Automatyczne zestawianie połączenia DUN

  • 144 Odpowiedzi
  • 79877 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 15, 2010, 21:42:38 »
No to zostańmy przy kopiowaniu, bo i ile można sobie poradzić z oboma DLL'kami z \Windows poprzez wpisy w rejestrze, jak również z plikiem miplostartup.exe, o tyle katalog appmgr nie jest standardowo definiowany w rejestrze i lepiej go ręcznie stworzyć. W wolnej chwili z ciekawości sprawdzę, czy da się coś z tym jeszcze zrobić.

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 15, 2010, 21:50:31 »
Dobrze by było.
Katalog AppMgr zostaje utworzony podczas instalacji MS w domyślnej lokalizacji.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 07, 2010, 18:48:10 »
Zainstalowałem skrypt na nową instalację systemu i automatyczne łączenie DUN działa  :ok:

1) Skrypt nie kopiuje sam plików MiploSync do Windowsa bo polecenie to w pliku Autostart.mscr jest domyślnie wyłączone haszem #.

2) Koledzy czy ten dodatkowy przydział pamięci o 3,5MB w pliku Autostart.mscr na podstawie programu SetSystemMemoryDivisionKB.exe
nie wpłynie negatywnie na stabilność Navroada?
Po uruchomieniu tego skryptu w Control Panel -> system -> Memory nie zauważyłem aby zmienił się przydział pamięci.

3) Od czasu do czasu przy uruchomieniu Eksploratora klawiatura ekranowa mi się blokuje i nie mogę jej przesunąć. Na szczęście, po wyłączeniu Eksploratora klawiatura normalnie znika.

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 08, 2010, 15:49:57 »
A u mnie "automaty" przestały działać. Przeinstalowałem system, zainstalowałem skrypty i nic :(.
Ręczne odpalanie BTDun uruchamia tylko mapę.
Przy uruchomionej mapie mam wolne 4,7MB dla programów i 910KB Storage Memory. Jak było wcześniej nie wiem.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 18, 2010, 00:08:37 »
Witam,

Ze względu na rosnącą złożoność pakietu BTDun, ograniczenia MortScripta oraz nie do końca stabilne działanie skryptów, postanowiłem przenieść większą część funkcjonalności pakietu BTDun do jednego programu binarnego. W efekcie powstał program CECtrl.exe, który w połączeniu z kilkoma prostymi skryptami i innymi programami, tworzy pakiet o następujących cechach:

1) Może działać ze standardowym menu NavRoad lub bez niego.
    W tym drugim przypadku do dyspozycji użytkownika jest więcej więcej RAM - ok. 5MB
2) Automatycznie nawiązuje połączenie DUN
3) Stan BT może być sygnalizowany ikoną
4) Nawiązanie połączenia HFP po wznowieniu pracy może być opóźnione (tylko w wersji bez menu NavRoad),
    dzięki czemu możliwe jest wcześniejsze nawiązanie połączenia HFP z niezależnym zestawem
    głośnomówiącym.
5) Umożliwia automatyczną zmianę poziomu podświetlania ekranu; moment przełączania jest ustalany na
    podstawie czasu wschodu/zachodu słońca dla określonej lokalizacji
6) W trybie bez menu NavRoad, obsługuje usypianie urządzenia po wyłączeniu zewnętrznego zasilania
7) Ukrywa/pokazuje taskbar w zależności od aktywnego programu
8] Rejestruje swoją aktywność w pliku rejestracji (\temp\CECtrl.log)
9) Sterowanie BT i jasnością podświetlania jest praktycznie niewidoczne dla użytkownika.


