011, 18:23:52 »
TOMEK666

Znalazłem  :proud:. Jest to przycisk "Show Phone manager".

Dzięki bardzo. Tam nie szukałem.

Pozdrawiam.

PS
Ten nowy skrypt działa o niebo lepiej niż poprzedni. Wpadek nie było.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 16, 2011, 23:19:14 »
Spróbuje jeszcze raz zainstalować skrypt - może tym razem się uda.
Przed instalacją prosiłbym o kilka informacji - myślę, że będą one przydatne także dla innych, którzy zastanawiają się nad instalacją.
1. Chciałbym zainstalować skrypt bez skórki Navroada, czy w tym celu wystarczy uruchomić Install_noNRmenu.mscr, czy wcześniej trzeba samemu ręcznie usunąć skórkę a dopiero później uruchomić Install_noNRmenu.mscr

2. Czy po usunięciu skórki i zainstalowaniu Install_noNRmenu.mscr będzie można
2a. ręcznie włączać i wyłączać Bluetooth? jak?
2b. ręcznie uruchomić DUN - na wypadek jakby automatycznie łączenie nie zadziałało?
2c. uruchomić transmiter FM?

Navroad działa mi dość niestabilnie i nie chcę coś źle zrobić przy instalacji aby później odinstalowywać.

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 16, 2011, 23:30:07 »
Witam,


1. Chciałbym zainstalować skrypt bez skórki Navroada, czy w tym celu wystarczy uruchomić Install_noNRmenu.mscr, czy wcześniej trzeba samemu ręcznie usunąć skórkę a dopiero później uruchomić Install_noNRmenu.mscr


Wystarczy uruchomić skrypt.


2. Czy po usunięciu skórki i zainstalowaniu Install_noNRmenu.mscr będzie można
2a. ręcznie włączać i wyłączać Bluetooth? jak?
2b. ręcznie uruchomić DUN - na wypadek jakby automatycznie łączenie nie zadziałało?


2x tak, za pomocą menu wywoływanego przez ikonkę stanu BT lub przez program PhoneLinkMsg.


2c. uruchomić transmiter FM?


Tego nie wiem, nie posiadam NR 560FM. Podejrzewam, że jest od tego jakiś program.

Pozdrawiam

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 17, 2011, 00:07:43 »
dzięki za szybką odpowiedź
w przyszłym tygodniu spróbuje zainstalować
ten mój Navroad jest dziwny, ciągle się zawiesza, albo transmiter nie działa, albo AM wywala błąd pamięci
najgorsze, że nawet nie mam na co zmienić, bo potrzebuje nawigacji ze stacją dokującą, a tylko Navroad takie robi

Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 19, 2011, 18:45:04 »
Zainstalowałem CECtrl na swoim NR460BT. Jak na razie działa!!
Uwagi do instalacji:
- u mnie zamiast pliku CELauncher.exe jest CeLauncher.exe. Ta jedna literka różnicy powoduje, że Install_noNRmenu.mscr nie działa, bo nie jest spełniony warunek w skrypcie. Po poprawieniu nazwy pliku w Install_noNRmenu.mscr, instalacja przebiega poprawnie. Poprawić warto też w Uninstall_noNRmenu.mscr, żeby móc wrócić do starej konfiguracji!!
- do uruchomienia CECtrl potrzebowałem skopiować i dodać w kartotece z plikeim CECtrl.exe bibliotekę aygshell.dll

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 20, 2011, 18:43:39 »
Bardzo się cieszę, że komuś poza mną program dobrze działa :).  U mnie system zachowuje się bardzo dobrze, od czasu gdy używam CECtrl.exe, nie pamiętam abym musiał restartować urządzenie. Kluczem do sukcesu jest krótkie (1s) opóźnienie wyłączenia przy odłączeniu zasilania.

