PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) => NavRoad => Wątek zaczęty przez: matthiasgor w Lipiec 22, 2012, 10:25:00
-
Dzień dobry,
posiadając licencje na AM zakupiłem ww. urządzenie i jestem rozczarowany. AM nie widzi na urządzeniu połączenia z siecią. Nie działa Am Traffic i MipiSync.
Na początku Support mówił że mają problemy z serwerami Miplo i to jest przyczyna.
Skontaktowałem się z NR (ponieważ sprzedają to urządzenie z OEM)i tam na tel odpalili swoją wersję AM i u nich działa.
Okazało się że mają inną wersję niż wisi na www (1715, a www jest 1714).
Napisałem ponownie do AM i przysłali mi plik exe do podmianki - jednak nie ruszyło nic.
Na koniec AM napisała że tego urządzenia nie testowali i mam czekać na nową wersję programu.
Moje pytanie jest takie dlaczego w NR AM działa a u mnie nie?
Czy możliwe jest że oprócz pliku exe, który dostałem z Aqurat potrzeba jeszcze innych ?
-
A masz 100% pewności , że u nich działa ? Napisałeś, że usłyszałeś to na telefon, osobiście tego nie doświadczyłeś.
-
Bluetooth sparowany? Telefon posiada profil DUN?
-
Już kilka razy słyszałem od nich że u nich działa...ale np. z inną wersją firmware telefonu :-)
Napisz coś więcej, jaki telefon, z tego co wiem ten model ma już "automatyczne" połączenie DUN... korzystasz z tego?
-
Używam nokii N7, poprawnie sparowanie DUN też działa - www przez Vivo S się otwierają na tej podstawie uważam, że internet w urządzeniu jest.
W supporcie NR odpalili urządzenie i testował - bo to nowy model i sam chciał się upewnić, to oni podali mi wersje bulidu, którą później uzyskałem od AM.
-
LiveDrive włączony? Przy instalacji AM?
-
LiveDrive włączony? Przy instalacji AM?
Można prości o więcej szczegółów ?
Instalacja jak zawsze na kartę sd i włożenie karty do urządzenia.
Przy instalacji nie ma wyboru LiiveDrive (o ile dobrze pamiętam był tylko wybór urządzenia, a raczej producenta).
-
Przy pierwszym uruchomieniu AM jest wybór, czy łączyć się z LD. Jeżeli instalowałeś na poprzednią wersję, to może nie być pytania :mysli:
I może nie działać...
-
Przy pierwszym uruchomieniu AM jest wybór, czy łączyć się z LD. Jeżeli instalowałeś na poprzednią wersję, to może nie być pytania :mysli:
I może nie działać...
faktycznie... Wogole mi to pytanie nie wyskoczylo - swieza instalacja.
Ps. Przepraszam za brak plznakow ale pisze z komorki
-
Witam,
mam dokładnie ten sam problem ( Galaxy S3).
Dodatkowo jakość dźwięku z tego urządzenia to porażka. Ciężką poznać, że to głos np. Hołowczyca. Jest bardzo zniekształcony.
W serwisie Navroad powiedzieli mi, że to wina małego głośnika jaki jest zainstalowany w nowej serii i że mieli już takie skargi od klientów.
Matthiasgor czy u Ciebie z dźwiękiem jest podobnie?
Pozdr
MB
Połączone: Lipiec 26, 2012, 00:17:42
Zrobiłem jeszcze raz nową instalację i nie miałem żadnego pytania o LD.
Pozdr
MB
-
To ciekawe. Wg mnie, może to świadczyć o tym, że nowe VIVO nie jest na liście urzadzeń, które mogą używać LD. Dlatego nie pyta :mysli:
Miałem kiedyś ten problem z GoCleverem 5010. Mimo, iż łączył się bez problemu z internetem i miał wbudowanego IE, nigdy, mimo moich wielokrotnych monitów, nie doczekał się działania LD.
Jednak, w przypadku Navroada powinni to szybko naprawić.
-
U siebie też zauważyłem, że dźwięk nie jest zbyt super. Zniekształcenia i przesterowania występują przy odtwarzaniu komunikatów AM. Przy odtwarzaniu z odtwarzacza urządzenia utworów muzycznych nie słychać problemu. Testowałem to odtwarzając przez eksplorator plików za pomocą windowsowego Media Playera, pojedynczych kwestii wypowiadanych przez hołowczyca
Tak samo hołowczyc odtwarzany jako mp3 w odtwarzaczu z menu navroada brzmi zupełnie inaczej niż odtwarzany w automapie. Komunikaty są zdecydowanie lepsze i nie ma się wtedy prawie do czego doczepić.