Informacje o sposobie instalacji i konfiguracji można znaleźć w pliku README.TXT


Z przedstawionego rozwiązania korzystam od kilku tygodni w NR460BT (w wersji bez menu NavRoad) i mogę powiedzieć, że jest dość niezawodne.  Jedyny problem jaki zaobserwowałem, to zawieszanie się BT po oddaleniu się z telefonem przy aktywnym połączeniu DUN, w szczególności w czasie usypiania urządzenia. Nie znalazłem żadnego sposobu na programowe odblokowanie BT po wystąpieniu takiego przypadku. Jedyny sposób to całkowite wyłączenie urządzenia (restart). Jest to jednak wada PhoneLinka, a nie mojego programu. Problem praktycznie się nie pojawia, jeśli poczekamy na rozłączenie DUN przed opuszczeniem samochodu. Stąd bardzo krótki (1s) domyślny czas opóźnienia usypiania urządzenia po odłączeniu zasilania. W przypadku korzystania z menu NavRoad proponuję również zmniejszyć to opóźnienie (APShell.ini)

PS.
Nie odpowiadam na pytania typu "wgrałem i nie działa". Natomiast w miarę możliwości będę się starał poprawić ewentualne błędy, jeśli zostaną precyzyjnie opisane.

PS.
Nie przyjmuję krytyki dotyczącej wyglądu ikonek symbolizujących stan BT :). Jeśli się komuś nie podobają, to może:
   a) nie używać pakietu
   b) wyłączyć sygnalizację stanu BT
   c) narysować ładniejsze ikony i zamieścić je na forum.

     (proponuję to ostatnie rozwiązanie :) )

Pozdrawiam

Poprawki z 20-01-2011:
- zmiana w skryptach instalacyjnych (CELauncher.exe ->CeLauncher.exe)
- usunięcie zależności od aygshell.dll
Poprawka z 28-01-2011:
- odczyt parametrów związanych z paskiem zadań
Poprawki i zmiany z 1-2-2011:
-poprawka skryptu Autostart.mscr (brakujący cudzysłów)
-dodatkowy krypt inicjujący pobieranie danych natychmiast po zestawieniu połączenia DUN (dla niestandardowych "skórek" koniecznę są  modyfikacje). Blokada skryptu przez wpis GetLD=0 w Autostart.ini
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 22:25:28 wysłana przez Tomek666 »

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 27, 2010, 12:08:13 »
Mam do Ciebie 2 pytania:

1. po uruchomieniu się tego programu będzie automatycznie DUN i MiploLoc (razem, gdyż w poprzedniej wersji u mnie automatycznie uruchamiało się albo jedno, albo drugie),
2. po powrocie do instalacji starej wersji wpisy rejestru zostaną zmienione na oryginalne?

Chciałbym nie uruchamiać ręcznie którejś opcji i dlatego nęci mnie nowy program.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 28, 2010, 11:35:20 »
MiploLoc ma tylko tyle wspólnego z DUN, że DUN jest niezbędne do przesyłania informacji miploloc. W skrypcie Autostart.mscr jest sekcja kopiująca MiploService.dll i uruchamiająca MiploStartup.exe, ale należy ją dostosować do własnych ustawień i włączyć w pliku Autostart ini.

Skrypty odinstalowujące, przywracają oryginalny stan systemu. Proszę przyjrzeć się zawartości plików Install... i Uninstall... .nie ma tam nic skomplikowanego.

Pozdrawiam

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:47:32 »
Dziękuję za informację

W Nowym Roku życzę Tobie wszelkiej pomyślności i dużo zdrowia.

Pozdrawiam
Leszek "maryszek" Jankowski.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 29, 2010, 19:40:45 »
w pierwszej wersji wtyczki nie występował u mnie problem z zawieszaniem przy zrywaniu połączenia BT przy aktywnym DUN


Połączone: Grudzień 30, 2010, 00:00:32
Próbowałem dzisiaj zainstalować nowy skrypt na NR560BF. Jedyna moja zmiana to wyłączyłem automatyczne włączanie AM czyli dodałem # na początku linii od 11 do 15.
Po zainstalowaniu paczki skrypt nie zadziałał. Uruchomiłem więc ręcznie plik Autostart i niestety wyskakuje komunikat
Operator found where value expected
Line 5
(\SDMMC\Autostart\Autostart.mscr):
Run(SystemPath("ScriptPath")
&
\SetSystemMemoryDivisionKB.exe",1024)