- u mnie zamiast pliku CELauncher.exe jest CeLauncher.exe. Ta jedna literka różnicy powoduje, że Install_noNRmenu.mscr nie działa, bo nie jest spełniony warunek w skrypcie. Po poprawieniu nazwy pliku w Install_noNRmenu.mscr, instalacja przebiega poprawnie. Poprawić warto też w Uninstall_noNRmenu.mscr, żeby móc wrócić do starej konfiguracji!!
- do uruchomienia CECtrl potrzebowałem skopiować i dodać w kartotece z plikeim CECtrl.exe bibliotekę aygshell.dll

Dziękuję za informację, poprawki opublikowałem przy oryginalnej wiadomości.

Pozdrawiam

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 20, 2011, 20:00:23 »
Sprawdziłem w plikach skopiowanych u siebie i wszystko było poprawnie, bez błędów.
Pozdrawiam
Leszek

Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 21, 2011, 12:44:17 »
Witam,

poniewaz wlasnie nabylem 560ke BT wsadzilem do niej mape, poprawilem Miplosync (dziala pod activesync) zainstalowalem pakiet Tomka, (ten z NVmenu

i tak: 1 )  bardzo dziekuje za pakiet - dziala (w installce jest literowka) - nei moge zgadnac czy dziala auto matycznie, ale po recznym odpalenie autoratru - dzila

2) mam pytanie o ikony sygnalizujace stan BT - mam niebieski prostokat BT i na nim cos zielonego - czy moge prosic o opis co jest sygnalizowane ?
3) w jaki sposób spowodowac aby oryginalne ikony byly wyswietlane i sygnalizowaly te stany ? - teraz mam na wyswietlaczxu obie

pozdrawiam
tc

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 21, 2011, 22:31:13 »
i tak: 1 )  bardzo dziekuje za pakiet - dziala (w installce jest literowka) - nei moge zgadnac czy dziala auto matycznie, ale po recznym odpalenie autoratru - dzila

2) mam pytanie o ikony sygnalizujace stan BT - mam niebieski prostokat BT i na nim cos zielonego - czy moge prosic o opis co jest sygnalizowane ?

3) w jaki sposób spowodowac aby oryginalne ikony byly wyswietlane i sygnalizowaly te stany ? - teraz mam na wyswietlaczxu obie

1) Jeżeli w podglądzie procesów jest  CECtrl.exe, to znaczy że się uruchamia :)

2) Kolory ikonek:
ikona szara przekreślona na czerwono - BT wyłączony
ikona szara - BT aktywny, brak połączeń
ikona niebieska - BT aktywny, istnieje połączenie BT (HFP)
ikona zielona - BT aktywny, istnieje połączenie DUN

niebieska kropka w prawym górnym rogu ikony  (mały globusik)  oznacza aktywne połączenie internetowe (DUN, ActiveSync lub inne)

3) Oryginalna ikona BT jest wyświetlane przez nakładkę NavRoad.  Mi nie przeszkadza, bo nie używam nakładki NavRoad (pożeracz pamięci) :)).  Nie sprawdzałem czy da sie ją wyłączyć bez usuwania nakładki, natomiast moją ikonkę można wyłączyć usuwając zawartość parametru ConnStatusCmd w rejestrze (HKCU\Software\CECtrl\Config), ewentualnie usuwając skrypt BTIcon.mscr.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 14:24:33 wysłana przez Tomek666 »

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 21, 2011, 23:34:53 »
Moim zdaniem, TOMKU, Twoje ikonki są właściwe i bardzo dobre :ok:. Odzwierciedlają prawdziwy stan BT i DUN.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 23, 2011, 02:29:19 »
zainstalowałem nowy skrypt. Instalacja na NR560BF przebiegła bez problemu. Zmieniłem też lokalizację ShellFolders tak jak jest w poście Tomek666.
Dzięki Tomek666 za super robotę.