Czyli chyba coś jednak jest nie tak ze strony automapy. Nie będę w ogóle wspominać o szumie jaki jest w tle komunikatów AM także odtwarzanych na moim iphone.
-
Witam,
mam dokładnie ten sam problem ( Galaxy S3).
Dodatkowo jakość dźwięku z tego urządzenia to porażka. Ciężką poznać, że to głos np. Hołowczyca. Jest bardzo zniekształcony.
W serwisie Navroad powiedzieli mi, że to wina małego głośnika jaki jest zainstalowany w nowej serii i że mieli już takie skargi od klientów.
Matthiasgor czy u Ciebie z dźwiękiem jest podobnie?
Jakość rzeczywiście jest gorsza niż w HD2, który używałem wcześniej, ale przesterowań nie usłyszałem.
Może moje ucho jest mniej wymagające.
NR coś mówił że Vivo i Vivo S to dla AM dwa różne urządzenia i że ponoć 26 czerwca przesyłali do Aquratu dane konieczne do wpisania do programu. I tu mi się koło zamyka: AM pisze że ręcznie coś muszą dodać, NR też coś takiego mówi czyli trzeba czekać.
AM mi odpisała że nad nową wersją usilnie pracują - daty ukończenia prac nie znają...
-
Niestety mam ten sam ból - na starym NR 560 AutoMapa działa bez problemów z LD, a na nowym nawet po świeżej instalacji LD się nie załącza (nie pyta o to), jak również Miplo nie działa i w ogóle opcje Live poznikały... wkładam kartę SD do starej navi, a tam wszystko oki i opcje się pojawiają i LD działa - szkoda było pieniędzy :( a dźwięk niestety dno... ciekawe czy inne modele NR z serii S też tak mają, czy to tylko przypadłość Vivo S?...
-
Wiec jednak nie działa, poniżej odpowiedź z NR:
Witam,
Bardzo przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.
Uprzejmie informujemy, że w najbliższym czasie problemy z połączeniem
internetowym zostaną rozwiązane przez odpowiednie zmiany w oprogramowaniu
AutoMapa.
Wówczas wersja uwzględniająca stosowne rozwiązania, będzie możliwa do
pobrania i zainstalowania na urządzeniu.
Pozdrawiam
Best regards
Aleksander Sobolew
NavRoad
Ps. Z rozmowy z NR wyczułem że im zależy aby AM szybko dodała nowe urządzenia do programu, więc zamiast 6.11 może dostaniemy 6.10,5 ?
-
Póki co brak dobrych wieści... :(
Dzisiejsza odpowiedź z NR:
Uprzejmie informuję, że podobnie jak Pan czekamy na nową wersję AutoMapy,
która pozwoli na korzystanie z AM'Traffic.
-
Do kilku dni powinni odpisać;)
-
No i odpowiedź z AM: (męczę obie firmy po równo)
To urzadzenie bedzie w pelni wspierane w wersji 6.11 ktora bedzie najprawdopodobniej kolejna publikacja. Ukazuja sie one co 2-3 miesiace wiec przypadaloby to na poczatek wrzesnia.
Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen AutoMapa (mq)
-
Ja tez navroad i automape nękam, o ta poprawkę, ma być jeszcze wersja beta która to poprawi.
-
Witam,
mam dokładnie ten sam problem ( Galaxy S3).
Dodatkowo jakość dźwięku z tego urządzenia to porażka. Ciężką poznać, że to głos np. Hołowczyca. Jest bardzo zniekształcony.
W serwisie Navroad powiedzieli mi, że to wina małego głośnika jaki jest zainstalowany w nowej serii i że mieli już takie skargi od klientów.
Matthiasgor czy u Ciebie z dźwiękiem jest podobnie?
Pozdr
MB
Połączone: Lipiec 26, 2012, 00:17:42
Zrobiłem jeszcze raz nową instalację i nie miałem żadnego pytania o LD.
Pozdr
MB
To jest moja 3 nawigacja od NavRoada poprzednie to NR450BV i Q1.Vivo S jest nieporozumieniem.Beznadziejny dźwięk komunikatów z AM.Hołowczyca trudno zrozumieć (wokal przesterowany).Bardzo słaby ekran wyświetlacza (mało kontrastowy z niebieską poświatą).
Firmware dla VIVO S. Wersja systemu 2.0, wersja aplikacji 2.0
-
Witam
Jest już do pobrania ze strony AM wersja beta 6.11. W opisie znajduje się informacja o poprawkach dla nowej serii Navroad-ów. Ja w swojej Auro S bez problemów skonfigurowałem LD i pobieranie POI choć już dwa razy miałem błąd "Internal application error".
Faktycznie dźwięk jest fatalny.
Pozdrawiam
-
300 km i błędu żadnego... póki co...
LD działa...