Nie jestem specjalistą od skryptów ale wydaje mi się, że problemem jest brak definicji "ScriptPath"?
Czy ktoś na NR560BF próbował zainstalować ten skrypt?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2010, 00:00:32 wysłana przez luckynyc »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 30, 2010, 10:00:00 »
Scripthpath to zmienna przechowująca ścieżkę, z jakiej uruchamiany był dany skrypt - to jest OK. Natomiast nie zgadza się ilość cudzysłow'ów ! Zobacz, że masz 3 :)

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 30, 2010, 10:35:05 »
Również próbowałem zainstalować nowy skrypt. 
Na NR560FF nie działa skrypt "Install_noNRmenu.mscr". Wyświetlany jest komunikat "Instalator AutoStart nie obsługuje takiej konfiguracji".
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 30, 2010, 12:42:29 »
maryszek a dlaczego używasz Install_noNRmenu.mscr zamiast Install_NRmenu.mscr i przed uruchomieniem tych skryptów wcześniej trzeba uruchomić MortScript.exe

Połączone: Grudzień 30, 2010, 13:09:15
angler22 dzięki za podpowiedź
dopisałem ten cudzysłów ale skrypt i tak nie działa

obecnie skrypt Autostart.mscr ma taką zawartość:
#do czego to służy?
Run("\ShellDisk\Shell\PlatformDepend.exe")

#korekta podziału pamięci (domyślnie 4,5MB dla storage memory)
Run(SystemPath("ScriptPath") & "\SetSystemMemoryDivisionKB.exe",1024)

#CECtrl
Run(SystemPath("ScriptPath") & "\CECtrl.exe")
Sleep(5000)

autostart=IniRead("AutoStart.ini","Start","AutoMapa")
if(autostart eq "" or autostart<>0)
#uruchomienie AutoMapy
Run("\SDMMC\navroadmaps.lnk")
endif

miplo=IniRead("AutoStart.ini","Start","Miplo")
if(miplo eq "" or miplo<>0)
#kopiowanie MiploService.dll
Copy("\MyFlashDisk\Windows\MiploService.dll","\Windows\MiploService.dll")
#bez tego polecenia nie działa MiploLoc
Run("\SDMMC\MiploSync\MiploStartup.exe")
endif

Ponieważ ustawienie nie chciało się ustanowić automatycznie - nie widać aby nawet następowały próby ustanowienia, próbowałem ręcznie uruchomić plik Autostart.exe lub Autostart.mscr Niestety uruchomienie tych plików nie daje żadnego efektu - nie ma żadnej reakcji.

Przeanalizowałem zawartość skryptu i wydaje mi się, że kluczowe znaczenie musi mieć program CECtrl.exe
pozostałe wpisy dotyczą ustawienia pamięci, uruchomienia AM i kopiowania Miplo.
Próbowałem więc ręcznie uruchomić program CECtrl.exe ale wyskakuje komunikat
"Cannot find 'CECtrl' (or one of its components). Make sure the path and filename are correct and that all the required libaries are avaliable."
Czyli tak jakby brakowało jakichś bibliotek do tego programu??
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2010, 13:09:15 wysłana przez luckynyc »

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 30, 2010, 13:13:02 »
Użyłem tej opcji, gdyż chciałem pominąć NRmenu  (inaczej trzeba jeszcze tworzyć plik "Launch.ini" i wpis do rejestru - nie jestem w tym mocny). Uruchomienie "Install_NRmenu.mscr" wpisywało ustawienie w "APShell" ale uruchomienie ręczne "Autostart.exe" nie uruchamiało procesu. Automat też nie działał. Morta oczywiście uruchamiałem. W starej wersji BTDun działało automatycznie (ale wtedy nie działał MiploLoc, trzeba było kliknąć MiploStartup.exe) albo uruchamiałem ręcznie.