Mam jednak kilka małych problemów:
1. Wszystkie ikonki na pulpicie to białe prostokąty. Stało się tak po którymś restarcie. Dziwne jest także to, że plik programu Automapa EU na karcie sd też ma taką białą ikonkę - czyli system przestał wyświetlać ikonki programów. Jaki może być tego powód?

2. Czy można łatwo zmienić kolor pulpitu na czarny. Wiem, że można wczytać bitmapę z czarnym tłem, ale taka bitmapa będzie zabierała pamięć. Lepiej byłoby bezpośrednio zmienić kolor pulpitu. Gdzie w rejestrze jest taka zmienna.

3. Czy można łatwo usunąć ten screen z logo Navroada, który pojawia się po restarcie urządzenia. Wolałbym tam wstawić taki screen z logo marki swojego samochodu. Szukałem w urządzeniu pliku z logo, który jest wyświetlany - ale go nie znalazłem. Gdzie można go znaleźć?


*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 23, 2011, 11:29:33 »
"Mam jednak kilka małych problemów:
1. Wszystkie ikonki na pulpicie to białe prostokąty. Stało się tak po którymś restarcie. Dziwne jest także to, że plik programu Automapa EU na karcie sd też ma taką białą ikonkę - czyli system przestał wyświetlać ikonki programów. Jaki może być tego powód?"

U mnie jest tak samo. Już zadałem podobne pytanie, ale nie było odpowiedzi. Trzeba zmienić ikonki tak, jak na PC (chyba), ale nie mogłem znaleźć i nic nie zrobiłem.
Może ktoś ma jakiś pomysł, zobaczymy.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 23, 2011, 11:41:05 »
u mnie wygląda to tak

dziwne bo na początku były ikonki.
Może to jest wina przestawienia, któregoś z ShellFolders na FlashDisk ?

Połączone: Styczeń 23, 2011, 12:39:16
Już jestem pewien, że to wina któregoś ze wpisów w rejestrze w ShellFolders. Wróciłem do oryginalnych wpisów w rejestrze i program AutomapaEU (nie skrót na pulpicie) na karacie SD miał normalną ikonkę. Po ponownej zmianie jak u Tomek666 a więc
REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Explorer\Shell Folders]
"StartUp"="\\MyFlashDisk\\Windows\\StartUp"
"Recent"="\\MyFlashDisk\\Windows\\Recent"
"Programs"="\\MyFlashDisk\\Windows\\Programs"
"Program Files"="\\MyFlashDisk\\Program Files"
"Fonts"="\\MyFlashDisk\\Windows\\Fonts"
"Favorites"="\\MyFlashDisk\\Windows\\Favorites"
"Desktop"="\\MyFlashDisk\\Windows\\Desktop"
"Application Data"="\\MyFlashDisk\\Windows\\Application Data"
"FileSyncPath"="\\MyFlashDisk\\My Documents"
"My Documents"="\\MyFlashDisk\\My Documents"
"Windows"="\\Windows"

w katalogu
program AutomapaEU miał znów biały kwadracik zamiast ikonki.

Skoro programy nie mają ikonek to skróty też nie będą miały.
Niestety nie mam dziś czasu testować, którego wpisu w rejestrze jest to wina.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 12:39:16 wysłana przez luckynyc »

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 23, 2011, 14:48:14 »
Ja mam TC dla Win CE5 i jest oryginalna ikonka. Mam też trochę inne wpisy w Shell Folders.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 26, 2011, 00:57:54 »
Prosiłbym o kilka dodatkowych informacji dotyczacych działania skryptu:

1. Czy można wyłączyć regulację jasności ekranu ?

2. Powyżej była poruszana kwestia ustawień janosności
Poziomy jasności na dzień i noc są ustawione w rejestrze (można ustawić poziomy od 1 do 7):
  HKCU\Software\CECtrl\Config\DayLightHiLevel
  HKCU\Software\CECtrl\Config\DayLightLoLevel

Rozumiem, że  HKCU\Software\CECtrl\Config\DayLightHiLevel odpowiada za jasność w dzień, a HKCU\Software\CECtrl\Config\DayLightLoLevel odpowiada za jasność w nocy i ustawiając w tych wpisach wartości od 1 do 7 można ustawić na stałe jasność ekranu w dzień i w nocy i AM tego nie może zmienić?