Połączone: [time]Grudzień 30, 2010, 22:29:27[/time]
Luckynyc, dlaczego Twój plik Autostart.mscr ma 727bitów a u Tomka666 tylko 711bitów? Zdaje mi się, że niczym się nie różnią (cudzysłów w oryginale wstawiłem) poza mniejszą ilością spacji przed 15-18 linijkami.

Połączone: [time]Grudzień 31, 2010, 10:36:56[/time]
Cytat Luckynyc:
"Jedyna moja zmiana to wyłączyłem automatyczne włączanie AM czyli dodałem # na początku linii od 11 do 15. "
 
Stawianie # przed liniami blokuje działanie każdej linii , czy trzeba jeszcze wpisywać "1" lub "0" w plikach *.ini? Przykład właśnie w podanym pliku *.mscr.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2010, 10:48:38 wysłana przez maryszek »
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 31, 2010, 10:44:32 »
Witam,

Skrypt Install_NRmenu.mscr sprawdza, czy stan rejestru jest dokładnie taki jakiego oczekuje i tylko wtedy go modyfikuje. Oczywiście nie jest to rozwiązanie uniwersalne, ale można ten skrypt zmodyfikować wg swoich potrzeb. Chodzi o zastąpienie programu CELauncher.exe (menu NavRoad) przez explorer.exe i Launch.exe (nie można bezpośrednio wołać Autostart.exe, bo znajduje się na karcie SD, która jest podłączana z opóźnieniem). można też wywołać Autostart.exe w dowolny inny sposób.

Rzeczywiście nieomal cała funkcjonalność jest w programie CECtrl.exe. Jak najbardzej można go uruchamiać ręcznie, bez żadnej instalacji, natomiast nie bardzo wiem dlaczego kolega luckynyc nie może go uruchomić. Czy inne osoby też mają taki problem? NR560 ma chyba taki sam procesor jak NR460BT?


*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 31, 2010, 11:54:21 »
Witam,

Skrypt Install_NRmenu.mscr sprawdza, czy stan rejestru jest dokładnie taki jakiego oczekuje i tylko wtedy go modyfikuje....



Wobec tego nowy skrypt należy instalować przed MiploSync? Instalacja MS chyba coś zmienia w rejestrze.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 31, 2010, 14:20:21 »
Miplo chyba nic nie zmienia w HKLM\init, a tylko tam ingeruje Install_NRmenu.mscr

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 31, 2010, 16:58:22 »
Tomek666
Przy instalacji Twego nowego skryptu chciałem pominąć NRmenu. Uruchamiając Install_noNRmenu.mscr wyświetlał się komunikat "Instalator AutoStart nie obsługuje takiej konfiguracji". Więc ręcznie zmodyfikowałem rejestr, ale nie utworzyłem pliku "Launch.ini", gdyż nie wiem jak to zrobić. W obecnym stanie startuje system z Windowsem CE na czele i wyświetla "Error, Could not open configuration file". Po zamknięciu go nic już się nie dzieje. Po ręcznym uruchomieniu "Autostart.exe" wszystko działa jak należy (tak mi się zdaje, gdyż w domu ni łapię fixa i nie wiem jak jest z MiploLoc).
Jak utworzyć plik *.ini, jak pozbyć się "Error" i jak teraz wejść do menu NR żeby np. rozjaśnić nieco ekran "na noc" może i "na dzień".
Twoje opisy, jak dla mnie-laika nie wszystkie są jasne.
Pozdrawiam.

Ps.
Jak przesunąć ikonę BT w prawo?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2010, 17:04:58 wysłana przez maryszek »
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 01, 2011, 18:31:24 »
Z powyższych słów wnioskuję, że CECtrl.exe się uruchamia i działa :).