3. Czy można regulować długość wyświetlania menu pod ikonką Bluetooth?

4. Czy można zmieniać kolejność pozycji w ww. menu?

5. Dziwnie działa u mnie pojawianie się paska systemowego - tzn. raz pojawia się a raz znika - zupełnie bez przyczyny.

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 26, 2011, 09:35:59 »
Odpowiedzi na pytania:

1. Regulację jasności ekranu można wyłączyć za pomocą wpisu w rejestrze

HKCU\Software\CECtrl\Config\DayLightPeriod

Określa on częstość przeliczania czasów wschodu i zachodu słońca. Wartość 0 wyłącza całkowicie funkcję regulacji jasności.

2. Zgadza się - parametry DayLightHiLevel i DayLightLoLevel określają jasność odpowiednio w dzień i w nocy. AM wpisuje własne ustawienia do rejestru, ale nie przekładają się one na zmianę jasności ekranu - stąd ta funkcja w CECtrl.

3 i 4.  Oczywiście można :)  - cała funkcjonalność menu jest w w skrypcie BTIcon\Menu.mscr. Można usuwać i dodawać dowolne pozycje, co komu pasuje. Co do szczegółów odsyłam do dokumentacji MortScript.

5. CECtrl ma funkcję ukrywania paska :).  Domyślnie CECtrl ukrywa pasek jeśli na pierwszym planie jest okno, które ma w nazwie tekst "AutoMapa" lub "PnaSettings". Cel jest taki, aby przy otwartej AutoMapie nie było paska, a po jej zminimalizowaniu był widoczny. Na działanie tej funkcji można wpływać za pomocą parametrów:
 
HKCU\Software\CECtrl\Config\TaskBarHideName1
HKCU\Software\CECtrl\Config\TaskBarHideName2
HKCU\Software\CECtrl\Config\TaskBarHideName3
HKCU\Software\CECtrl\Config\TaskBarPeriod

Za pomocą parametrów TaskBarHideNameX można określić tekst w nazwie pierwszoplanowego okna, którego wykrycie powoduje ukrycie paska, natomiast TaskBarPeriod określa częstość uaktualniania stanu paska.

Pozdrawiam

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 26, 2011, 12:05:16 »
Tomek666 dzięki za odpowiedź.

Jakbyś mógł pomóc mi odnośnie punktu 3. Rozumiem, że zmiana kolejności menu jest zbyt skomplikowana aby tłumaczyć na forum, ale zmiana długości wyświetlania to pewnie tylko zmiana jednej cyfry.
Czy za zmianę długości wyświetlania odpowiada linia 17
ChoiceDefault("CECtrl Menu", ConnState, 0, 5, "BT power on","BT power off","Backlight","CECtrl Log","PhotoAlbum","PhoneLink on","PhoneLink off","BT DUN connect","BT DUN disconnect")i cyfra 5?

Z ukrywaniem paska, zawsze był na moim NR560BF. Pewnie mam jakiś felerny egzemplarz.



*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 26, 2011, 12:10:37 »
Tak, cyfra 5 to liczba sekund, dalej są teksty dla poszczególnych pozycji menu, a poniżej (case x) akcje dla poszczególnych pozycji menu.