Plik Launch.ini powinien zawierać wywołanie programu Autostart.exe (z pełną ścieżką) np.:

   \SDMMC\Autostart\Autostart.exe

Aby go utworzyć, najprościej będzie zmodyfikować plik Install_noNRmenu.mscr tak, aby zostały w nim tylko następujące polecenia:

   MkDir("\MyFlashDisk\Autostart")
   WriteFile("\MyFlashDisk\Autostart\Launch.ini", SystemPath("ScriptPath") & "\Autostart.exe")
   Copy(SystemPath("ScriptPath") & "\Launch.exe", "\MyFlashDisk\Autostart\Launch.exe")

Co do dostępu do różnych poleceń i programów - po zminimalizowaniu Automapy mamy pulpitu Windows CE na którym można sobie utworzyć skróty do potrzebnych programów np. do Brightness.exe. Natomiast aby było łatwiej, najpotrzebniejsze rzeczy można sobie podłączyć do menu wywoływanego przez kliknięcie ikonki BT - jasność ekranu już tam jest :).

Co do jasności ekranu - CECtrl.exe sam zmienia jasność ekranu (wywołując w sposób niewidoczny Brightness.exe). Godziny zmiany jasności są określane wg. czasu wschodu i zachodu słońca (domyślnie obliczenia są wykonywane dla okolic Poznania :) ). Współrzędne geograficzne, poziomy jasności i moment przełączenia można dostosować w rejestrze.

Połżenie ikony BT jest określone w pliku BTIcon\BTIcon.ini:
  X = -90
  Y = -252

np. X=-80 będzie bardziej w prawo

PS.
Gdybym otrzymał informację jak wygląda rejestr (HKLM\init) w BF560, mógłbym zmodyfikować skrypt instalacyjny tak, aby działał na BF560.

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 01, 2011, 19:38:16 »
Dziękuję za podpowiedzi :ok:
Rzeczywiście jasność ekranu jest pod ikoną BT.
Umieszczałem skróty, np. do Opery, ale po restarcie urządzenia skróty znikały. Jest skrót do IE, ale nie wiem jak zastąpić Operą. W Shell mam podmieniony LINK ale działa albo z Shella, albo z karty. Przesunięcie ikony BT znalazłem. Skopiowałem wpis do pliku Launch.ini i zobaczę jak to będzie. Może to pomoże w automatycznym uruchomieniu programu. Po ręcznym uruchomieniu Autostartu wszystko działa b.d. MiploLoc też.
Dołączam też plik rejestru NR560BF. Chyba dobrze to zrobiłem.
Pozdrawiam.


Połączone: Styczeń 01, 2011, 20:03:39
Wszystko działa :ok: :ok:. Przesunięcie ikony też :D. Nareszcie mam to co chciałem. Wolna pamięć RAM też jest zwiększona do 12MB z 54MB RAM przy włączonej AM EU 6.7 (było tylko ok. 4-5MB).
Tylko skróty z pulpitu znikają.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2011, 20:03:39 wysłana przez maryszek »
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 01, 2011, 20:53:46 »
Trwałe skróty na pulpicie CE masz po wpisaniu do rejestru w :
HKLM\System\Explorer\Shell Folders : Desktop  "\ścieżka do flasha\katalog"
Gdzie "ścieżka do flasha" i "katalog" ustalasz osobiście w zależności od urządzenia (ma to być trwała pamięć flash).

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 01, 2011, 21:13:52 »
Trwałe skróty na pulpicie CE masz po wpisaniu do rejestru w :
HKLM\System\Explorer\Shell Folders : Desktop  "\ścieżka do flasha\katalog"
Gdzie "ścieżka do flasha" i "katalog" ustalasz osobiście w zależności od urządzenia (ma to być trwała pamięć flash).

Dziękuję za informację :ok:.
Rozumiem, że należy wpisać ścieżkę dostępu w miejsce "\Windows\Desktop" a nie dopisać do tego.
Pozdrawiam.

Połączone: Styczeń 01, 2011, 21:18:05
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2011, 21:18:06 wysłana przez maryszek »
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 01, 2011, 22:02:55 »
Tak - zamiast \Windows\Desktop masz dać np \My flash disk\Desktop (przykład).

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 01, 2011, 22:53:16 »
Tak - zamiast \Windows\Desktop masz dać np \My flash disk\Desktop (przykład).

Chyba coś nie tak w tej konfiguracji programu. Porobiły się podwójne katalogi i był problem z uruchomieniem AM a potem z naprawą rejestru. Udało się naprawić i jest jak było.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 01, 2011, 23:35:17 »
Cieszę się, że działa :)

Co do skrótów to jest tak, jak pisze kolega angler22, ja mam katalogi ustawione w następujący sposób:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Explorer\Shell Folders]
"StartUp"="\\MyFlashDisk\\Windows\\StartUp"
"Recent"="\\MyFlashDisk\\Windows\\Recent"
"Programs"="\\MyFlashDisk\\Windows\\Programs"
"Program Files"="\\MyFlashDisk\\Program Files"
"Fonts"="\\MyFlashDisk\\Windows\\Fonts"
"Favorites"="\\MyFlashDisk\\Windows\\Favorites"
"Desktop"="\\MyFlashDisk\\Windows\\Desktop"
"Application Data"="\\MyFlashDisk\\Windows\\Application Data"
"FileSyncPath"="\\MyFlashDisk\\My Documents"
"My Documents"="\\MyFlashDisk\\My Documents"
"Windows"="\\Windows"


PS.
Od momentu wdrożenia CECtrl.exe, nie miałem potrzeby ręcznej zmiany jasności ekranu :)

Pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 02, 2011, 10:36:48 »
Chyba coś nie tak w tej konfiguracji programu. Porobiły się podwójne katalogi i był problem z uruchomieniem AM a potem z naprawą rejestru. Udało się naprawić i jest jak było.
Może wpisałeś dosłownie tak jak napisałem (czyli My Flash disk ze spacjami), a to był tylko przykład! Napisałem tak, bo nie posiadam NR i nie mogę "na żywo" sprawdzić jak tam zwie się flash, ale w poście Tomek666 masz co do literki wszystko podane. Podwójne \\ wynikają z "nomenklatury" ceregeditora - powinny być pojedyńcze czyli np. :
"Desktop"="\MyFlashDisk\Desktop"

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 02, 2011, 11:25:44 »
Dzięki za informacje :ok:

Co do jasności, to w zwykły dzień (Twoje ustawienie) może być, natomiast w słońcu jasność ustawiona na max jest, moim zdaniem, za słaba. W Twoim ustawienie jest na przedostatnim górnym poziomie, ale to jest do korekty ręcznej.

Podwójne \\ już w międzyczasie wyjaśnił NocnyMarek, dzięki.

TOMKU, Ty masz wszystkie "Dane" w Shell Folders wpisane do MyFlashDisk, a ja tam mam tylko dane do Miplo. Ale to nic.

NocnyMarek MFD rozumiałem bez spacji, ale ja zacząłem od SDMMC, gdyż tam mam Operę i zaczęły się kłopoty (podwójny katalog SDMMC). Informatykiem nie jestem i nie jestem biegły w tych sprawach jak TY, czy TOMEK666 i dlatego mam kłopoty. To co się nauczyłem, to dzięki WAM i innym KOLEGOM z forum. DZIĘKI za to :ok:.

Skróty umieszczę w MyFlashDisk\Desktop, może MFD nie rozdwoi się.

Pozdrawiam.

Połączone: Styczeń 02, 2011, 12:05:21
Udało się, skróty są na pulpicie (bez podwójnych folderów), tylko bez oryginalnych ikon. Reszta działa normalnie.