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 26, 2011, 12:26:39 »
dzięki

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 26, 2011, 16:58:57 »
Dzięki TOMEK666

Mnie to też się przydało.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 27, 2011, 00:58:23 »
5. CECtrl ma funkcję ukrywania paska :).  Domyślnie CECtrl ukrywa pasek jeśli na pierwszym planie jest okno, które ma w nazwie tekst "AutoMapa" lub "PnaSettings". Cel jest taki, aby przy otwartej AutoMapie nie było paska, a po jej zminimalizowaniu był widoczny. Na działanie tej funkcji można wpływać za pomocą parametrów:
HKCU\Software\CECtrl\Config\TaskBarHideName1
HKCU\Software\CECtrl\Config\TaskBarHideName2
HKCU\Software\CECtrl\Config\TaskBarHideName3
HKCU\Software\CECtrl\Config\TaskBarPeriod
Za pomocą parametrów TaskBarHideNameX można określić tekst w nazwie pierwszoplanowego okna, którego wykrycie powoduje ukrycie paska, natomiast TaskBarPeriod określa częstość uaktualniania stanu paska.

U mnie powyższych wpisów nie ma i to jest prawdopodobnie powód złego działania funkcji ukrywania paska. U mnie klucz HKCU\Software\CECtrl\ wygląda tak:
REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\CECtrl]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\CECtrl\ConnData]
"InternetConnection"="1"
"InternetConnectionName"="`USB"
"ErrorCode"="0"
"BTConnections"="0"
"ConnStatus"="BT: 1/0  C: 0/0/1/`USB"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\CECtrl\DayLightData]
"SunSet-UTC"="15:21"
"SunRise-UTC"="06:47"
"DayLightLast"=dword:00000000
"DayLight"=dword:00000000
"SunPos"="-0.083300"
"Long"="17.000000"
"Lat"="52.000000"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\CECtrl\Config]
"DayLightLoLevel"=dword:00000004
"PowerOffTimeout"=dword:00000005
"DayLightHiLevel"=dword:00000007
"PowerOffCmdArg"=""
"PowerOffCmd"=""
"PowerACOnCmdArg"=""
"PowerACOnCmd"=""
"PowerACOffCmdArg"=""
"PowerACOffCmd"=""
"PowerACOffTimeout"=dword:00000001
"PowerButtonMsg"=dword:00008D04
"ConnStatusCmdArg"=""
"ConnStatusCmd"="\\SDMMC\\Autostart\\BTIcon.mscr"
"BTStopOnSusspend"=dword:00000001
"BTDUNDisconnectTimeout"=dword:0000001E
"BTDUNConnectTimeout"=dword:0000005A
"BTStartDUN"=dword:00000001
"BTStartDelay"=dword:0000001E
"BTStartPhoneLink"=dword:00000001
"ConnPeriod"=dword:00000005
"PhoneLinkWnd"="ANW_PHONELINK"
"PhoneLinkMsgCmd"="\\ShellDisk\\Shell\\ANW\\PhoneLinkMsg.exe"
"DayLightPeriod"=dword:0000003C
"NightLightLoCmdArg"=""
"NightLightLoCmd"=""
"DayLightDayHiCmdArg"=""
"DayLightDayHiCmd"=""
"NRMenuDetect"=dword:00000001
Wygląda to tak jakby funkcja autoukrywania się nie zainstalowała.

Błędne działanie ukrywania polega na tym, że pasek zwykle znika i go nie ma jak jest potrzebny. Nie zdarzyło się aby pojawił się przy uruchomionej AM.

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 28, 2011, 19:21:11 »
Witam,

Rzeczywiście CECtrl nie czytał i nie zapisywał parametrów związanych z paskiem zadań (miały wartości domyślne). Już poprawione - w oryginalnej wiadomości (#64).

Pozdrawiam

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 30, 2011, 23:40:26 »
Tomek666
dzięki za update programu

Zarówno przy poprzedniej wersji jak i obecnej jest mały błąd w skrypcie Autostart.mscr w linii 5 brakuje cudzysłowia przed \SetSystemDivision

Niebieska kropka na ikonce bluetooth oznacza, że w danej chwili odbywa się transmisja?