Jak zachować oryginalne ikony?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2011, 12:05:21 wysłana przez maryszek »
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:56:51 »
Poziomy jasności na dzień i noc są ustawione w rejestrze (można ustawić poziomy od 1 do 7):
  HKCU\Software\CECtrl\Config\DayLightHiLevel
  HKCU\Software\CECtrl\Config\DayLightLoLevel

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 02, 2011, 15:23:50 »
Dzięki TOMKU, znalazłem :ok:.

Polecam wszystkim nową wersję automatyzacji, którzy posiadają NR460BT i NR560BF. Szybko działa i jest dostępna większa pomięć RAM. Zaznaczam, że nie wpływa na zawodność jak i niezawodność AM.

Połączone: Styczeń 04, 2011, 20:18:38
Poziomy jasności na dzień i noc są ustawione w rejestrze (można ustawić poziomy od 1 do 7):
  HKCU\Software\CECtrl\Config\DayLightLoLevel

Chciałem trochę rozjaśnić "na noc", wpisałem "1", zostało zapisane i rozjaśniło. Po restarcie urządzenia mapa jest jak "0", podgląd na "Brightness"  jest "0", w rejestrze jest "1". Po ponownym restarcie jest bez zmian. Co z tym zrobić?
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2011, 20:18:38 wysłana przez maryszek »
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline Tomek666

  • 30
  • Sprzęt: NavRoad 460BT
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 06, 2011, 23:10:49 »
Witam,

Algorytm zmiany jasności w CECtrl wygląda następująco. Co określony czas (ustawiany w rejestrze) obliczany jest czas wschodu i zachodu słońca na podstawie współrzędnych odczytanych z rejestru. Wyliczone godziny są zapisywane w rejestrze.  Jeśli wynikiem obliczeń jest dzień, to w rejestrze wartość parametru "DayLight" jest ustawiana na "1", w przeciwnym razie "0". Jeśli wartość "DayLight" jest różna od "DayLightLast", to wykonywana jest procedura zmiany jasności i do "DayLightLast" jest zapisywana aktualna wartość.

Podsumowując, ponowne sterowanie jasnością podświetlania przez program CECtrl można wymusić zmieniajac wartosć "LastDayLight" w rejestrze (z 0 na 1 lub z 1 na 0).

Ponadto dwie uwagi. Z tego co pamiętam, NavRoad zachowuje aktualne ustawienia jasności po restarcie, a ponadto CECtrl przy starcie bezwarunkowo ustawia  jasność wyświetlacza. Natomiast mylący może być stan pokazywany przez Brightness.exe. Nie pokazuje on bowiem rzeczywistej jasności podświetlenia, a jedynie wartość ustawioną w rejestrze (HKCU\ControlPanel\BackLight). Ta zaś jest modyfikowana przez AutoMapę (nie powoduje to jednak rzeczywistej zmiany jasności).

Pozdrawiam

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Automatyczne zestawianie połączenia DUN
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 07, 2011, 09:47:59 »
Poziomy jasności na dzień i noc są ustawione w rejestrze (można ustawić poziomy od 1 do 7):
  HKCU\Software\CECtrl\Config\DayLightHiLevel
  HKCU\Software\CECtrl\Config\DayLightLoLevel

Trochę nie zrozumieliśmy się  :(.
Z tych danych rozumiałem, że w "HKCU\Software\CECtrl\Config\DayLightLoLevel" zmieniając "0" na "1" (w siedmiostopniowej skali) trochę rozjaśnię "na noc". Chociaż we wpisie jest "Day", to myślałem, że "Lo" tyczy się nocy. Nie ma sprawy. Wszystko jest OK :ok:

Pozdrawiam.

Połączone: Styczeń 07, 2011, 11:53:59
Chyba jednak to ja źle zrozumiałem instrukcję i zawarte w niej wyjaśnienia.
Przepraszam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 11:53:59 wysłana przez maryszek »
Pozdrawiam
Leszek