Moja propozycja jest taka aby w menu podręcznym Bluetooth, był wyświetlany opisowo status BT bo po jakimś czasie od instalacji, zapominam co oznaczają kolory ikonek - takie problemy z pamięcią :)

Pasek systemowy niestety dalej działa jak chce, choć wpisy w rejestrze już są. Po wyświetleniu eksploratora z katalogami, znika - choć powinien być.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 23:50:30 wysłana przez luckynyc »

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 01, 2011, 23:09:50 »
Witam,

Dziękuję za informację, skrypt Autostart.mscr poprawiłem.

Przy okazji dodałem nową funkcję - automatyczne pobranie danych LD natychmiast po zestawieniu połączenia DUN (dotychczas dane były pobierane nawet do 5 minut później - zakładając 5 minutowy okres odświeżania danych LD). Dzięki tej funkcji dane LD powinny być dostępne tak szybko jak to tylko możliwe. Pozostaje już tylko czekać, aż jakość tych danych będzie zadawalajaca :(.  Ponieważ AutoMapa jeszcze nie udostępnia stosownego interfejsu, funkcja ta jest na razie realizowana przez symulowanie "kliknięć" w odpowiednich miejscach okna Automapy (wymagana jest wersja 6.7), tak więc niestety widoczne są chwilowe efekty działania na ekranie. Jeśli ktoś używa niestandardowej skórki,  musi zmodyfikować skrypt GetLD.mscr (współrzędne ikonki Traffic).  Skrypt można też zablokować przez wpis w Autostart.ini (GetLD=0)



Niebieska kropka na ikonce bluetooth oznacza, że w danej chwili odbywa się transmisja?

Moja propozycja jest taka aby w menu podręcznym Bluetooth, był wyświetlany opisowo status BT bo po jakimś czasie od instalacji, zapominam co oznaczają kolory ikonek - takie problemy z pamięcią :)

Pasek systemowy niestety dalej działa jak chce, choć wpisy w rejestrze już są. Po wyświetleniu eksploratora z katalogami, znika - choć powinien być.

Niebieska kropka na ikonce bluetooth oznacza istnienie połączenia internetowego, niezależnie od typu połączenia (DUN, ActiveSync). Taką informację można uzyskać z systemu Windows CE.

Opis kolorów ikonek proponuję wykonać własnoręcznie - w skrypcie Menu.mscr (podpowiedź: zmiennej "ConnState" można przypisać dowolny tekst, który jest wyświetlany nad pozycjami menu. Obecnie zmiennej tej jest przypisywany stan połączenia)

Z paskiem systemowym sprawa jest dosyć powikłana, ja też do końca tego nie ogarniam. Rzadko korzystam z systemu CE, tak że nie przywiązywałem do tego dużej wagi. Być może problem wynika z tego, że CECtrl.exe wyłącza przy starcie autoukrywanie paska i pokazywanie paska zawsze na wierzchu (Nie pamiętam już dlaczego - prawdopodobnie przy innych ustawieniach było coś nie tak z oknem AM). Można poeksperymentować z tymi ustawieniami. Jeśli znajdzie się lepsze rozwiązanie, to oczywiście mogę zmodyfikować CECtrl.

Pozdrawiam

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 06, 2011, 19:16:02 »
dzięki Tomek666 skrypt działa super

Jeśli ktoś używa niestandardowej skórki,  musi zmodyfikować skrypt GetLD.mscr (współrzędne ikonki Traffic). 
używam skórki DarekFoto - uważam, że jest dużo czytelniejsza niż oryginalna. Niestety skrypt nie trafia w ikonkę AM Traffic.
Tomek666 mógłbyś podpowiedzieć jak trafić w tą ikonkę? Tak na chybił trafił to chyba nie ma szans :( Może jest jakiś sposób, który ułatwi ustalenie współrzędnych ikonki.

zmiennej "ConnState" można przypisać dowolny tekst, który jest wyświetlany nad pozycjami menu. Obecnie zmiennej tej jest przypisywany stan połączenia)

Tomek666 czy mógłbyś opisać, co oznaczają poszczególne cyfry w opisie stanu połączenia - nie znalazłem tej informacji w ReadMe.txt



Odnośnie braku ikonek na pulpicie.
Powodem braku ikonki skrótu na pulpicie, a raczej białego kwadracika zamiast ikonki, jest fakt, iż karta SD jest podłączana jakiś czas po wyświetleniu Pulpitu. Rozwiązania są dwa - albo kopiowanie ikonek - skrótów przy każdym restarcie, albo stworzenie zamiast skrótów skryptów z ikonkami.




*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 07, 2011, 00:29:25 »
Współrzędne kliknięcia

Używam aplikacji TaskManager, w której jest możliwość rejestracji komunikatów wysyłanych do poszczególnych okien - włączam rejestrację komunikatu WM_LBUTTONDOWN, klikam w pożądanym miejscu i odczytuję argumenty komunikatu.
Ale chyba wystarczy miarka i znajomość rozdzielczości ekranu - nie trzeba przecież trafić z dokładnością do pojedynczego pixela :).

Opis stanu urządzenia

a)  pierwsza pozycja - z rejestru (HKLM\Platform\BluetoothStatus)
    0 - BT wyłączony
    1 - BT włączony brak połączeń
    3 - połączenie HFP
    7 - połączenie DUN
b) druga pozycja - z rejestru (HKLM\Platform\BluetoothReadySuspend)
c)  trzecia pozycja - liczba połączeń BT
d) czwarta pozycja - kod błędu połączenia BT
e) piąta pozycja - status połączenia internetowego (1 lub 0)
f) szósta pozycja - nazwa połączenia internetowego

Brak ikon na pulpicie

Zgadzam się z diagnozą dotyczącą opóźnionego podłączania karty. Może jest jakiś sposób na odświeżenie pulpitu. Jeśli zmiana tapety naprawia problem (jeszcze nie sprawdzałem), to powinna zadziałać funkcja "SystemParametersInfo". Przy okazji to sprawdzę.

Pozdrawiam

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 08, 2011, 00:55:24 »
dzięki za opis stanu połączenia

Ale chyba wystarczy miarka i znajomość rozdzielczości ekranu - nie trzeba przecież trafić z dokładnością do pojedynczego pixela :).

tylko w którym rogu ekranu jest punkt 0 osi x i osi y. Próbowałem tak jakby był w lewym dolnym był 0,0 a w prawym górnym 480,272 ale coś mi nie wychodziło.

Odnośnie pulpitu.
Odświeżenie pulpitu chyba nic nie da, bo skróty na pulpicie linkujące do programów na karcie SD powodują utratę ikonek przez te programy - tego nie rozumiem, ale tak jest.
Zmiana tapety też nie pomaga, bo mam wgraną czarną tapetę - plik bmp na cały ekran i ikonki są dalej źle wyświetlane. Oczywiście plik z tapetą jest na dysku MyFlashDisk.

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 08, 2011, 17:34:50 »
TOMEK666

Chciałem zainstalować skrypt "Autostart" na NR560, oczywiście bez połączeń BT. Czy pozostałe funkcje będą zachowane tak, jak na NR560BF? Coś w skrypcie trzeba zmienić? Czytałem o kłopotach LUCKYNYCa z auto-ukrywaniem paska zadań. W moim NR560BF tego nie ma, ale skrypt instalowałem ręcznie, gdyż automatycznie nie  działało. Ten problem może wystąpić w NR560? Jak pasek zniknie, to będzie kłopot z edycją plików.

Pozdrawiam.

Połączone: Luty 08, 2011, 18:53:56
PS
Chodzi mi o instalację bez "NavRoad menu".
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 18:53:56 wysłana przez maryszek »
Pozdrawiam
Leszek